• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

05.11.2021

Witajcie w naszej bajce...

Nasi najmłodsi uczniowie już czytelnikami, którzy samodzielnie mogą przenieść się w zaczarowany świat bajek.

Pamiętaj, książka to Twój przyjaciel, który zaprowadzi Cię do tajemniczych krain, z którym przeżyjesz niesamowite przygody i dzięki któremu zdobędziesz nowe wiadomości. Zatem dbaj o swojego przyjaciela!

Zapraszam do biblioteki bo tam:
            - chętnie Cię widzimy,
            - nie stawiamy stopni,
            - do niczego nie zmuszamy.

Możecie przeglądać, wybierać i wypożyczać książki,uśmiechać się i czytać.

Tam jest jak w bajce!

Elżbieta Skrzypczak

• Wycieczka do teatru

16.11.2021

Dzieci z naszego przedszkola długo czekały na ten wyjątkowy dzień.  W październiku wszystkie przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do kina Apollo na przedstawienie teatralne "Śpiąca Królewna ".

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądalikaroli się grze aktorów, zachwycały się piękną scenografią, strojami oraz efektami specjalnymi. Największe emocje pojawiły się w momencie bliskiego spotkania z aktorami, którzy zaprosili wszystkich uczestników przedstawia na scenę. Dzieci mogły porozmawiać z aktorami, dotknąć i podziwiać wszystkie dekoracje oraz rekwizyty znajdujące się na scenie, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystami.

Uśmiechy na twarzach dzieci były dowodem na to, że wycieczka sprawiła im wiele radości i wyzwoliła w nich pozytywne emocje.

Wychowawczynie

• Dzień Dyni w przedszkolu

16.11.2021

W październiku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni.
            Przedszkolaki w pomarańczowych kolorach uczestniczyły w ròżnorodnych zajęciach, w których głòwnym bohaterem była dynia. Dzieci przeliczały, klasyfikowały, tworzyły dyniowe stworki i dynie z talerzyków, piekły babeczki i placek dyniowy. Były zabawy ruchowe z dynia i fotobudka.
            Jednym słowem smacznie , zdrowo i pomarańczowo.

Magda Adamska

Episode 3 - Wystawa dyń

Wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie i pomoc w tym dniu bardzo dziękujemy. To był bardzo miły i radosny dzień dla naszych dzieci. Mamy nadzieję, że takich słodkich i wesołych dni będzie jeszcze więcej w ciągu tego roku szkolnego.

Episode 2 - Kiermasze

Tego dnia Rodzice dostarczyli wyśmienite ciasta do szkoły, tym samym zaopatrzyli nasz kiermasz. Szkoła pachniała cynamonem, wanilią i dynią, a my mogliśmy bezkarnie zjeść słodkie śniadanie. Obok stoiska z ciastem, Rada Rodziców reprezentująca koło Kreatywni Rodzice, prezentowała swoje ręcznie wykonane prace: biżuterię, jesienne obrazy, zabawki wydziergane z wełny. Dochód z kiermaszu pomoże w wyposażeniu korytarzy nowej części szkoły w siedziska.

Episode 1 - Uczennice klas ósmych w klasach I-III

Trzy zespoły dziewcząt z klasy ósmej B przygotowały zajęcia dla młodszych kolegów i koleżanek. Tematyką wspólnych zajęć była główna bohaterka dnia - Dynia.
            Iga i Marysia przygotowały lekcję dla klas pierwszych,
            Jagoda i Alicja odwiedziły klasy drugie,
            Natalia i Rozalia pracowały z klasami trzecimi.