• RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

      Świetliczaki poznają zasady udzielania pierwszej pomocy w cyklu zajęć prowadzonych przez Panią Małgosię -"Ratujemy i uczymy ratować".
      Na pierwszych zajęciach dowiedzieliśmy się, co to jest pozycja boczna bezpieczna i jak ją zastosować w praktyce. To niezwykle cenne i przydatne informacje. Czekamy na kolejne zajęcia.

     • To MY 1B!!!

      18 niepowtarzalnych charakterów i niezwykłych temperamentów.
      Rozgościliśmy się już w szkole na dobre i intensywnie zabraliśmy do nauki;) Poznajemy pierwsze litery i cyfry, przypominamy i rozszerzamy wiadomości. Obecnie podejmujemy tematykę jesienną. Dzisiaj byliśmy na grzybach i szukaliśmy w lesie kolorów jesieni;)

     • UBEZPIECZENIE na rok szkolny 2022/2023

      Rada Rodziców w bieżącym roku szkolnym jako ubezpieczyciela wybrała firmę TUZ. Dane dotyczące ubezpieczenia znajdują się poniżej.

      Zmienia się sposób deklaracji ubezpieczenia oraz forma płatności.

      Przed przystąpieniem do ubezpieczenia proszę o zapoznanie się z dokumentami, a w szczególności z Ofertą strona 3 gdzie wypisane są możliwe warianty (wysokość składki oraz kwoty ubezpieczeniowe, mamy 7 możliwych wariantów).

     • TURNIEJ PIŁKARSKI IM. MARCINA MATYSIAKA

      W sobotę 17.09 na orliku przy Szkole Podstawowej w Napachaniu odbył się XI Turniej Piłkarski im. Marcina Matysiaka. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć reprezentacji Szkoły Podstawowej w Napachaniu. Nasz zespół stoczył trzy pojedynki: z dwiema drużynami GKS Rokita Rokietnica i z drużyną Szkoły Podstawowej w Rokietnicy. Nasi chłopcy z zaangażowaniem reprezentowali Naszą szkołę i wygrali wszystkie pojedynki prezentując podczas nich wspaniałe, waleczne postawy i piłkarskie umiejętności. Dodatkowym wyróżnieniem dla naszej drużyny była nagroda króla strzelców, którą przy wsparciu kolegów zdobył kapitan naszego zespołu Marcel Skrzypczak.

     • DZIEŃ KROPKI

      Co to był za dzień?

      Opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują więc 15 września takie działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.

     • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      W środę 14 września dzieci z naszej szkoły miały okazję poznać smak pieczonego w ognisku ziemniaka.

      Wszyscy uczniowie z klas 1-3 zostali zaproszeni do gospodarstwa Państwa Musiał.

      Największą atrakcją okazał się udział w jednych z jesiennych prac polowych - wykopach. Dzieci ochoczo zbierały ziemniaki, co zostało nagrodzone przez gospodarzy pieczonymi w ognisku ziemniakami i kiełbaskami.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 odbędzie się 1 września w dwóch turach:

      klasy 1-3 - godz. 8:00-9:30,

      klasy 4-8 - godz. 10:30-12:00.

      Rozpoczęcie każdej uroczystości będzie miało miejsce na sali gimnastycznej, a następnie odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami.
      Uczniów klas pierwszych zapraszamy wraz z rodzicami.

    • Dni Adaptacyjne
     • Dni Adaptacyjne

      Informujemy, że w dniach 29-31 sierpnia, w godzinach od 9.00 do 11.00 odbędą się zajęcia adaptacyjne. Zapraszamy do naszego przedszkola wszystkie nowo przyjęte dzieci razem z rodzicami.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      Rok szkolny 2021/2022 oficjalnie można już uznać za zakończony.

      24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem. Wiele radości dał również występ artystyczny w wykonaniu uczniów. ​​​​​​

      Wszystkim uczniom życzymy udanych i słonecznych wakacji, a naszym absolwentom wielu sukcesów i wytrwałości w kolejnych etapach kształcenia.

     • Letni piknik

      Na zielonym terenie naszej placówki został zorganizowany piknik. Wszystkie grupy przedszkolne razem z paniami świętowały powitanie lata oraz rozpoczęcie wakacji. Jak na piknik przystało, rozłożyliśmy koce i zajadaliśmy smakołyki przygotowane przez nauczycielki oraz rodziców.

      Życzymy wszystkim przedszkolakom radosnych, beztroskich, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

     • ZAKOŃCZENIE ZERÓWKI

      Wielki dzień dla przedszkolaków! Grupa Tropicieli i część grupy Leśne Duszki zakończyła oficjalnie swoją edukację przedszkolną. Z tej okazji po wielu przygotowaniach, próbach i nauce wystawili swoje przedstawienie dla zgromadzonych rodziców, dyrekcji i gości. Przemowom i wzruszeniom nie było końca. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom dyplomy oraz książki i od tej chwili nasze sześciolatki stały się już absolwentami. Jesteśmy z Was dumne drogie dzieci, że mogłyśmy być Waszymi wychowawczyniami ! Daliście z siebie wszystko podczas uroczystości. Życzymy wam wielu wspaniałych chwil na dalszym etapie edukacji. Na sam koniec absolwenci rzucili swoimi biretami na znak zakończenia nauki w przedszkolu. Nie zabrakło także konfetti i tortu!

     • Lekcje z emocjami

      Miło nam poinformować, że klasa V zakończyła cykl zajęć w ramach projektu Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?. W trakcie zajęć uczniowie wzięli udział w aktywnościach, podczas których rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje oraz uczyli się sposobów zarządzania nimi. Podczas zajęć mieliśmy okazję do rozwijania empatii, wrażliwości, umiejętność współpracy i dobrej zabawy. Dziękuję wszystkim uczniom oraz p. Karolinie Gładysiak i p. Karolinie Dybicz za aktywny udział, wspólnie spędzony czas i gratuluję ukończenia projektu.

     • Gość specjalny w klasie 2b

      W środę na lekcjach, klasa 2b miała specjalnego gościa- p. Ewelinę Ostry, która z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała uczniom o wulkanach. Dzieci nie tylko dowiedziały się w jaki sposób powstają wulkany, gdzie można je znaleźć, ale również mogły dotknąć małych skał wulkanicznych. Całe spotkanie zakończyło się eksperymentem- na własne oczy mogliśmy zobaczyć w jaki sposób dochodzi do ich erupcji. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i bardzo dziękujemy p. Ewelinie za poświęcony czas i ogromną dawkę wiedzy!