• 112 DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO

      11 lutego grupa Żabki obchodziła Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Porozmawialiśmy, jak ważny jest to numer i kiedy z niego można korzystać. Uczyliśmy się, jak prawidłowo wezwać pomoc . Zwieńczeniem obchodów tego dnia była grupowa praca plastyczna oraz doskonalenie prawidłowego kreślenia cyfr z numeru 112.

     • BALE W KARNAWALE

      Przedszkolaki z grupy Leśne Duszki brały dziś udział w balu karnawałowym. Dzieci długo czekały na ten wyjątkowy dzień, by móc przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. W sali gościliśmy: wróżkę, księżniczki, aniołki, biedronkę, piratów, Sonica, Tygryska, Spider Manów, kowboja, policjanta i wielu innych bohaterów. Dzieci w rytm muzyki bawiły się przy swoich ulubionych przebojach oraz brały udział w zorganizowanych przez nauczyciela zabawach. To był bardzo kolorowy, wesoły i smaczny dzień.

     • Czytamy z wartościami – luty

      Emocje i ich wyrażanie poprzez swoje zainteresowania.

      W miesiącu lutym, podczas zajęć religii w klasach 1-2, czytaliśmy opowiadanie „O borsuku, który na cały świat się obraził”. Wprowadziło ono nas w świat dziecięcych przyjaźni, które tak jak w życiu dorosłych, bywają niekiedy poddane trudnej próbie. Czasem tak bardzo chcielibyśmy zatrzymać dla siebie przyjaciół, że stajemy się nieznośnie natarczywi i zaborczy. Wówczas mogą powstać konflikty, a urażona miłość własna podpowiada nam najgorsze z możliwych rozwiązań. Po prostu obrażamy się i to zazwyczaj z błahego powodu. Taka przygoda przydarzyła się naszemu borsukowi Filipowi. Wspólnie z przyjaciółmi planuje zabawę na pikniku.

     • DZIEŃ PIZZY

      9 lutego dzieci z grup Leśne Duszki i Krasnoludki obchodziły MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY. Dzieci poznały rodzaje pizz, jej pochodzenie, dowiedziały się, jakie składniki są potrzebne do wykonania ciasta oraz je przeliczały. Dzieci wykonały również kartę pracy. Na zakończenie mali kucharze upiekli przepyszne pizze. Ich zapach unosił się w całym przedszkolu. Było bardzo smacznie 🧑‍🍳

     • Rekrutacja do przedszkoli

      Rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica w roku szkolnym 2022/2023 odbywać się będzie w formie elektronicznej. Wszystkie informacje, deklaracje oraz wnioski o przyjęcie do przedszkoli wraz z załącznikami do wniosków znajdziecie Państwo pod adresem http://nabor.pcss.pl/rokietnica.

      Pierwsze wnioski będą aktywne od dnia 09.02.2022 do 17.02.2022 - Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

    • Czytamy z wartościami – styczeń
     • Czytamy z wartościami – styczeń

      - o wartości wspólnej pracy i wspólnym spędzaniu czasu

      W czasie nauki i pracy on-line wspólna praca wygląda inaczej niż to zwykle bywa.

      W miesiącu styczniu uczniowie z klas 1-3 w ramach lekcji religii i międzyszkolnego projektu: Czytamy z wartościami: przypowieści biblijne i inne ważne opowiadania w oknie teatrzyku kamishibai i nie tylko, poznali opowieść o Mądrej kurce. Bajka o małej, mądrej kurce, która znajduje kilka ziaren zboża. Sama je wysiewa, ścina, mieli, robi ciasto i piecze chleb. Ma dużo z tym pracy, którą wykonuje sama. Dzieli się z głodnymi przyjaciółmi swoim wypiekiem którzy w tym czasie odpoczywają. W końcu jednak mobilizuje ich do wspólnej pracy.

     • Kochani Uczniowie,

      przed nami dwa tygodnie ferii zimowych, 16 dni przerwy od szkolnych obowiązków. Życzę, aby był to czas, który umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.
      Proszę jednak, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek - dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu.
      Mam nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

      Wszystkiego dobrego!
      Małgorzata Łopatka

     • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

      Kolędy to jedne z najpiękniejszych utworów zarówno pod względem treści jak i melodii. Stanowią cenny skarb dziedzictwa kulturowego. W naszym przedszkolu, w okresie przedświątecznym, odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Przedszkolaki (grupowo,a także solo) zaprezentowały polskie kolędy oraz piosenki świąteczne, w różnych aranżacjach. Wszystkie dzieci, które wystąpiły, otrzymały słodkie upominki, dyplomy i płyty CD z piosenkami.
      Konkurs dostarczył uczestnikom wiele emocji, satysfakcji i radości. Dziękujemy wszystkim za udział. Pozdrawiamy!

     • PRZYGODA Z DETEKTYWEM POZYTYWKĄ – ZDROWE ŻYWIENIE

      Uczniowie klasy 3a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Napachaniu, nie zapominają o swoim przyjacielu Detektywie Pozytywce. Pilnie uczestniczą w rozwiązywaniu zagadek w ramach projektu „Z Detektywem Pozytywką uczymy się logicznego myślenia”. Zapoznaliśmy się z dwoma rozdziałami książki „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kazdebke: „Uwaga na owoce” i „Co stało się z ubraniem Pana Mietka”. Było to podstawą do rozmowy na temat zdrowego żywienia. Przyjrzeliśmy się uważnie piramidzie żywieniowej. Podzieliliśmy się na grupy, aby zagrać w grę planszową pod nazwą „Piramida żywieniowa”.

      Dzięki wspólnej zabawie utrwaliliśmy swoje wiadomości. Dokonaliśmy analizy znaczenia spożywania przez nas różnych produktów. Wykonaliśmy dołączone do projektu karty pracy. Odpowiedzieliśmy bezbłędnie na wszystkie pytania. Złamaliśmy szyfr i dowiedzieliśmy się, co ukryła w swoim gnieździe sroka złodziejka.

     • PSIA LEKCJA - JAK DOBRZE OPIEKOWAĆ SIĘ PSEM?

      Uczniowie klas trzeciej i drugiej w ramach projektu „Psia Lekcja” ponownie gościli na zajęciach panią Karolinę Dybicz – nauczycielkę naszej szkoły i specjalistkę od dogoterapii. Tym razem pani Karolina przyszła z prawdziwym psem rasy shih tzu, a nie jak na pierwsze spotkanie z psem pluszakiem. Podnieśliśmy znacząco wiedzę na temat potrzeb psów. Wytłumaczone zostały nam ich zwyczajowe zachowania. W ciekawy sposób pani Karolina przedstawiła ważne elementy opieki nad psem. Poznaliśmy te zachowania ludzi, które mogą być trudne dla psów i poszerzyliśmy wiedzę o tym, jak bezpiecznie się z nimi obchodzić. Każdy miał okazję indywidualnie, po wcześniejszej akceptacji psa, przywitać się z Czako. To inteligentny, przyjazny pies posiadający wiele umiejetności, które mieliśmy okazje podziwiać.
      Była to ciekawa lekcja, któą będziemy długo pamiętać.

     • Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych

      Kolędy to jedne z najpiękniejszych utworów zarówno pod względem treści jak i melodii. Stanowią cenny skarb dziedzictwa kulturowego. W naszym przedszkolu odbył się Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych. Dzieci zaprezentowały polskie kolędy , a także piosenki świąteczne w różnych aranżacjach. Wszystkie dzieci , które wystąpiły otrzymały słodkie upominki , dyplomy i płyty CD z piosenkami. Konkurs dostarczył uczestnikom wiele emocji, satysfakcji i radości.
      Dziękujemy wszystkim za udział.
      Pozdrawiamy.

     • MAGIA ŚWIĄT W DELI PARKU

      Święta zbliżają się już wielkimi krokami. W tym niezwykłym czasie uczniowie klas trzecich odwiedzili piękne magiczne miejsce: Świąteczną Krainę Deli Park. Wzięli tam udział w warsztatach ozdabiania pierników, pisali list do Św. Mikołaja a nawet spotkali się z samym Świętym, który zaskoczył wszystkich swoim dość specyficznym poczuciem humoru 😜
      Ten miły czas zakończył się niestety dość przykrym wydarzeniem. Podczas naszego pobytu w parku wybuchł pożarł, który zajął cały domek św. Mikołaja, sklepik oraz kawiarenkę. Wygląda więc na to, że byliśmy jednymi z ostatnich odwiedzających go osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało, wierzymy, że domek uda się szybko odbudować a Delli Park odwiedzimy ponownie na wiosnę, gdyż jest to piękne, kryjące mnóstwo atrakcji miejsce, z których niestety nie zdążyliśmy skorzystać.

     • CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

      W poniedziałek w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci ze świetlicy upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Świetliczaki uczestniczyły w przygotowaniu piernikowego ciasta oraz w wycinaniu przy pomocy foremek świątecznych kształtów –gwiazdek, choinek, aniołków, reniferów, domków.
      Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem, cukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne, a co najważniejsze bardzo smaczne. Wszyscy się cudownie bawiliśmy.