• „Święto Szachów w Napachaniu”

27.02.2023

Dnia 25 lutego 2023 roku odbył się już II Turniej pod patronatem dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Napachaniu pani Małgorzaty Łopatki „O Złotego skoczka”.

Przy szachownicyusiadło łącznie 40 uczniów i uczennic z naszej szkoły. Grali oni w dwóch grupach zaawansowania.Grupa „starsza” liczyła 17 graczy a grupa „młodsza” liczyła 23 uczestników. Wszyscy, którzy rozegraliwszystkie siedem partii szachowych zasługują na ogromny podziw i szacunek. Dlatego wielkie brawadla wszystkich uczestników. Stawka w obu grupach była wyrównana. W grupie mniej zaawansowanejstawka była bardzo wyrównana. Świadczyć może o tym fakt, że Mateusz Ziółczyk, który zdobyłpierwsze miejsce zdobył 5,5 punktów na 7 możliwych. Drugie miejsce zajął Jakub Lehmann a trzecie Paweł Ostry. Różnice punktowe między drugim a szóstym zawodnikiem wynikały tylko z punktacjipomocniczej.

Nikt w tej grupie łatwo nie wygrywał swoich partii, każda partia była wyzwaniem dlakażdego.W grupie „starszej” gra była również bardzo zacięta. Można powiedzieć, że każdy mógłwygrać z każdym. W czołówce uplasowali się na pierwszym miejscu Iwo Wiśniewski z 6 punktami nakoncie tuż za nim Kajetan Gajęcki również z 6 punktami. Jednak okazał się minimalnie słabszy wpunktacji pomocniczej. Trzecie miejsce z 5 punktami przypadło Dawidowi Bieli. Warto teżwspomnieć o kilku kolejnych graczach, którym zabrakło być może trochę szczęścia lub doświadczeniaturniejowego. Są to Miłosz Gradecki IV miejsce, Alekander Ledecki V miejsce, Nataniel Stawski VImiejsce, czy nestor szachowy Adam Ostry VII miejsce.

Turniej ten pokazał zwłaszcza to, że nic nie jestdane na zawsze i jak się chce odnosić sukcesy trzeba stale podnosić swoje umiejętności bo„konkurencja nie śpi :)”Na koniec gorące podziękowania dla rodziców naszych uczniów za wspieranie naszejszachowej społeczności i dla rady rodziców za ufundowanie nagród dla naszych młodych szachistów i szachistek.

Robert Górny

• DZIEŃ DINOZAURA

27.02.2023

W naszym przedszkolu dzieci obchodziły Dzień Dinozaura. W tym dniu dowiedziały się wielu interesujących rzeczy np. gdzie i kiedy żyły dinozaury, kto był największym drapieżcą a który miał najdłuższą szyję, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły. Poznały dziwne nazwy tych stworów i próbowały je powtórzyć - co wcale nie było proste. Dzieci wykonały karty pracy związane z dinozaurami, wykonały pracę plastyczną - swojego własnego dinozaura oraz zagrały w memo. Dzień Dinozaura przeniósł ich w odległy i fascynujący świat.

• OSTATKI W ZSP W NAPACHANIU

27.02.2023

W naszej szkole świętowaliśmy ostatni dzień karnawału, było wesoło i kreatywnie. Wróżka Ewa przepowiedziała Nam, że w najbliższym miesiącu czeka nas sporo różnych imprez. My ufamy jej przepowiedniom, ona nie rzuca słów na wiatr, dlatego już zabieramy się do przygotowań. Pierwsze przedsięwzięcie tuż, tuż……

Monika Bachorz

• Słodkie labolatorium

20.02.2023

Niby zwykłe ciasto, ale sposób podania ciekawy!  Labolatorium Eko-Drużyny Koła Przyrodniczego postanowiło przygotować coś specjalnego dla dziadków z okazji ich święta. Trochę mierzenia, ważenia, odrobina serca, dobrej zabawy i ciasto w słoiku gotowe. Do tego etykieta, kawałek wstążeczki i prezent  można już wręczać.

• Walentynki w przedszkolu

20.02.2023

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Walentynki. W trakcie rozmów z dziećmi przypomnieliśmy znaczenie słowa miłość, przyjaźń, wzajemne zrozumienie oraz szacunek. Dzieci w tym dniu ubrały się na czerwono, wykonały laurki dla swoich najbliższych oraz piękne serca różnymi metodami. Było bardzo uczuciowo.

• Dzień Pizzy

20.02.2023

W ubiegłym tygodniu wszystkie przedszkolaki odchodziły Dzień Pizzy. Dzieci przeliczały, nazywały składniki wskazując te które najbardziej lubią. Grupę Tropiciele i Leśne Duszki odwiedził wspaniały gość - tata Borysa i Igora - Pan Piotr Magrel, który piastując we wcześniejszych latach stanowisko kucharza opanował sztukę tworzenia pysznych pizz do perfekcji.  Zwieńczeniem tego dnia były pizze wykonane przez dzieci, które  z apetytem zostały przez wszystkich zjedzone. Było bardzo wesoło i smacznie.
            Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za zaangażowanie i przybycie do przedszkola.

• SŁONE OPOWIEŚCI

14.02.2023

Eko-Drużyna z Koła Przyrodniczego wybrała się w podróż w Himalaje, konkretnie do Pakistanu, gdzie wydobywa się sól himalajską o różowej barwie, a to dzięki dużej zawartości liczby pierwiastków chemicznych. Miliony lat temu znajdował się tam słony ocean, który został wysuszony przez słońce pozostawiając złoża soli. Poznaliśmy sposób wydobycia surowca i jego właściwości. Na jego podstawie przygotowaliśmy dla naszych babć z okazji ich święta specjalną miksturę do kąpieli. Dzięki jej właściwościom nasze babcie na pewno poczują się zrelaksowane.

• Kolorowa muzyka

14.02.2023

Zabawa z Bum Bum Rurkami, a przy okazji nauka podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii. Taka lekcja w klasie 1a, przeprowadzona przez panią Alicję, spotkała się z dużym entuzjazmem. Bum Bum Rurki wspaniale kreują  zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej. Możliwości tworzenia muzyki są nieograniczone, a Bum Bum Rurki inspirują dźwiękiem! Wykonane z bezpiecznego tworzywa, są lekkie i dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Rurka, ręka i tyle zabawy.