• STARSI DLA MŁODSZYCH

      W ramach Tygodnia Matematyki, do klasy 1a dotarli uczniowie klasy 8a: Szymon, Oskar i Maksymilian. Przeprowadzili przygotowaną przez siebie lekcję o termometrze. Dzieci dowiedziały się, jak zbudowany jest termometr oraz jak odczytać prawidłowo temperaturę. Wykonali tradycyjne karty pracy. Jak zwykle najwięcej emocji wywołało rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. W każdej chwili uczniowie mogli liczyć na pomoc starszych kolegów. Integracja najmłodszych uczniów naszej szkoły z najstarszymi była wyjątkowym doświadczeniem.
      Dziękujemy!

     • WIOSNA, WIOSNA W PRZEDSZKOLU

      Przedszkolaki poza obchodami pierwszego dnia wiosny obchodziły Światowy Dzień Zespołu Downa. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego, w trakcie rozmowy z dziećmi, szczególną uwagę poświęciliśmy wyrozumiałości i empatii, która należy się każdemu. Na znak solidarności z ludźmi cierpiącymi na tę chorobę przedszkolaki ubrały kolorowe skarpetki i wykonały skarpetkowe prace plastyczne.

     • WIOSNA, WIOSNA - ACH TO TY

      „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy”
      Jak co roku, uczniowie naszej szkoły radośnie i aktywnie obchodzili pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W szkole zrobiło się niezwykle kolorowo. Z samego rana uczniowie klas 1-3 spotkali się na boisku szkolnym, aby zaprezentować swoje Marzanny, przygotowane w ramach konkursu na „Najpiękniejszą Marzannę”. Zwycięska Marzanna poprowadziła barwny korowód, który przeszedł ulicami Napachania w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Ale to nie koniec dzisiejszych atrakcji, bowiem w południe na sali gimnastycznej odbył się pokaz mody ekologicznej, w którym prezentowali się najmłodsi uczniowie z klas 1-3. Rodzice naszych uczniów wykazali się niezwykłą pomysłowością. Ich niepowtarzalne kreacje mogłyby być inspiracją dla profesjonalnych projektantów mody. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. Zobaczcie sami.

     • "Wiosenne poezjowanie"

      Dziasiaj, w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokietnicy odbył się XI finał kankursu recytatorskiego “Wiosenne poezjowanie”. Naszą szkołę reprezentowali:

      w kategorii klas 1-2: Hania Fudala, Iwo Wiśniewski i Miłosz Czołnik;

      w kategorii klas 3-4: Jan Gorczyński, Laura Wasielewskia i Agata Grzechowska;

      w kategorii klas 5-6: Nataniel Stawski i Piotr Piłka;

     • O ZIARNACH I CHLEBIE

      W tym tygodniu w klasie 1a odbyła się „lekcja o ziarnach i chlebie”. Dzieci poznały rodzaje zbóż oraz drogę „ziarenka do bochenka”. Zapoznały się również z procesem powstawania chleba. Poznaliśmy zapach i smak ziaren dodawanych do chleba. Dowiedzieliśmy się, że najzdrowsze jest pieczywo pełnoziarniste. Dzięki uprzejmości Mamy Borysa i Taty Bianki, którzy upiekli dla nas chleby, mogliśmy degustować różne rodzaje pieczywa. Było baaardzo smacznie!

     • Misja odkrywcza klasy 1b

      Misja odkrywcza ;) a co do odkrycia? Oczywiście skarb ukryty w terenie. Tak omawialiśmy temat "Zabawa w podchody". Świetna zabawa dla dużych i małych;) Trudno stwierdzić kto się lepiej bawił - uczniowie klasy 4a, którzy ukrywali zadania, czy klasy 1b, którzy szukali wskazówek i podpowiedzi w lesie. Jednym z zadań było sprzątanie lasu. Pierwszaki spisały się wzorowo - weszliśmy do brudnego lasu,a zostawiliśmy po sobie czysty. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym;) I tak trzymać.

     • Finał Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Chłopców

      W środę 15 marca nasza szkoła była organizatorem Finału Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Chłopców. Udział w nim wzięło aż sześć zespołów: SP w Napachaniu, SP w Kobylnicy, SP nr 2 w Murowanej Goślinie, SP w Lusowie, SP w Stęszewie oraz SP w Chludowie. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji zwyciężyła SP w Lusowie, drugie miejsce zajęła SP nr 2 w Murowanej Goślinie, a trzecie SP w Kobylnicy.
      Nasi chłopcy pomimo starań uplasowali się tym razem na szóstym miejscu. Dziękujemy im za walkę i zaangażowanie. To ich postawa i awans z poprzedniej fazy turnieju umożliwiły nam zorganizowanie imprezy takiej rangi na naszych boiskach. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe!

     • GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

      W tym tygodniu w klasie 1a gościliśmy mamę Bartka. Pani Justyna Czuprys jest logopedą. Dowiedzieliśmy się na czym polega jej praca. Wiemy już, że na co dzień prowadzi z dziećmi zabawy logopedyczne mające na celu usprawnianie narządu mowy, ćwiczenie poprawnych wzorców wymowy, poszerzanie słownika oraz rozwijanie umiejętności niezbędnych do nauki czytania i pisania. Poćwiczyliśmy na zajęciach oddychanie, wykonaliśmy gimnastykę buzi i języka oraz pobawiliśmy się wymową wyrazów. Lekcja się nam podobała, a Pani Justyna obiecała, że jeszcze nas odwiedzi.

     • CZEKOLADOWY SPOSÓB NA WIOSNĘ


      Wiosna nas nie rozpieszcza w tym roku. Jest na to sposób - wycieczka do Manufaktury Czekolady w Poznaniu. Wizyta w Muzeum Czekolady bardzo spodobała się uczniom klasy 1a i 1b. Warsztaty i własnoręcznie wykonane słodkości, sprawiły nam dużo radości. Smak czekolady wspaniały, ale zapach bezcenny!
      Dzieci dowiedziały się przy okazji, gdzie na świecie uprawia się kakaowce, jak się zbiera ziarna kakao, jak się je suszy i przechowuje oraz jak transportuje na cały świat.
      Każdy miał okazję założyć na głowę czapkę czeladnika. Chyba poszło nam dobrze, bo na koniec każda klasa otrzymała dyplom.

     • DRZWI OTWARTE 2023

      Za nami kolejne Drzwi Otwarte zorganizowane przez społeczność szkolną i przedszkolną dla przyszłych nowych uczniów i przedszkolaków. Gościliśmy dzisiaj w naszej placówce wielu rodziców z dziećmi, którzy mieli okazję nie tylko obejrzeć sale lekcyjne, pracownie, bibliotekę, salę gimnastyczną, ale także porozmawiać z uczniami, nauczycielami i pracownikami, uzyskując odpowiedzi na wszystkie pytania związane z jakże ważną decyzją dotyczącą edukacji. Na dzieci czekały też liczne atrakcje, takie jak ozoboty, szachy, tor przeszkód czy trening piłki nożnej.

     • NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY - DZIEŃ 5

      W dniu dzisiejszym w świetlicy odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Niezwykłe kobiet i niezwykłe zawody” . Naszym gościem była Pani Daria Zwierzychowska, która opowiedziała nam o swojej pracy. Jej firma oferuje wykonane własnoręcznie artystyczne rękodzieła z drewna. Są to między innymi: zakładki do książki, medale, ozdoby na torty, łapacze snów, gry, puzzle itp. Świetliczaki podczas warsztatów zorganizowanych przez naszego gości wykonały zakładki do książek. Bardzo dziękujemy Pani Darii za ciekawe spotkanie i za prezent dla naszych Świetliczaków w postaci logo świetlicy, które znalazło wyjątkowe miejsce i zapewne nie pozwoli nam zapomnieć o dzisiejszym spotkaniu.

     • NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY - DZIEŃ 3

      Dzisiaj przewodnim tematem w świetlicy były kobiety. Wśród przypomnianych znanych sylwetek Polek nie mogło zabraknąć Marii Skłodowskiej - Curie, która nie bała się eksperymentować. Toteż zapraszając Panią Małgorzatę – eksperta w dziedzinie chemii, mogliśmy i my aktywnie zaangażować się w wykonywane doświadczenia.

      Pod bacznym okiem naszego gościa świetliczaki rozpoczęły wspólne eksperymentowanie i poszukiwanie odpowiedzi na kolejne pytania: czy herbata może zmienić kolor, czy można nadmuchać balon bez użycia płuc, co się dzieje z bibułą filtracyjną naznaczoną pisakiem i zamoczoną w occie, jak wykonać wodny wulkan, skąd się biorą bąbelki podczas doświadczenia z oliwą i barwnikami. Mieszając, dodając, sprawdzając i obserwując mogliśmy przenieść się w świat nauki i nowych doświadczeń.

     • NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY - DZIEŃ 2

      Już od rana w naszej świetlicy rozbrzmiewały dźwięki różnych instrumentów, co było zapowiedzią dzisiejszego spotkania z kolejną niezwykłą osobą – panią Joanną – nauczycielką muzyki. Zaproszony gość podzielił się z uczniami swoją pasją do muzyki i przygotował dla nas ciekawe warsztaty muzyczne. W wyznaczonych grupach świetliczaki grały na różnych instrumentach: na dzwonkach, na tubach, na dzwonkach naciskanych, wystukiwały rytm na plastikowych kubeczkach, tworząc proste podkłady muzyczne. Wspólne muzykowanie i wspaniała zabawa w swobodnej atmosferze, to kolejne nowe dla uczniów doświadczenie. Zatem serdecznie dziękujemy naszemu gościowi - Pani Joannie Kulińskiej za profesjonalne przygotowanie warsztatów, ogromne zaangażowanie i niezwykły talent pedagogiczny.

     • Półfinał Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Chłopców

      Dnia 07.03 uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Półfinale Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody te odbyły się na hali OSiR w Mosinie. Podczas rywalizacji nasi chłopcy zmierzyli się z trzema zespołami: SP w Mosinie, SP w Kostrzynie i SP w Kobylnicy. Dwa pierwsze mecze udało nam się wygrać 2:1, a w meczu nr 3 ulegliśmy po zaciętej walce SP w Kobylnicy 2:0. Uzyskane wyniki dały nam 2 miejsce w turnieju i z przyjemnością pragnę poinformować, iż nasi zawodnicy dostali się do kolejnej fazy turnieju - finału powiatu. Niespodzianką jest z kolei fakt, iż finał ten odbędzie się w naszej szkole, a więc już teraz zachęcamy do kibicowania naszej reprezentacji w przyszłą środę (15.03) na trybunach sali gimnastycznej.

     • NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY - DZIEŃ 1


      Rozpoczynamy w naszej świetlicy tygodniowy cykl zajęć, mający na celu poznanie wyjątkowych zawodów. Dzisiaj gościliśmy Panią Anię - projektantkę odzieży, która zapoznała uczniów ze specyfiką swojej pracy oraz zorganizowała bardzo ciekawe warsztaty. Świetlica zamieniła się w prawdziwą pracownię projektową, a uczniowie w małych projektantów. Przygotowane przez naszą projektantkę wykroje sakiewek dla chłopców oraz gumek dla dziewczynek, to pierwszy etap wspólnej pracy. Potem już tylko odmierzanie, wycinanie, przeciąganie sznurków i gotowe. A jaki efekt !!! Zobaczcie poniżej w naszej galerii zdjęć. Teraz już wiemy, ile pracy trzeba włożyć nawet w najmniejszą rzecz, jaką chcemy sami stworzyć i jakie zdolności i umiejętności potrzebne są w tym zawodzie.

     • PROJEKTY AUTORSKIE U KRASNALI

      Nasze Krasnoludki nadal realizują projekty autorskie, które przygotowały dla nich ich panie. Jest to projekt "Zwierzęta świata", gdzie dzieci poznają zwierzęta mieszkające na całej kuli ziemskiej. Dowiadują się o ich zwyczajach i zdobywają informacje na temat tego co zwierzęta jedzą, a także jak zachowują się swoimi młodymi. W ostatnich miesiącach dzieci omawiały w ten sposób pingwiny oraz niedźwiedzia polarnego.

      Drugi autorski projekt to " Z matematyką za Pan brat", gdzie dzieci doskonalą swoje umiejętności matematyczne. W ciągu ostatnich tygodni dzieci poznały i utrwalają figury geometryczne, szeregują przedmioty od największych do najmniejszych i odwrotnie oraz cały czas przeliczają, utrwalają też kierunki - góra, dół, przód, tył.
      To jeszcze nie koniec pomysłów, które przygotowały dla najmłodszych ich panie.

     • W ŚWIECIE MONTESSORI

      Krasnoludki od początku roku biorą udział w projekcie edukacyjnym związanym z pedagogiką montessoriańską . W ostatnich miesiącach dzieci poruszały temat Antarktydy i zwierząt tam mieszkających. Przeliczały również elementy, które musiały odpowiednio dopasować do cyfr. Cały czas działamy i nie możemy doczekać się już kolejnych zadań.