AKTUALNOŚCI

          • 8 maja - Święto Bibliotekarzy i Bibliotek

            12.05.2021

                Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest w dniu 8 maja. Powstanie tego święta zostało zainicjowane 18 lat temu przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji  prezentujemy książki ze słowami biblioteka, bibliotekarz w tytule. 

              „Książka zabierze Cię, w czasie i przestrzeni, dokąd tylko chcesz… Książka to aktualnie jedyna obowiązująca przepustka, która pozwala bezpiecznie i bez przeszkód podróżować po całym świecie (…)”.

                Zapraszamy zatem do podróży, do odwiedzenia Oslo i Fjærland w Norwegii, Alexandriaville w stanie Ohio w USA i do… biblioteki 😊.

            Ela Skrzypczak

            „Magiczna biblioteka Bibbi Bokken”

            Tekst: Jostein Gaarder

            Tłumaczenie: Iwona Zimnicka

             Czy odwiedziliście kiedyś antykwariat lub bibliotekę, mieszczącą pokój z książkami, które nie zostały jeszcze napisane? Nie? W takim razie wybierzcie się do Norwegii! Jeśli to jednak zbyt daleko i obecnie nie ma możliwości zagranicznych wyjazdów, koniecznie przeczytajcie tę pozycję! Zabierze Was ona w podróż do krainy słów i książek!!! W dodatku będzie pełna przygód i intrygujących tajemnic…Nils mieszka w Oslo, Berit we Fjærland na zachodzie Norwegii. Żyją w czasach, kiedy nie było Internetu i smartfonów. Piszą do siebie listy w zamykanym na kluczyk zeszycie, który wysyłają pocztą. Pewnego dnia Berit widzi, jak tajemniczej damie wypada z torebki list. Czyta go ukradkiem. Jest w nim mowa o książce, która ukaże się dopiero w przyszłym roku. Kto napisał ten niezwykły list? Czy można trzymać w ręku książkę, która dopiero zostanie wydana? I kim jest Bibbi Bokken? Dlaczego w jej domu nie ma książek, chociaż wiadomo, że je zbiera? Nils i Berit szukają nie tylko tajemniczej książki, ale także magicznej biblioteki… 

            „Biblioteka pana Lemoncella”

            Tekst: Chris Grabenstein

            Tłumaczenie: Maciejka Mazan

            „Biblioteka pana Lemoncella” to powieść przygodowa, w swojej treści nawiązująca do książki „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla. Dwanaścioro uczniów, finalistów konkursu na napisanie eseju, wśród których są Kyle, Akimi, Hayle, Sierra i Miguel, zostaje wciągniętych w grę, której areną staje się nowo wybudowana w mieście Alexandriaville biblioteka. Nie jest to jednak zwykła książnica, lecz bardzo nowoczesny i pełen niespodzianek budynek. Jego pomysłodawcą, projektantem i fundatorem jest sławny bogacz, filantrop, ekscentryk, autor uwielbianych przez Kyle’a gier planszowych i komputerowych – Luigi L. Lemoncello. Uczestnicy zabawy w bibliotece, która zamienia się w escape room, muszą rozwiązać liczne zagadki i rebusy. Wykorzystują mnóstwo wskazówek, które mają im pomóc odnaleźć alternatywne wyjście z biblioteki i tym samym wygrać niezwykłą i wciągającą grę. Czy uda im się to zrobić, zanim minie ustalony czas? Jakie są zasady tej gry? Z jakimi przeszkodami będę musieli zmierzyć się młodzi bohaterowie? Czego dowiedzą się o sobie samych? W książce znajdziemy wiele odniesień do klasyki literatury dziecięco-młodzieżowej, co dla bibliofilów będzie dodatkową zachętą do czytania!

            „Basia i biblioteka”

            Tekst: Zofia Stanecka

            Basia ma swoją ulubioną pisarkę – jest nią pani Róża Marcinek. Pewnego dnia ze swoją wychowawczynią, panią Martą oraz innymi dziećmi, dziewczynka odwiedza bibliotekę. Spotyka tam panią Różę, autorkę ukochanych książek, która ma poprowadzić warsztaty artystyczne dla przedszkolaków. Basia jest bardzo podekscytowana i z tej radości nie może zasnąć! Podczas warsztatów dziewczynka próbuje zrozumieć, jak to się dzieje, że powstają książki? Kim jest prawdziwa pisarka lub prawdziwy pisarz? Dowiaduje się też bardzo ważnej rzeczy – że każdy może być twórcą, wystarczy sięgnąć do swojej wyobraźni. Biblioteka okazuje się być fantastycznym miejscem, niezwykłym i pełnym niespodzianek…

            „Kicia Kocia w bibliotece”

            Autor: Anita Głowińska

            Kicia Kocia zna już wszystkie książki, które ma w domu. Wybiera się więc z mamą do biblioteki. Dostaje swoją własną kartę biblioteczną i wypożycza pierwszą książkę, trafia też na spotkanie z autorką baśni. Co ciekawego można jeszcze robić w bibliotece? Kicia Kocia to bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi, Packiem, Adelką i Juliankiem, odważnie odkrywa świat i uczy się najważniejszych zasad, obowiązujących w codziennym życiu.

            „Franklin i książka z biblioteki”

            Tekst: Paulette Bourgeois

            Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

            To kolejna zabawna i pouczająca historyjka o przygodach sympatycznego żółwia Franklina i jego przyjaciół Tym razem dowiadują się oni, co to jest biblioteka, jakie książki można w niej znaleźć oraz co należy zrobić, gdy wypożyczona książka zagubi się. I jak zawsze w opowiadaniach o Franklinie, jest rozsądne rozwiązanie problemów i szczęśliwe zakończenie.

            „Kamyczek w bibliotece”

            Tekst: Johanne Mercier

            Kamyczek po raz pierwszy idzie do biblioteki! Początkowo chłopczyk nie może odnaleźć się w nowym miejscu i boi się. Wyrozumiały i cierpliwy tata sprawia, że synek odkrywa w bibliotece wiele skarbów w postaci książek, a przy tym doskonale się bawi i uczy. Przekonuje się, że warto poznawać nowe miejsca i czerpać z nich radość. Książka zawiera piękne ilustracje. Opowiadania o Kamyczku to wyjątkowa seria książek dla dzieci, polecanych przez pedagogów i psychologów rodzicom i ich pociechom. Przygody małego chłopczyka dają rodzicom możliwość zaobserwowania rozwoju swojego dziecka. Natomiast dzieciom stwarzają szansę przezwyciężenia swoich słabości, pokonania lęków i rozwiązania wielu problemów. Każda z życia wzięta historyjka napisana jest prostym, zrozumiałym językiem. Zawiera morał i z przesłanie.

            „Ciekawski George w bibliotece”

            Tekst: Margret i Hans Augusto Rey

            Tłumaczenie: Anna Kozanecka

            Ciekawski George – mała niesforna małpka – to ulubieniec wielu pokoleń dzieci na całym świecie. Stworzony przez Margret i H.A.Rey’ów stał się bohaterem serii książek zaliczanych do klasyki amerykańskiej literatury dziecięcej. Od 79 lat uczą one, bawią i wzbudzają uśmiech na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Książki o Ciekawskim George’u zostały przetłumaczone na 25 języków. W tym opowiadaniu George po raz pierwszy wybrał się do biblioteki. Tak bardzo spodobały mu się książki, że postanowił zabrać większość do domu. Małpka przez swój pomysł wywołała spore zamieszanie, ale z opresji uratowali ją przyjaciele…



          • Uwaga, konkurs!

            10.05.2021

              Termin składania prac konkursowych w ramach projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa i Ogólnopolska Sieć Edukacyjna! został zakończony.  Szkołę naszą reprezentuje uczennica klasy 4 -  Stella Gmyrek,  która przygotowała kreatywną pracę na temat smogu z zastosowaniem technik cyfrowych.  W interesujący i twórczy sposób pokazała problem smogu i zaapelowała o aktywne działanie na rzecz czystego powietrza. 
              Z niecierpliwością czekamy na werdykt, a  już teraz  załączamy konkursową pracę Stelli i zachęcamy do obejrzenia.

            Bogdana Krajewska

          • Informacja na temat zagrożeń wynikających z pandemii

            10.05.2021

            Szanowni Państwo,

            w związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną w jakiej wszyscy się znaleźliśmy zachęcamy do zapoznania się z informacją dot. zagrożeń wynikających z pandemii dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz przypominamy o kilku ważnych numerach telefonu oraz stronach internetowych.

             

            Monika Śliwicka-Gotowalska

             

          • 30 kwietnia - Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

            29.04.2021

              30 kwietnia obchodzimy bardzo ważny dzień jakim jest Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. Dzień ten został zapoczątkowany przez amerykańską organizację EPOCH w 2006 roku. W naszym kraju zakaz bicia dzieci regulowany jest Ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym.

              Pamiętajmy, że każdy z nas powinien reagować w sytuacji, gdy widzimy, że komuś dzieje się krzywda.

             Zachęcamy do zapoznania się z grafikami dotyczącymi tego, dlaczego nie wolno bić dzieci oraz grafiką "Widzisz przemoc wobec dzieci? Reaguj" oraz poniższymi filmami: 

            - "Potrafię się zatrzymać - animacja główna": https://www.youtube.com/watch?v=XBuAIh5OzLU

            - "Zamiast klapsa": https://www.youtube.com/watch?v=B5DhGuWRJeY.

            Monika Śliwicka-Gotowalska

        • 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
          • 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

            23.04.2021

             

            "Jeśli nie lubisz czytać, to znaczy, że nie znalazłeś odpowiedniej książki"

            J.K Rowling

             

               23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I choć to zwykły dzień, w tym roku przypadający w piątek, to jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.



              W Polsce kwestie praw autorskich reguluje Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nie łamiemy prawa autorskiego, kiedy dla celów dydaktycznych oglądamy z uczniami film, robimy ksero wiersza czy fragmentu powieści. Możemy nawet, co jest szczególnie ważne w zdalnym nauczaniu, przesłać uczniom np. skan fragmentu książki. Ważne, by trafił on do „ograniczonego kręgu osób uczących się, nauczających lub prowadzących badania naukowe”.


               Uczniowie!!! Powinniście pamiętać, że udostępnione przez nas materiały nie powinny trafić na powszechnie dostępne grupy w mediach społecznościowych i inne serwisy.

               W obecnych pandemicznych okolicznościach, gdy szkoła jest zamknięta, a uczniowie pozostają w swoich domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi między nimi, redukcji stresu, stymulowania ich umysłów i kreatywności.

               Zachęcamy Wszystkich Czytelników naszej szkolnej biblioteki do celebrowania tego święta z dobrą książka w dłoni! Miłego czytania :)
             

            Ela Skrzypczak

          • Konkurs Plastyczny - Kot w Sztuce

            12.04.2021

              W lutym 2021 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Plastyczny "Kot w Sztuce". Na konkurs wpłynęło 29 prac  plastycznych. Komisja konkursowa wyłoniła:

            I miejsce: Jan Gorczyński Ib oraz Mia Ratajczak IIb,

            II miejsce: Daria Browarczyk IIb,

            III miejsce: Marta Jęchorek 4a i Szymon Szczepaniak Va.

            Ponadto wyróżnienia otrzymują: Natalia Kamińska Ia, Nikodem Stempel 2a, Stella Gmyrek 4a, Roksana Roszyk 6b.

              Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu. Dyplomy i drobne upominki będą czekały na Was po powrocie do szkoły. Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do udziału w następnych konkursach plastycznych.

            Honorata Pytel

          • IX edycja konkursu "Wiosenne poezjowanie. Mam sposób na nudę."

            29.03.2021

              Wiosna - dla wielu najpiękniejsza pora roku. Wszystko wokół budzi się do życia i pięknieje. Klasycy poezji poświęcili wiośnie bardzo dużo miejsca w swojej twórczości. Przekonujemy się o tym co roku, zachęcając uczniów naszej szkoły do udziału w corocznym konkursie recytatorskim "Wiosenne poezjowanie".
            W tym roku do konkursu zgłosiło się wielu uczniów. Wśród nich laureatami etapu szkolnego zostali: 

              W kategorii klas 1-2 

            1) Norbert Gmyrek z klasy 1a
            2) Jan Gorczyński z klasy 1b
            3) Agata Grzechowska z klasy 1a

              W kategorii klas 3-4 

            1) Stella Gmyrek z klasy 4a
            2) Julita Horemska z klasy 3a 


              A poniżej przedstawiamy zwycięzców etapu gminnego: 

            Kategoria 1-2:
            I miejsce - Mikołaj Cieślak ZSP Cerekwica
            II miejsce - Nikola Paul SP Rokietnica
            III miejsce - Norbert Gmyrek ZSP Napachanie

            Kategoria 3 - 4:
            I miejsce - Fabian Radzik SP Rokietnica
            II miejsce - Franciszka Klapińska ZSP Cerekwica
            III miejsce - Stella Gmyrek ZSP Napachanie

            Kategoria 5 - 6:
            I miejsce - Zofia Kowalczyk SP Rokietnica
            II miejsce - Magdalena Niklewska SP Rokietnica
            III miejsce - Filip Klapiński ZSP Cerekwica

            Kategoria 7 - 8:
            I miejsce - Zuzanna Jacyna ZSP Cerekwica
            II miejsce - Marta Marszałkiewicz SP Rokietnica
            III miejsce - Amelia Wojtecka SP Rokietnica


              Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły- Norbertowi Gmyrkowi oraz Stelli Gmyrek, którzy zajęli III miejsce w etapie gminnym konkursu w swoich kategoriach. Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia prezentacji dzieci. 

            Małgorzata Kurek 

          • Projekt edukacyjny „Polscy Nobliści”

            24.03.2021

              Przez ostatni miesiąc w świetlicy panowało ogólne poruszenie, a to za sprawą realizowanego wraz z biblioteką szkolną projektu „Polscy Nobliści”.  Celem projektu było wzbogacenie  wiedzy uczniów na temat polskich laureatów Nagrody Nobla. 

              W ramach zajęć poznaliśmy sylwetki wszystkich Polskich Noblistów oraz odpowiedzieliśmy wspólnie na szereg trudnych pytań: Kim był Alfred Nobel i dlaczego ufundował nagrodę? Dlaczego siła jest kobietą? Co to takiego wyobraźnia narracyjna?…… 

              Harmonogram prac nawiązywał także do biografii i dorobku wybranego laureata oraz charakteryzował się różnorodnością podejmowanych aktywności. Podczas spotkań towarzyszyły nam fragmenty utworów literackich Henryka Sienkiewicza, Czesława Miłosza, Władysław Reymonta, Wisławy Szymborskiej i Olgi Tokarczuk. Wzbogacaliśmy wiedzę w oparciu o prezentacje multimedialne, krzyżówki i puzzle, a przygody bohaterów ilustrowaliśmy za pomocą klocków Lego. Przeprowadziliśmy eksperymenty niczym Maria Skłodowska - Curie. Niestety, niczego nie udało nam się  odkryć, ale kto wie co się jeszcze może zdarzyć. Obecnie będziemy pilnie się uczyć.

              Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta przez naszych najmłodszych uczniów zaprocentuje w kolejnych latach, a być może wyrosną mali nobliści.

            Organizatorzy

          • BRĄZOWE MEDALISTKI

            23.03.2021

              Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze uczennice ZOFIA MUSIAŁ i BLANKA GOROŃSKA wywalczyły brązowe medale Pucharu Polski w Taekwondo dziewcząt w kategorii wiekowej kadet.
              
            Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy.

          • SPORTOWIEC Z KLASĄ

            23.03.2021

              Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację, że SZYMON ŚNIEGOCKI, uczeń klasy 6b, za swoje osiągnięcia sportowe w tak trudnym, 2020r., został po raz kolejny doceniony przez komisję oraz Wójta Gminy Rokietnica i otrzymał tytuł Sportowca z klasą 2020 w kategorii do lat 16 oraz Nagrodę Wójta Gminy Rokietnica.
              
            Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy.

          • 21 MARCA - Światowy Dzień Zespołu Downa

            23.03.2021

              21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa.  Święto ma służyć zwiększeniu świadomości na temat Zespołu Downa. Ma również na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

              Zespół Downa, czyli trisomia 21 chromosomu, jest zespołem wad genetycznych. Osoby z Zespołem Downa przejawiają wiele charakterystycznych cech. W zakresie wyglądu to m.in. skośne rozstawienie szpar powiekowych, niski wzrost, mała głowa, mały, krótki nos, małe, nisko osadzone uszy, grube usta, krótka szyja. Typowe jest występowanie wad m.in. serca i układu sercowo-naczyniowego, wad w budowie kośćca, w budowie układu pokarmowego i oddechowego, obniżone napięcie mięśniowe, niedoczynność tarczycy czy celiakia. W zakresie rozwojowym u większości osób występuje niepełnosprawność intelektualna, obserwuje się opóźniony rozwój ruchowy, funkcji poznawczych oraz opóźniony rozwój mowy. Osoby z zespołem Downa zazwyczaj są otwarte, rozmowne, miłe, ufne i chętnie wchodzą w interakcje społeczne. Wymagają specjalnej opieki medycznej i rehabilitacji, ciepła i akceptacji ze strony najbliższych, stałej motywacji do nauki samodzielności. 

              Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem dot. 9 osób z zespołem Downa, które zmieniły świat:   https://pl.aleteia.org/2018/09/27/9-osob-z-zespolem-downa-ktore-zmienily-swiat/?fbclid=IwAR3T2RSlTi-w1UOQcgahkICL6sNQED_SwJ13nNn-tX0lw9BLUHeVne0Vw6Y oraz stroną https://www.bardziejkochani.pl/.

              W ten wyjątkowy dzień na znak solidarności z osobami Zespołem Downa  również i my założyliśmy skarpetki nie do pary. 

              Wszystkim osobom z zespołem Downa oraz ich rodzinom życzmy mnóstwo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń:).

             

            Monika Śliwicka

        • Warsztaty - Pogaduszki o smutku
          • Warsztaty - Pogaduszki o smutku

            22.03.2021

              Uczniowie klas I-III mieli ostatnio okazje porozmawiać o smutku, o tym czym on właściwie jest, czemu służy i jak sobie z nim radzić, kiedy już się pojawi. Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał własnego pożeracza zmartwień:)

              Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele życzymy jak najmniej smutków, a jak najwięcej radości:)

            Monika Śliwicka

          • Żegnaj zimo, witaj wiosno!

            21.03.2021

              Dnia 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia. W naszej świetlicy zawitała trochę wcześniej, bowiem już w czwartek dzieci uczęszczające  do świetlicy pożegnały zimę. Wychowawcy świetlicy zapoznali dzieci z ludowym zwyczajem topienia Marzanny. Wspólnie stworzyliśmy Marzannę ze słomy i bibuły, a potem udaliśmy się na krótki spacer. Z radosnym śpiewem i okrzykami dzieci  żegnały zimę i witały wiosnę. 
              Mamy nadzieję, że wystraszyliśmy niechcianą już zimę, która ustąpi miejsca kolorowej wiośnie.

            Bogdana Krajewska

        • 18 marca - Europejski Dzień Mózgu
          • 18 marca - Europejski Dzień Mózgu

            21.03.2021

              Jak ważna jest sprawna mózgownica nie trzeba nikogo przekonywać. Europejczycy Dzień Mózgu świętują od 1998 roku, a jego celem jest propagowanie wiedzy o funkcjonowania naszego układu nerwowego.
            W związku z Europejskim Dniem Mózgu w naszej szkole klasy IV-VIII uczestniczyły w prezentacji pt. „Jak dbać o nasz mózg”. 

             Europejski Dzień Mózgu to okazja do zainteresowania społeczeństwa zagadnieniami związanymi z prawidłowym jak i patologicznym funkcjonowaniem Ośrodkowego Układu Nerwowego.  Zdrowy i sprawnie funkcjonujący mózg ma wpływ na nasze funkcjonowanie, zachowanie, postrzeganie, myślenie, jakość naszego życia. Zaburzenia w funkcjonowaniu mózgu dotyczą całego organizmu. Mogą doprowadzać do ograniczeń z powodu niepełnosprawności lub nawet do śmierci. 

            Jak zatem zadbać o zdrowie naszego mózgu?

              Dbanie o mózg zaczyna się już w życiu płodowym kiedy to zdrowie przyszłej mamy, to jak się odżywia, jaki prowadzi tryb życia ma znaczenie dla zdrowia mózgu dziecka. 
            Długotrwałe zmęczenie, stres, brak ruchu, odpoczynku, nieodpowiednio zbilansowana dieta źle wpływa na nasz mózg zaburzając funkcjonowanie komórek nerwowych.

            Co robić by cieszyć się jak najdłużej zdrowym, sprawnym mózgiem?

              Prowadź zdrowy styl życia-racjonalnie się odżywiaj jedz tzw. dobre tłuszcze pochodzące z orzechów, ryb - mózg potrzebuje nienasyconych kwasów tłuszczowych omega3 i omega6 jak również witamin z gr B, magnezu, lecytyny. Śmieciowe przetworzone jedzenie bogate w węglowodany proste zaburza funkcjonowanie komórek nerwowych w mózgu. Gimnastykuj swój mózg poprzez wysiłek intelektualny ( rozwijaj hobby, pasje ) co służy naszym komórkom mózgowym. Dbaj o regularną aktywność fizyczną, odpowiednią ilość snu, wypoczynku, higienę psychiczną - dobre relacje z bliskimi co pozytywnie wpływa na prawidłową pracę mózgu.

            Nikola Krasowska
             

        • Projekt edukacyjny "Bawimy się w czytanie"
          • Projekt edukacyjny "Bawimy się w czytanie"

            17.03.2021

               W drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021 w grupie trzy- i czterolatków jest prowadzony projekt edukacyjny "Bawimy się w czytanie". Projekt ma na celu pomóc w przygotowaniu dzieci do nauki czytania poprzez:

            - stwarzanie dzieciom warunków do wykorzystania ich intelektualnych możliwości,

            - prowadzenie wielu ćwiczeń i zabaw prowadzących do nabywania umiejętności czytelniczych,

            - wyzwalanie pozytywnych emocji u dzieci i rozbudzanie wiary w swoje możliwości,

            - rozpoznawanie wyrazów.

            Anna Kwiatkowska

             

          • Konkurs plastyczny – SMOG! STOP!

            15.03.2021

               W ramach projektu ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa) świetlica zorganizowała międzyklasowy konkurs plastyczny na plakat antysmogowy SMOG! STOP!
              Konkurs miał na celu podniesienie świadomości uczniów w zakresie przyczyn i skutków problemu zanieczyszczenia powietrza, zrozumienie potrzeby podejmowania działań antysmogowych, identyfikację źródeł powietrza, kształtowanie aktywnych postaw proekologicznych, upowszechnienie wśród uczniów znajomości zagadnień ekologicznych, w tym antysmogowych i inspirowanie do aktywności twórczej.
              Do konkursu włączyli się uczniowie wszystkich klas 1-3, którzy wykazali się niezwykłą  kreatywnością, wyobraźnią twórczą, a zarazem ogromną wrażliwością ekologiczną. Zatem wszyscy uczniowie zasługują na wyróżnienie i wszyscy zostali jednogłośnie zwycięzcami.
              Gratulujemy i dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie  w realizację szkolnego projektu ESA. Jesteśmy pewni, że edukacja proekologiczna już od najmłodszych lat w przyszłości przyniesie oczekiwane efekty. 

             

            Bogdana Krajewska