• BALIK KARNAWAŁOWY

      W miniony piątek w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy! Nasze przedszkolaki hucznie świętowały karnawał! Oczywiście nie zabrakło pięknych przebrań - były księżniczki, Spidermanowie, Myszki Minnie i wiele innych. Dzieci wspólnie z paniami bawiły się w rytm znanych przedszkolnych hitów. Był również słodki poczęstunek dla każdego.
      To był dzień pełen wrażeń!

     • ŚWIETLICZAKI NA TROPIE...... KOLORÓW ŚWIATA

      Świetliczaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Napachaniu wykonały zadania z modułu III – AFRYKA, w ramach realizowanego projektu Świetliczaki na tropie...kolorów Świata.

      To był ciekawy tydzień, bowiem na podstawie prezentowanych filmów, książek, opowiadań, pamiątek i wspomnień, poznaliśmy Afrykę jako kontynent wielu państw i narodów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Masajach, wykonaliśmy przepiękne kolorowe ozdoby masajskie, które przyozdabiają naszą świetlicę. Odwiedziliśmy Egipt – kraj Faraonów, a tym samym wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat tego pięknego kraju. Któż z nas by nie chciał wiedzieć: co to są piramidy, mumie, hieroglify; co mają wspólnego z Egiptem koty, czy skarabeusze. Na te i na inne pytania potrafimy już sami odpowiedzieć, a niektórzy uczniowie zainspirowani egipskim pismem obrazkowym zaczęli już tworzyć własne kolorowe znaki.

     • Dzieci gotują...

      Nasze przedszkolaki biorą udział w projekcie edukacyjny „Dzieci gotują”.W każdym miesiącu robią coś pysznego i zdrowego. W tym miesiącu przygotowały pyszne ciasteczka. Dzieci uwielbiają piec i mają przy tym mnóstwo zabawy.

      Wychowawcy grup

     • KONKURS NA OZDOBY CHOINKOWE

      W naszym przedszkolu, w magicznym okresie przedświątecznym, odbył się "Konkurs na ozdobę choinkową" . Zainteresowanie konkursem było baaardzo duże, a pomysłowość dzieci przeszła najśmielsze oczekiwania jury. Pojawiły sie świąteczne łańcuchy choinkowe, bombki, pierniczki, różnego rodzaju zawieszki oraz ozdoby wykonane z materiałów pozyskanych z recyklingu, którym nadano nowe życie w postaci ekologicznych bombek Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone upominkami oraz pięknie przyozdobiły przedszkolną choinkę, wprowadzając przedszkolaków w radosny, bożonarodzeniowy nastrój. Gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej kreatywności!

     • CZYSTE POWIETRZE

      Nasze Świetliczaki uczestniczyły w zajęciach na temat czystości powietrza. Odbyły się one w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA). Uczniowie dzięki lekcji " Miasteczko Ekomoko" dowiedzieli się, czym jest smog i skąd bierze się w powietrzu, jak wpływa on na nasze zdrowie i jak możemy się przed nim chronić, a przede wszystkim przypomnieli sobie, jak dbać o czyste powietrze i jak ograniczyć powstanie smogu. Są to jedne z kluczowych zagadnień w dzisiejszym świecie i mamy nadzieję, że Świetliczaki na długo zapamiętają tą lekcję.

     • Eksperymenty z cukrem

      W tym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Małe laboratorium nauki i sztuki". Tym razem dzieci wzięły udział w "eksperymentach" z użyciem cukru. Maluchy sprawdzały, w której wodzie cukier rozpuści się szybciej: w ciepłej czy w zimnej. Ponadto, obserwowały czy szybciej rozpuszcza się cukier rozdrobiniony czy ten w kryształkach. Dzieciom bardzo podobały się doświadczenia z cukrem.

    • POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 
     • POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 

      27 grudnia 2022 obchodziliśmy 104. rocznicę rozpoczęcia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W całej Wielkopolsce organizowane są różnego rodzaju inicjatywy ku pamięci Powstańców. Wśród nich konkurs „Z Wielkopolski do Wolnej Polski!” Szczegóły konkursu w linku:
      https://1918pamietamy.enea.pl/

      O samym Powstaniu, wielu ciekawych informacji można dowiedzieć się ze strony https://27grudnia.pl/ lub odwiedzając pobliskie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie - https://muzeumlusowo.pl/ .

     • Wigilia w przedszkolu

      W środę 21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia.Boże Narodzenie to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy. Dzieci z Paniami zasiadły do pięknie udekorowanego stołu wigilijnego , na którym nie mogło zabraknąć barszczu , uszek, rybki a także pierniczków. Z wizytą do dzieci przyszedł Gwiazdor z prezentami. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały mu piosenki i kolędy. Gwiazdor z uśmiechem na twarzy poleciał do innych dzieci. Do końca dnia na twarzach przedszkolaków gościł uśmiech. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również , co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.
      Wesołych Świąt życzą wszystkie Panie wraz z dziećmi.

     • Mikołajkowa wycieczka czwartoklasistów

      W okresie przedświątecznym klasy 4a i 4b wybrały się na wycieczkę do Poznania. Najpierw w kinie wylali wcale nie krokodyle łzy na filmie "Wielki Zielony Krokodyl Domowy". Następnie udali się do HistoryLandu, gdzie wszyscy zgodnie stwierdzili, że miejscówka ROBI WRAŻENIE. Na koniec odwiedzili świąteczny jarmark, na którym zaopatrzyli się w prezenty dla bliskich (świąteczne skarpetki z wełny merynosa rządzą).

     • Biała Warszawa już za nami!

      Jeszcze delikatnie bolą nas nogi po warszawskich spacerach – licznik wskazał 38 tysięcy kroków zrobionych przez dwa dni! Byliśmy w stolicy spowitej śniegiem i świątecznym nastrojem.

      Z przewodnikiem zwiedziliśmy stare miasto, obejrzeliśmy spektakl „Opowieść zimowa” z Teatrze Narodowym; kolejnego dnia przeżyliśmy niezapomnianą lekcję historii w Muzeum Powstania Warszawskiego, a na jarmarku bożonarodzeniowym kupiliśmy upominki dla bliskich. Do naszego kochanego Poznania wróciliśmy po kilku godzinach jazdy pociągiem.

     • KAMIZELKI DLA PIERWSZAKÓW


      W Zespole Szkolno-Przedszkolnym Napachaniu w ramach akcji Powiatu Poznańskiego „Bezpieczny pierwszoklasista”, wręczono uczniom klas pierwszych kamizelki odblaskowe. Była ona również okazją do rozmowy z uczniami o tym, jak należy się zachować w drodze do szkoły, podczas zbliżających się ferii, kiedy dzieci bawią się dłużej niż zawsze na świeżym powietrzu. Jest to ważne szczególnie teraz, kiedy szybko robi się ciemno i na drogach jest niebezpiecznie. Instruktażu udzielili nam młodszy aspirant, Pan Bartosz Dudek z Posterunku Policji w Rokietnicy i Członek Zarządu OSP Napachanie Pan Michał Zieliński.
      Dzieci otrzymały również za pośrednictwem radnego naszj gminy, Pana Michała Cieciory, książeczki z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, uczące zasad bezpieczeństwa na drodze.

    • SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW
     • SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

      W tym roku nasza szkoła brała udział w projekcie Lidla "Szkoła Pełna Talentów".
      Była to akcja zbierania przez rodziców i nauczycieli, robiących zakupy w sklepie Lidl, Talenciaków - kuponów, które następnie po zarejestrowaniu zostały wymienione na nagrody. Nasza szkoła za zebrane Talenciaki otrzymała m.in. piłki, które Pani Dyrektor przekazała do świetlicy szkolnej.
      Świetliczaki bardzo dziękują i obiecują rozwijać swoje talenty.

     • Sportowy listopad

      W listopadzie nasze reprezentacje toczyły zmagania w trzech dyscyplinach sportowych.
      Na poziomie gminnym dnia 16 listopada nasi chłopcy młodsi i starsi rywalizowali z reprezentacjami SP w Rokietnicy i SP w Cerekwicy o awans do Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Halowej Piłce Nożnej. W rywalizacji na poziomie igrzysk dzieci (chłopcy młodsi) musieliśmy uznać wyższość obu reprezentacji z sąsiednich szkół przegrywając obydwa spotkania. W rywalizacji na poziomie igrzysk młodzieży szkolnej (chłopcy starsi) ponieśliśmy porażkę z reprezentacją SP w Cerekwicy. Mecz z SP w Rokietnicy po zaciętym meczu udało nam się zremisować i tym samym wyrządziliśmy nie małą przysługę reprezentacji Cerekwicy, która dzięki wynikowi ww. meczu awansowała dalej.

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      Bombki, choineczki, aniołki, gwiazdki, kartki, stroiki inne ozdoby choinkowe oraz pyszne pierniczki i inne ciasta można było nabyć podczas I Kiermaszu Bożonarodzeniowego pod nazwą "Świąteczne Hity Nauczycieli", który odbył się w naszej szkole w piątek 9 grudnia.
      Wszystkie te cudeńka oraz pyszne ciasta przygotowali nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Dodatkową atrakcją była specjalnie przygotowana ścianka zdjęciowa, utrzymana w klimacie zbliżających się świąt. Każdy mógł sobie zrobić świąteczne pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem - Błażej Musiał i jego pomocnikiem Elfem - Agnieszka Kram-Bojanowska
      Mamy nadzieję, że będzie to nasza kolejna szkolna tradycja.

    • PAN OD HISTORII
     • PAN OD HISTORII

      W minioną środę dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Pana Mariana Walaszczyka, Człowieka, który całe swoje życie zawodowe związany był z rokietnicką oświatą, Nauczyciela kilku pokoleń uczniów, którzy nigdy Go nie zapomną.

      Swoje serce zostawił w Szkole Podstawowej w Mrowinie, ale przez kilka lat był też “panem od historii i geografii” w napachańskim Gimnazjum, skąd odszedł na emeryturę. Był Człowiekiem z pasją, przewodnikiem po dziejach minionych, lubianym i cenionym przez uczniów, rodziców i nauczycieli; miał niezwykłą nauczycielską intuicję i wspaniałe poczucie humoru. Zawsze z radością odwiedzał nas przy okazji uroczystości szkolnych, spotkań wigilijnych lub Dnia Edukacji Narodowej. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.