• SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW
     • SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

      W tym roku nasza szkoła brała udział w projekcie Lidla "Szkoła Pełna Talentów".
      Była to akcja zbierania przez rodziców i nauczycieli, robiących zakupy w sklepie Lidl, Talenciaków - kuponów, które następnie po zarejestrowaniu zostały wymienione na nagrody. Nasza szkoła za zebrane Talenciaki otrzymała m.in. piłki, które Pani Dyrektor przekazała do świetlicy szkolnej.
      Świetliczaki bardzo dziękują i obiecują rozwijać swoje talenty.

     • Sportowy listopad

      W listopadzie nasze reprezentacje toczyły zmagania w trzech dyscyplinach sportowych.
      Na poziomie gminnym dnia 16 listopada nasi chłopcy młodsi i starsi rywalizowali z reprezentacjami SP w Rokietnicy i SP w Cerekwicy o awans do Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Halowej Piłce Nożnej. W rywalizacji na poziomie igrzysk dzieci (chłopcy młodsi) musieliśmy uznać wyższość obu reprezentacji z sąsiednich szkół przegrywając obydwa spotkania. W rywalizacji na poziomie igrzysk młodzieży szkolnej (chłopcy starsi) ponieśliśmy porażkę z reprezentacją SP w Cerekwicy. Mecz z SP w Rokietnicy po zaciętym meczu udało nam się zremisować i tym samym wyrządziliśmy nie małą przysługę reprezentacji Cerekwicy, która dzięki wynikowi ww. meczu awansowała dalej.

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      Bombki, choineczki, aniołki, gwiazdki, kartki, stroiki inne ozdoby choinkowe oraz pyszne pierniczki i inne ciasta można było nabyć podczas I Kiermaszu Bożonarodzeniowego pod nazwą "Świąteczne Hity Nauczycieli", który odbył się w naszej szkole w piątek 9 grudnia.
      Wszystkie te cudeńka oraz pyszne ciasta przygotowali nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Dodatkową atrakcją była specjalnie przygotowana ścianka zdjęciowa, utrzymana w klimacie zbliżających się świąt. Każdy mógł sobie zrobić świąteczne pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem - Błażej Musiał i jego pomocnikiem Elfem - Agnieszka Kram-Bojanowska
      Mamy nadzieję, że będzie to nasza kolejna szkolna tradycja.

    • PAN OD HISTORII
     • PAN OD HISTORII

      W minioną środę dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Pana Mariana Walaszczyka, Człowieka, który całe swoje życie zawodowe związany był z rokietnicką oświatą, Nauczyciela kilku pokoleń uczniów, którzy nigdy Go nie zapomną.

      Swoje serce zostawił w Szkole Podstawowej w Mrowinie, ale przez kilka lat był też “panem od historii i geografii” w napachańskim Gimnazjum, skąd odszedł na emeryturę. Był Człowiekiem z pasją, przewodnikiem po dziejach minionych, lubianym i cenionym przez uczniów, rodziców i nauczycieli; miał niezwykłą nauczycielską intuicję i wspaniałe poczucie humoru. Zawsze z radością odwiedzał nas przy okazji uroczystości szkolnych, spotkań wigilijnych lub Dnia Edukacji Narodowej. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

     • "Przedświąteczne przyjemne z pożytecznym"

      Kiedy można się najbardziej pośmiać?
      Kiedy można powspominać swoje lata szkolne?
      Kiedy można nacieszyć się wspólną pracą?
      Należy spotkać się wieczorem w doborowym gronie pracowników naszej szkoły. Pomysłowość, barwne materiały radość i zręczne rączki wyczarowały prześliczne, apetyczne i OSOBISCIE WYKONANE niespodzianki na piątkowy świąteczny kiermasz!
      To będą prawdziwe "Hity nauczycieli".

     • Magiczne eksperymenty z suchym lodem

      W ramach innowacji "Małe laboratorium nauki i sztuki" odbyły się kolejne eksperymenty. Tym razam dzieci wzięły udział w zajęciach badawczych z użyciem suchego lodu. Przedszkolaki dowiedziały się, jak jest zrobiomy suchy lód i do czego można go wykorzystać w życiu codziennym. Dzieci obserwowały jak suchy lód zmienia kolor cieczy, jak gasi płomień i zamienia tlen w dwutlenek węgla oraz co się stanie, gdy suchy lód wsypiemy do balona. Na zakończenie zajęć były świadkiem jak powstaje "Bańkowy Potwór".
      Zajęcia były dużą atrakcją dla dzieci- bawiły się super!

     • Koło techniczno-modelarskie

      Od początku września bieżącego roku w naszej szkole odbywają się zajęcia kółka techniczno-modelarskiego. Uczestniczą w nich uczniowie z klas czwartej i piątych. Zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania pomieszczenia, które stało się naszą modelarnią. Z zakupionych blatów kuchennych oraz starych ławek szkolnych zrobiliśmy 6 stanowisk pracy, wyposażonych w gniazdka elektryczne oraz statywy do szlifierek wysokoobrotowych. Uporządkowaliśmy całe nasze "królestwo" segregując sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratorium Przyszłości".

     • ZBIÓRKA BATERII

      Nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskiej akcji www.zbieramtowszkole.pl
      Pozbierane baterie zamienione zostaną na punkty, które zabieramy na naszym akcyjnym koncie.

      Ideę "Zbieramto w szkole" najlepiej opisuje motto: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody.

      Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
      1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
      2) Darowizny od firm recyklingowych przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej. Dzięki "dobroczynnemu recyklingowi" wybudowaliśmy dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie. Ciągle wspieramy budowę studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, wspieramy Dom Dziecka w Boliwii oraz Sercański dom dla dziewcząt KDF na Filipinach.

     • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

      W piątek 25 listopada obchodziliśmy święto naszego dobrego przyjaciela - pluszowego misia. W przedszkolu było ono obchodzone bardzo hucznie w każdej grupie. Dzieci w tym dniu przyniosły swoje misie, które przedstawiły na forum grup. Każda z Pań wyczarowała dla swojej grupy ciekawe i bardzo kreatywne zajęcia o pluszakach. Zabawie było co nie miara!

      Wychowawcy grup

     • Dzień Pluszowego Misia

      Puchate, duże, małe, kolorowe i mięciutkie.
      Dzisiaj naszą szkołę opanowały PLUSZOWE MISIE.
      W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia przy wejściu do szkoły na naszych uczniów czekała słodka niespodzianka. Uczniowie, którzy przynieśli swoje misiowe pupile, na przywitanie otrzymali pysznego witaminowego lizaka. W tym dniu samorząd szkolny razem z nauczycielami świetlicy zorganizowali dla uczniów klas I - III konkursy. Klasy pierwsze -
      "Misiowe przebieranki" - konkurs na najlepsze misiowe przebranie.
      Klasy drugie - " Miś bohaterem piosenki" - konkurs na najlepszą misiową piosenkę. Klasy trzecie - " Misiowe rymowanki". Uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.
      Radzie Rodziców bardzo dziękujemy za zakup słodkiej niespodzianki.
      To był dzień pełen misiowych niespodzianek.

     • Skrzydlata Ferajna

      Do naszego przedszkola zawitała Skrzydlata Ferajna. Jej misją jest popularyzowanie wiedzy o ptakach. Nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć sowy z bardzo bliska . Dowiedziały się o nich wiele ciekawych rzeczy i dotykały ich delikatnych piór.Spotkanie z ptakami bardzo podobało się naszym przedszkolakom a niektóre z nich chciałyby mieć takiego przyjaciela w domu.

     • Spotkanie z absolwentami naszej szkoły

      W środę 17 listopada br. odbyło się spotkanie z absolwentami naszej szkoły. Odwiedziło nas aż czternastu uczniów, z których każdy opowiedział o swojej obecnej szkole średniej oraz progach punktowych z jakimi przyszło mu się zmierzyć.

      Uczniowie podkreślali, aby przede wszystkim mierzyć siły na zamiary i dobrze przemyśleć listę wyboru szkół. Radzili też, aby dowiedzieć się jakich przedmiotów przyjdzie uczyć się jako rozszerzonych - w myśl zasady - że łatwiej uczyć się tego, co się lubi.

     • Dzień Tolerancji w naszej szkole

      16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony z inicjatywy UNESCO. Ten dzień ma przypominać wszystkim mieszkańcom ziemi, jak ważne jest wzajemne zrozumienie, szacunek dla odmiennego pochodzenia, języka, religii czy poglądów.
      Z tej okazji nasi wolontariusze przygotowali krótkie przedstawienie pt. „O drzewie na którym rosły marzenia”.
      Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych. Warto zastanowić się nad własną postawą w odniesieniu do ludzi, wśród których żyjemy.
      Tolerancja nie znosi obojętności, nienawiści, pogardy, lekceważenia innych ludzi. Pamiętajmy, że każdy człowiek zasługuje na szacunek.
      Bardzo dziekuję uczniom z kl. VIII a i VIII b za poświęcony czas, zaangażowanie i piękny występ.

     • RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

      W ramach zajęć z cyklu „Ratujemy i uczymy ratować”, Świetliczaki wzbogaciły swoją wiedzę o nowe zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Tematem przewodnim dzisiejszego spotkania były: skaleczenia, otarcia, rany kłute oraz obce ciało w oku. Dzieci zdobyły praktyczne umiejętności potrzebne w sytuacji, kiedy trzeba opatrzeć skaleczone kolano, łokieć, czy opuszek palca. Podczas zajęć dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i niezwykłą uwagą.

     • Międzynarodowy Turniej Bushido Cup

      630 zawodników z 44 klubów z Polski i Włoch wystartowało 5.11 w Artego Arena w Bydgoszczy. Nasz uczeń Szymon Śniegocki zdobył 1 miejsce w konkurencji Kata Junior Młodszy oraz 3 miejsce w konkurencji Kata Junior.
      W dniach 12-13. listopada odbyły się Mistrzostwa Polski w Wejherowie. Szymon po bardzo dobrych startach zajmuje 4 miejsce i staje tuż za podium. Zabrakło kilku setnych punkta by zdobył 3 miejsce. Pozostaje niedosyt, jednak trzeba nadmienić,że dla Szymona są to pierwsze zawody tej rangi, gdyż dopiero wchodzi w kategorię juniorów młodszych U-16.
      Kolejny start już wkrótce na zawodach Młodzieżowej Ligii Światowej w Wenecji.
      Trzymamy kciuki!

     • UWAGA!

      Informujemy, że awaria telefonów stacjonarnych została usunięta. Numery do Szkoły i Przedszkola znów działają. Zapraszamy do kontaktu.

     • Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego – Kórnik 2022

      Dzień 9 listopada był w życiu naszej szkoły dniem szczególnym. Nasza reprezentacja wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Szachach w Kórniku. W turnieju wzięło udział 11 najlepszych drużyn na powiatu.
      Nasza dzielna szóstka w składzie:
      Adam Ostry, Kajetan Gajęcki, Dawid Biela, Iwo Wiśniewski, Julita Horemska i Iga Krzyśko stawiła się równo o czasie i od razu zasiadła do gry. Pierwsze dwie rundy nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobrze pokonując dwie inne drużyny w stosunku 3,5:0,5. Te dwie wygrane spowodowały, że w III rundzie musieliśmy się zmierzyć z faworytem całego turnieju szkołą z Czerwonaka, Pomimo dzielnej postawy nasza drużyna uległa 0:4. Następny mecz z SP Luboń również był pełen walki i skończył się również dla nas niekorzystnie. Po tych dwóch meczach nasza reprezentacja nasza drużyna szachowa grała ze zmiennym szczęściem.