• NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

08.03.2022

W tym tygodniu obchodzimy święto Dnia Kobiet. Z tego powodu najbliższy tydzień w świetlicy upłynie pod hasłem ”Niezwykłe kobiety i niezwykłe zawody”. Podczas tych spotkań Świetliczaki zapoznają się z różnymi zawodami i zajęciami wykonywanymi przez kobiety.

Dzisiaj odbyło się takie pierwsze spotkanie. Naszym gościem była Pani Klaudia Surmie- strażak z naszego OSP w Napachaniu. Dzieci dowiedziały się, jak, kiedy i kto  może zostać  strażakiem, czym jest OSP, PSP oraz MDP - Młodzieżowa Drużyna oraz w jakich akcjach straży pożarnej uczestniczył nasz gość. Dzieci mogły obejrzeć i przymierzyć strój, w który są ubrani strażacy podczas akcji.

Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

Bardzo dziękujemy Pani Klaudii za to, że pokazała nam, jak wygląda ciężka służba i praca strażaka oraz  że tak ciężką służbę mogą pełnić też KOBIETY.

Nauczyciele świetlicy.

• TYDZIEŃ Z DINOZAURAMI

06.03.2022

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Z tego powodu w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im jeden dzień - Dzień Dinozaura, który jest w Polsce obchodzony 26 lutego.

W tym tygodniu nasze Świetliczaki dowiedziały się, co znaczą nazwy poszczególnych dinozaurów i gdzie żyły. Poznały zawód archeologa i paleontologa oraz co to jest skamielina. Zorganizowały wystawę figurek dinozaurów oraz ciekawych książek na ich temat.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się ”Dinowa” fotobudka, w której każdy mógł sobie zrobić zdjęcie.

To był ciekawy, pełen wrażeń tydzień.