• DZIEŃ KROPKI

15.09.2022

Co to był za dzień?

Opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują więc 15 września takie działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.

I jak co roku, w naszym zespole hucznie obchodziliśmy to święto.  Dzisiaj  uczniowie, nauczyciele i pracownicy mieli za zadanie przyjść ubrani na "kropkowo". W tym dniu obowiązywała kropkowa rewia mody.
            "KTO ZAKROPKOWANY - TEN NIEPYTANY".
            Świetlica zaprosiła wszystkich uczniów oraz nauczycieli do udziału w konkursie "MOJA KROPKA", pracę wystawione zostały na naszym kreatywnym drzewie.
            Z radiowęzła wysłuchaliśmy fragmentu książki "The Dot". W świetlicy, podczas zajęć dopołudniowych,  miało miejsce wiele kropkowych sytuacji: kropkowe kolorowanki XXL, najdłuższa kropkowa stonoga itp.
            Uczniowie kl. Ia wspólnie wykonali  KROPKOWĄ FOTOBUDKĘ.
            To był wspaniały, niesamowity dzień. I KROPKA.

• ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

15.09.2022

W środę 14 września dzieci z naszej szkoły miały okazję poznać smak pieczonego w ognisku ziemniaka.

Wszyscy uczniowie z klas 1-3 zostali zaproszeni do gospodarstwa Państwa Musiał.

Największą atrakcją okazał się udział w jednych z jesiennych prac polowych - wykopach.  Dzieci ochoczo zbierały ziemniaki, co zostało nagrodzone przez gospodarzy pieczonymi w ognisku ziemniakami i kiełbaskami.

Smak i zapach z wykopków zapamiętamy na długo

DZIĘKUJEMY GOSPODARZOM ZA BARDZO MIŁO SPĘDZONY CZAS I PRZYGOTOWANE SMAKOŁYKI :)

Wychowawczynie klas 1-3