• WAŻNE!
     • WAŻNE!

      28.02.2022

      W związku z wydarzeniami na Ukrainie odbyło się spotkanie dotyczące organizacji pomocy przez Gminę Rokietnica. Poniżej przekazujemy kilka ważnych informacji:

      1. Gmina Rokietnica koordynuje pomoc wszystkich instytucji z jej terenu.

      2. Strona Gminna oraz profil FB Gminy zawiera wszelkie informacje dotyczące obecnie funkcjonujących akcji oraz całego zakresu możliwej pomocy:

      https://liblink.pl/yZg1SNGD4i  
      https://liblink.pl/9r5GnLut0j 
      https://liblink.pl/eSyAhYfwqF

      3. Został uruchomiony przez Gminę Rokietnica specjalny adres email: ukraina@rokietnica.pl pod który może pisać każdy, kto chce zaproponować dowolną pomoc (finansową, mieszkaniową, psychologiczną, prawną lub inną). W oparciu o zebrane informacje budowana jest baza ofert pomocy, które będą wykorzystane w chwili, kiedy będzie to potrzebne. Na adres ten można też zgłaszać zapytania z potrzebą konkretnej pomocy.                   
      4. Trwają przygotowania do objęcia przybyłych dzieci zajęciami szkolnymi organizowanymi przez przedszkola i szkoły.    
                                                   
      W tych trudnych dniach, liczymy na ludzką pomoc i solidarność "Bo ludzi dobrej woli jest więcej".
       

     • Arka Noego w języku polskim, angielskim i hiszpańskim

      27.02.2022

        W lutym dzieci z klas pierwszych i drugich, w ramach zadania dla chętnych uczniów, wykonały dowolną techniką prace plastyczne, przedstawiające zwierzęta Arki Noego. Należało także przetłumaczyć nazwy zwierząt na język angielski i język hiszpański, co wymagało poszukania ich nazw w słownikach. Dzieci miały możliwość ćwiczenia słownictwa. Celem zadania było rozwijanie twórczości artystycznej uczniów, nauka i utrwalanie wyrazów języków obcych oraz zainteresowanie się Pismem świętym dla dzieci.

        Zapraszamy do galerii prac dzieci.

      Karolina Staszak

     • Bal karnawałowy w grupie Krasnoludki

      27.02.2022

        W czwartek w grupie Krasnoludki odbył się Balik Karnawałowy.
        Dzieci tańczyły i bawiły się cudownie w rytmie najlepszych przebojów play listy dziecięcej. Nie zabrakło atrakcji i konkursów. W przerwach między tańcami dzieci zajadały sie słodkościami. Wszyscy super się bawili.
        Dziękujemy rodzicom za pomoc i dostarczenie dzieciom słodyczy oraz za piękne stroje.
       

      Wychowawcy grupy

    • Laboratoria Przyszłości
     • Laboratoria Przyszłości

      22.02.2022

        Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości.

       Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
      Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).


        Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w wysokości 80 400 złotych. Ze środków tych zostały zakupione m.in. drukarki 3D, lutownice, maszyny do szycia, teleskop, mikroskopy, aparat fotograficzny, mikrofony i wiele innych, które posłużą od września 2022 roku do realizacji zajęć, rozwijających umiejętności i zainteresowania naszych uczniów.

     • Dzień Poczty w grupie Żabki

      21.02.2022

      W grupie Żabki odchodziliśmy Dzień Poczty. Żabki dowiedziały się kto to jest listonosz, czym się zajmuje, jaka jest droga listu od napisania do otrzymania, poznaliśmy zwroty nadawca i odbiorca. Utrwaliliśmy i przyporządkowaliśmy przedmioty do nazw, dzieliliśmy wyrazy na sylaby, przeliczaliśmy i odkodowaliśmy drogę listonosza do skrzynki pocztowej. Na zakończenie wykonaliśmy metodą origami kopertę na listy.

      Wychowawcy

     • "Niech żyje bal"

      21.02.2022

         W najstarszej grupie przedszkolnej odbył się Bal karnawałowy. Tańce, hulańce i wygibańce królowały w sali zerówki. Nie zabrakło zabaw z balonami, a także poczęstunku dla wszystkich uczestników. Na koniec Tropicieli odwiedziła Pani Dyrektor i chętnie zatańczyła ze wszystkimi do utworu MACARENA.

      Wychowawcy

     • Walentynki

      21.02.2022

         14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia Walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski Walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem), słodyczy w kształcie serca, kwiatów i innych niespodzianek. 

         Nie zabrakło tego również w naszej szkole. Była fotobutka i niespodzinaki dla wybranych koleżanek i kolegów oraz nauczycieli. 

      Sylwia Kiejnich

     • Walentynki w przedszkolu

      15.02.2022

        W naszej placówce się zaczerwieniło, a to wszystko za sprawą Walentynek. Nie zabrakło balonów w kształcie serc, zabaw dydaktycznych i tańców, a także prac plastycznych związanych z tym świętem. Przedszkolaki upiekły coś słodkiego. Każdy chętny mógł pozować do zdjęć w fotobudce. Na koniec wychowawczynie, w ramach sympatii, obdarowały dzieci lizakami.

      Wychowawcy grup

     • Czas karnawału

      15.02.2022

        Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci. Dostarcza im wielu przeżyć i radości.

        Tak było również w naszej szkole. Uczniowie klas I-III w pięknie udekorowanych salach, pełnych balonów i serpentyn wcielili się w różne postaci.  Można było spotkać: wróżki, królewny, kotki, biedronki, księżniczki, Czerwonego Kapturka, rycerzy, piratów, policjantów, karateków, żołnierzy,  Spidermanów, Minionki, smoka Szczerbatka na nawet Jamesa Bonda i wiele innych bajkowych i tajemniczych  postaci. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Podczas zabawy wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Trzeba się było trochę natrudzić i spróbować swoich sił w przygotowanych przez wychowawczynie zabawach. Oczywiście znalazło sie również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Nasza zabawa przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczyła  wszystkim niezapomnianych wrażeń.

       Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Mamy nadzieję, że nie będzie pandemii i będziemy mogli  bawić się  wtedy wszyscy razem na naszej sali gimnastycznej. Teraz mogliśmy to zrobić tylko w naszych klasach.


      Sylwia Kiejnich

     • 112 DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO

      17.02.2022

        11 lutego grupa Żabki obchodziła Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Porozmawialiśmy, jak ważny jest to numer i kiedy z niego można korzystać. Uczyliśmy się, jak prawidłowo wezwać pomoc . Zwieńczeniem obchodów tego dnia była grupowa praca plastyczna oraz doskonalenie prawidłowego kreślenia cyfr z numeru 112.

      Wychowawcy

     • BALE W KARNAWALE

      17.02.2022

        Przedszkolaki z grupy Leśne Duszki brały dziś udział w balu karnawałowym. Dzieci długo czekały na ten wyjątkowy dzień, by móc przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. W sali gościliśmy: wróżkę, księżniczki, aniołki, biedronkę, piratów, Sonica, Tygryska, Spider Manów, kowboja, policjanta i wielu innych bohaterów. Dzieci w rytm muzyki bawiły się przy swoich ulubionych przebojach oraz brały udział w zorganizowanych przez nauczyciela zabawach. To był bardzo kolorowy, wesoły i smaczny dzień.

        Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci z grupy Leśne Duszki za przygotowanie smakowitego poczęstunku.

      Wychowawcy

     • Czytamy z wartościami – luty

      11.02.2022

      Emocje i ich wyrażanie poprzez swoje zainteresowania.

        W miesiącu lutym, podczas zajęć religii w klasach 1-2, czytaliśmy opowiadanie „O borsuku, który na cały świat się obraził”. Wprowadziło ono nas w świat dziecięcych przyjaźni, które tak jak w życiu dorosłych, bywają niekiedy poddane trudnej próbie. Czasem tak bardzo chcielibyśmy zatrzymać dla siebie przyjaciół, że stajemy się nieznośnie natarczywi i zaborczy. Wówczas mogą powstać konflikty, a urażona miłość własna podpowiada nam najgorsze z możliwych rozwiązań. Po prostu obrażamy się i to zazwyczaj z błahego powodu. Taka przygoda przydarzyła się naszemu borsukowi Filipowi. Wspólnie z przyjaciółmi planuje zabawę na pikniku.

        Uczniowie z klas drugich rysowali swoje zainteresowania i sposoby wyrażania własnych emocji poprzez wykonywanie swojego hobby.

        Zapraszam do galerii prac Dzieci.

      Karolina Staszak

     • DZIEŃ PIZZY

      11.02.2022

      9 lutego dzieci z grup Leśne Duszki i Krasnoludki obchodziły MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY. Dzieci poznały rodzaje pizz, jej pochodzenie, dowiedziały się, jakie składniki są potrzebne do wykonania ciasta oraz je przeliczały. Dzieci wykonały również kartę pracy. Na zakończenie mali kucharze upiekli przepyszne pizze. Ich zapach unosił się w całym przedszkolu. Było bardzo smacznie 🧑‍🍳

      Wychowawcy

    • 8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu
     • 8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

      08.02.2022

        8 lutego 2022 obchodzimy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).
       DBI 2022 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy razem!”. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu  do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. 

      Drodzy Uczniowie zachęcamy Was do wysłuchania słuchowiska "Sieciaki. Misja: bezpieczny internet".

      Posłuchajcie historii powstania drużyny Sieciaków, czyli czwórki przyjaciół- Spociaka, Netki, Ajpi i Kompla, którzy zostali powołani przez Sztuczną Inteligencję do walki z Sieciuchami i Czytym Złem, czyli zagrożeniami czyhającymi w sieci. Dowiedz się czy Sieciakom uda się pokrzyżować plany Czystego Zła i uchronić inne dzieciaki przed wciągającą grą!
       

     • Rekrutacja do przedszkoli

      02.02.2022

      Rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica w roku szkolnym 2022/2023 odbywać się będzie w formie elektronicznej. Wszystkie informacje, deklaracje oraz wnioski o przyjęcie do przedszkoli wraz z załącznikami do wniosków znajdziecie Państwo pod adresem http://nabor.pcss.pl/rokietnica.

      Pierwsze wnioski będą aktywne od dnia 09.02.2022  do 17.02.2022 - Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

      Uwaga: Pozostałe wnioski o przyjęcie do przedszkola nowych dzieci będą aktywne od 01.03.2022 zgodnie z harmonogramem wynikającym z  Zarządzenia nr 15/2022  Wójta Gminy Rokietnica  z dnia 25 stycznia 2022 roku.

      Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnej Jednostce Oświatowej w Rokietnicy

      tel: 61 896 06 18 lub 61 896 06 41.

    • Czytamy z wartościami – styczeń
     • Czytamy z wartościami – styczeń

      01.02.2022

      - o wartości wspólnej pracy i wspólnym spędzaniu czasu

       

        W czasie nauki i pracy on-line wspólna praca wygląda inaczej niż to zwykle bywa.

       W miesiącu styczniu uczniowie z klas 1-3 w ramach lekcji religii i międzyszkolnego projektu: Czytamy z wartościami: przypowieści biblijne i inne ważne opowiadania w oknie teatrzyku kamishibai i nie tylkopoznali opowieść o Mądrej kurce. Bajka o małej, mądrej kurce, która znajduje kilka ziaren zboża. Sama je wysiewa, ścina, mieli, robi ciasto i piecze chleb. Ma dużo z tym pracy, którą wykonuje sama. Dzieli się z głodnymi przyjaciółmi swoim wypiekiem którzy w tym czasie odpoczywają. W końcu jednak mobilizuje ich do wspólnej pracy.

        Na zajęciach wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o tym, jak bardzo ważny jest szacunek do pracy wykonanej przez innych ludzi. Doszliśmy do wniosku, że wspólna praca może być ubogacona tym, że każdy z nas jest innym i wniesie w nią swój wkład. Jednak dużo zależy od naszej mobilizacji i pracowitości

        Z racji święta Babci i Dziadka, przypadającego w styczniu, uczniowie z klas drugich mieli za zadanie narysować, jak spędzają czas ze swoimi Dziadkami: co najbardziej lubią z nimi robić. Zapraszam do galerii ich prac.

       

      Karolina Staszak