• Dzień Marchewki
     • Dzień Marchewki

      Wczoraj wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Dzień Marchewki. Dzieci poznały budowę marchewki oraz dowiedziały się dlaczego tak ważna jest w naszej diecie. Zwieńczeniem tego dnia była degustacja wcześniej przygotowanych smakołyków. Było ciasto marchewkowe, sok z marchewki, marchewka gotowana, surowa oraz tarta z jabłuszkiem. Jednym słowem królowała dziś u nas marchewka .

     • 1 kwietnia - DZIEŃ BEZ PLECAKA

      Chcecie poznać kolejny dowód na to, że 1 kwietnia w naszej szkole był niezwykły? Proszę bardzo: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału we wspólnej zabawie No Backpack Day, która polegała na tym, by zapakować swoje zeszyty, podręczniki, przybory szkolne itp. do... wszystkiego, czego dusza zapragnie - z wyjątkiem plecaka.

     • WIOSENNY KIERMASZ

      1 kwietnia był wyjątkowy nie tylko dlatego, że jest to dzień prima aprilis-owy i nie tylko dlatego, że był piątkiem, ale przede wszystkim dlatego, że od rana w holu naszej szkoły czekały na nas liczne niespodzianki, przygotowane w głównej mierze przez rodziców naszych uczniów. Na prawo mogliśmy podziwiać wielkanocne rękodzieła naszych Kreatywnych Rodziców pod egidą Pani Eli, na lewo natomiast roznosił się zapach wyśmienitych wypieków. Nie pierwszy już raz okazało się, że nasza społeczność szkolna to zbiór rozmaitych talentów, a te cukiernicze są na najwyższym poziomie. Dziękujemy WSZYSTKIM za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne kiermasze.

     • Dzień Muffinki

      W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Muffinki. Z tej okazji każda z grup upiekła te małe cudne słodkości. Na stołach gościły różne smaki: czekoladowe, bananowe, z kawałkami czekolady.
      Przy degustacji było mnóstwo frajdy i radości. Dzieci uwielbiają takie zajęcia.


      Wychowawcy

     • Gminne eliminacje w piłce siatkowej

      W dniu 24.03 nasza szkoła była gospodarzem gminnych eliminacji w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
      W pierwszych dwóch meczach w ramach igrzysk dzieci nasze reprezentacje dziewczynek i chłopców zmierzyły się z rywalkami i rywalami z Szkoła Podstawowa im.Jana Brzechwy w Rokietnicy. Mecz dziewczynek zakończył się wynikiem 2:0 dla Rokietnicy natomiast nasi chłopcy po emocjonującym trzecim secie przegrali 2:1. Kolejno odbyły się mecze starszych dziewcząt i chłopców w ramach igrzysk młodzieży szkolnej.
      Nasze reprezentantki po szczególnie zaciętej rywalizacji w drugim secie musiały uznać wyższość rywalek i ostatecznie przegrały z drużyną Rokietnicy 0:2. Chłopcy natomiast stoczyli zacięte boje podczas obydwu setów, w których kilkukrotnie zmieniała się drużyna prowadząca. Ostatecznie również przegrali 0:2 jednak o zaciętości tego spotkania niech świadczy wynik drugiego seta, którego p

     • "Wiosenne poezjowanie"

      21 marca w budynku ROS-u w Rokietnicy odbyła się dziesiąta edycja konkursu pod patronatem Wójta Gminy Rokietnica - „Wiosenne poezjowanie”.

      Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych naszej gminy, wyłonieni wcześniej w szkolnych etapach poetyckich rywalizacji.

      W kategorii uczniów klas pierwszych, Hania Fudala, uczennica naszej szkoły , zajęła drugie miejsce.

     • I TURNIEJ SZACHOWY

      Dnia 2 kwietnia, w sobotnie przedpołudnie, w naszej szkole odbędzie się I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY O ZŁOTEGO SKOCZKA. Do zdobycia będzie PUCHAR DYREKTORA ZSP W NAPACHANIU.
      Z wielką satysfakcją Pani Dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom powołania, życząc każdemu z osobna powodzenia i samych sukcesów przy szachownicy.
      Z tej okazji, nasi uczniowie na zajęciach komputerowych przygotowali projekty plakatów. Kilka z nich prezentujemy poniżej.
      Wszystkim powołanym graczom życzymy powodzenia.

     • "Motyle, motylki, motyleczki"

      W pierwszy Dzień Wiosny został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs plastyczny pt. "Motyle, motylki, motyleczki". Przepięknych prac było mnóstwo i komisja miała nie lada wyzwanie, aby wyłonić spośród prawie 50 prac kilka wyróżnień. We wszystkie prace konkursowe nasze przedszkolaki wraz z rodzicami włożyły ogrom pracy, aby osiągnąć tak wspaniały rezultat. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy z drobnymi upominkami. Ogromne brawa za pomysłowość i zaangażowanie w swoje prace.

    • Cykl warsztatów profilaktycznych „Unplugged”
     • Cykl warsztatów profilaktycznych „Unplugged”

      Nasza szkoła przystąpiła do współpracy z firmą DIALOG CENTRUM EDUKACJI i PROFILAKTYKI. W ramach tej akcji w klasie 7 a zostanie przeprowadzony cykl warsztatów profilaktycznych „Unplugged”. Jest to program adresowany do uczniów w wieku 12-14 lat i ich rodziców, rekomendowany w ramach ogólnopolskiego systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Celem głównym programu jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki) przez młodzież w wieku 12-14 lat.

     • Wiosna w przedszkolu

      21 marca to początek kalendarzowej wiosny. Przez wielu tak wyczekiwany, bo oznacza on, że już niedługo ciepłe, długie dni. Przedszkolaki z Napachania bardzo hucznie przywitały Panią Wiosnę. Wszystkie grupy brały udział w barwnym pochodzie z Marzanną - symbolem odchodzącej zimy, wraz z piosenką na ustach. Dzieci przeszły ulicami Napachania, aby wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości nie zapomnieli jaki dzisiaj mamy dzień.

     • Pierwszy dzień wiosny za nami

      Wiosna to najpiękniejsza pora roku, w której wszystko budzi się do życia. 21 marca, uczniowie klas I - III pożegnali zimę i przywitali wiosnę.

      Ten radosny dzień rozpoczęliśmy wiosennym pokazem mody ekologicznej "EKO - MODA". Następnie barwnym korowodem z Marzanną przeszliśmy ulicami Napachania. Dzięki głośnym okrzykom i piosenkom odstraszyliśmy zimę i przywitaliśmy Panią Wiosnę. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, bo wreszcie mamy upragnioną i wyczekiwaną WIOSNĘ.

     • 100-lecie Lacha Poznań

      19 marca mija setna rocznica powstania KKS Lecha Poznań.

      Społeczność naszej szkoły również dołączyła do obchodów tego piłkarskiego święta. W piątek 18 marca wszyscy kibice mogli przyjść do szkoły w barwach Kolejorza, a na dużej przerwie został odśpiewany jego hymn.

      Wkrótce kolejne akcje związane ze stuleciem naszej lokalnej drużyny.