AKTUALNOŚCI
Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego MEiN
28.05.2022
EGZAMIN, EGZAMIN I…. PO EGZAMINIE
28.05.2022
Okazało się, że nie taki egzamin straszny, jak go malują. Przez ostatnie trzy dni, 44 naszych ósmoklasistów, przystępowało do pierwszego poważnego egzaminu. Wyposażeni w wiedzę, umiejętności, mobilizujący stres, nadzieję i wiarę, że dadzą radę, podjęli zmagania z językiem polskim, matematyką i językiem obcym. Pierwszego dnia otrzymali też koniczynkę na szczęście, osobiście przypinaną przez naszą Panią Dyrektor. W przygotowanych salach, w towarzystwie życzliwych i uśmiechniętych członków komisji, licząc tylko na siebie, rozwiązywali w arkuszach egzaminacyjnych kolejne zadania. Cała pozostała część społeczności szkolnej ( uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice), dbając o to, by egzamin przebiegał w spokojnej atmosferze, zaciskała mocno kciuki.
Dziś możemy powiedzieć, że egzaminy przebiegły bez zakłóceń. Wszyscy ósmoklasiści przystąpili do testów i dali z siebie wszystko na miarę własnych możliwości oraz posiadanej wiedzy i umiejętności. Teraz nastał czas oczekiwania- wyniki poznamy 1 lipca.
Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.3
Wycieczka klas siódmych
28.05.202218 maja br. uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Napachaniu udali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski.
Kto chciałby zarządzać poznańskim Browarem Huggera? Tym pytaniem, powitali nas organizatorzy gier miejskich z City Event Poznań. Chwilę potem – znakomicie zorganizowana rozrywka, z mapą budynku i zestawem qr kodów otwierających kolejne zadania – stała się naszym udziałem!
Jeszcze tego samego dnia obejrzeliśmy spektakl Kino vs teatr czyli pojedynek sztuk, przygotowany przez wrocławski Teatr IN-ART. Światła, maski, lalki, doskonała oprawa muzyczna i ciekawy pomysł – sprawiły, że przedstawianie bardzo się wszystkim podobało.
Po spektaklu mogliśmy zadawać pytania aktorom, a nawet przymierzyć niektóre z aktorskich masek! Niełatwe jest wyrażanie emocji na scenie gdy twarz, a nawet cała głowa, pozostaje zakryta.
Wiele się dowiedzieliśmy, warto było, wyjazd bardzo udany!
Karolina Nyczke
Święty Jan Paweł II w oczach dzieci
28.05.2022W ramach zadania dla chętnych, uczniowie z klas od 1-3 mieli możliwość wykonania książki w formie harmonijkowej laporello o życiu Karola Wojtyły- świętego Jana Pawła II.
Celem było kultywowanie pamięci o świętym oraz rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności wśród uczniów.
W dniu 18 maja przypadła 102 rocznica urodzin papieża Polaka, który swoją odwagą i wartościami, pokazuje nam, czym powinniśmy się kierować w życiu. Karol Wojtyła był człowiekiem, który potrafił rozmawiać z każdym, niezależnie od wyznawanej wiary, poglądów czy stanowiska.
Uczniowie wykonali piękne książki, wykorzystując technikę laporello. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, samodzielnością i umiejętnościami plastycznymi.
Serdecznie zapraszam do zobaczenia galerii prac uczniów.
Karolina Staszak
7
„Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą”/Wergiliusz/
24.05.2021Kochani Ósmoklasiści,
w przeddzień egzaminu myślami i sercem jesteśmy z Wami. Życzymy, aby wyniki, które uzyskacie, spełniły Wasze oczekiwania i dały możliwość spełnienia marzeń i realizacji życiowych planów. Otwiera się przed Wami nowy etap życia, w którym możecie dokonać wszystkiego. Mądrze wykorzystajcie zdobytą dotychczas wiedzę i umiejętności. Trzymamy kciuki za wszystkich ósmoklasistów, ale szczególnie mocno zaciskamy je już dzisiaj z myślą o naszych napachańskich uczniach, tych ze Szkoła Podstawowa w Cerekwicy oraz Szkoła Podstawowa im.Jana Brzechwy w Rokietnicy
Powodzenia!
Dyrektor Małgorzata Łopatka
Dzień Tańca w przedszkolu
28.05.20227W ramach Dnia Tańca odwiedził nas Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie. Tancerze zaszczycili nas pokazem tańców regionalnych. Dzieci z uwagą podziwiały stroje, tańce oraz z dużym zainteresowaniem słuchały piosenek ludowych. Wspólne tańce umiliły nam czas, a zwieńczeniem pokazu była możliwość przymiarki ludowych strojów, które do najlżejszych nie należą.
Bardzo dziękujemy Chludowianom za przybycie.Wychowawcy
"Góra Grosza"- podsumowanie akcji
28.05.2022W dniach od 1 marca do 30 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza", której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka bądź rodzinach zastępczych. Przedszkolaki oraz ich rodzice chętnie przyłączyli się do akcji.Udało nam się zebrać łącznie 382,13 zł.Wyniki zbiórki pieniędzy w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco: Leśne Duszki- 194,01 zł i ta grupa otrzyma nagrodę, Żabki- 93,63 zł, Tropiciele- 61,86 zł, Krasnoludki- 32,63 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w niniejszej akcji, bowiem "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie".Anna Kwiatkowska, Justyna Kaszkowiak, Magda Adamska
PROJEKT KSIĄŻKA W PRZEDSZKOLU
14.05.2022Przez ostatnie dwa tygodnie grupa Żabki realizowała projekt KSIĄŻKA. Dzieci dowiedziały się z czego składa się książka, jak należy o nią dbać. Poznały znaczenie słowa autor, tytuł. Przeliczały książki, układały historyjki obrazkowe, ćwiczyły układanie ich względem innych przedmiotów. Wykonały okładki ulubionych książek oraz zakładki. Przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie rozmawiały o różnicach między biblioteką a księgarnią. Zwieńczeniem projektu było wspólne czytanie przez rodziców grupy Żabki oraz uczniów szkoły. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie .
Wychowawcy
21
TYDZIEŃ BIBLIOTEK
14.05.2022Tydzień bibliotek dobiegł końca.
Wiemy, że czytanie daje moc. Tworzenie i działanie również posiadają ogromną siłę sprawczą. Kilka cudownych, inspirujących dni minęło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki lub trzaśnięciem młotka. To właśnie ten ostatni z hukiem zamknął Tydzień Bibliotek. Poznaliśmy narzędzie, które miało przeogromną moc i zmieniało się wraz z rękoma, do których trafiło. Wszystko to ujęte zostało w przecudownej książeczce "Luśka i kłopoty z wrednym młotkiem" Pana Michała Piszory - naszego gościa, autora z zamiłowania, polonisty z zawodu, człowieka z wielkim Sercem dla dzieci, mistrza emocji, metafor zaklętych w słowa, fana przygód, który uważa, że życie jest podróżą.
Czytajmy, bawmy się, działajmy, inspirujmy się życiem, jak Pan Michał.
Mamy moc - działajmy !33
SPOTKANIA DLA RODZICÓW DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA
14.05.2022Informujemy, że 7 czerwca (wtorek) o godz.18.00 na sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie dla rodziców przyszłych klas pierwszych. Natomiast 8 czerwca (środa) o godz. 18.00 na sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie dla rodziców nowo przyjętych dzieci do przedszkola.
W spotkaniach wezmą udział: przyszli wychowawcy, psycholog i dyrektor.
Serdecznie zapraszamy.
ALPAKI W PRZEDSZKOLU
14.05.202232Nasze przedszkole odwiedziły alpaki. Dzieci poznały te piękne zwierzęta. Dowiedziały się, czym alpaki różnią się od lamy, jak o nie dbać, jak i czym karmić oraz jak ważną rolę odgrywają w terapii dzieci i osób starszych. Każde z dzieci miało możliwość nakarmienia, pogłaskania, a nawet powąchania zwierząt.
To był wspaniały dzień.
Wychowawcy
DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK
14.05.202224Chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. W naszej szkole swoje święto miała dzisiaj Pani Ela i jej wyjątkowa biblioteka, czyli najbardziej zaczytane, zaksiążkowane i zaczarowane miejsce w naszej szkole.
Życzymy więcej czytelników niż książek, a także radości i satysfakcji z pracy. Dziękujemy za oddanie, zaangażowanie, wiedzę oraz uśmiech, którym jesteśmy obdarowywani każdego dnia.
BILANS 2021
11.05.2022Informujemy, że na stronie Gminy Rokietnica opublikowano BILANS ZA ROK 2021. LINK: https://bip.rokietnica.pl/public/?id=47613
Wygrana w Konkursie SKO
09.05.2022Gratulujemy wygranej w konkursie SKO.
Zobaczcie jak Napachanie promuje oszczędzanie.
Czytamy z wartościami w oknie teatrzyku kamishibai – maj
09.05.2022Wielkie góry zdobywa się od małych szczytów: wytrwałość i pilność prowadzi do sukcesu - Żółw i zając.
7W ramach zajęć z religii uczniowie z klas 1-3 wysłuchali opowiadania Żółw i zając. Na podstawie znanej bajki Ezopa, spopularyzowanej przez Jeana de La Fontaine. Żółw zakłada się z zającem, kto wygra wyścig. Bajka z pozytywnym przesłaniem: wytrwałość i pilność prowadzi do sukcesu.
Uczniowie z klas trzecich układali krzyżówkę do głównego hasła WYTRWAŁOŚĆ.
Karolina Staszak
PLANETA ZIEMIA
09.05.20227Oto Mali Odkrywcy i Planeta Ziemia. Dlaczego Błękitna? Jakie warstwy ma Ziemia i jak wygląda jej przekrój? Te i inne ciekawostki poznawali nasi Mali Odkrywcy podczas ostatnich zajęć przyrodniczych. Jeśli jeszcze nie wiecie jak emocjonujące jest kręcenie globusem zapraszamy na nasze zajęcia:)
Małgorzata Kurek
Eko-Brygada w Ogrodzie Dendrologicznym
29.04.202215W ramach projektu #fabrykaekologow Uczniowie Eko-Brygady mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce do Ogrodu Dendrologicznego oraz zajęciach proponowanych przez Ogród pt. "W świecie baśni". Koncepcję zajęć trzeba było nieco zmienić, ponieważ pogoda spłatała nam figla i jak w słynnym polskim przysłowiu kwiecień plecień przyniósł deszcz pluchę i zimę ;) Jednak pomimo pogody udało nam się zobaczyć wiewiórki, ciekawe gatunki ptaków, których w Ogrodzie zawsze pełno, znaleźć leśne skarby i zbadać gawrę niedźwiedzia 😁 Eko- Brygada z naszej szkoły wróciła zmarznięta ale zadowolona, wycieczki zawsze sprawiają im wiele radości:) Przy okazji wizyty w Poznaniu odwiedźcie koniecznie Ogród Dendrologiczny, który jest idealnym miejscem na rodzinny spacer i relaks.
Małgorzata Kurek
NASI SPORTOWCY Z KLASĄ
29.04.2022Z wielką satysfakcją i dumą informujemy, że nasi uczniowie: Zosia Musiał oraz Szymon Śniegocki otrzymali tytuł Sportowca z Klasą. Oboje zostali dzisiaj zaproszeni do Urzędu Gminy na uroczystość rozdania nagród w tym plebiscycie.
Zosia Musiał otrzymała wyróżnienie i nagrodę Wójta Gminy Rokietnica za osiągnięcia sportowe w 2021r. Nagroda ta została przyznana za medal Pucharu Polski w walkach Taekwondo, medal Pucharu Polski Poomsae oraz za pierwszy w historii Gminy Rokietnica zdobyty CZARNY PAS Taekwondo.
Szymon Śniegocki otrzymał wyróżnienie w Plebiscycie Sportowiec z Klasą za osiągnięcia w kategorii KARATE.
Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni.
Dzień Ziemi w przedszkolu
29.04.2022Nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Ziemi. Dzieci podczas zajęć rozmawiały na temat ochrony środowiska. Dowiedziały się czym jest ekologia, recykling oraz jak należy dbać o naszą planetę. Następnie wszystkie grupy, wyposażone w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci, wyruszyły na "sprzątanie świata". Dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do pracy i nazbierały kilka worków odpadów. Na zakończenie dnia Żabki oraz Leśne Duszki wykonały piękne plakaty tematyczne, a wszystkie przedszkolaki obiecały, że będą dbać o przyrodę.
Wychowawczynie
11
Dzień Ziemi
24.04.20223622 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.
Święto to w naszym kraju obchodzone jest już ponad 30 lat. W tym dniu szczególną uwagę zwraca się na promowanie postaw proekologicznych. Dlatego też w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, które miały na celu poszerzenie wiedzy napachańskich Świetliczaków na temat przyszłości naszej planety. Przypomnieliśmy sobie, jak właściwie segregować śmieci i jaki jest czas ich rozkładu, rozmawialiśmy o potrzebie sadzenia drzew, oszczędzania wody oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na stan naszej Ziemi.
Świetliczaki wykonały plakat EKO ZADANIA - CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA NASZEJ PLANETY. Posprzątały najbliższą okolicę, zbierając śmieci oraz podlewały drzewa zasadzone jesienią przez naszą szkolną społeczność. W akcję sprzątania świata włączyła się również klasa III a. To był bardzo ekologiczny dzień.
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI