• Wycieczka pierwszaków

      28.01.2023

      Przedferyjne szaleństwo w @Stacja Grawitacja Poznań. Świetne miejsce dla dzieci i dorosłych na aktywne spędzanie czasu. Klasy pierwsze polecają i dużym i małym;) Dwie godziny zabawy okazały się za krótkie ;) Jak dla nas pełen profesjonalizm i świetna opieka trenerska podczas zabawy ;)  Koniecznie tam zajrzyjcie w ferie!

      Małgorzata Kurek

     • ASTRONOMICZNO-CHEMICZNE FASCYNACJE

      28.01.2023

       

      Rok 2023 został ogłoszony rokiem Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w naszej szkole realizujemy innowację pedagogiczną pod nazwą “Turystyka Kosmiczna - przyszłością Młodych Miłośników Astronomii ze Szkoły Podstawowej w Napachaniu”. Zainspirowani wydarzeniem, jakim jest przelatująca w pobliżu Ziemi kometa c-2022, zorganizowaliśmy w miniony wtorek “Wieczór z Astronomią”. Przybyli wraz z rodzicami uczniowie, wzięli udział w zajęciach w mobilnym Planetarium oraz warsztatach chemicznych z suchym lodem, na których zbudowaliśmy m.in.model komety. 

      Dziękujemy Panu Tomaszowi Kluwiakowi z poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośnikòw Astronomii za ciekawy wykład oraz warsztaty z obsługi teleskopu, a Radzie Rodziców za sfinansowanie seansów w Planetarium.  

      Pomimo że niesprzyjające warunki pogodowe nie pozwoliły nam wykonać obserwacji astronomicznych, wszyscy uczestnicy wychodzili zadowoleni. Już dzisiaj planujemy kolejne spontaniczne spotkania, a uczniów zapraszamy na zajęcia koła astronomicznego prowadzonego przez p. Olimpię Dębicką, na którym uczniowie mają możliwość wykorzystywania m.in. sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości.
      Poniżej fotorelacja z wydarzenia, którą przygotował p. Hubert Chojnacki. Dziękujemy.

      Organizatorki: Olimpia Dębicka, Violetta Janas i Ewa Welman

     • Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt

      27.01.2023

      W dniach 23-24.01 w naszej szkole zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt, które były jednocześnie eliminacją do fazy powiatowej turnieju.

      Podczas pierwszego dnia zmagań, w którym rywalizowaliśmy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentacja naszych dziewcząt pokonała zespół ze Szkoły Podstawowej w Cerekwicy 2:0. Tym samym nasze dziewczęta zakwalifikowały się do fazy powiatowej turnieju. Reprezentacja naszych chłopców rozegrała dwa mecze: jeden z zespołem Szkoły Podstawowej w Cerekwicy, a drugi ze Szkołą Podstawową w Rokietnicy. W pierwszym meczu chłopcy pokonali zespół Cerekwicy 2:0. W drugim natomiast ulegliśmy Rokietnicy 0:2, choć nie oddaliśmy tego meczu bez walki. Ostatecznie reprezentacja chłopców zajęła drugie miejsce w turnieju.

      We wtorek rozegraliśmy mecze w ramach Igrzysk Dzieci. W tym turnieju nasze dziewczynki zajęły trzecie miejsce. Po trudnym pierwszym meczu z doświadczonymi zawodniczkami z Rokietnicy, który przegraliśmy 0:2 nasze dziewczyny walczyły z zawodniczkami z Cerekwicy. Po pierwszym secie, który nie poszedł po naszej myśli w drugim secie dziewczyny podjęły jeszcze walkę, jednak ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek i również przegrały 0:2. Tym razem jednak to nasi chłopcy postanowili podyktować przeciwnikom swoje warunki. W pierwszym meczu z Rokietnicą  chłopcy rozegrali wspaniały, zacięty, 3-setowy mecz, który ostatecznie przegrali dwoma punktami. W drugim meczu bez problemu pokonali jednak pogromcę Rokietnicy z pierwszego meczu - Szkołę Podstawową w Cerekwicy 2:0, co zapewniło im pierwsze miejsce w turnieju i tym samym awans do fazy powiatowej turnieju.

      Wszystkim zawodnikom dziękujemy za reprezentowanie szkoły i walkę! Jesteśmy z Was dumni! Czekamy na kolejne mecze!

      Maciej Skrzypczak

      Jacek Welman

     • Dzień Babci i Dziadka

      24.01.2023

      W dniu dzisiejszym w grupie Żabki miało miejsce wielkie wydarzenie - dzieci wystąpiły dla swoich ukochanych babć i dziadków w przedstawieniu pt."Dziewczynka z zapałkami".   Były śpiewy, tańce i piękne  wiersze - bo nikt tak jak babcia i dziadek nie kochają, nikt tak nie tuli, nikt tak pysznie nie gotuje i nikt tak nie służy dobrą radą, jak babcia i dziadek. Tym występem Żabki pokazały, jak bardzo kochają i jak za wszystko dziękują.

      Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, a rodzicom za pyszny poczęstunek.

      Wychowawczyni

     • BALIK KARNAWAŁOWY

      24.01.2023

      W miniony piątek w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy! Nasze przedszkolaki hucznie świętowały karnawał! Oczywiście nie zabrakło pięknych przebrań - były księżniczki, Spidermanowie, Myszki Minnie i wiele innych. Dzieci wspólnie z paniami bawiły się w rytm znanych przedszkolnych hitów. Był również słodki poczęstunek dla każdego. 
      To był dzień pełen wrażeń!

      Wychowawcy

     • ŚWIETLICZAKI NA TROPIE...... KOLORÓW ŚWIATA

      23.01.2023

      Świetliczaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Napachaniu  wykonały zadania z modułu III – AFRYKA, w ramach realizowanego projektu Świetliczaki na tropie...kolorów Świata.

      To był ciekawy tydzień, bowiem na podstawie prezentowanych filmów, książek, opowiadań, pamiątek  i wspomnień, poznaliśmy Afrykę jako kontynent wielu państw i narodów.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Masajach, wykonaliśmy  przepiękne kolorowe ozdoby masajskie, które przyozdabiają naszą świetlicę. Odwiedziliśmy Egipt – kraj Faraonów, a tym samym wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat tego pięknego kraju.  Któż z nas by nie chciał wiedzieć: co to są piramidy, mumie, hieroglify; co mają wspólnego z Egiptem koty, czy skarabeusze. Na te i na inne pytania potrafimy już sami odpowiedzieć, a niektórzy uczniowie zainspirowani egipskim pismem obrazkowym zaczęli  już tworzyć własne kolorowe znaki.

      Nasza podróż po Afryce się nie kończy. Dalej odwiedzamy ciekawe miejsca Afryki, podziwiamy niezwykłe krajobrazy, poznajemy fantastyczne przygody tym razem  z głównym bohaterem książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”, wierząc , że można spełniać swoje marzenia, trzeba tylko chcieć.

      Nauczyciele świetlicy

       
      #Świetliczakinatropiekolorowswiata

     • Dzieci gotują...

      20.01.2023

      Nasze przedszkolaki biorą udział w projekcie edukacyjny „Dzieci gotują”.W każdym miesiącu robią coś pysznego i zdrowego. W tym miesiącu przygotowały pyszne ciasteczka. Dzieci uwielbiają piec i mają przy tym mnóstwo zabawy.

      Wychowawcy grup

     • KONKURS NA OZDOBY CHOINKOWE

      20.01.2023

      W naszym przedszkolu, w magicznym okresie przedświątecznym, odbył się "Konkurs na ozdobę choinkową" . Zainteresowanie konkursem było baaardzo duże, a pomysłowość dzieci przeszła najśmielsze oczekiwania jury. Pojawiły sie świąteczne łańcuchy choinkowe, bombki, pierniczki, różnego rodzaju zawieszki oraz ozdoby wykonane z materiałów pozyskanych z recyklingu, którym nadano nowe życie w postaci ekologicznych bombek  Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone upominkami oraz pięknie przyozdobiły przedszkolną choinkę, wprowadzając przedszkolaków w radosny, bożonarodzeniowy nastrój. Gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnej kreatywności!

      Wychowawczynie

     • CZYSTE POWIETRZE

      16.01.2023

      Nasze Świetliczaki uczestniczyły w zajęciach na temat czystości powietrza. Odbyły się one w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA). Uczniowie dzięki lekcji " Miasteczko Ekomoko"  dowiedzieli się, czym jest smog i skąd bierze się w powietrzu, jak wpływa on na nasze zdrowie i jak możemy się przed nim chronić, a przede wszystkim przypomnieli sobie, jak dbać o czyste powietrze i jak ograniczyć powstanie smogu. Są to jedne z kluczowych zagadnień w dzisiejszym świecie i mamy nadzieję, że Świetliczaki na długo zapamiętają tą lekcję. 


      Nauczyciele świetlicy

     • Eksperymenty z cukrem

      16.01.2023

      W tym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia w ramach  innowacji pedagogicznej "Małe laboratorium nauki i sztuki". Tym razem dzieci wzięły udział w "eksperymentach" z użyciem cukru. Maluchy sprawdzały, w której wodzie cukier rozpuści się szybciej: w ciepłej czy w zimnej. Ponadto, obserwowały czy szybciej rozpuszcza się cukier rozdrobiniony czy ten w kryształkach. Dzieciom bardzo podobały się doświadczenia z cukrem. 

      Wychowawczynie

    • POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 
     • POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 

      16.01.2023

      27 grudnia 2022 obchodziliśmy 104. rocznicę rozpoczęcia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W całej Wielkopolsce organizowane są różnego rodzaju inicjatywy ku pamięci Powstańców. Wśród nich konkurs „Z Wielkopolski do Wolnej Polski!” Szczegóły konkursu w linku:
      https://1918pamietamy.enea.pl/

      O samym Powstaniu, wielu ciekawych informacji można dowiedzieć się ze strony https://27grudnia.pl/ lub odwiedzając pobliskie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie - https://muzeumlusowo.pl/ .

      Zachęcam do udziału w konkursie.
      Maciej Waliszewski

     • Wigilia w przedszkolu

      03.01.2023

      W środę 21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia.Boże Narodzenie to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy. Dzieci z Paniami zasiadły do  pięknie udekorowanego stołu wigilijnego , na którym nie mogło zabraknąć barszczu , uszek, rybki a także pierniczków. Z wizytą do dzieci przyszedł Gwiazdor z prezentami. Dzieci  w podziękowaniu zaśpiewały mu piosenki i kolędy. Gwiazdor z uśmiechem na twarzy poleciał do innych dzieci. Do końca dnia na twarzach przedszkolaków gościł uśmiech. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również , co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.
      Wesołych Świąt życzą wszystkie Panie wraz z dziećmi.


      Wychowawczynie grup

     • Mikołajkowa wycieczka czwartoklasistów

      03.01.2023

      W okresie przedświątecznym klasy 4a i 4b wybrały się na wycieczkę do Poznania. Najpierw w kinie wylali wcale nie krokodyle łzy na filmie "Wielki Zielony Krokodyl Domowy". Następnie udali się do HistoryLandu, gdzie wszyscy zgodnie stwierdzili, że miejscówka ROBI WRAŻENIE. Na koniec odwiedzili świąteczny jarmark, na którym zaopatrzyli się w prezenty dla bliskich (świąteczne skarpetki z wełny merynosa rządzą).

      Wesołych Świąt dla całej społeczności szkolnej życzą czwartoklasiści i wychowawcy.

      Weronika Jaroszewska
      Maciej Waliszewski

     • Biała Warszawa już za nami!

      19.12.2022

      Jeszcze delikatnie bolą nas nogi po warszawskich spacerach – licznik wskazał 38 tysięcy kroków zrobionych przez dwa dni! Byliśmy w stolicy spowitej śniegiem i świątecznym nastrojem.

      Z przewodnikiem zwiedziliśmy stare miasto, obejrzeliśmy spektakl „Opowieść zimowa” z Teatrze Narodowym; kolejnego dnia przeżyliśmy niezapomnianą lekcję historii w Muzeum Powstania Warszawskiego, a na jarmarku bożonarodzeniowym kupiliśmy upominki dla bliskich. Do naszego kochanego Poznania wróciliśmy po kilku godzinach jazdy pociągiem.

      Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. 

      Wychowawczyni klasy 8b i opiekunowie wycieczki.

     • KAMIZELKI DLA PIERWSZAKÓW

      19.12.2022


      W Zespole Szkolno-Przedszkolnym Napachaniu  w ramach akcji Powiatu Poznańskiego  „Bezpieczny pierwszoklasista”, wręczono uczniom  klas pierwszych  kamizelki odblaskowe. Była ona również okazją do rozmowy z uczniami o tym, jak należy się zachować w drodze do szkoły, podczas zbliżających się ferii, kiedy dzieci bawią się dłużej niż zawsze na świeżym powietrzu. Jest to ważne szczególnie teraz, kiedy szybko robi się ciemno i na drogach jest niebezpiecznie.  Instruktażu udzielili nam  młodszy aspirant, Pan Bartosz Dudek z Posterunku Policji w Rokietnicy i Członek Zarządu OSP Napachanie Pan Michał Zieliński.
      Dzieci otrzymały również za pośrednictwem radnego naszj gminy, Pana Michała Cieciory, książeczki z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, uczące zasad bezpieczeństwa na drodze.


      Na zakończenie obejrzeliśmy strażacki wóz bojowy, radiowóz policyjny, a także samochód pilotujący przewozy wielkogabarytowe, dzięki Panu Adamowi Szpalerskiemu - Specjaliście ds.Transportu i Logistyki, ADS LOGISTIC.
      Bądźmy bezpieczni!


      Sylwia Kiejnich