• PSIA LEKCJA - JAK DOBRZE OPIEKOWAĆ SIĘ PSEM?

      31.12.2021

         Uczniowie klas trzeciej i drugiej w ramach projektu „Psia Lekcja” ponownie gościli na zajęciach panią Karolinę Dybicz – nauczycielkę naszej szkoły i  specjalistkę od dogoterapii. Tym razem pani Karolina przyszła z prawdziwym psem rasy shih tzu, a nie jak na pierwsze spotkanie z psem pluszakiem. Podnieśliśmy znacząco wiedzę na temat potrzeb psów. Wytłumaczone zostały nam ich zwyczajowe zachowania. W ciekawy sposób pani Karolina przedstawiła ważne elementy opieki nad psem. Poznaliśmy te zachowania ludzi, które mogą być trudne dla psów i poszerzyliśmy wiedzę o tym, jak bezpiecznie się z nimi obchodzić. Każdy miał okazję indywidualnie, po wcześniejszej akceptacji psa, przywitać się z Czako. To inteligentny, przyjazny pies posiadający wiele umiejetności, które mieliśmy okazje podziwiać.  
         Była to ciekawa lekcja, któą będziemy długo pamiętać. 


      Sylwia Kiejnich
      Zuzanna Balcerowiak

     • Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych

      23.12.2021

        Kolędy to jedne z najpiękniejszych utworów zarówno pod względem treści jak i melodii. Stanowią cenny skarb dziedzictwa kulturowego. W naszym przedszkolu odbył się Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych. Dzieci  zaprezentowały  polskie kolędy , a także piosenki świąteczne w różnych aranżacjach. Wszystkie dzieci , które wystąpiły otrzymały słodkie upominki , dyplomy i płyty CD z piosenkami.  Konkurs dostarczył uczestnikom wiele emocji, satysfakcji i radości.
        Dziękujemy wszystkim za udział.
      Pozdrawiamy.

      Wychowawcy grup

     • Przygotowania do świąt w przedszkolu

      17.12.2021

         W tygodniu poprzedzającym święta przedszkolaki przygotowały pierniczki i babeczki świąteczne. Grupa Żabek upiekła w ostatnich dniach tradycyjne świąteczne pierniki, z kolei Tropiciele upichcili świąteczne babeczki ze skórką pomarańczową. Zapachy niosły się po całym budynku, a wypieki oczywiście były palce lizać. 


      Wychowawcy przedszkola

     • MAGIA ŚWIĄT W DELI PARKU

      16.12.2021

      Święta zbliżają się już wielkimi krokami. W tym niezwykłym czasie uczniowie klas trzecich odwiedzili piękne magiczne miejsce: Świąteczną Krainę Deli Park. Wzięli tam udział w warsztatach ozdabiania pierników, pisali list do Św. Mikołaja a nawet spotkali się z samym Świętym, który zaskoczył wszystkich swoim dość specyficznym poczuciem humoru 😜
      Ten miły czas zakończył się niestety dość przykrym wydarzeniem. Podczas naszego pobytu w parku wybuchł pożarł, który zajął cały domek św. Mikołaja, sklepik oraz kawiarenkę. Wygląda więc na to, że byliśmy jednymi z ostatnich odwiedzających go osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało, wierzymy, że domek uda się szybko odbudować a Delli Park odwiedzimy ponownie na wiosnę, gdyż jest to piękne, kryjące mnóstwo atrakcji miejsce, z których niestety nie zdążyliśmy skorzystać.

      Małgorzata Kurek
      Sylwia Kiejnich

     • CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

      16.12.2021

      W poniedziałek w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci ze świetlicy upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Świetliczaki uczestniczyły w przygotowaniu piernikowego ciasta oraz w wycinaniu przy pomocy foremek świątecznych kształtów –gwiazdek, choinek, aniołków, reniferów, domków.
      Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem, cukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne, a co najważniejsze bardzo smaczne. Wszyscy się cudownie bawiliśmy.

                                                                                                                                                   Nauczyciele świetlicy

     • GRUDZIEŃ – CZYTAMY Z WARTOŚCIAMI

      12.12.2021

       

        Uczniowie z klas 1-3 oraz przedszkolaki z grupy Tropicieli w ramach zajęć z religii mieli możliwość wysłuchania Opowieści wigilijnej w oknie teatrzyku kamishibai.

        Jest to bożonarodzeniowa historia o małym pastuszku Franku, który nocą pilnował owiec. Pewnego razu było mu zimno, więc poszedł po płaszcz. W drodze po niego zobaczył wielką światłość, promieniującą z niedaleko położonego miejsca. Zaciekawiony tym faktem, zapomniał dlaczego odszedł od pilnowania swoich owiec i skierował kroki w kierunku celu, z którego promieniowało światło. Doszedł do stajenki, w której spotkał Maryję, Józefa i małego Jezusa. Franek znalazł tam ciepło, którego szukał. Pastuszkowi było tak dobrze w rodzinnej atmosferze, jaka panowała w szopce, że został tam na dłużej, stając się przyjacielem świętej Rodziny.


        Święta Bożego Narodzenia są czasem rodzinnym, pełnym radości i życzliwości.Niech ta życzliwość będzie z nami cały rok, nie tylko od święta.

        Uczniowie z klas 3 tworzyli krzyżówki z hasłem życzliwość, a wyrazy poboczne były związane z tematem Świąt Bożego Narodzenia.

      Karolina Staszak

     • Szachowe potyczki

      06.12.2021

      Zaczynamy poniedziałkowe pojedynki między klasami  w szachy. W pierwszej partii stanęli w szranki najlepsi uczniowie z klas IV. Miłosz z klasy IVA po zaciętej walce pokonał Kajetana z klasy IVB.
      W przyszłym tygodniu kolejna potyczka, zapraszamy....

      Fani 64 pól

     • Mikołajki w przedszkolu

      12.12.2021

        Mikołaj odwiedził i nas. Na wszystkie dzieci z naszego przedszkola czekały prezenty. Zadbaliśmy również o świąteczny nastrój i wystrój sal. Jak co roku dzieci samodzielnie ubierały choinkę. Sprawiło im to ogrom radości. Był śpiew, recytacja wierszy i film o tematyce świątecznej. 
        Teraz możemy czekać na Święta:)

     • Mikołajki w Va

      06.12.2021

        Dziś od samego rana uczniowie klasy V pracowali jak elfy św. Mikołaja. Wszyscy razem przy wspólnym stole przygotowywaliśmy piękne pierniczki, które ozdobiły naszą klasową choinkę. Każdy miał okazję zrobić swój wyjątkowy piernik, który zawisł na świątecznym drzewku. W klasie pachnie teraz świeżą choinką i piernikami.    W tak wyjątkowym dniu nie zabrakło prezentów, którymi lubi obdarowywać Święty Mikołaj. Jednym z nich było wspólne zadanie: wykonanie świątecznych ozdób, przy pomocy cekinów, brokatu i wielu innych dodatków. Na zakończenie świętowania tego ekscytującego dnia, mogliśmy rozkoszować się mikołajkowymi ciasteczkami.

      Karolina Gładysiak

     • Mikołajki w świetlicy

      06.12.2021

      W tym wyjątkowym grudniowym dniu naszą świetlicę odwiedziły dwie Mikołajki - pomocnicy św. Mikołaja. Przybyły do nas z niespodzianką. Prezenty, które wyciągnęły z zaczarowanych worków, przyniosły dzieciom wiele radości.

      Lidia Trybuś

     • MIKOŁAJKOWY KIERMASZ

      06.12.2021

        Dzisiaj od rana w naszej szkole odbywał się Niezwykły Kiermasz Mikołajkowy. Dzieci i przyjaciele naszej placówki mogli nabyć smakowite ciasta oraz wspaniałe ozdoby świąteczne, przygotowane i wykonane przez rodziców i nauczycieli. Wszystko było tak piękne i smaczne, że każdy kawałek ciasta i każda ozdoba znalazły swojego właściciela.

      Dziękujemy za kreatywność, pomoc i zaangażowanie wszystkim, którzy brali udział w naszym kiermaszu.

     • PSIA LEKCJA – O KOMUNIKACJI POMIĘDZY PSEM A CZŁOWIEKIEM

      05.12.2021

       

        Klasy 3a i 2a biorą udział w projekcie „Psia Lekcja”. Z tej okazji gościliśmy w naszych klasach panią Karolinę Dybicz, specjalistkę od dogoterapii. 

        Dogoterapia to nic innego jak terapia poprzez kontakt z psem. To wspieranie procesu leczenia, pielęgnacji i rehabilitacji z udziałem specjalnie wyszkolonego psa oraz jego przewodnika. Choć skierowana jest głównie do dzieci, dorośli także mogą z niej korzystać. Na pierwsze spotkanie pani Karolina przyszła z psem pluszakiem. Dzięki lekcji podnieśliśmy swoją   wiedzę o komunikacji psów.  Wytłumaczone zostały nam zachowania psów, jako elementy ich języka. Dużo dowiedzieliśmy się na temat sygnałów komunikacyjnych psów oraz poszerzyliśmy wiedzę o tym,  jak bezpiecznie komunikować się i obchodzić  z tymi zwierzętami. Omówiliśmy zachowania ludzi, które mogą być trudne dla psów.

      Przy okazji dowiedzieliśmy się: Kto ma zwierzę? Kto ma psa? Jaki jest ten pies? W jaki sposób  opiekujemy się swoimi psami?

        Lekcja była bardzo udana. Czekamy na następną.


      Sylwia Kiejnich
      Zuzanna Balcerowiak