• Mój pokój marzeń

            Klasy 6a i 6b na lekcjach techniki wzięły udział w projekcie edukacyjnym:
            Mój pokój marzeń.
            6a wykonała projekty w formie rysunku lub wyklejanki (płaskie), zaś 6b wykonała projekty przestrzenne w pudłach. Wykorzystując metodę recyklingu uczniowie stworzyli piękne projekty swoich pokoi marzeń.
            Wystawa została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

            H. Pytel

          • Co to jest niepodległość? 

            11 listopada to dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W celu przybliżenia uczniom klas 1-3, tego dość trudnego tematu, odwiedziliśmy leżące w sąsiedniej gminie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. W muzeum opowiedziano nam o zaborach naszego kraju, który na 123 lata zniknął z mapy Europy. Dowiedzieliśmy się o restrykcjach stosowanych wobec Polaków w tamtych czasach i o trudach pielęgnowania tego, co polskie. Uświadomiliśmy sobie, jak powstańcy walczyli o naszą wolność.
            W czasie pobytu w muzeum odbyły się również warsztaty zorganizowanie przez wychowawczynie, podczas których dzieci wykonały plakaty. Po wizycie w muzeum udaliśmy się na pobliski cmentarz parafialny, gdzie spoczywa generał Józef Dowbor-Muśnicki. Zapaliliśmy znicze na grobie dowódcy i organizatora powstania, które przekształciło się w regularną walkę wojska polskiego z armią pruską na terenach ziem wiel

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023

            W dniu 17.11.202 po raz XIII odbywa się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ta inicjatywa skierowana jest nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i dorosłych.

            Jak głosi główne motto "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę Mnożenia znają". W naszej szkole po raz kolejny młodsi uczniowie wcielą się w rolę egzaminatorów, którzy będą nadzorowali poprawność całej akcji. Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice będą mogli być wzorem dla młodszych pokoleń, pokazując, że odświeżanie i utrwalanie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi. Młodsi z kolei będą mogli nadrobić zaległości matematyczne po wakacjach.Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla… dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Wszystko odbywa się pod opieką osoby dorosłej, która czuwa nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

          • Spotkanie z absolwentami naszej szkoły

            15 listopada odbyło się coroczne spotkanie z absolwentami Szkoły Podstawowej w Napachaniu. Odwiedziło nas wielu uczniów, którzy w ubiegłym roku ukończyli edukację w naszej placówce; przybyło również wielu słuchaczy, spośród tych, którzy uczą się w klasie siódmej i ósmej.

            Spotkania te są wyjątkowe bo oto stają przed nami ci, których marzenia się spełniły! Oni najlepiej wiedzą jak zmierzyć się z wyborem szkoły średniej, przygotować do egzaminu, mierzyć siły na zamiary. Teraz opowiadali: za co cenią swoje nowe szkoły, co nie przypadło im do gustu, czego się uczą, o której godzinie kończą zajęcia – słowem - jak nowa rzeczywistość wpływa na ich codzienność i jakie rady mają dla tych, którzy wkrótce ukończą podstawówkę.

          • ZWARIOWANY PARASOL

            Jesień i padające deszcze były inspiracją do organizacji konkursu „Zwariowany Parasol”. Ilość wykonanych parasoli, pomysłowość i kretywność zrobiła na wszystkich olbrzymie wrażenie. Każdy wyjątkowy i wykonany z zaangażowaniem oraz sercem każdego z uczestników. Bardzo dziękujemy każdemu z osobna za tak liczne zainteresowanie.
            W wyniku głosowania zwycięzcami zostali:
            1 miejsce - Maja z kl. 2a
            2 miejsce - Filip z kl. 1a
            3 miejsce - Martyna z kl. 2b
            Wyróżnienia otrzymali:
            - Borys z kl. 1a
            - Pola z kl. 3b
            - Hania z klasy 3a
            Rozstrzygnięcie konkursu poprzedziło piękne, pełne kolorów przedstawienie pt. "Na straganie", które przygotowali dla wszystkich uczniów klas 1-3 oraz przybyłych gości uczniowie klasy 2a.
            Jeszcze raz wszystkim GRATULUJEMY!

            Organizatorzy: Karolina Władysiak, Sylwia Kiejnich

          • DZIEŃ JEŻA

            W miniony piątek przedszkolaki obchodziły dzień jeża. Dowiedziały się co to za pożyteczne zwierzę i dlaczego warto o nie dbać. Jeże są pod ścisłą ochroną, dlatego że jest ich coraz mniej. Przedszkolaki wiedzą już także, że te stworzonka wcale nie uwielbiają jabłek, ani nie należy ich poić mlekiem. Dzieci w poszczególnych grupach wykonały jeżowe prace plastyczne z okazji tego dnia.
            Wychowawcy grup Żabek i Leśnych Duszków

          • BASEN W RAMACH LEKCJI W-F

            Już 2 m-ce nauki pływania za naszymi uczniami z klas 3. Był to bardzo intensywny czas, który pokazał, że warto uczyć się pływać i że jest to jeden z przyjemniejszych sportów szczególnie dla dzieci. Oprócz doskonalenia umiejętności pływackich, uczniowie uczą się samodzielności i odpowiedzialności w sposób praktyczny. Oto krótka fotorelacja ...

          • APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 

            Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Grupa Tropicieli przygotowała występ dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki patriotyczne, opowiadające o historii Polski. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
            Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

          • Światowy Dzień Postaci z Bajek

            Najmłodsi czytelnicy biblioteki szkolnej w Napachaniu

            "Szanuj ksiażkę z biblioteki
            czy lato, czy zima.
            Trzy tygodnie każdą książkę
            w domu możesz trzymać."

            Roztańczeni, rozbawieni i bardzo kolorowi weszliśmy do grona czytelników. Obiecujemy dbać o książki i chętnie czytać wypożyczone pozycje.
            Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tej uroczystości.

          • Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

            W przedszkolu odchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.
            Przedszkolaki przebrały się w swoich ulubionych bohaterów z bajek i kreskówek. Było wesoło i radośnie. Wspólnym zabawom nie było końca. Zwieńczeniem dnia były bajki wspominane i pokazane przez wychowawców, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych i tych trochę starszych.

            Wychowawcy grup

          • ZABAWY OZOBOTAMI

            Świetliczaki z naszej szkoły również w tym roku bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem ozobotów. Dzięki swojej wyobraźni potrafią zaprogramować trasę przejazdu, zmianę prędkości, wykonywanie obrotów, czy innych poleceń dla ozobota. Poprzez wspólną zabawę aktywnie uczą się podstaw programowania rozwijając przy tym kreatywność i logiczne myślenie. Z każdym kolejnym zajęciem przekonują się, że programowanie to świetna zabawa, która poza nauką może dostarczać tyle emocji i wrażeń.

            Bogdana Krajewska

          • BEZPIECZNY PIERWSZOKLASISTA


            31 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość, związana z akcją „Bezpieczny pierwszoklasista”. To już 22 edycja projektu prowadzonego przez Starostwo Powiatowe we współpracy z Komendą Miejską Policji i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Przekazywanie kamizelek, w obecności gości oraz delegacji ze Szkoły Podstawowej w Cerekwicy i Szkoły Podstawowej w Rokietnicy, stało się również idealnym momentem do przypomnienia najmłodszym m.in. zasad poruszania się na drodze.

          • "Strach ma WIELKIE oczy"

            W ramach projektu, Świetliczaki na tropie przysłów, uczniowie wysłuchali opowiadania Magdaleny Młodnickiej. Z jego treści dowiedzieli się co to są strachy i lęki oraz jak sobie z nimi radzić. Wykonali także ,,straszną,, pracę plastyczną z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.
            Nauczyciele świetlicy

          • LEKCJA KLEKSOGRAFII W KLASIE 3B

            W ramach omawiania fragmentu lektury pt.: "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy, uczniowie klasy 3b uczestniczyli w lekcji - kleksografii. Kleksa zrobili za pomocą farb, następnie użyli wyobraźni i stworzyli z niego przepięknie zaskakujące arcydzieła. Powstały: warzywa, renifer, owieczka, drzewo, kaczuszki, liście a nawet ludzkie płuca ... Wyobraźnia dzieci nie ma granic, a to najlepsze dowody ... zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

          • AKCJA SZKOŁA PAMIĘTA

            Podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie należący do szkolnego koła historycznego oraz ósmoklasiści, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta. Jej celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.

            W ramach akcji uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicami Antoniego z Napachania oraz Marcina Matysiaka. Odwiedzili również cmentarze w Cerekwicy, gdzie spoczywają Powstańcy Wielkopolscy. Jednym z nich był Marcin Rzepka pochodzący z Napachania.

          • Dzień Dyni w szkole

            "Pieć dyń mama miała,
            co z nich zrobić - wciąż myslała.
            Z pierwszej placki,
            z drugiej dżem,
            z trzeciej zupę chętnie zjem,
            z czwartej ciasto zrobię może,
            piątą do słoika włożę." /Ewa Bartczak- Sroka, Sandra Ciechowicz/

            My również przerobiliśmy jesienne dynie: część z nich w ciasta, które składały się na nasz jesienny kiermasz, cześć w postacie z bajek i wymyślne zabawki , część posłużyła w nauce mierzenia obwodu i wysokości. Dzień Dyni był kolejnym jesiennym i kolorowym dniem w szkole.

            Sylwia Paczkowska, Ela Skrzypczak, Hubert Chojnacki

          • Warsztaty ozdabiania dyni

            Dynia to bardzo łatwe warzywo do współpracy. Powstać z niego mogą naprawdę świetne Cudaki - mieliśmy możliwość sami się o tym przekonać w Dzień Dyni. Z okazji tego dnia braliśmy udział nie tylko w aktywnościach zorganizowanych dla nas w szkole, ale także w warsztatach ozdabiania dyni BabyBoo zorganizowanych przez naszych Rodziców:)
            A.Kwiatkowska M.Kurek

          • Projekt Dynia

            W minionym tygodniu grupa Żabki realizowała projekt edukacyjny Dynia.
            Dzieci używając różnych zmysłów poznawały naszą bohaterkę.Wiemy już z czego się składa dynia oraz poznaliśmy jej odmiany. W trakcie różnych aktywności porównywaliśmy jej wielkość, wagę, określaliśmy jej położenie względem różnych przedmiotów, przeliczaliśmy oraz nazywaliśmy poszczególne jej elementy. Podczas zajęć kulinarnych wykonaliśmy placuszki dyniowe, a projekt zakończyliśmy eksperymentem który zadziwił wszystkich.
            Wychowawcy grupy

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 



    • Galeria zdjęć

        brak danych