• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

      21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
      W tym roku ten dzień przypada w niedzielę, a my już od tygodnia kierowaliśmy się hasłem:
      "Koleżanko, Kolego bądź życzliwy dla każdego, bo życzliwość się opłaca i w dobroci do nas wraca".
      Prowadziliśmy rozmowy na temat, co to jest życzliwość, czym charakteryzuje się życzliwa osoba oraz czy warto być takim człowiekiem. Podczas zajęć wysłuchaliśmy piosenki Agnieszki Osieckiej śpiewanej przez Jana Kobuszewskiego pt.: "Piosenka dla życzliwego", słuchaliśmy bajek o tej tematyce oraz wykonaliśmy plakaty "Życzliwa minka" i "Bukieciki Życzliwości".

     • Dzień Tolerancji

      Tropiciele obchodzili 16 listopada Dzień Tolerancji. Wspólnie dowiedzieli się czym ona jest, dzieci zgłaszały swoje pomysły na wytłumaczenie tego terminu. Każdy powiedział drugiej osobie coś miłego i sam doświadczył, jak to jest otrzymywać od kolegów i koleżanek miłe słowo.
      Wspólnie doszliśmy do wniosku, że każdy z nas jest wyjątkowy i to jest piękne.

     • Czytamy z wartościami - listopad

      W ramach przeprowadzanego projektu "Czytamy z wartościami: przypowieści biblijne i inne ważne opowiadania w oknie teatrzyku kamishibai i nie tylko" w listopadzie na zajęciach z religii omawialiśmy przypowieść o synu marnotrawnym/miłosiernym ojcu, podczas których uczniowie z klas 1-3 mieli możliwość poznania i przypomnienia wartości, jakim jest szacunek wobec rodziców, patrzenie z wdzięcznością na to, co mamy, a nie z zazdrością na to, co mają inni.

     • Konkurs plastyczny na lapbooka rozstrzygnięty!

      Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie ZSP Napachanie klas 1-8 wzięli udział w Konkursie plastycznym na Lapbook-11 Listopada- Narodowe Święto Niepodległości.
      Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę - Pierwsze miejsce zajęła praca Tymoteusza Stawskiego, drugie miejsce zajęła praca Nataniela Stawskiego, zaś trzecie miejsce praca Mii Ratajczyk.
      Prace: Jana Gorczyńskiego, Dalii Chojnackiej, Laury Jarmark, Matyldy Żuchowskiej, Oliwiera Woźniaka i Iwa Ratajczyka otrzymały wyróżnienia.
      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, wykonaliście piękne prace, które wspaniale uczciły Narodowe Święto Niepodległości.
      Radzie Rodziców dziękuję za ufundowanie słodkich nagród.
      Zapraszam do udziału w innych konkursach plastycznych.

     • Spotkanie w ramach preorientacji zawodowej

      W poniedziałek grupę Leśnych Duszków odwiedziła mama Bartka, która jest logopedą. Pani Justyna opowiadała dzieciom, czym zajmuje się w swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się co jest ważne, aby móc pięknie mówić. Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych aktywnościach, dzięki którym ćwiczyły między innymi swoje języczki, policzki, usta oraz uszy. Warsztaty sprawiły dzieciom sporo radości.
      Bardzo dziękujemy Pani Justynie za poświęcony czas oraz bardzo ciekawe zajęcia. Leśne Duszki były zachwycone.

     • Sadzenie cebulek kwiatowych

      Nasze przedszkolaki to mali ogrodnicy. Każda z grup posadziła w naszym ogródku cebulki wiosennych kwiatów. Krasnoludki posadziły żonkile i hiacynty, Żabki - tulipany, Leśne Duszki - krokusy, a Tropiciele - szafirki. Wiosną będziemy podziwiać ich piękno.

      Magda Adamska

    • Program Pozytywna Uwaga
     • Program Pozytywna Uwaga

      LISTOPAD MIESIĄCEM CHWALENIA

      W pędzie za doskonałością często zapominamy o rzeczy najważniejszej – o relacjach. O tym, że jesteśmy ludźmi i potrzebujemy uwagi, i dobrego słowa. Potrzebują tego uczniowie, nauczyciele i rodzice, bo szkoła to nie wyścig szczurów. Dlatego pod hasłem LISTOPAD MIESIĄCEM CHWALENIA ruszyła III edycja Pozytywnej Uwagi, do której przystąpiła również nasza placówka. Wspólnie uczymy się chwalić. Uczymy, bo chwalić mądrze nie jest prosto. Zachęcamy, by do akcji włączyła się cała nasza społeczność szkolna. Pochwalmy się mądrze nawzajem.

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      Witajcie w naszej bajce...

      Nasi najmłodsi uczniowie już czytelnikami, którzy samodzielnie mogą przenieść się w zaczarowany świat bajek.

      Pamiętaj, książka to Twój przyjaciel, który zaprowadzi Cię do tajemniczych krain, z którym przeżyjesz niesamowite przygody i dzięki któremu zdobędziesz nowe wiadomości. Zatem dbaj o swojego przyjaciela!

     • Wycieczka do teatru

      Dzieci z naszego przedszkola długo czekały na ten wyjątkowy dzień. W październiku wszystkie przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do kina Apollo na przedstawienie teatralne "Śpiąca Królewna ".

      Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądalikaroli się grze aktorów, zachwycały się piękną scenografią, strojami oraz efektami specjalnymi. Największe emocje pojawiły się w momencie bliskiego spotkania z aktorami, którzy zaprosili wszystkich uczestników przedstawia na scenę. Dzieci mogły porozmawiać z aktorami, dotknąć i podziwiać wszystkie dekoracje oraz rekwizyty znajdujące się na scenie, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystami.

     • Dzień Dyni w przedszkolu

      W październiku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni.
      Przedszkolaki w pomarańczowych kolorach uczestniczyły w ròżnorodnych zajęciach, w których głòwnym bohaterem była dynia. Dzieci przeliczały, klasyfikowały, tworzyły dyniowe stworki i dynie z talerzyków, piekły babeczki i placek dyniowy. Były zabawy ruchowe z dynia i fotobudka.
      Jednym słowem smacznie , zdrowo i pomarańczowo.

     • Dzień Dyni w odcinkach

      Episode 3 - Wystawa dyń

      Tradycyjnie zorganizowaliśmy wystawę prac dyniowych, które w tym roku szkolnym przekroczyły granice pomysłowości. Na wystawie pojawił się dyniowy okręt Oliwiera z IVa, niebieski Cookie Monster - Ignacego z klasy Ia, Pikachu Igi z klasy IVa i wiele , wiele innych prac, które były przepiękne i niezmiernie pomysłowe. W ogólnoszkolnym głosowaniu trzy wymienione prace zdobyły najwięcej głosów. Gratulujemy!

     • Dzień Dyni w odcinkach

      Episode 2 - Kiermasze

      Tego dnia Rodzice dostarczyli wyśmienite ciasta do szkoły, tym samym zaopatrzyli nasz kiermasz. Szkoła pachniała cynamonem, wanilią i dynią, a my mogliśmy bezkarnie zjeść słodkie śniadanie. Obok stoiska z ciastem, Rada Rodziców reprezentująca koło Kreatywni Rodzice, prezentowała swoje ręcznie wykonane prace: biżuterię, jesienne obrazy, zabawki wydziergane z wełny. Dochód z kiermaszu pomoże w wyposażeniu korytarzy nowej części szkoły w siedziska.

     • Dzień Dyni w odcinkach

      Episode 1 - Uczennice klas ósmych w klasach I-III

      Trzy zespoły dziewcząt z klasy ósmej B przygotowały zajęcia dla młodszych kolegów i koleżanek. Tematyką wspólnych zajęć była główna bohaterka dnia - Dynia.
      Iga i Marysia przygotowały lekcję dla klas pierwszych,
      Jagoda i Alicja odwiedziły klasy drugie,
      Natalia i Rozalia pracowały z klasami trzecimi.

     • PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

      W dniu 25 października w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowania na Świetliczaka przygotowane przez wychowawców oraz uczniów klas starszych. Do społeczności świetlicowej zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych, którzy podczas pasowania zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich zadań dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po której nastąpiło pasowanie ołówkiem na członka świetlicowej gromady.

     • Konkurs recytatorski

      "Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem" A.Camus

      Pod tym hasłem w dniu dzisiejszym odbył się pierwszy jesienny konkurs recytatorski dla klas 1-3. W konkursie wzięło udział łącznie 37 uczniów. Na drodze eliminacji klasowych wyłoniono 19 uczestników, którzy jeszcze raz zaprezentowali wiersze przed publicznością i komisją w skład której wchodziła: Dyrektor Małgorzata Łopatka, Elżbieta Skrzypczak i Paulina Gmyrek.