Sukces sportowy uczniów!
14.10.2024Wczoraj odbyły się emocjonujące Mistrzostwa Gminy w Unihokeju. Nasi uczniowie spisali się na medal, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii Igrzyska Dzieci chłopców oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt. Tym samym awansowali do półfinałów powiatowych. W pozostałych kategoriach zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rokietnicy, którym również gratulujemy. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego z SP Rokietnica za organizację tego wydarzenia.
Nauczyciele wf
1
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
14.10.2024,,Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem,,
Jako osoby świadome i wrażliwe na otaczający nas świat nie mogliśmy zapomnieć o tak ważnym dniu jakim jest: ,,Światowy Dzień Zwierząt,,. Świetliczaki doskonale wiedzą, jak być przyjacielem zwierząt oraz jak odpowiednio o nie zadbać. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą milusińskich z Afryki a tuż po niej zaprosiliśmy do naszej świetlicy małe ZOO. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Zespół nauczycieli świetlicy26
"WYZWANIA TEODORA"
14.10.202412W tym roku nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. "Wyzwania Teodora". Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, który postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazać wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności najmłodszym przedszkolakom.
W tym tygodniu nasze maluchy zdobyły pierwszą sprawność Kuchcikowego Mistrza. Podczas wykonywania tego zadania dzieci przygotowały przepyszne sałatki, soki oraz szaszłyki owocowe, zdobywając odznakę Kuchcikowego Mistrza. Nauczyły się wielu podstawowych czynności związanych z przygotowywaniem posiłku. Pamiętały również o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas realizacji tego zadania, ponieważ dla bociana Teodora dbanie o siebie poprzez zachowanie zasad higieny to podstawa.Wychowawczynie grup
NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKŁE ZAWODY- dzień 5
14.10.2024Znaki drogowe są nieodłącznym elementem infrastruktury drogowej, pełniącym istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa, płynności ruchu oraz regulacji porządku na drogach. Ich obecność i właściwe zrozumienie przez kierowców oraz pieszych są kluczowe dla minimalizowania ryzyka wypadków. Chcąc dowiedzieć się jak najlepiej dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze, 27 września gościliśmy w naszej świetlicy tatę Łucji- Pana Kamila Frontczak, który na co dzień zajmuje się produkcją znaków drogowych. Uczniowie dowiedzieli się po co nam znaki drogowe, do czego służą, kto jest za nie odpowiedzialny, z czego są zrobione, jakie są rodzaje znaków. Przede wszystkim utrwaliliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Za tak obfitą dawkę wiedzy i za nasze spotkanie serdecznie dziękujemy. A już w poniedziałek widzimy się z kolejnym gościem. Kim jest?- niech to będzie dla Was niespodzianka. Do zobaczenia!
Nauczyciele świetlicy
Niezwykli mężczyźni i niezwykłe zawody – dzień 4
02.10.20246Dzisiaj w świetlicy przywitaliśmy wyjątkowego gościa, bowiem Pan Marek Dakowski – inspektor BHP zorganizował nam szkolenie związane z bezpieczeństwem uczniów i personelu szkoły w przypadku ewentualnych sytuacji awaryjnych. Już wiemy jak się przygotować do próbnej ewakuacji, jakie procedury należy stosować w przypadku zagrożenia oraz udzielania pierwszej pomocy. Przy tej okazji uczniowie mogli utrwalić sobie poznane już wcześniej numery alarmowe. Z wielką uwagą słuchaliśmy cennych wskazówek Pana Marka, stosowaliśmy się do jego poleceń i bardzo sprawnie pokonywaliśmy drogę zgodnie z planem ewakuacyjnym naszej szkoły.
Dziękujemy za niezwykle ciekawe zajęcia praktyczne i teoretyczne, które zapewne zwiększą poziom bezpieczeństwa w naszej szkole, chroniąc tym samym nasze zdrowie i życie.
Nauczyciele świetlicy
NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKŁE ZAWODY – dzień 3
02.10.20246To już kolejne bardzo interesujące spotkanie z cyklu zajęć „Niezwykli mężczyźni i niezwykłe zawody”. Tym razem gościliśmy w naszej świetlicy tatę Leona, Pana Andrzeja Hantke, który na co dzień jest prawnikiem. W bardzo ciekawy sposób opowiedział, na czym polega specyfika tego zawodu, w jaki sposób prawnik pomaga pokrzywdzonym ludziom, jak wygląda rozprawa w sądzie. Mieliśmy też okazję zobaczyć stroje, które zakłada się podczas rozprawy sądowej – okazuje się, że kolor symbolizuje przynależność do konkretnego zawodu prawniczego. Na zakończenie spotkania każdy świetliczak otrzymał książeczkę do kolorowania „Leśne sprawy Misia Adwokata”.
Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi za tak profesjonalne spotkanie, przekazaną wiedzę i ciekawie spędzony czas!
Nauczyciele świetlicy.
NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKŁE ZAWODY - dzień 2
02.10.20246We wtorkowy dzień w świetlicy odbyło się kolejne spotkanie z cyklu zajęć " Niezwykli mężczyźni i niezwykłe zawody". Dzisiejszego dnia odwiedził naszych Świetlicznaków prawdziwy pasjonat swojej pracy - trener Taekwondo Pan Piotr Trybuś, trenujący dzieci z gminy Rokietnica w klubie SKS Spartan Rokietnica Taekwondo Olimpijskie. Przybliżył nam arkana sportu którego jest trenerem, opowiedział na czym polega praca trenera i co daje mu największą satysfakcję w jego pracy. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za bardzo ciekawe spotkanie, było to niesamowite doświadczenie, które zostanie na długo w naszej pamięci.
Nauczyciele świetlicy
NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKŁE ZAWODY - dzień 1
02.10.20243Rozpoczynamy w świetlicy tygodniowy cykl zajęć, przybliżający uczniom ciekawe zawody. Dzisiaj odwiedził nas Pan Tomasz, tata Alicji, który z zawodu jest marynarzem. W bardzo ciekawy sposób opowiedział świetliczakom o swojej pracy i miejscach, które odwiedził podróżując na statku. Spotkanie to na długo zostanie w naszej pamięci i na pewno poszerzyło naszą wiedzę i nasze horyzonty.
Nauczyciele świetlicy
Sztafetowe Biegi Przełajowe
02.10.2024W naszej gminie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których nasza reprezentacja stanęła na wysokości zadania.
W zaciętej rywalizacji z uczniami ze szkół w Cerekwicy i Rokietnicy, nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
Igrzyska dzieci: Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wywalczyli wspaniałe drugie miejsca!
Igrzyska młodzieży szkolnej: Dziewczęta również zajęły drugie miejsce, a chłopcy trzecie.
Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uczniów! Pokazali ogromną wolę walki, ducha drużyny i fair play. Dali z siebie wszystko i zdobyli kolejne cenne doświadczenie.
Jesteśmy przekonani, że za rok pójdzie nam jeszcze lepiej!Gratulujemy drużynom Szkoły Podstawowej w Rokietnicy, która będzie reprezentowała naszą gminę na zawodach powiatowych już w piątek. Trzymamy za Was kciuki!
Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego z SP w Rokietnicy za profesjonalne zorganizowanie zawodów.
Nauczycielka WF
Karolina Trybuś
POWITANIE JESIENI
02.10.202419Nasze przedszkolaki przywitały jesień. Było to nie lada wyzwanie! Bowiem Pani Jesień wysłała do nich list z prośbą o pomoc w odnalezieniu klucza do Krainy Jesieni. Dzieci musiały wykonać zadania, takie jak poszukiwanie darów jesieni, wykonanie portretu Pani Jesieni, a także zaprezentowanie dla niej piosenki.
Dzieci świetnie się spisały! Pani Jesień odnalazła swój klucz i już zawitała do nas na dobre!
Wychowawcy Leśnych Duszków
PIERWSZA POMOC
02.10.2024To, jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna wie każdy. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować, ponieważ boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy czy umiejętności. Dlatego już od najmłodszych lat należy oswajać z tą tematyką i sposobami ratowania ludzkiego życia. Z tego powodu zaprosiliśmy Panią Paulinę Gmyrek, by przeprowadziła warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć dzieci poznały i utrwaliły najistotniejsze sposoby ratowania ludzkiego życia. Po części teoretycznej, dzieci mogły samodzielnie wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły resuscytację na fantomie, utrwalały numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy. Była to niezwykle cenna lekcja- bardzo dziękujemy Pani Paulinie za przekazaną nam wiedzę.
8
XIII Turniej Piłkarski im. Marcina Matysiaka
23.09.20243W sobotę 21 września odbył się na boisku Orlik w Napachaniu XIII Turniej Piłkarski im. Marcina Matysiaka. Naszą szkołę w kategorii junior reprezentował zespół złożony z uczniów klas 4-6 w składzie Mateusz Araszkiewicz (kapitan), Nikodem Stempel, Maciej Wąsowicz, Janek Wróbel, Tymek Panek, Paweł Ostry, Stasiu Woś oraz Leonard Heina.
W trakcie rozgrywek nasi młodzi piłkarze zaprezentowali wspaniałe przygotowanie
i umiejętności w grze nie tracąc żadnej bramki. Wygrali dwa mecze (3:0; 7:0) oraz zremisowali jeden 0:0. Pomimo tak spektakularnych wyników o zwycięstwie w turnieju musiała zadecydować seria rzutów karnych. Niestety tutaj lepszą okazała się drużyna z SP Rokietnica. Nasza reprezentacja ostatecznie zajęła drugie miejsce dostarczając nam niesamowitych emocji, a kapitan naszej drużyny Mateusz Araszkiewicz został królem strzelców zdobywając 9 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Nikodem Stempel.
Dziękujemy im za zaangażowanie i gratulujemy !!!
UCZMY SIĘ RATOWAĆ
23.09.2024Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2000r. Obchodzony jest corocznie w drugą sobotę września. Celem tego święta jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Pierwsza pomoc okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy katastrofy naturalne, ale również w zwykłym, codziennym życiu.
Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli OSP w Napachaniu. Druhowie Andrzej i Dariusz to absolwenci naszej szkoły, którzy z wielkim zaangażowaniem uczyli nas, jak należy prawidłowo i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Omówili wiele sytuacji, w których każdy z nas niezależnie od wieku może udzielić pierwszej pomocy.PAMIĘTAJMY- udzielenie pierwszej pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrażającej utracie życia lub zdrowia jest prawnym obowiązkiem każdego obywatela.
Bardzo dziękujemy za przybycie i udzielenie nam tak cennej lekcji.
#OSPNapachanie
Karolina Gładysiak
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
23.09.202419 września dzieci z naszej szkoły miały okazję poznać smak pieczonego ziemniaka.
Wszyscy uczniowie z klas 1-3 zostali zaproszeni do gospodarstwa Państwa Musiał w Napachaniu.
Największą atrakcją okazał się udział w jesiennych pracach polowych - wykopach. Dzieci ochoczo zbierały ziemniaki, co zostało nagrodzone przez gospodarzy pieczonymi ziemniakami, kiełbaskami i słodkim co nieco. Pogoda nam sprzyjała. Smak i zapach z wykopków zapamiętamy na długo.
DZIĘKUJEMY GOSPODARZOM ZA BARDZO MIŁO
SPĘDZONY CZAS I PRZYGOTOWANE SMAKOŁYKI
Wychowawczynie klas 1-327
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
23.09.202421Od najmłodszego aż po starszaka - każdy świętuje Dzień Przedszkolaka.
W Napachaniu świętowaliśmy ten szczególny dzień. Odbyły się gry i zabawy, kodowanie na macie, a także ciekawe prace plastyczne i niespodzianki.
Dużo śmiechu i radości w tej przedszkolnej codzienności:)
"Szkoła przyjazna uczniom"
11.09.2024Nasz szkoła bierze udział w programie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty „Szkoła przyjazna uczniom”
Program ten ma na celu promowanie szkół, które stawiają na innowacyjne podejście do edukacji, dbając o komfort psychiczny uczniów, ich zaangażowanie oraz rozwój kompetencji społecznych.
Program „Szkoła przyjazna uczniom” ma nie tylko poprawić warunki edukacyjne, ale także stworzyć przyjazną atmosferę, w której każdy uczeń może się rozwijać na miarę swoich możliwości i talentów.
Program ten obejmuje trzy kluczowe obszary:
- 1. Szkoła bez dzwonków
Program „Szkoła przyjazna uczniom” promuje szkoły, które zdecydowały się na rezygnację z tradycyjnych dzwonków lekcyjnych. Zamiast tego, stawiamy na lepsze dostosowanie rytmu dnia do potrzeb uczniów i nauczycieli. Szkoły zainteresowane tym elementem programu powinny wprowadzić:
- Wzmacnianie odpowiedzialności uczniów za zarządzanie własnym czasem.
- Rozwiązania wspierające płynne przechodzenie pomiędzy zajęciami.
- Całkowite wyłączenie dzwonków lub też zastąpienie tradycyjnego dzwonka np. muzyką.
- 2. Ocenianie kształtujące
Szkoły, które promują ocenianie kształtujące, są kluczowymi partnerami programu. Ocena kształtująca wspiera proces uczenia się, zamiast jedynie podsumowywać zdobyte umiejętności. Aby wziąć udział w tym zakresie, szkoły powinny:
- Wprowadzić system oceniania, który koncentruje się na bieżącym informowaniu uczniów o ich postępach poprzez udzielanie regularnej i szczegółowej informacji zwrotnej na temat postępów ucznia, z naciskiem na rozwijanie jego umiejętności.
- Zachęcać uczniów do samooceny i refleksji nad własnym procesem uczenia się, co pozwala na lepsze zrozumienie swoich mocnych stron i obszarów do rozwoju.
- Zapewnić nauczycielom szkolenia z zakresu oceniania kształtującego.
- Promować indywidualne podejście do ucznia, uwzględniając jego mocne strony oraz obszary do rozwoju.
- Zmniejszyć znaczenie ocen liczbowych na rzecz opisowej informacji zwrotnej, która lepiej wspiera proces uczenia się.
- 3. Mediacje szkolne
Trzecim filarem programu są mediacje szkolne, które stanowią narzędzie do rozwiązywania konfliktów w sposób konstruktywny i wspierający rozwój kompetencji społecznych uczniów. Szkoły, które chcą zaangażować się w ten obszar, powinny:
- Wprowadzić szkolny program mediacji z udziałem zarówno wykwalifikowanych mediatorów, jak i mediatorów rówieśniczych – uczniów przeszkolonych do rozwiązywania konfliktów wśród rówieśników.
- Organizować regularne warsztaty i szkolenia z zakresu mediacji oraz komunikacji dla uczniów i nauczycieli, aby rozwijać umiejętności rozwiązywania konfliktów.
- Promować ideę mediacji jako pierwszej linii rozwiązania sporów, stawiając na dialog, zrozumienie i kompromis w każdej sytuacji konfliktowej.
Żródło: https://ko.poznan.pl
RUMPUĆ
11.09.2024Przedstawienie naszych rodziców, uczniów oraz nauczycieli na tegorocznym Rumpuciu. To był niesamowity występ. Brawo Wy.
Taki cyrk jest możliwy tylko w naszej napachańskiej rodzinie.32
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
11.09.2024Tradycyjnymi słowami wypowiedzianymi przez Panią Dyrektor "ROK SZKOLNY 2024/2025 UWAŻAM ZA OTWARTY" rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego.
Uczniowie klas I-III oraz klas IV - VIII wysłuchali przemówień, obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas V, a następnie spotkali się w salach z wychowawcami.Niech to będzie dobry, spokojny rok; czas dobrych relacji, wzajemnego szacunku i zrozumienia; rok w którym jesteśmy sympatyczni i empatyczni, bo edukacja to komunikacja i relacja.
Zapraszamy poniżej na fotograficzną relację.
20
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI