• LEKCJA KLEKSOGRAFII W KLASIE 3B

06.11.2023

W ramach omawiania fragmentu lektury pt.: "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy, uczniowie klasy 3b uczestniczyli w lekcji - kleksografii. Kleksa  zrobili za pomocą farb, następnie użyli wyobraźni i stworzyli z niego przepięknie zaskakujące arcydzieła. Powstały:  warzywa, renifer, owieczka, drzewo, kaczuszki, liście a nawet ludzkie płuca ... Wyobraźnia dzieci nie ma granic, a to najlepsze dowody ... zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Wychowawca klasy

• AKCJA SZKOŁA PAMIĘTA

06.11.2023

Podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie należący do szkolnego koła historycznego oraz ósmoklasiści, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta. Jej celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.

W ramach akcji uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicami Antoniego z Napachania oraz Marcina Matysiaka. Odwiedzili również cmentarze w Cerekwicy, gdzie spoczywają Powstańcy Wielkopolscy. Jednym z nich był Marcin Rzepka pochodzący z Napachania.

Zachęcamy do indywidualnego udziału w akcji Szkoła Pamięta.

P. S.
            Serdecznie dziękujemy Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy za gościnę w oczekiwaniu na autobus powrotny. Szczególne podziękowania ślemy Pani Marcie i Marcelowi.

Maciej Waliszewski

• Dzień Dyni w szkole

"Pieć dyń mama miała,
            co z nich zrobić - wciąż myslała.
            Z pierwszej placki,
            z drugiej dżem,
            z trzeciej zupę chętnie zjem,
            z czwartej ciasto zrobię może,
            piątą do słoika włożę." /Ewa Bartczak- Sroka, Sandra Ciechowicz/

My również przerobiliśmy jesienne dynie: część z nich w ciasta, które składały się na nasz jesienny kiermasz, cześć w postacie z bajek i wymyślne zabawki , część posłużyła w nauce mierzenia obwodu i wysokości. Dzień Dyni był kolejnym jesiennym i kolorowym dniem w szkole.

Sylwia Paczkowska, Ela Skrzypczak, Hubert Chojnacki

• Warsztaty ozdabiania dyni

06.11.2023

Dynia to bardzo łatwe warzywo do współpracy. Powstać z niego mogą naprawdę świetne Cudaki - mieliśmy możliwość sami się o tym przekonać w Dzień Dyni. Z okazji tego dnia braliśmy udział nie tylko w aktywnościach zorganizowanych dla nas w szkole, ale także w warsztatach ozdabiania dyni BabyBoo zorganizowanych przez naszych Rodziców:)
             A.Kwiatkowska M.Kurek

• ŚWIĘTO EDUKACJI W NASZEJ SZKOLE

07.11.2023

Dzisiaj świętowaliśmy 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie wystąpili na scenie, przedstawiając historię powstania powszechnej edukacji. Po uroczystym apelu na uczniów czekały gry i zadania w grupach, które miały na celu rozruszać ciało i umysł. Dzień zakończyliśmy słodką niespodzianką czyli degustacją ogromnego tortu ufundowanego przez Radę Rodziców, a przygotowanego przez cukiernię "U Kamilka" w Rokietnicy. Wszystkim przyświecało hasło przewodnie tego dnia:
            "Szkoła jest niczym pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co natrafisz, ale zawsze jest słodko". I tak właśnie dzisiaj było w każdym tego słowa znaczeniu.

Ten dzień pełen niespodzianek na długo pozostanie w naszej pamięci.