• Warsztaty "Ogród w słoiku"

      19 kwietnia klasy trzecie wybrały się na warsztaty przyrodnicze do Zaczarowanego Lasu w Kobylnikach. Dzieci stworzyły piękne, żywe ozdoby zamknięte w słoikach. Ogród w słoiku to niezwykle modna dekoracja, która zdobywa ostatnimi czasy serca wielu ludzi. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim pięknemu wyglądowi. Ozdoby te są również bardzo łatwe w pielęgnacji. Tworzenie własnych kompozycji z roślin okazało się niesamowitym doświadczeniem dla wszystkich. Zwieńczeniem wyjazdu była znakomita zabawa na sali zabaw. To był bardzo udany dzień.

     • Świetliczaki na tropie…...kolorów Świata

      Świetliczaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Napachaniu zrealizowały zadanie pierwsze z modułu V, docierając na kolejny kontynent – Australię oraz wyspy Oceanu Spokojnego, czyli Oceanię. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film przedstawiający Wielką Rafę Koralową, która zachwyciła nas swoim bogactwem i różnorodnością form życia. To bez wątpienia jeden z cudów natury, a dla nas niezwykle ciekawa tematyka na twórczą zabawę. Pomysł z wykorzystaniem folii spożywczej okazał się strzałem w dziesiątkę :) Oceńcie sami :)

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA


      17 kwietnia to Światowy Dzień Kostki Rubika. A teraz o tym, dlaczego 3x3x3 to 27.
      Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy algorytmowo Światowy Dzień Kostki Rubika. Ta węgierska łamigłówka totalnie zakręciła w głowach naszych uczniów. Od dłuższego czasu łamią algorytmy na boisku, na korytarzy a czasem …… na lekcjach pod ławką. Nastał czas, aby to zmienić. Od teraz wszyscy pasjonaci 26 sześcianików (tego środkowego nie ma) mogą już na legalu i oficjalnie łamać kolejne rekordy w prędkości układania kostki. W Napachaniu objawił się niezwykły talent u jednej z uczennic- Oli Sekiety, która jest właścicielką niezwykłej kolekcji 27 kostek różnego rodzaju. Jednocześnie jest posiadaczką rekordu szkoły, który wynosi 23 sekundy. To krócej niż się stoi na czerwonym świetle w drodze do szkoły.

     • Krajkolandia

      Nadeszła wiosna. To idealny czas,aby bawić się i świętować w kontakcie z przyrodą. Klasy 1a i 1b wybrały się do Krajkolandii. Wyjazd połączony został z aktywnością na świeżym powietrzu - leśnymi podchodami, kratywnymi zajęciami, na których wykonaliśmy leśne skrzaty, spotkaniem ze zwierzętami i ogniskiem z kiełbaskami na zakończenie. Dużo ruchu i świeże powietrze, to jest to co lubimy najbardziej.

     • Polowanie na czekoladowe jajeczka

      W środę podczas dużej przerwy Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wzięcia udziału we wspólnej zabawie polowania na czekoladowe jajeczka. Każdy mógł wśród drzew, traw znaleźć czekoladową niespodziankę. Zarówno dla pierwszaków jak i ósmoklasistów była to super zabawa.


      Opiekun samorządu Joanna Szymańska

     • „Kwitnąca szkoła”

      Grupa Leśne Duszki wzięła udział w akcji „Kwitnąca szkoła”, której celem jest promowanie polskich lokalnych tradycji i kultury oraz rozpowszechnianie ekologicznej tendencji sadzenia drzew. Dzieci otrzymały sadzonki polskich gatunków jabłoni, które wspólnie posadziły. Drzewka mają swoich właścicieli, którymi są dzieci. Przedszkolaki zobowiązały się do podlewania i dbania o drzewka. Kiedy jabłonki zakwitną wszyscy będą się delektować pięknym widokiem.

     • Śniadanie wielkanocne

      W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, dekorowały sale, malowały pisanki, siały rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie przygotowane akcenty wielkanocne znalazły się na stole, do którego dziś zasiadły nasze przedszkolaki. Dzieci wraz z paniami złożyły sobie życzenia oraz podzieliły się jajkiem. Jednak najwięcej radości sprawił maluchom Zajączek, który ukrył dla nich drobne prezenty.
      Wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzymy spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła.

     • PLANETARIUM 

      Nasze przedszkolaki odwiedziły dzisiaj kosmos! Miały okazję skorzystać z niezwykłej podróży w nieznane dzięki mobilnemu planetarium Pana Pasjonaty. Dzieci odbywały zajęcia w dużym namiocie, w którym mogły zobaczyć całe niebo oraz znajdujące się na nim gwiazdy. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat planet i Ukladu Słonecznego. Były to dla nich bardzo ciekawe informacje.

     • DZIEŃ MARCHEWKI

      W dniu dzisiejszym przedszkolaki obchodziły Dzień Marchewki. Dzieci przebrane w kolory marchewki miło spędziły dzień - podczas nauki czytania, przeliczania oraz tworzenia własnych marchewek.
      Przedszkolaki poznały budowę marchewki, dowiedziały się, że to co najbardziej lubią i z apetytem jedzą to korzeń. Wzbudziło to wielkie poruszenie, gdyż korzeń kojarzy się dzieciom z czymś zupełnie innym. Było bardzo wesoło i pomarańczowo.

     • PODCHODY 

      Któż z nas nie bawił się w podchody. W najmniej złożonej postaci zabawa polega na tym, że jedna grupa ucieka, zostawiając po drodze strzałki, ślady i zadania do rozwiązania, a druga grupa musi ją złapać. Rozwija spryt, spostrzegawczość, pomysłowość i umiejętność logicznego myślenia. Umiejętność stworzenia dobrego terenowego planu wraz z zadaniami to podstawa. Pierwsze kroki w tym kierunku uczynili uczniowie klasy 1a. Jutro wyjeżdżamy na wycieczkę na której zaplanowana jest leśna gra terenowa. Wszystko przed nami w praktyce.

     • NO BACKPACK DAY W ZSP W NAPACHANIU 

      Samorząd Uczniowski zaprosił dzisiaj wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Zorganizował w naszej szkole Dzień Bez Plecaka (No Backpack Day). Z tej okazji każdy miał zapakować swoje zeszyty, podręczniki i przybory szkolne do... wszystkiego, czego dusza zapragnie - z wyjątkiem plecaka. Wszystkich poniosła fantazja. Pomysły uczniów i nauczycieli wyszły poza schematy i pokazali światu, jak bardzo potrafią być kreatywni!

     • CIĄG DALSZY PREORDYNACJI ZAWODOWEJ W GRUPIE TROPICIELE

      Dziś dzieci z grupy Tropiciele odwiedziła mama Adasia. Pani Agnieszka Główczyńska opowiedziała zerówkowiczom o swoim wykształceniu i stanowisku pracy. Wspomniała także o zadaniach, jakie wykonuje każdego dnia pracując w salonie Volkswagena. Dzieci miały okazję również sprawdzić znajomość modeli samochodów. Później Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom o swoim hobby, którym jest meteorologia. Dzieci przypomniały sobie skąd się bierze deszcz i burza oraz przyglądały się chmurom.
      Dziękujemy Pani Agnieszce za wspaniałe zajęcia i upominki. Już się cieszymy na kolejne spotkanie dotyczące wiatru.

     • PLASTYCZNY PROJEKT WIELKANOCNY U KRASNALI

      Nasze najmłodsze przedszkolaki przez ostatni tydzień realizowały plastyczny projekt związany z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi. Dzieci poznawały tradycje związane z tym czasem, a także samodzielnie wykonywały pracę z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Zrobiły między innymi owieczki, kurczaki, pisanki oraz stroiki wielkanocne. Celem projektu było przede wszystkim rozwijanie kreatywności oraz sprawności manualnej Krasnoludków, a także zapoznanie się z tradycjami wielkanocnymi.

     • II POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY "DWIE WIEŻE"


      Dzień 31 marca dla miłośników szachów był dniem szczególnym. Nasza szkoła miała zaszczyt już po raz drugi być gospodarzem niezwykłego wydarzenia. Właśnie tutaj w Napachaniu odbył się II Turniej Szkół z powiatu poznańskiego pod patronatem starosty Jana Grabkowskiego – „Dwie Wieże”
      Szachy przeżywające obecnie swój renesans zwróciły uwagę nie tylko samych graczy ale i znamienitych gości, którzy doceniając ten sport i młodych szachistów uświetnili swoją obecnością nasz turniej. Dlatego serdecznie dziękujemy za obecność podczas turnieju pana Wójta gminy Rokietnica Bartosza Derecha, wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu pani Bożeny Chwaliszewkiej, Przewodniczącej Rady Gminy Rokietnica Izabeli Dziamskiej, radnego gminy Rokietnica Mariusza Puk, Dyrektora ZSP w Cerekwicy Macieja Ciesielskiego oraz Pana Przemysława Nykę przewodniczącego Rady Rodziców.

     • INFORMATYCZNY SUKCES W KONKURSIE BÓBR

      Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

      Chętni uczniowie z naszej szkoły w listopadzie 2022 wzięli udział w Miedzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Większość uczestników stawiała pierwsze kroki w konkursie i od razu z przytupem. Uczeń klasy IIb Iwo Wiśniewski zajął II miejsce, natomiast debiutujaca uczennica z klasy Ia Aleksandra Kloska otrzymała wyróżnienie.
      Wszystkim serdecznie gratuluję i już teraz życzę sukcesów w kolejnej edycji.

     • NAPACHANIE KOCHA OSZCZĘDZANIE

      "Gdy wiosna za pasem, a Ty wciąż z grymasem: Pieniędzy brakuje, niech ktoś poratuje!Lecz po co wymyślanie, skoro Napachanie kocha oszczędzanie! "- pod takim hasłem uczniowie klasy 3b wykonali plakat na konkurs przedstawiający sposoby oszczędzania pieniędzy, zorganizowany przez SKO. Uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią, dlatego zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz szkolną świnką- skarbonką.

    • MATEMATYCZNY SUKCES NASZYCH ÓSMOKLASISTÓW!
     • MATEMATYCZNY SUKCES NASZYCH ÓSMOKLASISTÓW!

      Uczniowie klasy 8a – Agata Piłka, Piotr Osuch i Wiktor Wawrocki – zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie matematycznym pt.MATEMATYCZNE LABORATORIUM KULTURY 2023 .

      Konkurs odbył się 23 marca na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z materiałami, dotyczącymi nowych dla nich zagadnień - FUNKCJE, wykonać odpowiednie notatki, następnie na podstawie tej wiedzy zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi zrozumienie świeżo poznanych zagadnień. Nasza wspaniała drużyna porodziła sobie doskonale i po dogrywce, ostatecznie zdobyła II miejsce.

     • ZŁOTY MEDAL SZYMONA

      W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych i Średnich w Karate WKF. W Zawodach brało udział ok 350 zawodników z całej Wielkopolski.
      Z dumą informujemy, że nasz uczeń - Szymon Śniegocki, który reprezentował naszą placówkę, w swojej konkurencji indywidualnej Kata wywalczył złoty medal, pokonując zawodników z innych szkół.
      rganizatorem Mistrzostw był MUKS Dynamic Akademia Karate, Polska Unia Karate oraz Szkolny Związek Sportowy.
      GRATULUJEMY!!!