• To MY 1B!!!

      23.09.2022

      18 niepowtarzalnych charakterów i niezwykłych temperamentów.
      Rozgościliśmy się już w szkole na dobre i intensywnie zabraliśmy do nauki;) Poznajemy pierwsze litery i cyfry, przypominamy i rozszerzamy wiadomości. Obecnie podejmujemy tematykę jesienną. Dzisiaj byliśmy na grzybach i szukaliśmy w lesie kolorów  jesieni;)

      Małgorzata Kurek

     • TURNIEJ PIŁKARSKI IM. MARCINA MATYSIAKA

      19.09.2022

         

         W sobotę 17.09 na orliku przy Szkole Podstawowej w Napachaniu odbył się XI Turniej Piłkarski im. Marcina Matysiaka. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć reprezentacji Szkoły Podstawowej w Napachaniu. Nasz zespół stoczył trzy pojedynki: z dwiema drużynami GKS Rokita Rokietnica i z drużyną Szkoły Podstawowej w Rokietnicy. Nasi chłopcy z zaangażowaniem reprezentowali Naszą szkołę i wygrali wszystkie pojedynki prezentując podczas nich wspaniałe, waleczne postawy i piłkarskie umiejętności. Dodatkowym wyróżnieniem dla naszej drużyny była nagroda króla strzelców, którą przy wsparciu kolegów zdobył kapitan naszego zespołu Marcel Skrzypczak.


         Na jakość gry naszego zespołu z pewnością nie mały wpływ miały obecność rodziców naszych zawodników, uczniów naszej szkoły, a także Pani dyrektor Małgorzaty Łopatki. Dziękujemy serdecznie za Wasz doping, bez Was z pewnością trudniej byłoby osiągnąć tak dobry wynik.

      PS. Jako społeczność szkolna możemy być dumni z reprezentujących Nas chłopców!

     • DZIEŃ KROPKI

      15.09.2022

      Co to był za dzień?

      Opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują więc 15 września takie działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. 

      I jak co roku, w naszym zespole hucznie obchodziliśmy to święto.  Dzisiaj  uczniowie, nauczyciele i pracownicy mieli za zadanie przyjść ubrani na "kropkowo". W tym dniu obowiązywała kropkowa rewia mody.
      "KTO ZAKROPKOWANY - TEN NIEPYTANY".
      Świetlica zaprosiła wszystkich uczniów oraz nauczycieli do udziału w konkursie "MOJA KROPKA", pracę wystawione zostały na naszym kreatywnym drzewie.
      Z radiowęzła wysłuchaliśmy fragmentu książki "The Dot". W świetlicy, podczas zajęć dopołudniowych,  miało miejsce wiele kropkowych sytuacji: kropkowe kolorowanki XXL, najdłuższa kropkowa stonoga itp.
      Uczniowie kl. Ia wspólnie wykonali  KROPKOWĄ FOTOBUDKĘ.
      To był wspaniały, niesamowity dzień. I KROPKA.

     • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      15.09.2022

      W środę 14 września dzieci z naszej szkoły miały okazję poznać smak pieczonego w ognisku ziemniaka.

      Wszyscy uczniowie z klas 1-3 zostali zaproszeni do gospodarstwa Państwa Musiał. 

      Największą atrakcją okazał się udział w jednych z jesiennych prac polowych - wykopach.  Dzieci ochoczo zbierały ziemniaki, co zostało nagrodzone przez gospodarzy pieczonymi w ognisku ziemniakami i kiełbaskami.

      Smak i zapach z wykopków zapamiętamy na długo 

      DZIĘKUJEMY GOSPODARZOM ZA BARDZO MIŁO SPĘDZONY CZAS I PRZYGOTOWANE SMAKOŁYKI :)

      Wychowawczynie klas 1-3

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      22.08.2022

      Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 odbędzie się 1 września w dwóch turach:

      klasy 1-3 - godz. 8:00-9:30,

      klasy 4-8 - godz. 10:30-12:00.

      Rozpoczęcie każdej uroczystości będzie miało miejsce na sali gimnastycznej, a następnie odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami. 
      Uczniów klas pierwszych zapraszamy wraz z rodzicami.

    • Dni Adaptacyjne
     • Dni Adaptacyjne

      19.08.2022

      Informujemy, że w dniach 29-31 sierpnia, w godzinach od 9.00 do 11.00 odbędą się zajęcia adaptacyjne. Zapraszamy do naszego przedszkola wszystkie nowo przyjęte dzieci razem z rodzicami.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      26.06.2022

      Rok szkolny 2021/2022 oficjalnie można już uznać za zakończony.

      24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem. Wiele radości dał również występ artystyczny w wykonaniu uczniów.  ​​​​​​

      Wszystkim uczniom życzymy udanych i słonecznych wakacji, a naszym absolwentom wielu sukcesów i wytrwałości w kolejnych etapach kształcenia.

     • 23 czerwca 2022 - POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

      26.06.2022

      Zostaniecie w naszych sercach na bardzo, bardzo długo.

      Życzymy Wam mądrych decyzji, właściwych wyborów, realizacji planów i spełnienia wszystkich marzeń. Idźcie przez życie, szukając gwiazd, a nie spoglądając pod nogi, a jeśli nawet przytrafi się Wam upadek, wstańcie i odważnie podążajcie do celu. I pamiętajcie- są takie drzwi, których nie otworzy żaden klucz. Te drzwi może otworzyć cierpliwość, wytrwałość i życzliwość.

      Trzymamy za Was kciuki!

      Małgorzata Łopatka

     • Letni piknik

      26.06.2022

      Na zielonym terenie naszej placówki został zorganizowany piknik. Wszystkie grupy przedszkolne razem z paniami świętowały powitanie lata oraz rozpoczęcie wakacji. Jak na piknik przystało, rozłożyliśmy koce i zajadaliśmy smakołyki przygotowane przez nauczycielki oraz rodziców.

      Życzymy wszystkim przedszkolakom radosnych, beztroskich, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

      Do zobaczenia we wrześniu!

      Wychowawczynie

     • ZAKOŃCZENIE ZERÓWKI

      26.06.2022

      Wielki dzień dla przedszkolaków! Grupa Tropicieli i część grupy Leśne Duszki zakończyła oficjalnie swoją edukację przedszkolną. Z tej okazji po wielu przygotowaniach, próbach i nauce wystawili swoje przedstawienie dla zgromadzonych rodziców, dyrekcji i gości. Przemowom i wzruszeniom nie było końca. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom dyplomy oraz książki i od tej chwili nasze sześciolatki stały się już absolwentami. Jesteśmy z Was dumne drogie dzieci, że mogłyśmy być Waszymi wychowawczyniami ! Daliście z siebie wszystko podczas uroczystości.  Życzymy wam wielu wspaniałych chwil na dalszym etapie edukacji. Na sam koniec absolwenci rzucili swoimi biretami na znak zakończenia nauki w przedszkolu. Nie zabrakło także konfetti i tortu!

      Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w życie grupy i przedszkola i wspierali w każdym momencie edukacji i wychowania. 

      Dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Łopatce oraz Pani wicedyrektor Ewie Welman za dobre słowo, gronu pedagogicznemu, paniom i panom z obsługi za każdą pomóc,  a także rodzicom bez których to wszystko by się nie udało. W szczególny sposób dziękujemy Pani Monice Horemskiej, Pani Annie Terleckiej, Pani Katarzynie Cyganowskiej, Pani Adrianie Kramskiej, Pani Justynie Czuprys, Pani Monice Tomaszewskiej oraz Państwu Annie i Zbigniewowi Szczepańskim.

      Beata Rajczak

      Monika Pogorzelczyk

      Anna Kwiatkowska

     • Lekcje z emocjami

      20.06.2022

      Miło nam poinformować, że klasa V zakończyła cykl zajęć w ramach projektu Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?. W trakcie zajęć uczniowie wzięli udział w aktywnościach, podczas których rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje oraz uczyli się sposobów zarządzania nimi. Podczas zajęć mieliśmy okazję do rozwijania empatii, wrażliwości, umiejętność współpracy i dobrej zabawy. Dziękuję wszystkim uczniom oraz p. Karolinie Gładysiak i p. Karolinie Dybicz za aktywny udział, wspólnie spędzony czas i gratuluję ukończenia projektu.

      Monika Śliwicka-Gotowalska

     • Gość specjalny w klasie 2b

      20.06.2022

      W środę na lekcjach, klasa 2b miała specjalnego gościa- p. Ewelinę Ostry, która z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała uczniom o wulkanach. Dzieci nie tylko dowiedziały się w jaki sposób powstają wulkany, gdzie można je znaleźć,  ale również mogły dotknąć małych skał wulkanicznych. Całe spotkanie zakończyło się eksperymentem- na własne oczy mogliśmy zobaczyć w jaki sposób dochodzi do ich erupcji. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i bardzo dziękujemy p. Ewelinie za poświęcony czas i ogromną dawkę wiedzy!

      Magdalena Maciaszek

     • Warsztaty muzyczne

      20.06.2022

      W klasie 1b odbyły się warsztaty muzyczne, które przeprowadziła Pani Joanna - mama jednego z uczniów. Był to niezapomniany i pełen wrażeń czas. Dzieci słuchały utworów wykonanych przez naszego gościa zarówno z gatunku muzyki klasycznej jak i rozrywkowej, poznały i grały na różnych instrumentach, śpiewały oraz improwizowały do różnych utworów muzycznych. Bardzo dziękujemy Pani Asi za ogrom emocji i pozytywnych wrażeń.

      Karolina Władysiak