• Mikołajki w przedszkolu

            Mikołaj odwiedził i nas. Na wszystkie dzieci z naszego przedszkola czekały prezenty. Zadbaliśmy również o świąteczny nastrój i wystrój sal. Jak co roku dzieci samodzielnie ubierały choinkę. Sprawiło im to ogrom radości. Był śpiew, recytacja wierszy i film o tematyce świątecznej.
            Teraz możemy czekać na Święta:)

          • Mikołajki w Va

            Dziś od samego rana uczniowie klasy V pracowali jak elfy św. Mikołaja. Wszyscy razem przy wspólnym stole przygotowywaliśmy piękne pierniczki, które ozdobiły naszą klasową choinkę. Każdy miał okazję zrobić swój wyjątkowy piernik, który zawisł na świątecznym drzewku. W klasie pachnie teraz świeżą choinką i piernikami. W tak wyjątkowym dniu nie zabrakło prezentów, którymi lubi obdarowywać Święty Mikołaj. Jednym z nich było wspólne zadanie: wykonanie świątecznych ozdób, przy pomocy cekinów, brokatu i wielu innych dodatków. Na zakończenie świętowania tego ekscytującego dnia, mogliśmy rozkoszować się mikołajkowymi ciasteczkami.

          • Mikołajki w świetlicy

            W tym wyjątkowym grudniowym dniu naszą świetlicę odwiedziły dwie Mikołajki - pomocnicy św. Mikołaja. Przybyły do nas z niespodzianką. Prezenty, które wyciągnęły z zaczarowanych worków, przyniosły dzieciom wiele radości.

            Lidia Trybuś

          • MIKOŁAJKOWY KIERMASZ

            Dzisiaj od rana w naszej szkole odbywał się Niezwykły Kiermasz Mikołajkowy. Dzieci i przyjaciele naszej placówki mogli nabyć smakowite ciasta oraz wspaniałe ozdoby świąteczne, przygotowane i wykonane przez rodziców i nauczycieli. Wszystko było tak piękne i smaczne, że każdy kawałek ciasta i każda ozdoba znalazły swojego właściciela.

          • PSIA LEKCJA – O KOMUNIKACJI POMIĘDZY PSEM A CZŁOWIEKIEM

            Klasy 3a i 2a biorą udział w projekcie „Psia Lekcja”. Z tej okazji gościliśmy w naszych klasach panią Karolinę Dybicz, specjalistkę od dogoterapii.

            Dogoterapia to nic innego jak terapia poprzez kontakt z psem. To wspieranie procesu leczenia, pielęgnacji i rehabilitacji z udziałem specjalnie wyszkolonego psa oraz jego przewodnika. Choć skierowana jest głównie do dzieci, dorośli także mogą z niej korzystać. Na pierwsze spotkanie pani Karolina przyszła z psem pluszakiem. Dzięki lekcji podnieśliśmy swoją wiedzę o komunikacji psów. Wytłumaczone zostały nam zachowania psów, jako elementy ich języka. Dużo dowiedzieliśmy się na temat sygnałów komunikacyjnych psów oraz poszerzyliśmy wiedzę o tym, jak bezpiecznie komunikować się i obchodzić z tymi zwierzętami. Omówiliśmy zachowania ludzi, które mogą być trudne dla psów.

            Przy okazji dowiedzieliśmy się: Kto ma zwierzę? Kto ma psa?

          • Adwentowe lampiony

            W ramach zajęć religii uczniowie klas 1-8 wykonali pracę dla chętnych - lampion adwentowy. Uczniowie w przygotowaniu lampionów wykorzystali: szkło, metal, różne ozdoby (z papieru i sznurka).
            Prace zasługują na uwagę, bo pomysłowość i wykonanie prac stoi na bardzo wysokim poziomie, zresztą sami oceńcie.

        • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
          • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

            25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne święto "Dzień Pluszowego Misia". Dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz najbardziej znane bajkowe misie. Dla przedszkolaków w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: były zagadki, misiowe fotobudki, opaski i maski, zabawy plastyczne, matematyczne oraz muzyczno-ruchowe do piosenek o misiach. Nie zabrakło również życzeń dla misiów i słodkiego poczęstunku w formie żelków misiów.

          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

            25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. W naszej szkole ten dzień rozpoczął się bardzo radośnie, każdy uczeń i nauczyciel wchodząc do szkoły, został odznaczony misiowym medalem. Uczniowie klas młodszych mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
            Uczniowie podczas zajęć świetlicowych zapoznali się z historią Pluszowego Misia, wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi oraz postaciami m
            Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali wystawę pluszaków, przyniesionych przez nauczycieli i uczniów.
            Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest przyjacielem dzieci już od ponad 119 lat. Wszyscy jesteśmy zgodni, że pomimo coraz bardziej nowoczesnych i atrakcyjnych zabawek miłość do MISIA nie przemija.

          • Dzień Kredki

            Żabki oraz Leśne Duszki świętowały Dzień Kredki. Przedszkolaki poznały etapy powstawania kredek oraz dowiedziały się jakie są ich rodzaje. Dzieci wymieniały skojarzenia związane z dzisiejszą bohaterką, czytały globalnie, a następnie segregowały kredki według koloru oraz wielkości. Przeliczały i porównywały zbiory, układały rytmy oraz tworzyli obrazy z kredek. Ponadto Leśne Duszki wykonały czapeczki w kolorach swoich ubrań, tworząc w ten sposób kredkę oraz wspólnie pokolorowały gigantyczną kolorowankę. Natomiast u Żabek odbyły się zajęcia sensoplastyczne. W ten sposób jesienny, pochmurny dzień zamieniliśmy w kolorowy i radosny czas wspólnych zabaw.

          • Co to jest niepodległość? Wizyta w muzeum

            11 listopada to dzień odzyskania przez Polskę niepodległości.


            W celu przybliżenia uczniom klasy 3a i 3b, tego dość trudnego tematu, odwiedziliśmy leżące w sąsiedniej gminie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Pan Michał Krzyżaniak, dyrektor muzeum opowiedział o zaborach naszego kraju, który na 123 lata zniknął z mapy Europy. Dowiedzieliśmy się o restrykcjach stosowanych wobec Polaków w tamtych czasach i o trudach pielęgnowania tego, co polskie. Uświadomiliśmy sobie, jak powstańcy walczyli o naszą wolność. Muzeum, które zwiedzaliśmy, składa się z trzech poziomów wystawowych. Na parterze znajdują się pamiątki związane z generałem Józefem Dowbor Muśnickim – naczelnym dowódcą Powstania Wielkopolskiego, organizatorem i dowódcą Armii Wielkopolskiej w 1919 roku.
            Poznaliśmy historię jego dwóch tragicznie zmarłych córek: Janiny Lewandowskiej (rozstrzelanej 21 lub 22

          • MARZYCIELSKA POCZTA

            Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji dobroczynnej Marzycielska Poczta. Polega ona na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Wysyłanie takich namacalnych kartek czy listów ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin, co oczywiście ma bardzo duże znaczenie. W naszej szkole uczniowie przygotowali listy w których napisali o swoich zainteresowaniach i marzeniach oraz wykonali kartki. Każdy mógł sobie wybrać adresata spośród wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, im. ks. J. Twardowskiego, objętych opieką Stowarzyszenia Motylek na rzecz dzieci specjalnej troski w Konarzewie. Wielu uczniów szkoły przystąpiło do akcji. NAPISALIŚMY 26 LISTÓW.

        • PODSUMOWANIE AKCJI "MAŁY GEST, WIELKI CEL"
          • PODSUMOWANIE AKCJI "MAŁY GEST, WIELKI CEL"

            Kierujemy do Państwa serdeczne podziękowania za tak liczny odzew na zorganizowaną przez nas zbiórkę darów dla Roksanki. Zebraliśmy kilka paczek pieluszek, sporą ilość chusteczek nawilżanych, zabawki sensoryczne, książeczki, puzzle, piłki, miśki, kilka ubranek, słodkości i inne podarunki.
            Dzieci z grup "Leśne Duszki " i "Żabki" z wielką radością przygotowały kartki z życzeniami dla dziewczynki.
            Sprawiliście Państwo wraz z dziećmi wspaniały prezent Roksance.

            Jeszcze raz dziękujemy bardzo za okazane serce.

            Serdecznie pozdrawiamy,
            Anna Kwiatkowska i Edyta Hancyk

          • Pasowanie na przedszkolaka

            Dnia 19.11.2021r. (PIĄTEK), w naszym przedszkolu odbyła się ważna uroczystość dla wszystkich nowoprzyjętych dzieci - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. To pierwsze tak ważne wydarzenie dla nowych dzieci z grupy: KRASNOLUDKI, ŻABKI oraz LEŚNE DUSZKI.
            Pasowanie to symbol, że dzieci stają się oficjalnie prawdziwymi przedszkolakami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje zaprezentowali swoje umiejętności: śpiewali piosenki, mówili wierszyki, a także tańczyli dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią 😊 Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego dziecka za pomocą ogromnej kredki przez Panią Dyrektor.
            Na pamiątkę bohaterowie uroczystości otrzymali dyplomik oraz mały upominek, aby ten dzień stał się miłą pamiątką na wszystkie, przedszkolne lata.
            KRASNOLUDKI, ŻABKI oraz LEŚNE DUSZKI - witamy w gronie napachańskich przedszkolaków!

          • Dzień Praw Dziecka

            20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Grupa Tropicieli obchodziła go właśnie w piątek. Dzieci obejrzały krótki filmik edukacyjny, a następnie wspólnie wyjaśniliśmy sformułowanie "Prawa Dziecka" i stworzyliśmy "Drzewo Naszych Praw", do którego dzieci same podawały swoje przykłady. Zwróciliśmy również uwagę, że mamy nie tylko prawa, ale także obowiązki. Na koniec przyszli pierwszoklasiści wysłuchali piosenki o prawach dziecka, a podczas odpoczynku nie zabrakło czytania bajek "Przygody Radka i Darii, dzielnych radców z kancelarii" oraz "od radców prawnych bajka ciekawa, o obowiązkach dziecka i prawach!".

          • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

            21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
            W tym roku ten dzień przypada w niedzielę, a my już od tygodnia kierowaliśmy się hasłem:
            "Koleżanko, Kolego bądź życzliwy dla każdego, bo życzliwość się opłaca i w dobroci do nas wraca".
            Prowadziliśmy rozmowy na temat, co to jest życzliwość, czym charakteryzuje się życzliwa osoba oraz czy warto być takim człowiekiem. Podczas zajęć wysłuchaliśmy piosenki Agnieszki Osieckiej śpiewanej przez Jana Kobuszewskiego pt.: "Piosenka dla życzliwego", słuchaliśmy bajek o tej tematyce oraz wykonaliśmy plakaty "Życzliwa minka" i "Bukieciki Życzliwości".

          • Dzień Tolerancji

            Tropiciele obchodzili 16 listopada Dzień Tolerancji. Wspólnie dowiedzieli się czym ona jest, dzieci zgłaszały swoje pomysły na wytłumaczenie tego terminu. Każdy powiedział drugiej osobie coś miłego i sam doświadczył, jak to jest otrzymywać od kolegów i koleżanek miłe słowo.
            Wspólnie doszliśmy do wniosku, że każdy z nas jest wyjątkowy i to jest piękne.

          • Czytamy z wartościami - listopad

            W ramach przeprowadzanego projektu "Czytamy z wartościami: przypowieści biblijne i inne ważne opowiadania w oknie teatrzyku kamishibai i nie tylko" w listopadzie na zajęciach z religii omawialiśmy przypowieść o synu marnotrawnym/miłosiernym ojcu, podczas których uczniowie z klas 1-3 mieli możliwość poznania i przypomnienia wartości, jakim jest szacunek wobec rodziców, patrzenie z wdzięcznością na to, co mamy, a nie z zazdrością na to, co mają inni.