• Warsztaty muzyczne

      W klasie 1b odbyły się warsztaty muzyczne, które przeprowadziła Pani Joanna - mama jednego z uczniów. Był to niezapomniany i pełen wrażeń czas. Dzieci słuchały utworów wykonanych przez naszego gościa zarówno z gatunku muzyki klasycznej jak i rozrywkowej, poznały i grały na różnych instrumentach, śpiewały oraz improwizowały do różnych utworów muzycznych. Bardzo dziękujemy Pani Asi za ogrom emocji i pozytywnych wrażeń.

     • Wycieczka klasy 5

      9 czerwca uczniowie klasy 5 mieli dzień pełen przygód. Rozpoczęliśmy go wycieczką, z której najbardziej emocjonującym i wyczekiwanym przez uczniów etapem... była podróż pociągiem. :) W Szamotułach mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach w muzeum Zamku Górków, skosztować pysznych lodów na rynku a także odwiedzić kino Halszka. Po seansie, pełni wrażeń wróciliśmy pociągiem do Rokietnicy, a następnie do naszych domów, by spakować się na nocowanie w szkole.

     • I POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY DWIE WIEŻE

      Za nami ważny debiut. Po raz pierwszy byliśmy organizatorami turnieju szachowego na szczeblu powiatowym, nad którym patronat objął Starosta Poznański Pan Jan Grabkowski . Do naszej szkoły zjechało 40 młodych szachistów z 14 szkół powiatu poznańskiego, by w duchu fair play rywalizować o najlepszego gracza 64 pól. Na uroczystym otwarciu gościliśmy Wójta Pana Bartosz Derecha, Przewodniczącą Rady Gminy Panią Izabela Dziamska, Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Przemysława Nykę oraz licznie zgromadzonych rodziców, nauczycieli i kibiców. Zawodnicy przez blisko 5 godzin wytężali umysły, by wybrać najkorzystniejszą strategię do osiągnięcia zwycięstwa. Ostatecznie na podium stanęli:

     • MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

      Dziś w Napachaniu wielkie zamieszanie, bo to właśnie dzisiaj zjechały tutaj najlepsze przedszkolne zespoły sportowe. Wszyscy walczyli o atrakcyjne nagrody, prestiż i o najważniejsze, czyli Przechodni Puchar Wójta Gminy Rokietnica. W rozgrywkach wzięło udział 5 reprezentacji: przedszkola w Mrowinie, przedszkola " Bajeczka", przedszkola "Logicus", przedszkola "Leśna Chatka" oraz gospodarzy - przedszkola w Napachaniu. Rywalizacja była naprawdę zacięta, ale wszystko odbywało się w duchu fair play. Dla przybyłych przewidziany był również poczęstunek oraz wspólny taniec wszystkich reprezentacji i kibiców. Nagrody wręczał dzieciom sam Pan Wójt! Dzieci świetnie się bawiły zarówno w roli sportowców, jak i tych którzy zagrzewali do walki.

    • "Cała Polska Czyta Dzieciom"
     • "Cała Polska Czyta Dzieciom"

      W maju nasze przedszkole włączyło się do kampanii społecznej pt. "Cała Polska czyta dzieciom", której celem jest kształtowanie nawyku czytania wśród dzieci. Do akcji zaproszeni zostali rodzice przedszkolaków, pani Dyrektor oraz uczniowie szkoły, którzy z dużym zaangażowaniem czytali bajki naszym milusińskim.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i odwiedzili nasze przedszkole.

     • Dzień Sportu

      W dniu 1 czerwca 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Sportu w ramach obchodzonego Dnia Dziecka. Wszystkie klasy przystąpiły do zawodów w 14 konkurencjach, rywalizując o tytuł najbardziej usportowionej klasy w kategorii klasy 1-3 oraz klas 4–8.
      Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyła się uroczystość wręczenia nagród, a potem mecz w palanta: uczniowie kontra nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców.
      To był dzień pełen emocji i wrażeń. Na zakończenie czekała na uczestników lodowa niespodzianka ufundowana przez Radę Rodziców.

     • Dzień Dziecka w przedszkolu

      Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obchodziliśmy hucznie. Były zawody sportowe, zabawy z chustą animacyjną, wspaniała dyskoteka prowadzona przez rodziców Kalinki z Leśnych Duszków Państwa Annę i Zbigniewa Szczepańskich. Nie zabrakło też baniek mydlanych i pyszności (muffinek, cukierków, ciasteczek oraz lodów). Dzieci zostały obdarowane dyplomami, balonami lub małymi upominkami. To był wspaniały, pełen emocji dzień.
      JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANI W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA ŻYCZĄ WYCHOWAWCZYNIE

     • 1 czerwca - Dzień Dziecka

      Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom samych radosnych i beztroskich chwil, pełnych słońca i uśmiechu, a także nieprzemijającej dziecięcej ufności i wiary, sięgania po rzeczy nieosiągalne.
      Niech każdy dzień przynosi wiele niesamowitych przygód i wyzwań, które pozwolą na odkrywanie świata, rozwijanie pasji i doskonalenie umiejętności.
      Niech Wasz dom będzie zawsze bezpieczną oazą przepełnioną miłością i dobrocią bliskich.


      Drodzy Rodzice pamiętajcie, że najlepsze prezenty dla dzieci są za darmo. To okazywanie każdego dnia miłości, troski, bezwarunkowej akceptacji, poświęcanie dziecku czasu, uwagi, tak niewiele, a ile znaczy dla każdego dziecka, a tak naprawdę dla każdego człowieka tego małego i dużego.

     • RUSZAMY W DROGĘ PO BEZPIECZNE WAKACJE

      Kolejny rok w naszej szkole prowadzimy prelekcje na temat BEZPIECZEŃSTWA DZIECI W RUCHU DROGOWYM.

      W naszej szkole przeprowadziliśmy działania edukacyjno - profilaktyczne mające na celu uświadomienie wszystkich uczestników ruchu drogowego o prawidłowym zachowaniu się na drodze, w szczególności na przejściu dla pieszych. Spotkania edukacyjne skierowane były w głównej mierze do uczniów klas I-III . Kształtowaliśmy właściwe nawyki zachowania w ruchu drogowym. Rozwijaliśmy koordynację wzrokowo - słuchowo - ruchową oraz zapoznawaliśmy się z wybranymi znakami drogowymi, sygnałami świetlnymi i dźwiękowym. Poznaliśmy zagrożenia związane z poruszaniem się po przejściach dla pieszych, zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz nazwy wybranych znaków drogowych i ich znaczenie. Szczególną uwagę poświęciliśmy pojęciu BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE.

     • EGZAMIN, EGZAMIN I…. PO EGZAMINIE


      Okazało się, że nie taki egzamin straszny, jak go malują. Przez ostatnie trzy dni, 44 naszych ósmoklasistów, przystępowało do pierwszego poważnego egzaminu. Wyposażeni w wiedzę, umiejętności, mobilizujący stres, nadzieję i wiarę, że dadzą radę, podjęli zmagania z językiem polskim, matematyką i językiem obcym. Pierwszego dnia otrzymali też koniczynkę na szczęście, osobiście przypinaną przez naszą Panią Dyrektor. W przygotowanych salach, w towarzystwie życzliwych i uśmiechniętych członków komisji, licząc tylko na siebie, rozwiązywali w arkuszach egzaminacyjnych kolejne zadania. Cała pozostała część społeczności szkolnej ( uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice), dbając o to, by egzamin przebiegał w spokojnej atmosferze, zaciskała mocno kciuki.

     • Wycieczka klas siódmych

      18 maja br. uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Napachaniu udali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski.

      Kto chciałby zarządzać poznańskim Browarem Huggera? Tym pytaniem, powitali nas organizatorzy gier miejskich z City Event Poznań. Chwilę potem – znakomicie zorganizowana rozrywka, z mapą budynku i zestawem qr kodów otwierających kolejne zadania – stała się naszym udziałem!

     • Święty Jan Paweł II w oczach dzieci

      W ramach zadania dla chętnych, uczniowie z klas od 1-3 mieli możliwość wykonania książki w formie harmonijkowej laporello o życiu Karola Wojtyły- świętego Jana Pawła II.

      Celem było kultywowanie pamięci o świętym oraz rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności wśród uczniów.

      W dniu 18 maja przypadła 102 rocznica urodzin papieża Polaka, który swoją odwagą i wartościami, pokazuje nam, czym powinniśmy się kierować w życiu. Karol Wojtyła był człowiekiem, który potrafił rozmawiać z każdym, niezależnie od wyznawanej wiary, poglądów czy stanowiska.

     • Dzień Tańca w przedszkolu

      W ramach Dnia Tańca odwiedził nas Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie. Tancerze zaszczycili nas pokazem tańców regionalnych. Dzieci z uwagą podziwiały stroje, tańce oraz z dużym zainteresowaniem słuchały piosenek ludowych. Wspólne tańce umiliły nam czas, a zwieńczeniem pokazu była możliwość przymiarki ludowych strojów, które do najlżejszych nie należą.
      Bardzo dziękujemy Chludowianom za przybycie.

     • "Góra Grosza"-  podsumowanie akcji

      W dniach od 1 marca do 30 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza", której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka bądź rodzinach zastępczych. Przedszkolaki oraz ich rodzice chętnie przyłączyli się do akcji.Udało nam się zebrać łącznie 382,13 zł.Wyniki zbiórki pieniędzy w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco: Leśne Duszki- 194,01 zł i ta grupa otrzyma nagrodę, Żabki- 93,63 zł, Tropiciele- 61,86 zł, Krasnoludki- 32,63 zł.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w niniejszej akcji, bowiem "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie".

     • PROJEKT KSIĄŻKA W PRZEDSZKOLU

      Przez ostatnie dwa tygodnie grupa Żabki realizowała projekt KSIĄŻKA. Dzieci dowiedziały się z czego składa się książka, jak należy o nią dbać. Poznały znaczenie słowa autor, tytuł. Przeliczały książki, układały historyjki obrazkowe, ćwiczyły układanie ich względem innych przedmiotów. Wykonały okładki ulubionych książek oraz zakładki. Przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie rozmawiały o różnicach między biblioteką a księgarnią. Zwieńczeniem projektu było wspólne czytanie przez rodziców grupy Żabki oraz uczniów szkoły. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie .

     • TYDZIEŃ BIBLIOTEK

      Tydzień bibliotek dobiegł końca.
      Wiemy, że czytanie daje moc. Tworzenie i działanie również posiadają ogromną siłę sprawczą. Kilka cudownych, inspirujących dni minęło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki lub trzaśnięciem młotka. To właśnie ten ostatni z hukiem zamknął Tydzień Bibliotek. Poznaliśmy narzędzie, które miało przeogromną moc i zmieniało się wraz z rękoma, do których trafiło. Wszystko to ujęte zostało w przecudownej książeczce "Luśka i kłopoty z wrednym młotkiem" Pana Michała Piszory - naszego gościa, autora z zamiłowania, polonisty z zawodu, człowieka z wielkim Sercem dla dzieci, mistrza emocji, metafor zaklętych w słowa, fana przygód, który uważa, że życie jest podróżą.
      Czytajmy, bawmy się, działajmy, inspirujmy się życiem, jak Pan Michał.
      Mamy moc - działajmy !