• OZOBOTY – EDUKACYJNE ROBOTY W ŚWIETLICY

      W świetlicy uczniowie klasy I rozpoczęli przygodę z kodowaniem. To mały, ale bardzo inteligentny robot – Ozobot do nauki kodowania i programowania, zabrał dzieci w niesamowitą przygodę rysowania. W towarzystwie „nowych przyjaciół” uczniowie poczuli się znakomicie, świetnie spędzili czas, tworząc własne niepowtarzalne trasy. Zajęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji, a Ozoboty zapewne pozostaną z nami na dłużej.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

      Święto to obchodzimy 4 października w dniu patrona zwierząt, ekologów i ekologii- Św. Franciszka z Asyżu.
      W tym dniu zwracamy szczególną uwagę społeczeństwa na los zwierząt bezdomnych oraz zwierząt żyjących w schroniskach.
      Jest to wspaniała okazja dla wszystkich miłośników zwierząt, aby pamiętać o swoich ulubionych pupilach.
      „Pokaż swojego pupila” – to świetlicowa akcja, która zachęciła uczniów i nauczycieli do pokazania swoich zwierząt. Stworzyliśmy niecodzienną ekspozycję, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej.
      Równoległą akcję stworzyli nasi wolontariusze. Zapraszają wszystkich do zbioru karmy i innych rzeczy dla psów i kotów, przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

     • 1 października - Międzynarodowy Dzień Muzyki

      1 października przypadał Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji nasze przedszkolaki odwiedził gość specjalny - Pan Damian Kurek. Tata Jasia i Lenki jest muzykiem. Artysta jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Współpracuje z orkiestrami oraz zespołami w kraju i za granicą. Muzyk jest również współzałożycielem i członkiem zespołu Polish Brass Trio, który ma już na swoim koncie liczne koncerty w kraju i za granicą. Artysta prowadzi również warsztaty metodyczne oraz bierze udział w Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych. Jest także trębaczem-solistą Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.
      Pan Damian opowiedział dzieciom o swojej pracy i instrumentach, na których gra. Przedszkolaki poznały ich nazwy, najważniejsze części, ich brzmienie i historię.
      Jaś z grupy Tropiciele również zaprezentował swoje umiejętności.

     • Dzień Chłopaka w przedszkolu

      Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważny jest więc Dzień Chłopaka, który obchodziliśmy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, składały życzenia. Każdy z chłopców miał okazję zrobić sobie zdjęcie w foto budce. Dzień Chłopaka był pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

     • NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKŁE ZAWODY - DZIEŃ 5

      Dzisiejsze święto – Dzień Chłopaka to bardzo dobra okazja, by zakończyć i podsumować świetlicowy cykl zajęć „Niezwykli mężczyźni i niezwykle zawody”. Dlatego też nie mogło dzisiaj zabraknąć niespodzianki dla chłopców i nie tylko…….
      Otóż w naszej szkole pojawił się, kolejny zaproszony gość, którym był Pan Przemysław Kiejnich – właściciel gospodarstwa rolnego z pobliskich Kobylnik. Przy okazji opowiedział dużo ciekawostek na temat pracy rolnika. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są różne gatunki zbóż, jakie prace polowe wykonuje rolnik podczas czterech pór roku oraz zapoznali się ze sprzętem rolniczym - super nowoczesnym ciągnikiem, którym przyjechał osobiście do nas nasz gość. Każdy mógł usiąść za kierownicą ciągnika i poczuć się, jak prawdziwy rolnik.

     • WARSZTATY KNOCKKNOCK

      Dzień Chłopca w klasach 1a i 1b obchodziliśmy w w sposób twórczy i kreatywny. W warsztatach KnockKnock w ruch poszły deseczki, listewki, gwoździe i wkręty. Dzięki odpowiednim narzędziom stworzyliśmy niepowtarzalne hulajnogi. Z wykorzystaniem instrukcji odkrywaliśmy świat techniki i matematyki. Z satysfakcją podziwialiśmy nasze dzieła i poczuliśmy motywację do dalszego działania. Prace zabraliśmy do naszych domów. Oczywiście nie obyło się bez laurek, słodkości i życzeń.

     • CZYTUSIE w podróży

      Koło Czytelnicze Czytusie rozpoczyna IV edycję projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”, pod kryptonimem PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE.
      Będzie to okazja do świetnej zabawy, dzięki której, poprzez czytanie uczniowie pogłębią wiedzę na temat Polski, wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.
      Podczas naszej pracy towarzyszyć nam będą plastelinowe Czytusie, które pomogą wybrać książki i zabiorą nas w podróże pełne przygód wesołych i smutnych, ciekawych, tajemniczych, niemożliwych i pełnych emocji. Wspólnie będziemy czytać, budować, tworzyć i szukać rozwiązań. Naszej pracy przyglądać się będzie Chmurka TOSIA.

     • Warsztaty w Muzeum Archeologicznym

      W czwartek 29 września uczniowie z klasy 2a i 2b wzięli udział w niecodziennych warsztatach w Muzeum Archeologicznym na Ostrowie Tumskim w Poznaniu: Sto lat temu w zbiorach muzeum znajdował się drogocenny kielich, wykonany ze złota. Niestety w czasie II wojny światowej zaginął wraz z częścią zabytków. Jednak podczas porządkowania magazynu pracownicy muzeum odkryli zakurzoną paczkę i tajemniczy list, który daje nadzieję na odnalezienie cennego eksponatu. Zawiera on listę zadań, których wykonanie ujawni miejsce, w którym schowany jest kielich.

     • NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKŁE ZAWODY - DZIEŃ 4

      Tym razem w naszej świetlicy gościliśmy Pana Mariusza, który na co dzień zajmuje się dekarstwem. Wszyscy zastanawialiśmy się, na czym ten zawód polega, ale zaproszony gość bardzo szybko zaspokoił naszą ciekawość. W sposób obrazowy i zrozumiały opowiedział nam o swojej pracy, demonstrując narzędzia, jakich używa i materiał, jaki jest potrzebny do prac dekarskich. Ponieważ dach jest jedną z ważniejszych części budynku, wykonanie jego wymaga od dekarza dużych kwalifikacji i ogromnego doświadczenia. Dzisiejsze spotkanie pokazało nam, jak ciężki i niebezpieczny jest zawód dekarza, ale jeśli wykonuje się go z pasją, tak jak w przypadku Pana Mariusza, to wszelkie trudy i lęki można pokonać.

     • NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKŁE ZAWODY – DZIEŃ 3

      Na ten dzień czekały nie tylko Świetliczaki, ale i wszyscy uczniowie naszej szkoły. Gościł u nas znany aktor Teatru Nowego w Poznaniu oraz aktor filmowy- Michał Grudziński. Znany przez nas i naszych uczniów z seriali: „Rodzinka pl”, „Kiepscy”, „Na dobre i na złe”, „Prawo Agaty”.

      Podczas spotkania pojawiło się dużo pytań do naszego gościa, który w sposób bardzo szczegółowy i zabawny udzielał odpowiedzi. Poznaliśmy historię barwnego życia Pana Michała, jak został aktorem, co trzeba zrobić i jakie szkoły ukończyć, aby nim zostać, oraz na czym polega praca aktora w teatrze i w filmie. Mogliśmy również podziwiać jego zdolności aktorskie, podczas recytacji wiersza J. Tuwima pt. „Ptasie Radio”. Brawom nie było końca. Na zakończenie naszemu specjalnemu gościowi wszyscy uczniowie zaśpiewali gromkie sto lat z okazji zbliżających się jego imienin.

     • NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKLE ZAWODY – DZIEŃ 2

      Dzisiaj nasza świetlica zamieniła się w małą drukarnię, a to za sprawą niecodziennych gości – pracowników drukarni w Mrowinie. Wiemy już, jak powstaje książka i okładka, czym zajmuje się poligrafia, jak wygląda maszyna do drukowania. Z takim zasobem wiedzy przystąpiliśmy do zajęć praktycznych. Za pomocą gąbek i patyczków, przy użyciu farby drukarskiej tworzyliśmy jedyne w swoim rodzaju obrazy. Tym razem nikogo nie trzeba było namawiać, a i na efekty pracy długo nie musieliśmy czekać.

     • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      Wtorek 27 września był dla uczniów klasy VI dniem spędzonym w gospodarstwie Państwa Kram. Dzieci z naszej szkoły miały okazję wziąć udział w wykopkach. Miały możliwość poznać trud pracy w polu podczas jesiennych obowiązków. Ochoczo zbierały owoce ziemi, co zostało nagrodzone pieczonymi w ognisku ziemniakami z gzikiem i kiełbaskami. Jedną z atrakcji było karmienie kóz. Uczniowie chętnie zbierali zielone soczyste liście, którymi mogli nakarmić zwierzęta.

     • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

      26.09 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne wystawy związane z różnymi zakątkami Europy. Na korytarzu można było swobodnie podróżować między Włochami, Ukrainą, a nawet Szwecją. Odwiedzić Muminki, Krecika lub zatańczyć flamenco, spróbować smakołyków, od ciast po oliwki z fetą, popijając espresso. Cudowny misz masz kultur i języków. Każde stoisko odkrywało przed nami piękne sentencje zapisane w oryginale. Języki obce otwierają nam drzwi do nowych możliwości. „ Znając języki, wszędzie czujesz się jak u siebie w domu”.

     • NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKŁE ZAWODY- DZIEŃ 1

      Dzisiaj rozpoczęliśmy w świetlicy tygodniowy cykl zajęć przybliżający uczniom niezwykłe zawody. Z samego rana wybraliśmy się do pobliskiej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Napachaniu, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z trudną, odpowiedzialną i niebezpieczną pracą strażaka. Na początku dzieci obejrzały sprzęt, jakim posługują się strażacy w swojej codziennej pracy, ratując zwierzęta, ludzi z pożarów czy wypadków. Pod czujnym okiem naszego przewodnika poznali zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz utrwalili numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia przy wozie strażackim.

      Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom – Darkowi i Michałowi za umożliwienie naszym świetliczakom poznanie zawodu strażaka z bliska.

     • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W PRZEDSZKOLU


      23 września to pierwszy dzień jesieni. Przedszkolaki dobrze o tym wiedzą i witają tę porę roku bardzo hucznie.
      Dzień rozpoczął się niezwykłym znaleziskiem -Pani Jesień zostawiła dla przedszkolaków list, w którym wyjaśniła, jak zmieni się przyroda wraz z jej przyjściem. Dzieci dowiedziały się, że dni będą coraz krótsze, a poranki i wieczory chłodniejsze niż do tej pory. Pani Jesień poprosiła dzieci o wykonanie jej portretu - każda z grup wykonała go zdumiewająco przepięknie, wykorzystując materiały naturalne a także ulubione kolory Pani Jesieni - żółty, czerwony, pomarańczowy i brązowy. Prezentacji portretów dzieci dokonały podczas wspólnego spotkania z Panią Jesienią. Na życzenie tego gościa każda z grup przygotowała okrzyk, którym go powitała. Sama Pani Jesień przygotowała dla dzieci jesienne zagadki.

     • LEKCJA DEMOKRACJI- WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

      Dnia 23 września w Szkole Podstawowej w Napachaniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, w których wzięli udział uczniowie klas 4 - 8. Głosowało 139 osób (spośród 148 uprawnionych do głosowania). Frekwencja wyniosła więc 94%. Najwięcej osób oddało swój głos na Agatę Piłkę, która zostaje tym samym Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą przewodniczącego został natomiast Wiktor Wawrocki, który w wyborach uzyskał drugą lokatę. Pozostali kandydaci (Nataniel Stawski, Matylda Żuchowska, Klaudia Horemska i Zofia Musiał) wejdą w skład Rady Samorządu Szkolnego i na najbliższym zebraniu rozdzielą między siebie pozostałe funkcje (sekretarz, rzecznik, itp.). Pozostałe chętne osoby zapraszamy do czynnego wzięcia udziału w pracach Samorządu Uczniowskiego. Im nas więcej - tym ciekawsze będzie życie naszej szkoły.

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      20 września obchodziliśmy bardzo ważne święto w naszym przedszkolu, a mianowicie DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.
      Na naszych milusińskich czekało sporo atrakcji - konkurencje sportowe, gry i zabawy ruchowe, tańce. Nie zabrakło także seansów z ulubionymi bajkami oraz przekąskami.
      Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz balony.

     • EKO-DRUŻYNA

      Pierwsze zajęcia Koła Przyrodniczego za nami. Przestawienie teatralne „Eko-Drużyna. Misja Elektrośmieć” z udziałem aktorów i mapetów Teatru Syrena w Warszawie obejrzane. Zasady ekologicznego postępowania i działania na rzecz środowiska wyrażone w naszych eko-plakatach. Tajemniczy PSZOK rozpracowany.
      Bądźmy eko i działajmy na rzecz ochrony środowiska !!!