• Konkurs Informatyczny Bóbr 2022

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji konkursu.

      Uczniowie klas IV-V startowali w kategorii Benjamin zmierzyli się z zadaniami w dniu 9 listopada, natomiast nasi najmłodsi uczniowie z klas I-II zmierzyli się z zadaniami w kategorii Skrzat w dniu 10 listopada 2022 roku.
      Już dzisiaj gratulujemy i trzymamy kciuki w oczekiwaniu na wyniki konkursu.

     • ŚW. MARCIN W NAPACHANIU


      W dniu 9 listopada nasza społeczność szkolna miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Marcina. Gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia wojowników #Bellator Societas, którzy pięknie przedstawili historię Marcina z Tours. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć strój i usłyszeć interesującą historię Św. Marcina. Ciężar tarczy i moc miecza były niewątpliwie zaskoczeniem dla wielu z nas.

     • DZIEŃ WYNALAZCY

      W przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wynalazcy. Jak wiemy dzięki zdobyczom techniki i nauki nasze życie staje się coraz prostsze. Jeszcze 300 lat temu nikt nie pomyślał by, że można ze sobą rozmawiać na odległość, albo oświetlać dom za pomocą elektryczności. Dzieci dzisiaj miały okazję poznać jej tajniki. Brały udział w warsztatach "Elektrostatyka, czyli wszystko o ładunku (jak powstaje ładunek elektryczny)", które prowadził Pan Pasjonata. Dzieci same budowały również obwody elektryczne. To był bardzo ciekawy i pracowity dzień.

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 

      8 listopada odbyła się w przedszkolu ważna uroczystość dla naszych najmłodszych milusińskich- Pasowanie na Przedszkolaka. Dla rodziców oraz Pani Dyrektor dzieci przygotowały niespodziankę - zaprezentowały to, czego nauczyły się w ostatnim czasie. Śmiało zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersz, a także złożyły przyrzeczenia, aby stać się prawdziwymi przedszkolakami. Pani Dyrektor Małgorzata Łopatka przyjęła wszystkich występujących do grona przedszkolaków, wręczyła dyplomy oraz drobne upominki. Brawom nie było końca!

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      Nasza biblioteka wzbogaciła się o nowych czytelników, ktorzy w dniu dzisiejszym stali się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego. Witamy Was w tym zacnym gronie i mamy nadzieję, że czytanie będzie dla Was największą przyjemnością. Każdy uczeń otrzymal wyprawkę czytelniczą w ramach projektu "Mała Książka-Wielki Czlowiek". Organizatorzy akcji chcieliby zaprosić pierwszoklasistow do odbycia niezwyklej przygody jaką jest czytanie książek.
      Dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszego święta, a szczególnie klasie III b za przygotowanie przedstawienia.
      Pamiętajcie "Biblioteka zawsze po drodze, nie omijam, lecz wchodzę".
      Zapraszam serdecznie.

    • "Żeglarska Szkoła Życia"
     • "Żeglarska Szkoła Życia"

      Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w Gminnym Projekcie Edukacji i Integracji Żeglarskiej pt. „Żeglarska Szkoła Życia”. W ramach tego projektu nasi uczniowie będą mięli niepowtarzalną okazję wziąć udział w 6-dniowej wycieczce szkolnej – Międzyszkolnym Rejsie Żeglarskim Mazury 2023.

     • LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

      Dzięki programowi "Laboratorium Przyszłości" w naszej szkole pojawiły się m.in. maszyny do szycia. W trakcie przerwy wakacyjnej powstała pracownia krawiecka, w której od tego roku szkolnego odbywają się zajęcia krawieckie. Małe krawcowe posiadły już pierwszą podstawową wiedzę krawiecką. Nauczyły się budowy maszyn, potrafią nawlec nitkę (choć włożenie w igłę czasem wymaga policzenia do 10 dla spokoju :)) i wiedzą, że bębenek w maszynie nie służy do grania. Ostatnio powstał pierwszy projekt i to podwójnie ekologiczny. Czwartoklasistki wyczarowały wielorazowe płatki kosmetyczne (ze skrawków materiałów).
      W naszej pracowni powstanie jeszcze na pewno wiele ciekawych projektów.

     • PROJEKT Emp@tyczna Klasa

      Klasy 5 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Napachaniu przystąpiły do realizacji projektu Emp@tyczna Klasa. #MisjaPażdziernik2022 jest już za nami. W ramach Tygodnia Empatii uczniowie stworzyli "Empatyczne Drzewo", czyli mapę skojarzeń ze słowem empatia. Grupowa praca była wstępem do rozmowów o znaczeniu empatii w życiu codziennym. Uczniowie oglądali, również filmy, w których poszukiwali postaw empatycznych.Klasa 5b poznała, także najbardziej empatyczny język, jakim jest język żyrafy. Wiadomości dotyczące Porozumienia bez Przemocy, uczniowie zdobywali rozwiązując zakodowane zagadki (kody QR; wiadomości, które można odczytać tylko za pomocą światła UV; quizy w Wordwall). Poprawne rozwiązanie wszystkich zadań, umożliwiało otwarcie magicznej skrzynki. Przy rozwiązywaniu zadań towarzyszyło nam dużo emocji i świetna zabawa:)

     • AWARIA TELEFONÓW

      Informujemy, że od poniedziałku tj. 24.10.2022 mamy poważną awarię telefonów stacjonarnych w szkole
      i przedszkolu. Dopóki trwają prace naprawcze, prosimy o kontakt ze szkołą i przedszkolem pod numerem
      601 979 443.
      Za niedogodności, przepraszamy.

     • PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA


      Jak co roku w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka. Do społeczności świetlicowej zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych, którzy podczas pasowania zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje zdolności wokalne, wykazały się znajomością regulaminu świetlicy, bezbłędnie rozwiązały zagadki i z uśmiechem na twarzy wypiły sok z cytryny. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich zadań nadszedł czas, aby złożyć uroczystą przysięgę, po której nastąpiło pasowanie ołówkiem przez Panią Dyrektor- Małgorzatę Łopatkę, na członka świetlicowej gromady. W dowód tego przyjęcia każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom – certyfikat przyjęcia do świetlicowej braci oraz odznakę wzorowego Świetliczaka. Nowym Świetliczakom życzymy wielu sukcesów w nauce oraz miłych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej !

     • DZIEŃ DYNI U PRZEDSZKOLAKÓW

      W piątek 28.10 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. Tego dnia wszyscy przyszliśmy ubrani w kolor pomarańczowy. Dzieci dowiedziały się, czym jest dynia, jak rośnie i dlaczego warto ją jeść. Przygotowały też w domach potrawy z dyni, które później kosztowaliśmy w przedszkolu - były babeczki, kompot, a nawet ciasto dyniowe! Okazało się, że dynia jest też świetnym kompanem w zabawie i sprawdza się podczas konkurencji ruchowych. Zabawom dyniowym nie było końca!

     • KONKURS DYNIOWY


      Dzień Dyni zapewnił przedszkolakom wiele atrakcji! Był to też dzień rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Moja wszechstronna dynia", w którym brały udział dzieci ze wszystkich grup. Pięknych i pomysłowych prac było mnóstwo, co nas bardzo cieszy! Jury, w składzie którego była nasza Pani Dyrektor Małgorzata Łopatka, wybrało 4 wyróżnienia dla najbardziej kreatywnych prac. Każdy uczestnik został doceniony. Wszystkim gratulujemy wspaniałych prac oraz zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

     • ŚWIETLICZAKI NA TROPIE..... KOLORÓW ŚWIATA 

      Świetliczaki z Zespołu Szkolno– Przedszkolnego w Napachaniu wykonały kolejne zadanie w ramach projektu „Świetliczaki na tropie….kolorów Świata”. Tym razem, podczas realizacji cyklu zajęć „Kwadrans z literaturą”, poznaliśmy bohaterów książek o Muminkach, fińskiej autorki TOVE JANSSON. To była dobra okazja, aby poznać bliżej kolejny kraj Europy – Finlandię. Na podstawie filmu edukacyjnego - Co to za kraj? dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tego najbardziej zalesionego państwa. Podsumowaniem naszej wędrówki po Finlandii była wspólna praca plastyczna „Muminki w zaczarowanym lesie”. Poniżej fotorelacja.

     • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

      18 października odbyły się DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ GMINY ROKIETNICA W TENISIE STOŁOWYM w kategorii IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ oraz IGRZYSKA DZIECI.
      Podczas turnieju starsi zawodnicy i zawodniczki z naszej szkoły wywalczyli awans do
      MISTRZOSTW POWIATU MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Młodszym dziewczętom również udało się awansować do MISTRZOSTW POWIATU DZIECI. Zawody na tym szczeblu odbędą się w przyszłym tygodniu w Pecnej.

     • NIETYPOWI GOŚCIE


      18 października w klasie 1a pojawili się nietypowi goście. To za sprawą taty Mai, pana Błażeja Olesiaka - terrarysty, który jest miłośnikiem i pasjonatem wyjątkowych zwierząt. Mieliśmy okazję zobaczyć, przywitać się, dotknąć i dowiedzieć wielu ciekawostek na temat gadów pochodzących z różnych stron świata. Do naszej klasy zawitali: waran kolczastoogonowy Varanus acanthurus dość krępej budowy i o atrakcyjnym ubarwieniu pochodzący z Australii, varanus panoptes horni z Indonezji, żółw stepowy Testudo horsfieldii z Azji,
      boa cesarski Boa constrictor imperator z Ameryki Południowej oraz dość liczna szarańcza wędrowna Locusta migratoria – owady żyjące w Europie, Azji, Afryce, Madagaskarze, Papui Nowej Gwinei, Australii. Wrażeń było co nie miara. Bardzo dziękujemy!

     • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W NASZEJ SZKOLE

      Każdego roku Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który stworzył znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle - smiley'a. Znaczek ten stał się najbardziej rozpoznawalnym symbolem radości na świecie. Ball postanowił zainicjować Światowy Dzień Uśmiechu, który zachęcał do jak najczęstszego uśmiechania się i czynienia dobrych uczynków.
      W tym dniu w naszej szkole Świetliczaki już od samego rana witały wszystkich uśmiechem i życzeniami MIŁEGO DNIA. Tworzyły też projekty nowego smiley'a.
      To był bardzo uśmiechnięty dzień:)

    • ŚWIETLICZAKI NA TROPIE KOLORÓW ŚWIATA
     • ŚWIETLICZAKI NA TROPIE KOLORÓW ŚWIATA

      Zespół Szkolno – Przedszkolny w Napachaniu rozpoczął realizację III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie….kolorów Świata”. #ŚwietliczakinaTropiekolorówŚwiata Codzienne czytanie w świetlicy w ramach cyklu zajęć „Kwadrans z literaturą” było wspaniałą okazją do bliższego poznania sylwetki duńskiego pisarza H.CH.Andersena i wysłuchania znanych i mniej znanych baśni: „Nowe szaty cesarza”, „Dzikie łabędzie”, „Stokrotka”, "Brzydkie kaczątko".
      Jednocześnie dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Danii, a pierwszy park rozrywki – Legoland, zbudowany z klocków Lego, znany jest większości dzieciom. Zatem nikogo nie trzeba było zachęcać do zabawy uwielbianymi i pożądanymi przez dzieci na całym świecie klockami Lego i nie tylko…. Powstałe konstrukcje pokazały, że pomysłowość i kreatywność wszystkich uczniów nie ma granic.