• KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM

      09.10.2023

      Za trofeami naszych medalistów teakwondo stoją ludzie oddani tej dyscyplinie od lat, którzy poświęcają swoje wolne chwile dla klubu. W powszechnej świadomości sport i czytanie nie idzie w parze. Stereotypowo sportowcy nie czytają, a mole książkowe nie uprawiają sportu. Jednak nie! Zaangażowani sportowcy czytają, codziennie, na głos. Bądź jak Spartanie, czytaj na głos swojemu dziecku, rodzeństwu, rodzicom, to pobudza wyobraźnię, uczy empatii, buduje bliskość. Kochasz- poczytaj.
      Dziękujemy,
      Piotr Trybuś i Karolina Trybuś

     • Poleciały wióry! 

      02.10.2023

      Nasza szkoła zamienia się często w niezwykłe często nietypowe miejsca. Dzisiaj poza dźwiękami muzyki, można było usłyszeć dźwięki pił, wyżynarek i narzędzi kreślarskich, zupełnie jak w prawdziwym warsztacie stolarskim. I chociaż świętowaliśmy Dzień Chłopca, Dziewczynki radziły sobie równie dobrze! Kluczem do stworzenia od podstaw tratwy była współpraca w zespołach. Bardzo dziękujemy firmie @KnockKnock za ponowne odwiedziny! Dzień Chłopca z Wami staje się już powoli tradycją;)

      Małgorzata Kurek

     • Z głową w chmurach …

      02.10.2023

      Chmura to skupisko kropel wody albo kryształków lodu lub ich mieszaniny unoszących się w atmosferze. Chmury są nie tylko piękne, ale można je wykorzystać do prognozowania pogody. Zauważamy je niemal za każdym razem, gdy spoglądamy w niebo, i od zarania dziejów są one źródłem fascynacji. Pierzaste, kłębiaste i warstwowe zawsze budzą podziw i są niepowtarzalne. Uczniowie kl. 2a w ramach plenerowych zajęć Koła Przyrodniczego EKO-DRUŻYNA stworzyli prawdziwe dzieła  malarskie z chmurą w tle. 

      Sylwia Kiejnich

     • „NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI – NIEZWYKŁE ZAWODY”

      02.10.2023

      - dzień 3

      Za nami kolejny dzień z niezwykłym gościem w świetlicy, z cyklu zajęć „Niezwykli mężczyźni – niezwykłe zawody”.  Tym razem Świetliczaki gościły muzyka- Pana Damiana Kurka- Trębacza – solistę w Filharmonii Poznańskiej  oraz adiunkta w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego  w Poznaniu. Pan Damian przybliżył nam historię powstania instrumentów dętych, opowiedział do czego pierwotnie służyły i jak zmieniała się ich budowa. Zaprezentował nam swój instrument dęty – trąbkę,  na którym gra   w Filharmonii oraz na którym uczy gry swoich studentów w Akademii Muzycznej. Uczniowie mieli okazję wypróbowania swoich sił w graniu na trąbce. Bardzo dziękujemy za tak wspaniałą lekcję.

      Nauczyciele świetlicy.

       

     • Dzień Chłopaka w przedszkolu

      02.10.2023

      Ach....co to był za dzień....
      W przedszkolu swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. W każdej z grup dziewczynki odśpiewały sto lat, wręczyły dyplomy, laurki i drobne upominki. 
      Były wspólne zabawy oraz kino ze smakołykami. Chłopcy na pewno zapamiętają ten dzień na długo.

      Wychowawcy grup

     • „NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKŁE ZAWODY"

      29.09.2023

      - dzień 2
       

      W czwartkowe przedpołudnie odwiedził nas kolejny wyjątkowy gość- ratownik medyczny. Pan Krzysztof w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda ratownik medyczny, przypomnieli sobie numery alarmowe oraz dowiedzieli się,  w jaki sposób zgłaszać wypadek dyspozytorowi. Dzieci miały możliwość obejrzeć film z akcji ratowniczej, poznały wiele ,,ciekawostek,, medycznych. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i bardzo ciekawym warsztatom ten dzień długo zapadnie im w pamięci. Nie przez przypadek gościliśmy pana Krzysztofa akurat dzisiaj. Jak wiadomo owoce i warzywa są bardzo zdrowe ze względu na walory witaminowe. Życzymy zatem wszystkim dużo zdrowia i zachęcamy do ich zjadania. A dzisiaj zajadamy się jabłkami - w końcu mamy Dzień Jabłka.
       

      Nauczyciele świetlicy

       

     • Światowy Dzień Jabłka

      29.09.2023

       

      Dzisiaj 28 września - obchodzimy Światowy Dzień Jabłka.
      Jabłko to symbol polskiego rolnictwa. Jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi z właśnie z Polski. 
      Jabłka są odżywcze, smaczne i apetyczne. Posiadają witaminy, błonnik i minerały, ponadto są niskokaloryczne.
      Dzisiaj dzięki ofiarności wspaniałych Rodziców ZSP Napachanie możemy skosztować piękne, dorodne i smaczne jabłuszka. Dziękujemy z całego serduszka.
      Smacznego.

                                                                                                                                                                Honorata Pytel

     • AKTYWNY DZIEŃ

      29.09.2023

      W minionym roku szkolnym klasa VII wzięła udział w akcji organizowanej przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp z o. o. w Bytkowie.
      Akcja Sprzątanie Świata - klasa która wymiata, podczas której klasa VII uzyskała imponujący wynik 256kg i tym samym zajęła zaszczytne PIERWSZE miejsce otrzymując z rąk Wójta Bartosza Derecha nagrodę.
      Dziś mieliśmy przyjemność zrealizować voucher, który dostaliśmy. W Jump Arenie skacząc, pokonujac przeszkody parku linowego czy też bawiąc się w chowanego bardzo miło spędziliśmy czas. Aktywny dzień był kolejną okazją do klasowej integracji. 
      Już planujemy kolejne wyjazdy...


      Karolina Gładysiak

     • „NIEZWYKLI MĘŻCZYŹNI I NIEZWYKŁE ZAWODY"

      29.09.2023

      - dzień 1

      Dzisiaj rozpoczęliśmy w świetlicy tygodniowy cykl zajęć przybliżający uczniom rożne zawody.   Świetliczaki obejrzały wcześniej prezentację wprowadzającą w tematykę najbliższych zajęć. Rozwiązywały zagadki, poznając tym samym nazwy  znanych i mniej znanych zawodów: murarz, kuśnierz, krawiec, ludwisarz, kominiarz, górnik, malarz, piekarz. „Niezwykli mężczyźni i niezwykłe zawody” to znane już świetliczakom spotkania z ciekawymi  gośćmi. Z samego rana przywitaliśmy w świetlicy  tatę Tymka, który na co dzień pracuje w Policji Konnej. Pan Tomasz przybliżył nam specyfikę tego niezwykle ważnego i potrzebnego zawodu.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań, które nie pozostawały bez wyczerpujących odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy za  miłe spotkanie, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Poniżej fotorelacja z dzisiejszego dnia.

                                                                                                                                                            Nauczyciele świetlicy

     • LEKCJA O MAURETANII

      29.09.2023

      Dzisiaj uraczył nas swoją obecnością i ciekawymi opowieściami o Mauretanii absolwent naszego ZSP w Napachaniu, dokładniej Szkoły Podstawowej w Mrowinie - Cyprian Święch. Dzięki niemu wiemy, że pustynia może mieć różne kolory, dowiedzieliśmy się o istnieniu niewidocznych dróg oraz ciekawym sposobie na krwotok z nosa. Za ciekawą edukacyjną podróż serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nas częściej. Pewnie geodezja i kartografia też kryją w sobie wiele ciekawostek.
      Uczniowie i grono pedagogiczne

     • JESIEŃ, ACH TO TY!!!

      25.09.2023

      Ogłaszamy, że jesień oficjalnie rozpoczęła swoje panowanie. To pora roku pełna kolorów i zapachów, dlatego Świetliczaki w zeszłym tygodniu przygotowywały się na jej przyjście. Efekty tych przygotowań, oceńcie sami, ale nie ma wątpliwości - w naszej świetlicy zagościła JESIEŃ.

     • "Jesienna Rewia Eko Mody"

      25.09.2023

      W dniu dzisiejszym do naszego przedszkola zawitała kolorowa Pani Jesień. Wraz z nadejściem nowej pory roku w przedszkolu odbyła się "Jesienna Rewia Eko Mody" . Przedszkolaki pięknie przebrane wędrowały w rytm muzyki prezentując swoje kreacje. Braw nie brakowało, a uśmiech nie schodził nie tylko z buzi modeli ale również widowni. Jesień zawitała u nas już na dobre.

      Wychowczynie grup

     • Z WIZYTĄ W GOSPODARSTWIE

      25.09.2023

      Za nami wakacje, czar górskich wędrówek, kąpiele w morzu i promieniach słońca. W pamięci zostały piękne wakacyjne wspomnienia i nie ulega wątpliwości, że nowy rok szkolny się już rozpoczął. I choć lato nie daje o sobie zapomnieć, w powietrzu czuć już nadchodzącą jesień. A wraz z jesienią ostatnie prace na polach, w których pomagali nasi drugoklasiści, zbierając ziemniaki. Wszystkim serdecznie polecamy lokalne Gospodarstwo Agroturystyczne w Przecławiu, w którym bardzo aktywnie spędziliśmy czas na łonie natury, wśród otoczenia przyrody i zwierząt, uczestnicząc w wykopkach. Rezerwujcie terminy! Kidsfarm to miejsce, do którego wraca się zawsze z wielką przyjemnością.


      Małgorzata Kurek

     • WYKOPKI 2023

      25.09.2023

      21.09 dzieci z klas I-III wybrały się do gospodarstwa państwa Musiał, gdzie wspólnie z gospodarzami wzięły udział w wykopkach. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć w jaki sposób wykopuje się ziemniaki.

      Uczniowie poznali pracę rolnika oraz sprzęt, który wykorzystuje się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Nikomu nie przeszkadzał kurz i upał. .Każdy się przekonał, że zbieranie ziemniaków z pola to dość ciężkie zajęcie, ale wszyscy poradzili sobie z tym doskonale jednocześnie dobrze FX się bawiąc wyszukując śmieszne okazy kartofli.

      Po skończonej pracy dzieci zostały zaproszone na degustację pieczonych ziemniaków z gzikein i kiełbaski z grilla. A na deser dzieci zostały poczęstowane domowym ciastem i słodką przekąską.Uczniowie wracali z wycieczki bogaci w nowe doświadczenia i z wiaderkami pełnymi samodzielnie zebranych na polu ziemniaków. Wychowawczynie oraz dzieci serdecznie dziękują gospodarzom za mile spędzony czas oraz zaproszenie.

     • Ale draka - świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka! 

      25.09.2023

      W dniu wczorajszym w naszym przedszkolu było gwarno od dziecięcych śmiechów. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka- to idealna okazja, aby każde dziecko mogło poczuć się pełnoprawnym przedszkolakiem:) w każdej sali odbywały się gry i zabawy, konkurencje sportowe oraz tańce. Następnie wszyscy udaliśmy się do naszego ogrodu przedszkolnego,aby bawić się bańkami mydlanymi. Zwieńczeniem atrakcji był ufundowany przez Radę Rodziców dmuchaniec dla dzieci, który sprawił im wiele radości :) to był wspaniały dzień :) 

      Wychowawczynie

     • UCZMY SIĘ RATOWAĆ

      25.09.2023

      Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2000r. Obchodzony jest corocznie w drugą sobotę września. Celem tego święta jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Pierwsza pomoc okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojny czy katastrofy naturalne, ale również w zwykłym, codziennym życiu.
      Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli  OSP Napachaniu, którzy uczyli nas, jak należy prawidłowo i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.
      Bardzo dziękujemy za przybycie i  udzielenie nam tak cennej lekcji.
       

      Karolina Gładysiak

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      17.09.2023

       

      Wszystko zaczęło się od opowiastki "The Dot" (Kropka) autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci - Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia  w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki. 
      Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej ,,pani od plastyki,, poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. ,,Postaw tu kropkę i zobaczymy co się stanie,,. Wszyscy uczniowie w ZSP w Napachaniu także postawili swoje kropki. Dzieci z klas 1-3 stworzyły plakaty z kropką przyjaźni. Na twarzach dzieci pojawiły się kolorowe kropki. Chętni uczniowie mogli zrobić zdjęcie w fotobudce. Na boisku szkolnym powstała gąsienica wypełniona wyobraźnią dziecięcą.
      A uczniowie klasy VIa z Panią Karoliną Gładysiak świętując DZIEŃ KROPKI wykorzystali do swojej pracy materiały z https://www.facebook.com/inspire.math.matematyka.
      Dzień 15.09.2023 to dzień kolorowy, wesoły, twórczy i zakropkowany.

      Zapraszamy do naszej fotorelacji.


      Zespół świetlicowy