Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami na rozwijanie umiejętności społecznych dzieci w okresie przedświątecznym.
Monika Śliwicka
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami na rozwijanie umiejętności społecznych dzieci w okresie przedświątecznym.
Monika Śliwicka
Dzisiaj zapraszamy do zabawy w grę "Masz 10 sekund". Wystarczy zapisać karty na komputerze, a następnie wydrukować lub stworzyć z dziećmi samodzielnie i wykorzystać m.in. pomysły zawarte na kartach:)
Gra jest prosta i przyjemna.
Zasady gry:
Drukujemy karty, następnie kładziemy je na środku stołu lub wrzucamy je do jakiegoś magicznego worka, później po kolei każdy z graczy losuje kartę i musi wykonać zadanie w ciągu 10 sekund.
Cel gry:
- dobra zabawa:)
Zestaw składa się z:
- 24 kart z zadaniami
- 36 kart - rewersy
- 12 kart pustych do samodzielnego uzupełnienia.
Życzymy dobrej zabawy!
Monika Śliwicka
Mimo pustych krzeseł, ławek i klas, w naszej szkole czuć już zbliżające się święta. O ten magiczny nastrój zadbały w tym roku przede wszystkim nasze przedszkolaki oraz wszyscy, którzy pracują stacjonarnie. W ruch poszły nożyczki, klej, brokat i zdolności manualne. Przy wielkim zaangażowaniu nauczycieli i pracowników obsługi - nasza szkoła i przedszkole zyskały piękne okienne dekoracje, w holu stanęła żywa zielona choinka, a na stołach zagościły świąteczne stroiki. W salach przedszkolnych także pojawiły się kolorowe choinki, a i przedszkolaki ze swoimi Paniami wyglądają bardzo świątecznie. Do przedszkolaków (dzięki rodzicom) przybyli dziś wysłannicy Mikołaja, którzy obdarowali wszystkie dzieci upominkami.
Dla tych, którzy na co dzień uczą się i pracują zdalnie, zamieszczamy galerię zdjęć, która pozwoli przenieść Was w mury naszej szkoły i poczuć choć namiastkę świątecznej atmosfery.
Małgorzata Łopatka
Z radością informuję, że konkurs profilaktyczny pt. “Moje bezpieczne miejsce w czasie pandemii" wygrała Julita Horemska, uczennica klasy 3a. Praca przedstawia istotne kwestie pod względem profilaktycznego przekazu, jest kreatywna oraz oryginalna, serdecznie gratuluję.
Nikola Krasowska
6 grudnia to wyjątkowy dzień, na który z utęsknieniem czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Wszyscy bowiem lubimy dostawać prezenty i obdarowywać innych, aby choć przez chwilę poczuć radość.W tym roku nie mamy możliwości spotkać się wszyscy razem w szkole, aby wspólnie świętować mikołajki, co nie oznacza jednak, że nie możemy sprawić, żeby na naszych twarzach pojawił się uśmiech.
Aby odczarować w tych trudnych czasach ten wyjątkowy dzień, uczniowie z klasy 1a postanowili przygotować dla wszystkich niespodziankę. Zainspirowani lekcjami o teatrze, najmłodsza klasa w szkole postanowiła stworzyć własny teatr oraz mieć prawdziwych aktorów. W ich rolę wcieliły się własnoręcznie przygotowane przez dzieci kukiełki. Przygotowania do stworzenia wspólnego przedstawienia trwały dwa tygodnie. W tym czasie każdy uczeń otrzymał rolę do nauczenia się na pamięć, a także wskazówki do wykonania scenerii oraz odpowiednich rekwizytów. Cały pomysł nie mógłby jednak zostać zrealizowany bez udziału rodziców. Z prawdziwym zaangażowaniem przyłączyli się do pomocy nad powstaniem przedstawienia.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia naszego klasowego dzieła.
Zapraszam do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Zuzanna Balcerowiak
Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem wszystkich dzieci. 25 listopada obchodziliśmy Jego 118 urodziny.
To właśnie z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany w formie online dla klas 1-3 konkurs plastyczny pod hasłem: "Mój przyjaciel miś". Wzięło w nim udział 22 dzieci. Wszystkie nadesłane prace były tak piękne, że komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Małgorzata Łopatka, Pani Wicedyrektor Ewa Welman oraz organizatorzy- Pani Zuzanna Balcerowiak oraz Pani Magdalena Maciaszek, miała nie lada problem z przyznaniem miejsc. Jury podczas oceniania prac wzięło pod uwagę samodzielność w wykonywaniu pracy, kreatywność, oryginalność oraz staranność. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić uwielbianego przez nich misia.
Wszystkie prace cechowała ogromna kreatywność i różnorodność- od kredek, po bibułę, plastelinę, a nawet płatki śniadaniowe. W związku z tym, komisja jednogłośnie stwierdziła, że wszystkie nadesłane prace otrzymują 1 miejsce! Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie.
Zapraszamy do oglądania galerii prac.
Zuzanna Balcerowiak
Magdalena Maciaszek
W naszym Przedszkolu 30 października obchodziliśmy Dzień Kultury Angielskiej. Na zajęciach z języka angielskiego dzieci dowiedziały się skąd pochodzi święto Halloween i jakie tradycje związane są z tym dniem. Powiedzieliśmy także, że odpowiednikiem Halloween w Polsce jest Dzień Wszystkich Świętych oraz Święto Dyni.
Podczas zajęć było dość mrocznie i tajemniczo, ale to była tylko zabawa. Dzięki eksperymentom z "suchym lodem" panowała iście magiczna atmosfera. Małe Przedszkolaki z zaciekawieniem i uśmiechem wpatrywały się w efekty kolejnych doświadczeń.
Tego dnia rozwiązaliśmy również konkurs "Dyniaczki - cudaczki", który od zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Ewelina Rybnicka
„Idzie sobie przedszkolaczek, śpiewa, tańczy, no i skacze. Dziś też powód ma do śmiania, bo to dzień jest pasowania”
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Pamiętajmy, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach. Każdego dnia pamiętamy o naszych bliskich, ale również o nas samych. Drobny gest, miłe słowo, uśmiech może odmienić czyjś dzień Pamiętajmy, że „Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie.” (Matka Teresa z Kalkuty)
Polecamy również zapoznać się z artykułem: "Życzliwość to coś więcej niż bycie miłym – to wewnętrzna postawa, filozofia życia" od Natuli - dzieci są ważne.
Link tutaj: https://dziecisawazne.pl/zyczliwosc-to-cos-wiecej-niz.../
Bądźmy życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta:)
Monika Śliwicka
Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Konwencję o prawach dziecka nazywa się również „Światową Konstytucją Dzieci”.
Polska wniosła istotny wkład w uchwalenie Konwencji, przedstawiając w 1978 r. Komisji Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych projekt tego aktu prawnego.
Ideą Konwencji jest traktowanie dziecka jako obywatela oraz respektowanie jego praw, które przynależą każdemu człowiekowi.
Karolina Nowicka
W tym roku, w związku z nauczaniem zdalnym, Mazurka Dąbrowskiego odśpiewały 10.11.2020r. o godz. 11:11 przedszkolaki razem z Panią dyrektor, nauczycielami i pracownikami ZSP w Napachaniu.
W dniach 10-25 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Celem akcji jest propagowanie i promowanie nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Pokazanie korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat.
W ramach tej akcji uczniowie klas 4-8 na lekcjach informatyki tworzyli własne gry m.in. w języku Scratch, a także wykonywali zadania i proste projekty na platformie code.org.
Realizacja zadań przyniosła uczniom wiele satysfakcji i radości, a przede wszystkim pozwoliła rozwinąć umiejętność programowania.
Droga Jubilatko, droga Pani Irenko
W tym uroczystym dniu urodzin
szczere i serdeczne życzenia długich lat życia,
przepełnionych zdrowiem i szczęściem,
pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości,
dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego,
co najpiękniejsze i najmilsze w życiu.
Z okazji 70. urodzin bukiet najwspanialszych życzeń składa na Pani ręce
Rada Rodziców
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole przygotowana została wystawa nawiązująca do czasów szkolnych PRL-u, kiedy do szkoły podstawowej uczęszczali uczący obecnie nauczyciele. Wyciągnięte z lamusa przedmioty użytku codziennego, książki, świadectwa wzbogaciły wystawę. Zaprezentowane zostały też zdjęcia z okresu, w którym pedagodzy uczęszczali do szkoły.
Samorząd Szkolny z opiekunami zorganizował szereg konkursów. Na wspomnianych zdjęciach uczniowie musieli odszukać swojego nauczyciela, a nauczyciele wypełnić stosowne krzyżówki i odpowiedzieć na pytania – czasami trudne. Zorganizowany został konkurs na określenie nauczanego przedmiotu na podstawie strojów w jakich zaprezentowali się uczniowie, jako nauczyciele.
Również Grono Pedagogiczne było jakieś inne w tym dniu. Dominowały stroje z lat 70, 80 i 90-tych.
To był udany dzień, inny niż wszystkie. Pełen życzeń, kwiatów, laurek, a przede wszystkim wspaniałej zabawy.
Sylwia Kiejnich
Informujemy, że od dzisiaj nasza szkoła dysponuje trzema generatorami ozonu, które zostały zakupione i przekazane nam przez Radę Rodziców.
Generator ozonu jest to urządzenie, które za pomocą prądu wytwarza z tlenu naturalny ozon. Swoje zalety generatory zawdzięczają ozonowi, który ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, dezynfekujące i wirusobójcze. Dzięki niemu skutecznie oczyścimy i odświeżymy powietrze w naszych salach lekcyjnych, świetlicy czy bibliotece, co poprawi nasze bezpieczeństwo w czasie trwania pandemii.
W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo DZIĘKUJEMY.
Szanowni Państwo,
dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy w roli nauczyciela.
Za wskazywanie właściwej drogi naszym dzieciom.
Za serce, uśmiech, dobre słowo.
Za pomoc w odkrywaniu tego w czym są najlepsi i przekonywanie, że mogą zrobić więcej niż się spodziewają.
Za pokazanie, że się liczą i są ważni.
Za to, że w tak wielu sytuacjach mogą zawsze na Państwa liczyć.
Życzymy dużo cierpliwości, wytrwałości i radości z wykonywanej pracy oraz wielu sukcesów zawodowych, zwłaszcza bardzo dużo zdrowia w obecnych trudnych czasach.
Z wyrazami szacunku Rada Rodziców SP Napachanie
Konkurs Plastyczny "Jabłko w sztuce"
28 września - obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka.
Jabłko to symbol polskiego rolnictwa. Jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi z właśnie z Polski.
W związku z w/w wydarzeniem ogłosiłam w Szkole Podstawowej w Napachaniu konkurs plastyczny "Jabłko w sztuce". Uczniowie mieli za zadanie rysować, malować lub wyklejać w formacie A4.
Na konkurs wpłynęły 33 prace uczniów 1-7; komisja oceniająca wyłoniła zwycięzcę - jest to praca ucznia klasy3a: Koryla Chumachenko, drugie miejsce zdobyła praca Alana Grudzińskiego również ucznia klasy 3a, trzecie miejsce zdobyła praca Jakuba Gorczyńskiego z klasy 6a.
Ponadto przyznano 13 wyróżnień:
klasa 1b: Jakub Lehman, Alan Władysiak,
klasa2a: Mia Ratajczyk,
klasa2b: Natasza Majchrzak, Maria Kurczewska, Agata Zydorczak, Kornelia Lipińska, Leon Wojkiewicz,
klasa3a: Mateusz Kołodziejczak, Oliwier Woźniak, Iga Krzyśko,
klasa4a: Jga Lehman,
klasa7a: Martyna Kucharska.
Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie gratuluję tym, którzy odważyli się wziąć udział w konkursie i zachęcam do udziału w następnej twórczości plastycznej.
Gorące podziękowania składam wspaniałej Radzie Rodziców za zakupienie dla wszystkich uczestników słodkich upominków.
Honorata Pytel
Powered by aSc EduPage