• ALPAKI W PRZEDSZKOLU

      Nasze przedszkole odwiedziły alpaki. Dzieci poznały te piękne zwierzęta. Dowiedziały się, czym alpaki różnią się od lamy, jak o nie dbać, jak i czym karmić oraz jak ważną rolę odgrywają w terapii dzieci i osób starszych. Każde z dzieci miało możliwość nakarmienia, pogłaskania, a nawet powąchania zwierząt.
      To był wspaniały dzień.

      Wychowawcy

     • DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK

      Chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. W naszej szkole swoje święto miała dzisiaj Pani Ela i jej wyjątkowa biblioteka, czyli najbardziej zaczytane, zaksiążkowane i zaczarowane miejsce w naszej szkole.
      Życzymy więcej czytelników niż książek, a także radości i satysfakcji z pracy. Dziękujemy za oddanie, zaangażowanie, wiedzę oraz uśmiech, którym jesteśmy obdarowywani każdego dnia.

     • PLANETA ZIEMIA

      Oto Mali Odkrywcy i Planeta Ziemia. Dlaczego Błękitna? Jakie warstwy ma Ziemia i jak wygląda jej przekrój? Te i inne ciekawostki poznawali nasi Mali Odkrywcy podczas ostatnich zajęć przyrodniczych. Jeśli jeszcze nie wiecie jak emocjonujące jest kręcenie globusem zapraszamy na nasze zajęcia:)

      Małgorzata Kurek

     • Eko-Brygada w Ogrodzie Dendrologicznym

      W ramach projektu #fabrykaekologow Uczniowie Eko-Brygady mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce do Ogrodu Dendrologicznego oraz zajęciach proponowanych przez Ogród pt. "W świecie baśni". Koncepcję zajęć trzeba było nieco zmienić, ponieważ pogoda spłatała nam figla i jak w słynnym polskim przysłowiu kwiecień plecień przyniósł deszcz pluchę i zimę ;) Jednak pomimo pogody udało nam się zobaczyć wiewiórki, ciekawe gatunki ptaków, których w Ogrodzie zawsze pełno, znaleźć leśne skarby i zbadać gawrę niedźwiedzia 😁 Eko- Brygada z naszej szkoły wróciła zmarznięta ale zadowolona, wycieczki zawsze sprawiają im wiele radości:) Przy okazji wizyty w Poznaniu odwiedźcie koniecznie Ogród Dendrologiczny, który jest idealnym miejscem na rodzinny spacer i relaks.

     • NASI SPORTOWCY Z KLASĄ

      Z wielką satysfakcją i dumą informujemy, że nasi uczniowie: Zosia Musiał oraz Szymon Śniegocki otrzymali tytuł Sportowca z Klasą. Oboje zostali dzisiaj zaproszeni do Urzędu Gminy na uroczystość rozdania nagród w tym plebiscycie.
      Zosia Musiał otrzymała wyróżnienie i nagrodę Wójta Gminy Rokietnica za osiągnięcia sportowe w 2021r. Nagroda ta została przyznana za medal Pucharu Polski w walkach Taekwondo, medal Pucharu Polski Poomsae oraz za pierwszy w historii Gminy Rokietnica zdobyty CZARNY PAS Taekwondo.
      Szymon Śniegocki otrzymał wyróżnienie w Plebiscycie Sportowiec z Klasą za osiągnięcia w kategorii KARATE.
      Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni.

     • Dzień Ziemi w przedszkolu

      Nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Ziemi. Dzieci podczas zajęć rozmawiały na temat ochrony środowiska. Dowiedziały się czym jest ekologia, recykling oraz jak należy dbać o naszą planetę. Następnie wszystkie grupy, wyposażone w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci, wyruszyły na "sprzątanie świata". Dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do pracy i nazbierały kilka worków odpadów. Na zakończenie dnia Żabki oraz Leśne Duszki wykonały piękne plakaty tematyczne, a wszystkie przedszkolaki obiecały, że będą dbać o przyrodę.

     • Dzień Ziemi

      22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.
      Święto to w naszym kraju obchodzone jest już ponad 30 lat. W tym dniu szczególną uwagę zwraca się na promowanie postaw proekologicznych. Dlatego też w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, które miały na celu poszerzenie wiedzy napachańskich Świetliczaków na temat przyszłości naszej planety. Przypomnieliśmy sobie, jak właściwie segregować śmieci i jaki jest czas ich rozkładu, rozmawialiśmy o potrzebie sadzenia drzew, oszczędzania wody oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na stan naszej Ziemi.
      Świetliczaki wykonały plakat EKO ZADANIA - CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA NASZEJ PLANETY. Posprzątały najbliższą okolicę, zbierając śmieci oraz podlewały drzewa zasadzone jesienią przez naszą szkolną społeczność. W akcję sprzątania świata włączyła się również klasa III a. To był bardzo ekologiczny dzień.

     • Leśne Duszki w Ogrodzie Dendrologicznym

      Przedszkolaki z grupy Leśne Duszki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Poznaniu. Dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych pt. "W lesie zmysłów". Z wielką chęcią brały udział w przygotowanych dla nich zadaniach. Poznały różne gatunki ptaków, które można spotkać w lesie, ich odgłosy oraz rodzaje pokarmów, którymi się żywią. Za pomocą zmysłów dotyku oraz węchu rozpoznawały skarby lasu. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowanie uczestniczyły również w zajęciach plastycznych. Mimo niesprzyjającej pogody Leśne Duszki do przedszkola wróciły bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę.

     • Gminny konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

      Nasze przedszkole zorganizowało gminny konkurs plastyczny pt. "Najładniejsza Kartka Wielkanocna". W dniu wczorajszym nastąpiło jego rozstrzygnięcie:

      I miejsce zajął Oliwer Kwiatkowski (Przedszkole w Mrowinie)
      II miejsce Martyna Urbanowska (Przedszkole w Napachaniu)
      III miejsce Kornelia Sekieta (Przedszkole w Napachaniu)

      WYRÓŻNIENIA:
      Szymon Pielaszkiewicz (Przedszkole w Mrowinie)
      Adam Głowczyński (Przedszkole w Napachaniu)

      Bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom 🙂

      Justyny Kaszkowiak,
      Beata Rajczak,
      Anna Kwiatkowska

     • Święta tuż, tuż...

      Przygotowania do Świąt idą pełną parą we wszystkich naszych klasach. 3 b w poniedziałek przygotowała wielkanocne stroiki, dzieci sadziły kwiaty, ozdabiały stroiki, którymi udekorują tarasy i balkony;) Dzisiaj tematem przewodnim był ZAJĄC. Dzieci przygotowały dwie proste prace plastyczne, które zamknięte zostały w antyramach ;) Może staną się świątecznym prezentem dla bliskiej osoby ?;)
      Za pomoc w organizacji zajęć przyrodniczych bardzo dziękujemy mamie Gracjana i Julki oraz @Kwiaciarnia Bratek. A za antyramy Panu Przemysławowi Nyce ;) Przydały się !

     • Kurczaki i kurczaczki

      Ozdoby wielkanocne ręcznie robione to ciekawy pomysł na wspólne spędzenie czasu. Samodzielnie wykonane mogą być tak samo ładne, a nawet ładniejsze niż te ze sklepu!
      Wspaniale wyglądają na stole – to znakomita dekoracja nie tylko na czas wielkanocnego, odświętnego śniadania, ale też na cały okres okołoświąteczny.
      Ozdoby wielkanocne mogą być naprawdę różnorodne. Możemy ustawić je przed domem, zawiesić dekorację na drzwiach mieszkania, postawić ozdobę na stole, na szafce, na parapecie…
      Właśnie na klasowym parapecie wśród zieleni znalazły się kurczaki i kurczaczki wykonane przez uczniów klasy 3a. Przypominają i wprowadzają nas w nastrój nadchodzących świąt.

     • Wielkanoc w przedszkolu

      W środę w naszym przedszkolu, jak i w zerówce odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. A po śniadaniu każda z grup udała się na długo wyczekiwane poszukiwanie "Zajączka". Poszukiwania były bardzo owocne
      i wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

      Wychowawcy

     • Wielkanocne warsztaty

      Wczoraj w naszym przedszkolu odbyły się wielkanocne warsztaty, podczas których dzieci ozdabiały drewniane jajka. Leśne Duszki i Tropiciele wykonały swoje prace z użyciem świątecznych serwetek. Krasnoludki "wyczarowały" piękne, koronkowe króliczki, z kolei Żabki wyklejały jajka żółtym papierem i w ten sposób powstały śliczne kurczaczki.
      Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością uczestniczyły w warsztatach.

     • Kredkobranie

      Zbiórka kredek dla dzieci ze szpitali została zakończona. W imieniu dzieci i organizatorów serdecznie dziękuję Rodzicom i Uczniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Napachaniu za przyłączenie się do akcji.
      Kredki zostały wysłane do szpitali i szkół przyszpitalnych.

      Więcej o akcji na stronie: https://tiny.pl/9k2hg