• DOJAZDY DO SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

28.08.2021

Informujemy, że w okresie od 1 września do 23 października, ZTM zobowiązuje się do honorowania legitymacji szkolnych wydanych przez szkołę, jako dokumentów uprawniających do przejazdów na terenie Strefy A+B+C+D. Po 23 października br. bezwzględnie wymagane już będą bilety załadowane na kartach PEKA Junior oraz PEKA.

W związku z powyższym w terminie do 15 września należy złożyć karty PEKA Junior oraz PEKA w sekretariacie szkoły. W przypadku uczniów, którzy jeszcze nie posiadają takiej karty, rodzice uczniów zobowiązani są złożyć wnioski na wyrobienie kart i odebrać we wskazanym we wniosku POK ZTM, a następnie dostarczyć do sekretariatu szkoły. Sposoby składania wniosku na wyrobienie karty PEKA lub PEKA Junior szczegółowo zostały opisane na stronie internetowej www.peka.poznan.pl . Papierowy wzór wniosku o wydanie karty PEKA można pobrać ze strony internetowej www.ztm.poznan.pl zakładka Kontakt/Dokumenty do Pobrania/Dla Pasażerów.

ZTM w terminie do 23 października 2021r. załaduje na przekazane przez szkołę karty PEKA Junior i PEKA bilety szkolne ( z terminem obowiązywania od 1 października 2021r. do 30 września 2022r.)

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

25.08.2021

Uprzejmie informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów naszej szkoły odbędzie się
            1 września 2021 na sali gimnastycznej wg ustalonego harmonogramu:

9.00-10.30 uczniowie klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b

11.00- 12.30 uczniowie klas: 4a, 4b, 5a, 6a, 7a, 7b, 8a, 8b

Po uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie spotkają się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami, gdzie zapoznają się m.in. z procedurami bezpieczeństwa w czasie trwania pandemii, obowiązującymi w naszej placówce. W tym dniu obowiązuje strój galowy.

W uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego mogą uczestniczyć rodzice uczniów klas pierwszych (obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk).

Świetlica w tym dniu będzie otwarta w godzinach od 6.30 do 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

Uroczysta Msza Św. z okazji inauguracji roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września o godz.17.00
            w kościele Chrystusa Króla w Rokietnicy. Na mszy zostaną poświęcone tornistry pierwszoklasistów.

• WŚRÓD ZWIERZĄT – KACPERKOWE RANCZO

22.08.2021

22 czerwca uczniowie klasy 1a i 2a wybrali się na Kacperkowe Ranczo w Wychowańcu koło Obornik. To wyjątkowe miejsce potrafi  skraść  każde  serce, szczególnie tych, którzy kochają zwierzęta. Oślica Krystyna, konie, strusie, kozy króliki, barany, świnki morskie, kury, koguty, gęsi, pawie … to wielka rodzina przyjaznych zwierzaków. Można je pogłaskać, przytulić, wziąć na ręce i nakarmić. Dzięki uprzejmości właścicieli jeździliśmy konno, ciągnikiem z przyczepami, zjeżdżaliśmy z dmuchańca i zjedliśmy smaczne pieczone kiełbaski. To był dzień pełen wrażeń.

Zuzanna Balcerowiak