• ELEKTRONICZNY SYSTEM EWIDENCJI POBYTU DZIECKA

      Informujemy, że w celu ewidencji i rozliczania czasu oraz kosztów pobytu dzieci w naszym przedszkolu z dniem 1 września 2023 zostanie wprowadzony elektroniczny system PROGMAN.

      W budynku przedszkola został zamontowany czytnik oraz przegródki na karty (dla każdej grupy oddzielne).

      Przyprowadzając dziecko do przedszkola rodzic/prawny opiekun rejestruje przyjście, przykładając kartę zbliżeniową do czytnika. Zarejestrowanie wejścia dziecka do placówki powinno nastąpić niezwłocznie po wejściu na teren przedszkola. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko zostało przyprowadzone.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      22.08.2022

      Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 odbędzie się w poniedziałek, 4 września w dwóch turach:

      klasy 1-3 - godz. 8:00-9:30,

      klasy 4-8 - godz. 10:30-12:00.

      Rozpoczęcie każdej uroczystości będzie miało miejsce na sali gimnastycznej, a następnie odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami. Uczniów klas pierwszych zapraszamy wraz z rodzicami.

     • DNI ADAPTACYJNE

      Informujemy, że w dniach 30- 31 sierpnia w godzinach od 9.00 do 11.00 odbędą się w naszym przedszkolu dni adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci. Będzie to również okazja do zapoznania się z organizacją pracy naszego przedszkola i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.

      Serdecznie zapraszamy rodziców razem z dziećmi.

     • BEZPIECZNE WAKACJE

      Wakacje to czas radości i zabawy, a także zasłużonego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz całych rodzin. Lipiec i sierpień to miesiące licznych wyjazdów, wypoczynku na łonie natury, w górach i nad wodą. Aby wypoczynek był udany, warto pamiętać o przestrzeganiu najważniejszych zasad bezpieczeństwa i unikaniu niebezpiecznych zachowań.
      ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PONIŻSZYM PLAKATEM ORAZ PORADNIKIEM:

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU

      W piątek 23 czerwca zakończyliśmy podróż edukacyjną w roku szkolnym 2022/2023. Było bardzo uroczyście, oficjalnie, wzruszająco i z przymrużeniem oka. Po raz ostatni mieliśmy okazję świętować razem z naszymi ósmoklasistami, którzy od września rozpoczną nową podróż, za którą już teraz trzymamy kciuki.
      Przed wypowiedzeniem tradycyjnych słów przez naszą Panią Dyrektor „Rok szkolny 2022/2023 uważam za zamknięty” nasza społeczność uczniowsko - nauczycielska wykonała wspólny taniec. I tym tanecznym krokiem rozpoczęliśmy WAKACJE!!!!
      Zresztą zobaczcie sami naszą fotorelację

     • EDUKACJA JEST PODRÓŻĄ

      22 czerwca 2023 roku pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów. Wieczór wypełniony był wieloma emocjami - od ciepłych podziękowań, poprzez żartobliwe skojarzenia, podziw dla aktorów i serdecznie przyjmowane drobne potknięcia – aż po hektolitry łez i niekontrolowane salwy śmiechu.
      Drodzy nasi uczniowie, napisałyśmy ten scenariusz dla Was – myśląc o Was! Wy dziękowaliście nam, ale też i my bardzo dziękujemy Wam: za wspólny czas, zaufanie, za to, że razem już na zawsze tworzymy kawałek historii Szkoły Podstawowej w Napachaniu!
      Będziemy Was wspominać i z całego serca życzymy Wam powodzenia!

     • Konkurs ŚWIETLIK za nami

      14 marca 2023 roku, odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik.
      W konkursie naszą szkołę reprezentowało 50 uczniów klas I-III oraz 11 z klas IV-VIII.
      W miniony piątek uczniowie z klas młodszych , którzy uzyskali najwyższe wyniki, czyli tytuł laureata (2 uczniów) oraz wyróżnienie (7 uczniów), odebrali dyplomy oraz nagrody książkowe z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Łopatki.
      Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie, wysokich wyników, uzyskanych nagród i dyplomów. Przyroda nie ma przed Wami żadnych tajemnic. Jesteśmy z Was dumni!
      Zapraszamy za rok!

     • Lekcja historii

      W poniedziałek 19 czerwca naszą szkołę odwiedził p. Wiktor Środecki, pasjonat i rekonstruktor historii oraz twórca kanału „Historyczny Bełkot” w serwisie YouTube. Podczas żywej lekcji historii dowiedzieliśmy się jak wyglądało wyposażenie i uzbrojenie niemieckiego strzelca górskiego z czasów II wojny światowej oraz poznaliśmy kilka interesujących ciekawostek związanych z tym okresem.

      Dziękujemy za odwiedzimy i już nie możemy doczekać się kolejnych.

      Olimpia Dębicka
      Maciej Waliszewski

     • ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA

      W miniony czwartek (15.06) sześciolatki z grup Tropiciele i Żabki uroczyście zakończyły edukację przedszkolną. Dzieci przygotowały wspaniały występ, który rozpoczął się bezbłędnie zatańczonym polonezem. Recytowane wiersze, śpiewane piosenki oraz zatańczone tańce wywołały łzy wzruszenia u zaproszonych gości. Na zakończenie części oficjalnej wszyscy skosztowaliśmy przepysznego tortu. Po przepięknym występie na naszych artystów czekał poczęstunek z watą cukrową i popcornem oraz dmuchańce. To był wspaniały dzień. Na długo zapadnie w naszej pamięci.
      Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy przygotowali poczęstunek i atrakcje dla dzieci.

     • CZYTANIE NA POLANIE

      Ogólnopolska akcja "Czytanie na polanie" juz za nami. W przepięknej scenerii znaleźliśmy sposob na relaks i mile spędzony czas z ulubioną książką. Mam nadzieję, że jest to początek wyrabiania nawyku codziennego czytania. Pamiętajmy, że warto czytać każdego dnia, ponieważ korzyści, jakie dzięki temu zyskujemy, są nie do przecenienia. Udanych, zaczytanych wakacji:):):)

     • I Turniej Kostki Rubika

      Dzisiaj w naszej szkole odbył się I Turniej Kostki Rubika dla najbardziej
      zaawansowanych uczniów. Do zmagania się z kostkami stanęło 12 uczniów. W pierwszej
      części zawodów uczestnicy rywalizowali w pojedynkach bezpośrednich oto kto jest lepszy.
      PO rozegraniu 9 rund została wyłoniona zwyciężczyni z kompletem 9 punktów Ola Seketa
      tuż za nią uplasował się Olaf Dembski z 6,5 punktami, a następnie Franciszek Podskok z 6
      punktami. Turniej poza jedną faworytką, która „odjechała” od reszty stawki był bardzo
      wyrównany i praktycznie każdy mógł wygrać z każdym.

     • KARTA ROWEROWA

      15 czerwca br w ZSP w Napachaniu Uczniowie klas: 4-5 po zaliczeniu testu wiadomości z Przepisów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zmagali się z Praktycznym Egzaminem na Kartę Rowerową. Zadaniem ich było przejechać wyznaczoną trasę rowerem na boisku sportowym, gdzie wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego w praktyce.
      Dalej pani pielęgniarka szkolna przybliżyła dzieciom zagadnienia z pierwszej pomocy przedmedycznej.
      Egzamin zorganizowały i przeprowadziły:
      Honorata Pytel i Małgorzata Żebrowska

     • KANGUR MATEMATYCZNY

      16 marca 2023 tradycyjnie, jak co roku w trzeci czwartek marca odbył się w naszej szkole Miedzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY.
      Nasi uczniowie tak jak inni uczestnicy na całym świecie o godz. 9:00 zasiedli do rozwiązywania zadań w swoich kategoriach konkursowych. Uczniowie od 1 do 8 klasy liczyli zadania. Z niecierpliwością czekali najpierw na ogłoszenie wyników, chwilę później na nagrody za uzyskanie wysokich wyników.
      W konkursie wystartowało 43 uczestników w 4 kategoriach konkursowych.
      W dniu dzisiejszym uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki odebrali dyplomy oraz nagrody książkowe.
      Gratulacje! Pięknie Wam poszło!
      Już dziś zachęcam do udziału w kolejnej XXXIII już edycji konkursu.

     • IMIENINY ANTONIEGO Z NAPACHANIA

      13 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole imieniny Antoniego z Napachania. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła historycznego „Z historią na Ty” sprawdzili swoją wiedzę w krzyżówce i quizie multimedialnym oraz przygotowali gazetkę szkolną. Oczywiście wszystkie zadania były związane z naszym słynnym Antonim.

     • Dzień Rodziny w Ib

      Przełom maja i czerwca to świetna okazja do podziękowania naszym rodzicom za pomoc, opiekę i bezwarunkową miłość. Z okazji Dnia Rodziny zaprosilismy do szkoły naszych kochanych Rodziców przygotowując z ogromnym zaangażowaniem występ artystyczny oraz upominki dla Mamy i Taty oraz wiele innych niespodzianek. Dla Nas i Naszych Rodziców była to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu na rozmowach i zabawach. Ogromne podziękowania za pomoc przy organizacji kierujemy do Pani Agnieszki Ratajczak, @Koło Gospodyń Wiejskich Napachanie, oraz serdecznie dziękujemy Rodzicom z klasy 1b za przygotowanie integracyjnego spotkania.

     • TAJEMNICZE PUDEŁKA

      Dzisiejszy dzień minął pracowicie w klasach 1a, 3a i 3 b. Z pomocą Pani Kai Kosteckiej, stworzyliśmy pudełka z łuby. Zbudowaliśmy przestrzenne kompozycje z wykorzystaniem m. in.: mchu chrobotek, papieru kolorowgo, drewnianych patyczków, dratwy, brokatów i wydruków. Potem odrobina farby i praca gotowa. Dla chłopców motywy piłkarskie, nieco murawy, piłka i ulubiony piłkarz w akcji. Dla dziewczynek świat baśniowy, domki, chmurki, kropelki deszczu i zawieszona na niebie huśtawka.
      Oj dużo się działo.