• EGZAMIN, EGZAMIN I…. PO EGZAMINIE


      Okazało się, że nie taki egzamin straszny, jak go malują. Przez ostatnie trzy dni, 44 naszych ósmoklasistów, przystępowało do pierwszego poważnego egzaminu. Wyposażeni w wiedzę, umiejętności, mobilizujący stres, nadzieję i wiarę, że dadzą radę, podjęli zmagania z językiem polskim, matematyką i językiem obcym. Pierwszego dnia otrzymali też koniczynkę na szczęście, osobiście przypinaną przez naszą Panią Dyrektor. W przygotowanych salach, w towarzystwie życzliwych i uśmiechniętych członków komisji, licząc tylko na siebie, rozwiązywali w arkuszach egzaminacyjnych kolejne zadania. Cała pozostała część społeczności szkolnej ( uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice), dbając o to, by egzamin przebiegał w spokojnej atmosferze, zaciskała mocno kciuki.

     • Wycieczka klas siódmych

      18 maja br. uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Napachaniu udali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski.

      Kto chciałby zarządzać poznańskim Browarem Huggera? Tym pytaniem, powitali nas organizatorzy gier miejskich z City Event Poznań. Chwilę potem – znakomicie zorganizowana rozrywka, z mapą budynku i zestawem qr kodów otwierających kolejne zadania – stała się naszym udziałem!

     • Święty Jan Paweł II w oczach dzieci

      W ramach zadania dla chętnych, uczniowie z klas od 1-3 mieli możliwość wykonania książki w formie harmonijkowej laporello o życiu Karola Wojtyły- świętego Jana Pawła II.

      Celem było kultywowanie pamięci o świętym oraz rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności wśród uczniów.

      W dniu 18 maja przypadła 102 rocznica urodzin papieża Polaka, który swoją odwagą i wartościami, pokazuje nam, czym powinniśmy się kierować w życiu. Karol Wojtyła był człowiekiem, który potrafił rozmawiać z każdym, niezależnie od wyznawanej wiary, poglądów czy stanowiska.

     • Dzień Tańca w przedszkolu

      W ramach Dnia Tańca odwiedził nas Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie. Tancerze zaszczycili nas pokazem tańców regionalnych. Dzieci z uwagą podziwiały stroje, tańce oraz z dużym zainteresowaniem słuchały piosenek ludowych. Wspólne tańce umiliły nam czas, a zwieńczeniem pokazu była możliwość przymiarki ludowych strojów, które do najlżejszych nie należą.
      Bardzo dziękujemy Chludowianom za przybycie.

     • "Góra Grosza"-  podsumowanie akcji

      W dniach od 1 marca do 30 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza", której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka bądź rodzinach zastępczych. Przedszkolaki oraz ich rodzice chętnie przyłączyli się do akcji.Udało nam się zebrać łącznie 382,13 zł.Wyniki zbiórki pieniędzy w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco: Leśne Duszki- 194,01 zł i ta grupa otrzyma nagrodę, Żabki- 93,63 zł, Tropiciele- 61,86 zł, Krasnoludki- 32,63 zł.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w niniejszej akcji, bowiem "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie".

     • PROJEKT KSIĄŻKA W PRZEDSZKOLU

      Przez ostatnie dwa tygodnie grupa Żabki realizowała projekt KSIĄŻKA. Dzieci dowiedziały się z czego składa się książka, jak należy o nią dbać. Poznały znaczenie słowa autor, tytuł. Przeliczały książki, układały historyjki obrazkowe, ćwiczyły układanie ich względem innych przedmiotów. Wykonały okładki ulubionych książek oraz zakładki. Przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie rozmawiały o różnicach między biblioteką a księgarnią. Zwieńczeniem projektu było wspólne czytanie przez rodziców grupy Żabki oraz uczniów szkoły. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie .

     • TYDZIEŃ BIBLIOTEK

      Tydzień bibliotek dobiegł końca.
      Wiemy, że czytanie daje moc. Tworzenie i działanie również posiadają ogromną siłę sprawczą. Kilka cudownych, inspirujących dni minęło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki lub trzaśnięciem młotka. To właśnie ten ostatni z hukiem zamknął Tydzień Bibliotek. Poznaliśmy narzędzie, które miało przeogromną moc i zmieniało się wraz z rękoma, do których trafiło. Wszystko to ujęte zostało w przecudownej książeczce "Luśka i kłopoty z wrednym młotkiem" Pana Michała Piszory - naszego gościa, autora z zamiłowania, polonisty z zawodu, człowieka z wielkim Sercem dla dzieci, mistrza emocji, metafor zaklętych w słowa, fana przygód, który uważa, że życie jest podróżą.
      Czytajmy, bawmy się, działajmy, inspirujmy się życiem, jak Pan Michał.
      Mamy moc - działajmy !

     • ALPAKI W PRZEDSZKOLU

      Nasze przedszkole odwiedziły alpaki. Dzieci poznały te piękne zwierzęta. Dowiedziały się, czym alpaki różnią się od lamy, jak o nie dbać, jak i czym karmić oraz jak ważną rolę odgrywają w terapii dzieci i osób starszych. Każde z dzieci miało możliwość nakarmienia, pogłaskania, a nawet powąchania zwierząt.
      To był wspaniały dzień.

      Wychowawcy

     • DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK

      Chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. W naszej szkole swoje święto miała dzisiaj Pani Ela i jej wyjątkowa biblioteka, czyli najbardziej zaczytane, zaksiążkowane i zaczarowane miejsce w naszej szkole.
      Życzymy więcej czytelników niż książek, a także radości i satysfakcji z pracy. Dziękujemy za oddanie, zaangażowanie, wiedzę oraz uśmiech, którym jesteśmy obdarowywani każdego dnia.

     • PLANETA ZIEMIA

      Oto Mali Odkrywcy i Planeta Ziemia. Dlaczego Błękitna? Jakie warstwy ma Ziemia i jak wygląda jej przekrój? Te i inne ciekawostki poznawali nasi Mali Odkrywcy podczas ostatnich zajęć przyrodniczych. Jeśli jeszcze nie wiecie jak emocjonujące jest kręcenie globusem zapraszamy na nasze zajęcia:)

      Małgorzata Kurek

     • Eko-Brygada w Ogrodzie Dendrologicznym

      W ramach projektu #fabrykaekologow Uczniowie Eko-Brygady mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce do Ogrodu Dendrologicznego oraz zajęciach proponowanych przez Ogród pt. "W świecie baśni". Koncepcję zajęć trzeba było nieco zmienić, ponieważ pogoda spłatała nam figla i jak w słynnym polskim przysłowiu kwiecień plecień przyniósł deszcz pluchę i zimę ;) Jednak pomimo pogody udało nam się zobaczyć wiewiórki, ciekawe gatunki ptaków, których w Ogrodzie zawsze pełno, znaleźć leśne skarby i zbadać gawrę niedźwiedzia 😁 Eko- Brygada z naszej szkoły wróciła zmarznięta ale zadowolona, wycieczki zawsze sprawiają im wiele radości:) Przy okazji wizyty w Poznaniu odwiedźcie koniecznie Ogród Dendrologiczny, który jest idealnym miejscem na rodzinny spacer i relaks.

     • NASI SPORTOWCY Z KLASĄ

      Z wielką satysfakcją i dumą informujemy, że nasi uczniowie: Zosia Musiał oraz Szymon Śniegocki otrzymali tytuł Sportowca z Klasą. Oboje zostali dzisiaj zaproszeni do Urzędu Gminy na uroczystość rozdania nagród w tym plebiscycie.
      Zosia Musiał otrzymała wyróżnienie i nagrodę Wójta Gminy Rokietnica za osiągnięcia sportowe w 2021r. Nagroda ta została przyznana za medal Pucharu Polski w walkach Taekwondo, medal Pucharu Polski Poomsae oraz za pierwszy w historii Gminy Rokietnica zdobyty CZARNY PAS Taekwondo.
      Szymon Śniegocki otrzymał wyróżnienie w Plebiscycie Sportowiec z Klasą za osiągnięcia w kategorii KARATE.
      Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni.

     • Dzień Ziemi w przedszkolu

      Nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Ziemi. Dzieci podczas zajęć rozmawiały na temat ochrony środowiska. Dowiedziały się czym jest ekologia, recykling oraz jak należy dbać o naszą planetę. Następnie wszystkie grupy, wyposażone w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci, wyruszyły na "sprzątanie świata". Dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do pracy i nazbierały kilka worków odpadów. Na zakończenie dnia Żabki oraz Leśne Duszki wykonały piękne plakaty tematyczne, a wszystkie przedszkolaki obiecały, że będą dbać o przyrodę.

     • Dzień Ziemi

      22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.
      Święto to w naszym kraju obchodzone jest już ponad 30 lat. W tym dniu szczególną uwagę zwraca się na promowanie postaw proekologicznych. Dlatego też w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, które miały na celu poszerzenie wiedzy napachańskich Świetliczaków na temat przyszłości naszej planety. Przypomnieliśmy sobie, jak właściwie segregować śmieci i jaki jest czas ich rozkładu, rozmawialiśmy o potrzebie sadzenia drzew, oszczędzania wody oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na stan naszej Ziemi.
      Świetliczaki wykonały plakat EKO ZADANIA - CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA NASZEJ PLANETY. Posprzątały najbliższą okolicę, zbierając śmieci oraz podlewały drzewa zasadzone jesienią przez naszą szkolną społeczność. W akcję sprzątania świata włączyła się również klasa III a. To był bardzo ekologiczny dzień.