• Mateusz Woźniak

• Wywiad z Mateuszem Woźniakiem, uczniem klasy 4a w Zespole Szkolno-Predszkolnym w Napachniu, dla którego pisanie nie ma żadnych tajemnic.

Sylwia Kiejnich  - Mateuszu, tworzysz ciekawe opowiadania. Jak to się dzieje, że lubisz pisać i to, co piszesz, potrafi zachwycić innych? Co Ci daje pisanie?

Mateusz Woźniak - Po prostu lubię wymyślać historie, a bez pisania większość z nich bym zapomniał. Daje mi satysfakcję to, że wymyśliłem jakąś historię.

S.K. Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z pisaniem?

Nie pamiętam dokładnie – ale  pewnie w czasie gdy miałem pięć czy sześć lat.

S.K. Jakie cechy charakteru przydają się osobie piszącej?

Myślę, ze najbardziej przydaje się kreatywność, ale cierpliwość i wytrwałość też są potrzebne.

S.K. Który autor, czy autorzy są dla ciebie autorytetem? Jakie książki czytasz najchętniej?

Najchętniej czytam fantastykę, a jeśli chodzi o autorów to są nimi: J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis i Brandon Mull.

S.K. Skąd czerpiesz inspiracje do tworzenia? O czym lubisz pisać najbardziej? Twój ulubiony typ bohatera?

Najbardziej lubię pisać o fantastycznych przygodach w innym świecie.

S.K. W jaki sposób pracujesz? Jak tworzysz, co jest dla Ciebie bazą?

Najczęściej wymyślam świat i złych bohaterów, bo ich jest po prostu łatwiej mi wymyślić.

S.K.  Są osoby, które piszą „do szuflady”. Jak jest u Ciebie? Piszesz dla siebie, czy lubisz dzielić się tym, co napisałeś z innymi?

Najczęściej piszę dla siebie, ale nie chowam tego na wieki tylko czasami sobie czytam.

S.K. Na hasło biblioteka ….

Hmm... Dawno nic nie wypożyczałem, więc idę wypożyczyć!

S.K. Czy masz jakieś rady dla tych, którzy nie lubią sięgać po książki?

Raczej nie. Jak nie lubią to ich sprawa.

S.K. Jesteś w czwartej klasie. Czego Ci życzyć?

Wszystkiego!!!

S.K. Czyli, życzymy wszystkiego najlepszego i wielu pomysłów na ciekawe opowiadania. Powodzenia!

rozmawiała

Współpraca – Karolina Nyczke