• Jesienny wypad do kina i Ogrodu Botanicznego

            Uczniowie klas 3. Szkoły Podstawowej w Napachaniu odwiedzili jeden z bardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych parków w Poznaniu - Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Posiada on zbiory roślinne służące celom naukowym, dydaktycznym i edukacyjnym.

            Dzieci przy pieknej pogodzie skorzystały z bogatej oferty obejmującej zajęcia terenowe i ścieżki edukacyjne. Przemierzając alejki Ogrodu, jedna grupa wyposażona w lornetki poszukiwała jego mieszkańców oraz śladów ich bytowania. Druga dowiedziała się pod jakimi drzewami szukać materiałów na jesienne ludziki i jakie ciekawostki skrywają te rośliny.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

            29 września w naszej szkole w sposób niekonwencjonalny obchodziliśmy Światowy Dzień Głośnego Czytania. Nasi uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele przeczytali wszystkim uczniom dobrze znaną bajkę pod tytułem Czerwony Kapturek, ale w różnych językach. I tak czytali: w języku angielskim - Konrad, Amelia i Martyna uczniowie klasy VIIIb, w języku francuskim - pani Paulina, w języku hiszpańskim - Julia uczennica klasy VIIIb, w języku portugalskim - pani Weronika, w języku niemieckim - pani Joanna, w języku rosyjskim - pani Violetta, w języku czeskim - pani Nikola, w języku włoskim - pani Karolina, w języku chorwackim - pani Monika, w języku japońskim - Julia nasza absolwentka.

          • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            1 października 2021 roku obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole wszyscy mogli wziąć udział w egzaminie, który był nadzorowany przez naszych ekspertow w zakresie tabliczki mnożenia. Ekologia staje się regułą w ramach której oszczędzając papier zdawaliśmy egzamin w sposób zdalny. W salach zostały przygotowane zadania. Nie było tak łatwo. W pierwszej kolejności należało je odszukać, a potem była tylko minutka z zegarkiem w ręku na ich rozwiązanie.
            Tabliczka mnożenia sprawiła dużo radości, uśmiechu i zaskoczenia na twarzach uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników.

          • Ozoboty w świetlicy

            Uczniowie klasy Ib rozpoczęli przygodę z Ozobotami – małymi sprytnymi robotami do nauki programowania. Robociki za pomocą czujników, potrafią odczytać odpowiednią sekwencję kolorów i wykonać zapisane w kodzie działanie. Rysując trasy dla Ozobotów i proste kolorowe kody dzieci w istocie programują zadania. To one decydują o tym, jak będzie się zachowywał robot! Ilość zabawy i nauki jest nieograniczona, tak jak nieograniczona jest kreatywność dzieci związana z rysowaniem i planowaniem tras po których może jeździć Ozobot.
            A to dopiero początek naszej wspólnej zabawy i dalszego poznawania tajników kodowania.

        • Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!
          • Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

            Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs fotograficzny „Świat w kropki” został rozstrzygnięty. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu z klas 1-4. Gratulujemy pomysłowości, kreatywności i twórczego zaangażowania.

            Oto lista zwycięzców:

            Dalia Chojnacka – klasa Ib
            Tymon Panek – klasa IIa
            Aleksandra Krajewska – klasa IIb
            Wiktoria Horemska – klasa IVa
            Oliwier Woźniak – klasa IVa
            Gabriela Bubacz – klasa IVb
            Kacper Sekieta – klasa Va

          • Lekcja przetrwania

            Piątek, 24 września, uczniowie klas ósmych spędzili bardzo aktywnie. Tego dnia ósmoklasiści udali się do Poznania do Fortu VI gdzie pod okiem profesjonalistów rozpalali ognisko bez użycia zapałek oraz strzelali gumowymi kulkami do wyznaczonego celu. Poza tym poznali sztukę kamuflażu, która uatrakcyjniła im zabawę w chowanego.
            Lekcja survivalu była wspaniałym doświadczeniem i okazją do wspólnego spędzania czasu na łonie natury.

          • Niedzielna wycieczka klasy IIIb

            Piękną jesienną niedzielę spędziliśmy na wycieczce do Muzeum Środowiska Przyrodniczego w Uzarzewie. Wśród piękna przyrody, szumu drzew, śpiewu ptaków nie tylko zwiedzaliśmy muzeum oraz okazały Pałac Żychlinskich, ale przede wszystkim bawiliśmy się z przyjaciółmi, pletliśmy wianki, zbieraliśmy kasztany i jesienne liście oraz rozwiązywaliśmy zagadki, grając w grę terenową Quest i poznając tajemnice tego uroczego miejsca 🍁🍂 🦋🐞.

          • Mali Odkrywcy w akcji

            Zimna, szara i ponura, ale też piękna, złota, kolorowa. I takiej jesieni szukali dzisiaj Mali Odkrywcy w przyszkolnym lesie. Zadanie wykonane znakomicie;) Każdy kąt lasu poznany, zbadany, odkryty. Ale odkryty też ze smutnej strony. Las, który zachwyca swoim pięknem, zapachem, kolorami i ciszą, który jest ostoją i domem dla zwierząt jest degradowany przez człowieka. A przecież to nasze wspólne dobro. Las nie zaśmieca się sam... Dzieci to doskonale rozumieją, dlaczego nie dorośli?

          • Wizyta gościa

            20 września w klasie 2a odbyła się niecodzienna lekcja. Gościliśmy mamę jednego z naszych kolegów. Było to pierwsze takie spotkanie, podczas którego poznaliśmy sekrety jej pracy. Pani Małgorzata pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu. Przygotowała dla nas niezwykle ciekawy wykład pt. „Laboratorium od kuchni”, podczas którego przybliżyła nam miejsce Uniwersytetu Przyrodniczego. Pani Małgorzata pracuje w laboratorium, w związku z czym, mieliśmy okazję zobaczyć część jego wyposażenia, takiego jak cylindry, pipety, zlewki itp. Podczas lekcji, po części „teoretycznej” przyszedł czas na część „praktyczną”. Dowiedzieliśmy się, że różne składniki wykorzystywane w kuchni mogą posłużyć nam do wykonywania eksperymentów.

        • Mali Odkrywcy
          • Mali Odkrywcy

            Wszyscy uwielbiamy spędzać czas na łonie przyrody wśród zielonych łąk, śpiewu ptaków, szumu morza czy zapachu lasu. Jednocześnie jednak to my - ludzie jesteśmy największymi niszczycielami przyrody i największym zagrożeniem dla naszej planety. Dlatego tak ważna jest edukacja ekologiczna już od najmłodszych lat i uwrażliwianie dzieci na piękno, ale też z roku na rok zwiększające się potrzeby naszej planety. Przedstawiamy Państwu uczestników koła przyrodniczego - Małych Odkrywców, uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich, którzy w ciągu roku szkolnego poznawać będą zjawiska przyrodnicze, rozwijać swoją ciekawość oraz zainteresowania, obserwować, badać i eksperymentować.

          • Święto Pieczonego Ziemniaka

            Minęło już ponad 400 lat od czasu, kiedy hiszpańscy marynarze przywieźli z Ameryki do Europy bulwy ziemniaka. Kartofle, pyry, kompery, bulwy, czy po prostu ziemniaki znamy nie od dziś pod różnymi postaciami- frytki, gotowane, smażone, pieczone. I to właśnie pieczonymi ziemniakami uczniowie klas I-III postanowili uczcić Święto Pieczonego Ziemniaka, które obchodziliśmy 15 września.
            Dzięki uprzejmości pani Sołtys z Napachania - p. Agnieszki Kram mogliśmy bliżej przyjrzeć się uprawie ziemniaków oraz wziąć udział w wykopkach. Z wielkim entuzjazmem i zapałem przystąpiliśmy do pracy- zbieraliśmy, a następnie segregowaliśmy nasze zbiory. Nie obyło się bez ogniska i zapachu pieczonych pyr, które zajadaliśmy ze smakiem w towarzystwie gzika przygotowanego przez niezawodnych rodziców.
            Ogromne podziękowania dla pani Sołtys oraz wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie.

          • Dzień Kropki

            15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją dla Święta Kropki była książka Petera Reynolds`a „The Dot”, opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, czy też raczej o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie i swoje możliwości.

          • Program "Dobre łącza"

            Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu dołączył do programu „Dobre łącza”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem programu "Dobre łącza" jest wzmacnianie bezpieczeństwa dzieci w internecie poprzez rozwijanie ich kompetencji społeczno-emocjonalnych (SEL) takich jak: samoświadomość, samokontrola, świadomość społeczna, zdolności interpersonalne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji.
            W roku szkolnym 2021/2022 zostaną przeprowadzone w wybranych klasach warsztaty mające na celu ukształtowanie wyżej wymienionych kompetencji.

          • Uwaga!

            Uprzejmie informujemy, że pierwsze spotkania z rodzicami odbędą się stacjonarnie w szkole, dnia 8 września o godz. 17.00 (z zachowaniem reżimu sanitarnego).Po zebraniach ok.18.30 odbędzie się pierwsze spotkanie z przedstawicielami Rad Oddziałowych w celu przeprowadzenia wyborów Przewodniczącego i Prezydium Rady Rodziców.

          • Uwaga!

            Uprzejmie informujemy, że pierwsze spotkania z rodzicami odbędą się stacjonarnie w szkole, dnia 9 września o godz. 17.00 (z zachowaniem reżimu sanitarnego).Po zebraniach ok.18.30 odbędzie się pierwsze spotkanie z przedstawicielami Rad Oddziałowych w celu przeprowadzenia wyborów Przewodniczącego i Prezydium Rady Rodziców.

        • Weź ze sobą miłe słowo...
          • Weź ze sobą miłe słowo...

            Witajcie!

            Dziś mamy dla Was wyjątkową propozycję na powitanie roku szkolnego. Na wejściu w szkole znajduje się skrzynka oraz plakat z DOBRYM SŁOWEM, które można odrywać i zabrać ze sobą lub podarować komuś, aby wywołać uśmiech na twarzy, czy poprawić nastrój. To drobny gest, a może sprawić wiele radości :)

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

            Uprzejmie informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów naszej szkoły odbędzie się
            1 września 2021 na sali gimnastycznej wg ustalonego harmonogramu:

            9.00-10.30 uczniowie klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b

            11.00- 12.30 uczniowie klas: 4a, 4b, 5a, 6a, 7a, 7b, 8a, 8b

            Po uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie spotkają się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami, gdzie zapoznają się m.in. z procedurami bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii, obowiązującymi w naszej placówce. W tym dniu obowiązuje strój galowy.