• DRUŻYNA AKADEMII ROKU 2023

21.01.2024

Z ogromną radością informujemy, że zwycięzcą plebiscytu na Drużynę Akademii Roku 2023 została 𝐀𝐏 𝐑𝐞𝐢𝐬𝐬𝐚 𝐍𝐚𝐩𝐚𝐜𝐡𝐚𝐧𝐢𝐞 - 𝐁𝟏!

Na zeszłotygodniowej konferencji FootballPro Coaching 2024 została odebrana nagroda dla Drużyny Akademii Roku 2023 wg Internautów. Nasza szkolna drużyna dziękuje za liczne głosy! .

Maciej Waliszewski

• Świetliczaki na tropie…przysłów

21.01.2024

„Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”
            18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Uroczego misia – mieszkańca Stumilowego Lasu - kochają i uwielbiają miliony dzieci na całym świecie. A dla bohaterów opowieści  A.A. Milne „Kubuś Puchatek” przyjaźń stanowi bezcenną wartość, co było inspiracją do realizacji kolejnego zadania w ramach projektu „Świetliczaki na tropie…. przysłów”.Na podstawie wysłuchanych fragmentów oraz przeczytanych cytatów z książki o Kubusiu Puchatku świetliczaki  poszukiwały odpowiedzi na pytania: Czym jest przyjaźń ? Jak być dobrym przyjacielem? Jak zachowują się przyjaciele? Na podstawie projekcji filmu wspólnie opisywaliśmy przyjaciół Kubusia Puchatka, sprawdzaliśmy swoją wiedzę w quizie literackim i wykonaliśmy wspólnie pracę plastyczną z naszym bohaterem w roli głównej. Nie zabrakło też chętnych uczniów do przygotowania symbolicznego upominku i podarowaniu tym, których uznali jako swoich przyjaciół.

Zespół nauczycieli świetlicy

• Z WIZYTĄ W LECZNICY

21.01.2024

W ramach preorientacji zawodowej, dzieci z grupy Krasnoludków odwiedziły pobliską Przychodnię Weterynaryjną Lorwet. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca weterynarza oraz dokładnie zwiedziły gabinet.
            Dziękujemy Panu Łukaszowi za poświęcony nam czas.

Wychowawcy grupy

• ZIARNKO DO ZIARNKA, AŻ ZBIERZE SIĘ MIARKA

21.01.2024

Świetliczaki  z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Napachaniu uczestniczyły w XXIV edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.  Sprawnie przeliczały i segregowały monety według ich nominałów. Przy okazji poznały różne określenia związane z pieniędzmi.  Podczas projekcji filmu wzbogaciły swoją wiedzę na temat sposobów bezpiecznego przechowywania pieniędzy dawniej i dziś. Bardzo aktywnie uczestniczyły  w zabawach matematyczno- ruchowych, utrwalając różne pojęcia: moneta, banknot, nominał , bilon, awers i rewers. Przy piosence „Od grosika do złotówki” wykonały papierowy portfelik  techniką origami. To tylko niektóre działania, mające na celu  zgłębianie wiedzy finansowej, które bez wątpienia  powinny odbywać się przez całe życie, a rozpoczynać jak najwcześniej zgodnie z przysłowiem: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Zespół nauczycieli świetlicy

• I kadencja Młodzieżowej Rady Gminy Rokietnica

21.01.2024

Znamy skład I kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Rokietnica!
            Są to: Szymon Andrzejewski, Lena Czyżak, Zuzanna Maria Hajdo, Aneta Jaskuła, Ewa Kieliszek, Dominika Kilijańska, Alicja Kulawiak, Maurycy Jan Ostrowski, Kuba Aleksander Owczarzak, Agata Magdalena Piłka, Tomasz Prentki, Maja Wiktoria Rożniewska, Stanisław Ruta, Illia Sytiuk, Antonina Franciszka Świgło, Aleksandra Wachowiak. Zaprzysiężenie radnych planowane jest na 29 stycznia.

Wśród wymienionych są uczennice naszej szkoły: Dominika Kilijańska oraz Mają Wiktoria Rożniewska, które będą zasiadać w Młodzieżowej Radzie Gminy Rokietnica.

Gratulujemy!

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

15.01.2024

Rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica odbywać się będzie w formie elektronicznej. Wszystkie informacje, deklaracje oraz wnioski o przyjęcie do przedszkoli wraz z załącznikami do wniosków znajdziecie Państwo pod adresem http://nabor.pcss.pl/rokietnica. Pierwsze wnioski będą aktywne od dnia 12.02.2024- 20.02.2024 rDeklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

Uwaga : Pozostałe wnioski o przyjęcie do przedszkola będą aktywne od 01.03.2024 zgodnie z harmonogramem wynikającym z  Zarządzenia nr 11/2024  Wójta Gminy Rokietnica  z dnia 15 stycznia 2024 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnej Jednostce Oświatowej w Mrowinie

tel: 61 102 87 55 oraz 61 102 87 56.