• Żabki w czterech porach roku - Zima

      Żabki, realizując autorski projekt, udoskonalają nie tylko umiejętności tak potrzebne do prawidłowego pisania, czytania czy liczenia, ale również dużą uwagę nauczyciele skierowali na relacje społeczne oraz sferę emocjonalną. Zima była w Żabkach bardzo pracowita, zapewne taka będzie też kolejna pora roku - wiosna, na którą wszyscy czekamy z utęsknieniem.

     • "Świetliczaki na tropie…...kolorów Świata”

      Świetliczaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Napachaniu zrealizowały zadanie pierwsze z modułu IV. Dotarliśmy do Ameryki, poznając ciekawostki na temat największych aglomeracji tej części świata. W oparciu o filmy z cyklu „Były sobie Ameryka….” poznaliśmy rdzennych mieszkańców Ameryki, czyli Indian, którzy nas bardzo zaintrygowali swoją pomysłowością, mądrością i niesamowitym zrozumieniem przyrody. Indiańskie totemy to prawdziwe dzieła sztuki, a te wykonane przez naszych Świetliczaków są wyjątkowe i niepowtarzalne.

     • WARSZTATY Z GADAMI

      Nasze przedszkole odwiedziły gady! Najprawdziwsze! Wszystkie dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach z gadami, które prowadziły panie pracujące i zajmujące się właśnie tymi zwierzętami w starym zoo. Przedszkolaki wysłuchały krótkiego wykladu na ich temat, mogły zobaczyć węże, jaszczurki i żółwie na żywo, a nawet ich dotknąć. To była bardzo ciekawa lekcja na temat życia zwierząt.

    • „Święto Szachów w Napachaniu”
     • „Święto Szachów w Napachaniu”


      Dnia 25 lutego 2023 roku odbył się już II Turniej pod patronatem dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Napachaniu pani Małgorzaty Łopatki „O Złotego skoczka”.

      Przy szachownicyusiadło łącznie 40 uczniów i uczennic z naszej szkoły. Grali oni w dwóch grupach zaawansowania.Grupa „starsza” liczyła 17 graczy a grupa „młodsza” liczyła 23 uczestników. Wszyscy, którzy rozegraliwszystkie siedem partii szachowych zasługują na ogromny podziw i szacunek. Dlatego wielkie brawadla wszystkich uczestników. Stawka w obu grupach była wyrównana. W grupie mniej zaawansowanejstawka była bardzo wyrównana. Świadczyć może o tym fakt, że Mateusz Ziółczyk, który zdobyłpierwsze miejsce zdobył 5,5 punktów na 7 możliwych. Drugie miejsce zajął Jakub Lehmann a trzecie Paweł Ostry. Różnice punktowe między drugim a szóstym zawodnikiem wynikały tylko z punktacjipomocniczej.

     • DZIEŃ DINOZAURA

      W naszym przedszkolu dzieci obchodziły Dzień Dinozaura. W tym dniu dowiedziały się wielu interesujących rzeczy np. gdzie i kiedy żyły dinozaury, kto był największym drapieżcą a który miał najdłuższą szyję, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły. Poznały dziwne nazwy tych stworów i próbowały je powtórzyć - co wcale nie było proste. Dzieci wykonały karty pracy związane z dinozaurami, wykonały pracę plastyczną - swojego własnego dinozaura oraz zagrały w memo. Dzień Dinozaura przeniósł ich w odległy i fascynujący świat.

     • OSTATKI W ZSP W NAPACHANIU

      W naszej szkole świętowaliśmy ostatni dzień karnawału, było wesoło i kreatywnie. Wróżka Ewa przepowiedziała Nam, że w najbliższym miesiącu czeka nas sporo różnych imprez. My ufamy jej przepowiedniom, ona nie rzuca słów na wiatr, dlatego już zabieramy się do przygotowań. Pierwsze przedsięwzięcie tuż, tuż……

     • Słodkie labolatorium

      Niby zwykłe ciasto, ale sposób podania ciekawy! Labolatorium Eko-Drużyny Koła Przyrodniczego postanowiło przygotować coś specjalnego dla dziadków z okazji ich święta. Trochę mierzenia, ważenia, odrobina serca, dobrej zabawy i ciasto w słoiku gotowe. Do tego etykieta, kawałek wstążeczki i prezent można już wręczać.

     • Walentynki w przedszkolu

      W naszym przedszkolu świętowaliśmy Walentynki. W trakcie rozmów z dziećmi przypomnieliśmy znaczenie słowa miłość, przyjaźń, wzajemne zrozumienie oraz szacunek. Dzieci w tym dniu ubrały się na czerwono, wykonały laurki dla swoich najbliższych oraz piękne serca różnymi metodami. Było bardzo uczuciowo.

     • Dzień Pizzy

      W ubiegłym tygodniu wszystkie przedszkolaki odchodziły Dzień Pizzy. Dzieci przeliczały, nazywały składniki wskazując te które najbardziej lubią. Grupę Tropiciele i Leśne Duszki odwiedził wspaniały gość - tata Borysa i Igora - Pan Piotr Magrel, który piastując we wcześniejszych latach stanowisko kucharza opanował sztukę tworzenia pysznych pizz do perfekcji. Zwieńczeniem tego dnia były pizze wykonane przez dzieci, które z apetytem zostały przez wszystkich zjedzone. Było bardzo wesoło i smacznie.
      Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za zaangażowanie i przybycie do przedszkola.

     • SŁONE OPOWIEŚCI


      Eko-Drużyna z Koła Przyrodniczego wybrała się w podróż w Himalaje, konkretnie do Pakistanu, gdzie wydobywa się sól himalajską o różowej barwie, a to dzięki dużej zawartości liczby pierwiastków chemicznych. Miliony lat temu znajdował się tam słony ocean, który został wysuszony przez słońce pozostawiając złoża soli. Poznaliśmy sposób wydobycia surowca i jego właściwości. Na jego podstawie przygotowaliśmy dla naszych babć z okazji ich święta specjalną miksturę do kąpieli. Dzięki jej właściwościom nasze babcie na pewno poczują się zrelaksowane.

     • Kolorowa muzyka

      Zabawa z Bum Bum Rurkami, a przy okazji nauka podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii. Taka lekcja w klasie 1a, przeprowadzona przez panią Alicję, spotkała się z dużym entuzjazmem. Bum Bum Rurki wspaniale kreują zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej. Możliwości tworzenia muzyki są nieograniczone, a Bum Bum Rurki inspirują dźwiękiem! Wykonane z bezpiecznego tworzywa, są lekkie i dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Rurka, ręka i tyle zabawy.

     • Wycieczka pierwszaków

      Przedferyjne szaleństwo w @Stacja Grawitacja Poznań. Świetne miejsce dla dzieci i dorosłych na aktywne spędzanie czasu. Klasy pierwsze polecają i dużym i małym;) Dwie godziny zabawy okazały się za krótkie ;) Jak dla nas pełen profesjonalizm i świetna opieka trenerska podczas zabawy ;) Koniecznie tam zajrzyjcie w ferie!

     • ASTRONOMICZNO-CHEMICZNE FASCYNACJE

      Rok 2023 został ogłoszony rokiem Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w naszej szkole realizujemy innowację pedagogiczną pod nazwą “Turystyka Kosmiczna - przyszłością Młodych Miłośników Astronomii ze Szkoły Podstawowej w Napachaniu”. Zainspirowani wydarzeniem, jakim jest przelatująca w pobliżu Ziemi kometa c-2022, zorganizowaliśmy w miniony wtorek “Wieczór z Astronomią”. Przybyli wraz z rodzicami uczniowie, wzięli udział w zajęciach w mobilnym Planetarium oraz warsztatach chemicznych z suchym lodem, na których zbudowaliśmy m.in.model komety.

      Dziękujemy Panu Tomaszowi Kluwiakowi z poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośnikòw Astronomii za ciekawy wykład oraz warsztaty z obsługi teleskopu, a Radzie Rodziców za sfinansowanie seansów w Planetarium.

     • Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt

      W dniach 23-24.01 w naszej szkole zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt, które były jednocześnie eliminacją do fazy powiatowej turnieju.

      Podczas pierwszego dnia zmagań, w którym rywalizowaliśmy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentacja naszych dziewcząt pokonała zespół ze Szkoły Podstawowej w Cerekwicy 2:0. Tym samym nasze dziewczęta zakwalifikowały się do fazy powiatowej turnieju. Reprezentacja naszych chłopców rozegrała dwa mecze: jeden z zespołem Szkoły Podstawowej w Cerekwicy, a drugi ze Szkołą Podstawową w Rokietnicy. W pierwszym meczu chłopcy pokonali zespół Cerekwicy 2:0. W drugim natomiast ulegliśmy Rokietnicy 0:2, choć nie oddaliśmy tego meczu bez walki. Ostatecznie reprezentacja chłopców zajęła drugie miejsce w turnieju.

     • Dzień Babci i Dziadka

      W dniu dzisiejszym w grupie Żabki miało miejsce wielkie wydarzenie - dzieci wystąpiły dla swoich ukochanych babć i dziadków w przedstawieniu pt."Dziewczynka z zapałkami". Były śpiewy, tańce i piękne wiersze - bo nikt tak jak babcia i dziadek nie kochają, nikt tak nie tuli, nikt tak pysznie nie gotuje i nikt tak nie służy dobrą radą, jak babcia i dziadek. Tym występem Żabki pokazały, jak bardzo kochają i jak za wszystko dziękują.