• OLIMPIADA SPORTOWA

07.06.2023

Dzisiaj grupa Tropicieli udała się podmiejskim autobusem do Cerekwicy, aby wziąć udział w Olimpiadzie Sportowej sześciolatków o puchar przechodni Wójta. Dzieci musiały się wykazać szybkością, siła i celnością. Dzieci skakały w workach, na piłce, rzucały do celu, biegły po przeszkodach, toczyły oponę i przenosiły ciężary. Tropiciele spisali się na medal. Zajęli zaszczytne 2. miejsce na podium. Wspaniałego dopingu i dobrej zabawy było pod dostatkiem.
            Kochani Tropiciele jesteśmy z Was dumne!

Wychowawcy:
            Anna Kwiatkowska
            Dorota Popiołek

• WŚRÓD ZWIERZĄT – KACPERKOWE RANCZO

07.06.2023

5 czerwca uczniowie klas 1a i 3b wybrali się do Kacperkowego Rancza w Wychowańcu koło Obornik. To wyjatkowe miejsce potrafi  skaraść  każde  serce, szczególnie tych, którzy kochają zwierzęta. Osły, konie, krowa, strusie, kozy, króliki, barany, papużki, gołębie …, to wielka rodzina przyjaznych zwierzaków. Można je pogłaskać, przytukić, wziąć na ręce a nawet wydoić krowę. Dzięki uprzejmości właścicieli jeździliśmy ciągnikiem z przyczepami, zjeżdżaliśmy z dmuchańców i zjedliśmy smaczne pieczone kiełbaski. To był dzień pełen wrażeń.

Sylwia Kiejnich
            Magdalena Maciaszek

• IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

07.06.2023

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że w rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2022/23 osiągnęliśmy ogromny sukces!
            W ramach klasyfikacji generalnej Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajęliśmy wysokie 6. miejsce (startowały 62 szkoły). Dnia 5 czerwca nasza delegacja pojawiła się na ceremonii dekoracji, na stadionie lekkoatletycznym przy Liceum Ogólnokształcącym w Puszczykowie, żeby odebrać puchar i grawer z wyróżnieniem.
            Warto wspomnieć również, że w Igrzyskach Dzieci zajęliśmy z kolei wysokie 18. miejsce (w tej kategorii startowało 68 szkół).
            Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za walkę! Jesteśmy z Was dumni!

nauczyciele wychowania fizycznego

• Szachowa Niespodzianka !

07.06.2023

Z ostatniej chwili!!!
            Kolejny turniej szachowy z udziałem naszych reprezentantów.
            W Baranowie zameldowali się Zuzia Rutkowska, Andrzej Rutkowski, Iwo Wiśniewski  oraz Dawid Biela.
            Zuzia w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce i zdobyła IV kategorię szachową i jest pierwszą dziewczynką z kategorią szachową w naszej szkole – Gratulacje!
            Iwo w swojej grupie wiekowej do 11 lat zajął drugie miejsce zdobywając 6 punktów na 7 możliwych. Brawo!
            Dawid Biela zdobył 4 punkty na 7 i uzyskał 12 lokatę i Andrzej Rutkowski zdobył 3 punkty plasując się na 28 lokacie.
            Brawo dla całej czwórki uczestników.

Do zobaczenia przy szachownicy

Robert Górny

• DZIEŃ DZIECKA w przedszkolu

03.06.2023

1 czerwca to w przedszkolu wielkie święto! Tego dnia czekało na naszych milusińskich skoro atrakcji. Zawody sportowe, bańki mydlane, świetna zabawa, a nawet lody! Każdy z przedszkolaków wrócił tego dnia do domu z uśmiechem na twarzy.

"KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT".

Wychowawczynie

• 1 CZERWCA DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU

03.06.2023

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się już po raz kolejny - Dzień Sportu, organizowany przy współudziale Rady Rodziców.
            Każda klasa brała udział w 13-stu konkurencjach sportowych i walczyła o zebranie jak największej ilości punktów.

🥉5b

Wszystkim uczniom należą się gromkie brawa.
            Dzieci zasłużyły sobie na słoneczną pogodę i każdy z przyjemnością skosztował lodów.
            Było dużo zabawy, śmiechu oraz pozytywnej energii.

Również dzisiaj odbył się finał PIERWSZEGO WEWNĄTRZSZKOLNEGO TURNIEJU W PALANTA O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY.
            Pierwszy w historii naszej szkoły tytuł Mistrza Palanta zdobyła klasa 8A. Gratulacje!

Imprezę zakończył mecz w palanta - uczniowie kontra nauczyciele. Belfry wygrały jednym punktem, ale nie to było najważniejsze, priorytetem była dobra zabawa w duchu walki fair play.

Życzymy wszystkim Dzieciom wszystkiego, co najlepsze.
            Nauczyciele wychowania fizycznego.

• Wizyta w bibliotece

03.06.2023

Dziś gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Rokietnicy, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zasobów biblioteki, pracy bibliotekarza oraz  licznych wydarzeniach odbywających się w bibliotece. Po drodze odwiedziliśmy lodziarnię i plac zabaw, gdzie spotkaliśmy naszych przedszkolnych kolegów. Z wycieczki wróciliśmy bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia, pełne brzuchy i niezwykłe wrażenia jakie przyniosła krótka, ależ jakże emocjonująca jazda autobusem podmiejskim ;) Polecamy!