• Gminne eliminacje w piłce siatkowej

W dniu 24.03 nasza szkoła była gospodarzem gminnych eliminacji w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
            W pierwszych dwóch meczach w ramach igrzysk dzieci nasze reprezentacje dziewczynek i chłopców zmierzyły się z rywalkami i rywalami z Szkoła Podstawowa im.Jana Brzechwy w Rokietnicy. Mecz dziewczynek zakończył się wynikiem 2:0 dla Rokietnicy natomiast nasi chłopcy po emocjonującym trzecim secie przegrali 2:1. Kolejno odbyły się mecze starszych dziewcząt i chłopców w ramach igrzysk młodzieży szkolnej.
            Nasze reprezentantki po szczególnie zaciętej rywalizacji w drugim secie musiały uznać wyższość rywalek i ostatecznie przegrały z drużyną Rokietnicy 0:2. Chłopcy natomiast stoczyli zacięte boje podczas obydwu setów, w których kilkukrotnie zmieniała się drużyna prowadząca. Ostatecznie również przegrali 0:2 jednak o zaciętości tego spotkania niech świadczy wynik drugiego seta, którego p

• "Wiosenne poezjowanie"

21 marca w budynku ROS-u w Rokietnicy odbyła się dziesiąta edycja konkursu pod patronatem Wójta Gminy Rokietnica - „Wiosenne poezjowanie”.

Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych naszej gminy, wyłonieni wcześniej w szkolnych etapach poetyckich rywalizacji.

W kategorii uczniów klas pierwszych, Hania Fudala, uczennica naszej szkoły , zajęła drugie miejsce.

• I TURNIEJ SZACHOWY

Dnia 2 kwietnia, w sobotnie przedpołudnie, w naszej szkole odbędzie się I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY O ZŁOTEGO SKOCZKA. Do zdobycia będzie PUCHAR DYREKTORA ZSP W NAPACHANIU.
            Z wielką satysfakcją Pani Dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom powołania, życząc każdemu z osobna powodzenia i samych sukcesów przy szachownicy.
            Z tej okazji, nasi uczniowie na zajęciach komputerowych przygotowali projekty plakatów. Kilka z nich prezentujemy poniżej.
            Wszystkim powołanym graczom życzymy powodzenia.

• "Motyle, motylki, motyleczki"

W pierwszy Dzień Wiosny został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs plastyczny pt. "Motyle, motylki, motyleczki". Przepięknych prac było mnóstwo i komisja miała nie lada wyzwanie, aby wyłonić spośród prawie 50 prac kilka wyróżnień. We wszystkie prace konkursowe nasze przedszkolaki wraz z rodzicami włożyły ogrom pracy, aby osiągnąć tak wspaniały rezultat. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy z drobnymi upominkami. Ogromne brawa za pomysłowość i zaangażowanie w swoje prace.

• Cykl warsztatów profilaktycznych „Unplugged”

Nasza szkoła przystąpiła do współpracy z firmą DIALOG CENTRUM EDUKACJI i PROFILAKTYKI. W ramach tej akcji w klasie 7 a zostanie przeprowadzony cykl warsztatów profilaktycznych „Unplugged”. Jest to program adresowany do uczniów w wieku 12-14 lat i ich rodziców, rekomendowany w ramach ogólnopolskiego systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Celem głównym programu jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki) przez młodzież w wieku 12-14 lat.

• Wiosna w przedszkolu

21 marca to początek kalendarzowej wiosny. Przez wielu tak wyczekiwany, bo oznacza on, że już niedługo ciepłe, długie dni. Przedszkolaki z Napachania bardzo hucznie przywitały Panią Wiosnę. Wszystkie grupy brały udział w barwnym pochodzie z Marzanną - symbolem odchodzącej zimy, wraz z piosenką na ustach. Dzieci przeszły ulicami Napachania, aby wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości nie zapomnieli jaki dzisiaj mamy dzień.

• Pierwszy dzień wiosny za nami

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, w której wszystko budzi się do życia. 21 marca, uczniowie klas I - III pożegnali zimę i przywitali wiosnę.

Ten radosny dzień rozpoczęliśmy wiosennym pokazem mody ekologicznej "EKO - MODA". Następnie barwnym korowodem z Marzanną przeszliśmy ulicami Napachania. Dzięki głośnym okrzykom i piosenkom odstraszyliśmy zimę i przywitaliśmy Panią Wiosnę. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, bo wreszcie mamy upragnioną i wyczekiwaną WIOSNĘ.

• 100-lecie Lacha Poznań

19 marca mija setna rocznica powstania KKS Lecha Poznań.

Społeczność naszej szkoły również dołączyła do obchodów tego piłkarskiego święta. W piątek 18 marca wszyscy kibice mogli przyjść do szkoły w barwach Kolejorza, a na dużej przerwie został odśpiewany jego hymn.

Wkrótce kolejne akcje związane ze stuleciem naszej lokalnej drużyny.

• NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

Dzisiejszy dzień w naszej świetlicy był niezwykle atrakcyjny. W ramach spotkań z cyklu „Niezwykle kobiety i niezwykłe zawody” gościliśmy Panie wykonujące różne zawody. W dopołudniowych godzinach odwiedziła nas Pani Agnieszka Kram – Bojanowska – Sołtys Napachania – Dalekie, Radna Gminy Rokietnica, z zawodu krawcowa. Świetliczaki wysłuchały w jaki sposób i dlaczego nasz gość pełni społeczne funkcje i na czym polega praca krawcowej. Pani Agnieszka pokazała dzieciom jak działa maszyna do szycia. Dla naszych Świetliczaków uszyła flagę Ukrainy, która zapewne będzie służyć jako duchowe wsparcie Ukraińskim koleżankom i kolegom przebywających w naszej szkole.

• NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

W środę 9 marca Świetliczaki miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą zawodu pielęgniarki. Naszym gościem w ramach spotkań "Niezwykłe kobiety i niezwykłe zawody" była szkolna pielęgniarka - Pani Sonia Maruszewska, która podkreśliła, że praca pielęgniarki jest bardzo odpowiedzialna, nie zawsze miła i przyjemna, ale niezwykle satysfakcjonująca.

• NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

We wtorek 8 marca w Dzień Kobiet gościliśmy w świetlicy Panią Annę Drożan. To kolejna niezwykła kobieta z niezwykłym zawodem - Psi Groomer. Świetliczaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się zabiegom pielęgnacyjnym zwierząt przyniesionych przez naszego gościa (pies, kot, świnka morska).

Każdy mógł spróbować swoich umiejętności w zakresie strzyżenie, mycia a także pielęgnacji psimi kosmetykami.