• 29.Finał WOŚP

      31.01.2021

      Kochani,
      przed Wami przedstawiciele klasy 7b - Wiktor i Hubert - którzy pojawili się na naszym LiveStream.
      Podczas 29.Finału WOŚP przekazali imponującą kwotę 500 zł od wszystkich uczniów z klasy 7b!!!
      Uczniowie zamiast prezentów pod choinkę, postanowili całą kwotę przeznaczyć na rzecz Orkiestry!!
      Drodzy uczniowie - JESTEŚCIE WIELCY!
      W imieniu całego Sztabu Rokietnica - DZIĘKUJĘ!
      Serdeczne podziękowania dla p. Ledeckiej oraz p. Paczkowskiej za organizację całego przedsięwzięcia:)
      Z pozdrowieniami,
      Paulina Gmyrek

     • Czas karnawału

      31.01.2021

        Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci. Dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak było również w naszej szkole.

        29 stycznia 2021 roku, w pięknie udekorowanych salach, pełnych balonów i serpentyn, pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci z klas I-III przebrały się za bohaterów znanych bajek – można było zobaczyć: wróżki, królewny, kotki, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy,  Spidermanów, a nawet panią weterynarz. Nie sposób zliczyć i wymienić  wszystkich postaci. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie.

        Nasza zabawa przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczyła  wszystkim niezapomnianych wrażeń.

        Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Mamy nadzieję, że nie będzie pandemii i będziemy mogli  bawić się  wtedy wszyscy razem na naszej sali gimnastycznej. 


      Sylwia Kiejnich

     • Maseczkowe szaleństwo

      31.01.2021

        W świetlicy odbyło się "Szaleństwo maseczkowe". Młodzi, świetlicowi projektanci mody, własnoręcznie zaprojektowali i uszyli maseczki ochronne. 
         Zabawa była przednia, a satysfakcja jeszcze większa.


      Małgorzata   Żebrowska

     • Pasowanie na czytelnika

      28.01.2021

       Dnia 21 stycznia 2021 roku zachowując wszystkie zasady reżimu sanitarnego dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na czytelników. Cieszymy się ogromnie, bo biblioteka szkolna zyskała nowych czytelników. Dzieci wykazały się duża znajomością bajek i baśni. Pierwsze wypożyczenia książek z biblioteki już miały miejsce. Czekam z niecierpliwością na systematyczne odwiedziny biblioteki:) 

      Ela Skrzypczak

    • Jak wspierać WOŚP?
     • Jak wspierać WOŚP?

      26.01.2021

      Kochani,

      w najbliższą niedzielę, czyli 31 stycznia, odbędzie się 29.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

      Od wielu lat gramy razem ze Sztabem w Rokietnicy. W tym roku niestety nie spotkamy się na imprezie na żywo :(...aaaale wraz ze Sztabem mamy kilka niespodzianek:

      1. W dniu Finału od godziny 16 do 20 zapraszamy na LiveStream #Rokietnica Wokół Nas (będzie też napachański akcent z uczniami klasy 7b i Panią Sylwią Paczkowską).

      2. Od godziny 10 (również w dniu Finału) na ulicach naszej gminy będzie można znaleźć wolontariuszy z puszkami i terminalami.

      3. Zapraszamy na licytacje online na Facebooku, które udostępnił Sztab Rokietnica.

      4. Jeśli wolicie w ten dzień zostać w domu, to możecie wesprzeć WOŚP na eSkarbonce, którą dla Was założyłam:https://liblink.pl/PhxnYoEnpN

      Pomimo ciężkich czasów - GRAJMY RAZEM - jak CO ROKU!!!

      POZDRAWIAM SERDECZNIE!

      SIEMA!!!

      Paulina Gmyrek

     • Konkurs fotograficzny "Moje ferie zimowe"

      25.01.2021

       

       Podczas ferii zimowych odbył się konkurs fotograficzny pt. „Moje ferie zimowe” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Polegał on na wykonaniu pomysłowego i ciekawego zdjęcia podczas ferii zimowych.

        Wzięły w nim udział dwie osoby z naszej szkoły:
      I miejsce zajęła MARTYNA KUCHARSKA
      II miejsce zajął JAN GORCZYŃSKI

        OGROMNE GRATULACJE DLA UCZESTNIKÓW KONKURSU!

      Pozdrawiamy,
      Samorząd Uczniowski

     • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

      16.01.2021

        Konkurs Świetlik popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie wykonują w klasie lub w domu doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

         Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny. Uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Podczas warsztatów dzieci mogą poznać nie tylko ciekawe doświadczenia, ale też zobaczyć, na czym polega praca naukowca, czym się charakteryzuje to trudne, ale bogate życie. Pracujący w Fundacji naukowcy to fizycy, którzy swoje życie poświęcają rozwojowi świata. Uczestniczą w konferencjach, podróżują po całym świecie w poszukiwaniu możliwości optymalizacji nauczania.

        W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 33 uczniów naszej szkoły od klasy I do VI. Uczniowie rozwiązywali testy na poziomie swojej klasy. Musieli wykazać się wiedzą biologiczną oraz z zakresu chemii, a nawet astronomii. Wszyscy przygotowując się do konkursu przeprowadzili zestaw doświadczeń odpowiedni dla swojego wieku. Nasi uczniowie mogą się pochwalić wysokimi wynikami. Wyróżnienia i nagrody otrzymali:

      •    Nagroda główna  - uczeń klasy V / 92,50% /
      •    4 uczniów – nagrody /laureaci II miejsca/
      •    8 uczniów – wyróżnienie /trzecie miejsce/

         Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe magnesy, a dla zdobywców wyróżnień i tytułu laureata czekają nagrody książkowe. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że zdobyta w konkursie wiedza zostanie przez nich wykorzystana w dalszej edukacji.

      Koordynatorzy Konkursu
      Bogdana Krajewska
      Violetta Janas