• SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW
     • SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

      12.12.2022

      W tym roku nasza szkoła brała udział w projekcie Lidla "Szkoła Pełna Talentów".
      Była to akcja zbierania przez rodziców i nauczycieli, robiących zakupy w sklepie Lidl, Talenciaków - kuponów, które następnie po zarejestrowaniu zostały wymienione na nagrody. Nasza szkoła za zebrane Talenciaki otrzymała m.in.  piłki, które Pani Dyrektor przekazała do świetlicy szkolnej. 
      Świetliczaki bardzo dziękują i obiecują rozwijać swoje talenty. 

     • Sportowy listopad

      13.12.2022

      W listopadzie nasze reprezentacje toczyły zmagania w trzech dyscyplinach sportowych.  
      Na poziomie gminnym dnia 16 listopada nasi chłopcy młodsi i starsi rywalizowali z reprezentacjami SP w Rokietnicy i SP w Cerekwicy o awans do Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Halowej Piłce Nożnej. W rywalizacji na poziomie igrzysk dzieci (chłopcy młodsi) musieliśmy uznać wyższość obu reprezentacji z sąsiednich szkół przegrywając obydwa spotkania. W rywalizacji na poziomie igrzysk młodzieży szkolnej (chłopcy starsi) ponieśliśmy porażkę z reprezentacją SP w Cerekwicy. Mecz z SP w Rokietnicy po zaciętym meczu udało nam się zremisować i tym samym wyrządziliśmy nie małą przysługę reprezentacji Cerekwicy, która dzięki wynikowi ww. meczu awansowała dalej.
        


      Dnia 18 listopada uczniowie Marcel Skrzypczak, Hubert Horbacz i Adam Ostry reprezentowali naszą szkołę podczas Mistrzostw Rejonu Poznań Wschód w Badmintonie. Poziom tych zawodów był bardzo wysoki i niestety nie udało nam się tam nawiązać równej walki z naszymi rywalami. Tym samym odpadliśmy z turnieju po zmaganiach w grupie. Awans chłopców do tej fazy turnieju trzeba jednak niewątpliwie uznać za sukces. W końcu w tym roku stawialiśmy pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu i jak się okazało naszych utalentowanych chłopców stać na takie miłe niespodzianki.  


      Z kolei dnia 30 listopada nasze uczennice: Julia Władysiak, Maria Urbanowska, Roksana Roszyk walczyły o awans do Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie Stołowym. Zmagania dziewczyny rozpoczęły rewelacyjnie awansując do półfinału po wygraniu swojej grupy (wygrane wszystkie mecze). Kolejno w meczu półfinałowym nasze dziewczęta wraz ze swoimi rywalkami dały wspaniałe, emocjonujące i pełne dramaturgii mecze, w których szala zwycięstwa na zmianę przechylała się raz na naszą stronę, a raz na stronę naszych rywalek. Po zwycięskim meczu Julii i wygranym deblu naszych zawodniczek Julii i Roksany prowadziliśmy 2:1 i do awansu brakowało nam już tylko jednego wygranego meczu. Tym samym nasze reprezentantki Julia i Maria rozpoczęły swoje ostatnie mecze równocześnie. Po pierwszych przegranych setach obie dziewczynki wygrały drugie sety i zaczęły toczyć decydujące boje w trzecich setach. Niestety pomimo wyjścia na prowadzenie zarówno Julii jak i Marii dziewczyny ostatecznie przegrały sety i jednocześnie spotkania, co spowodowało, że straciliśmy szansę na awans do Mistrzostw Wielkopolski, które gwarantowały tylko pierwsze dwa miejsca w turnieju. Rozegraliśmy jednak mecz o trzecie miejsce, który wygraliśmy 3:0 i tym samym nasze dziewczęta wróciły z Mistrzostw Rejonu Poznań Wschód z brązowymi medalami.


      Możemy być dumni zarówno z naszych reprezentantek jak i reprezentantów, którzy od samego początku roku szkolnego cieszą nas swoimi dobrymi występami i awansami do kolejnych etapów rywalizacji międzyszkolnych. Kibicujemy im i czekamy na kolejne sukcesy!

      Maciej Skrzypczak

     • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      12.12.2022

      Bombki,  choineczki, aniołki, gwiazdki, kartki, stroiki inne ozdoby choinkowe oraz pyszne pierniczki i inne ciasta można było nabyć podczas I  Kiermaszu Bożonarodzeniowego pod nazwą "Świąteczne Hity Nauczycieli", który odbył się w naszej szkole w piątek 9 grudnia. 
      Wszystkie te cudeńka oraz pyszne ciasta przygotowali nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Dodatkową atrakcją była specjalnie przygotowana ścianka zdjęciowa, utrzymana w klimacie zbliżających się świąt. Każdy mógł sobie zrobić świąteczne pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem - Błażej Musiał i jego pomocnikiem Elfem - Agnieszka Kram-Bojanowska
      Mamy nadzieję, że będzie to nasza kolejna szkolna tradycja.

    • PAN OD HISTORII
     • PAN OD HISTORII

      12.12.2022

      W minioną środę dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Pana Mariana Walaszczyka, Człowieka, który całe swoje życie zawodowe związany był z rokietnicką oświatą, Nauczyciela kilku pokoleń uczniów, którzy nigdy Go nie zapomną.

      Swoje serce zostawił w Szkole Podstawowej w Mrowinie, ale przez kilka lat był też “panem od historii i geografii” w napachańskim Gimnazjum, skąd odszedł na emeryturę. Był Człowiekiem z pasją, przewodnikiem po dziejach minionych, lubianym i cenionym przez uczniów, rodziców i nauczycieli; miał niezwykłą nauczycielską intuicję i wspaniałe poczucie humoru. Zawsze z radością odwiedzał nas przy okazji uroczystości szkolnych, spotkań wigilijnych lub Dnia Edukacji Narodowej.  Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.      Msza św. pogrzebowa za ś.p. Mariana Walaszczyka odbędzie się we wtorek, 13 grudnia, o godz. 10:00 w Kościele przy ul. Swobody w Poznaniu, a o godz. 11:00 uroczystości na cmentarzu przy ul. Nowina 1.

     • "Przedświąteczne przyjemne z pożytecznym"

      08.12.2022

      Kiedy można się najbardziej pośmiać?
      Kiedy można powspominać swoje lata szkolne?
      Kiedy można nacieszyć się wspólną pracą?
      Należy spotkać się wieczorem w doborowym gronie pracowników naszej szkoły. Pomysłowość,  barwne materiały radość i zręczne rączki wyczarowały prześliczne, apetyczne i OSOBISCIE WYKONANE niespodzianki na piątkowy świąteczny kiermasz!
      To będą prawdziwe "Hity nauczycieli".

      Nauczyciele i pracownicy

     • Magiczne eksperymenty z suchym lodem

      07.12.2022

      W ramach innowacji "Małe laboratorium nauki i sztuki" odbyły się kolejne eksperymenty. Tym razam dzieci wzięły udział w zajęciach badawczych  z użyciem suchego lodu. Przedszkolaki dowiedziały się, jak jest zrobiomy suchy lód i do czego można go wykorzystać w życiu codziennym. Dzieci obserwowały jak suchy lód zmienia kolor cieczy, jak gasi płomień i zamienia tlen w dwutlenek węgla oraz co się stanie, gdy suchy lód wsypiemy do balona. Na zakończenie zajęć były świadkiem jak powstaje "Bańkowy Potwór".
      Zajęcia były dużą atrakcją dla dzieci- bawiły się super!

      Wychowawczynie

     • I Międzyszkolny Konkurs "Artyściaki - dzieciaki"

      07.12.2022

      Pięcioro uczniów z klas 1-3 naszej szkoły wzięło udział w I Międzyszkolnym Konkursie "Artyściaki - dzieciaki".
      Prace plastyczne zostały przesłane do organizatora, do Zespołu Szkół nr 5 w Poznaniu.
      Serdeczne gratulujemy, życzymy nagród i zapraszamy do galerii prac.

                                                                                                                                                        Karolina Staszak

     • Koło techniczno-modelarskie

      29.11.2022

      Od początku września bieżącego roku w naszej szkole odbywają się zajęcia kółka techniczno-modelarskiego. Uczestniczą w nich uczniowie z klas czwartej i piątych. Zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania pomieszczenia, które stało się naszą modelarnią. Z zakupionych blatów kuchennych oraz starych ławek szkolnych zrobiliśmy 6 stanowisk pracy, wyposażonych w gniazdka elektryczne oraz statywy do szlifierek wysokoobrotowych. Uporządkowaliśmy całe nasze "królestwo" segregując sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratorium Przyszłości". 

      Obecnie tworzymy dioramy, czyli modele rzeczywistego krajobrazu w pomniejszonych wymiarach (w skali 1/87). Podczas pracy wykorzystujemy ogólnodostępne materiały, które staramy się modyfikować dla naszych potrzeb. Wykorzystujemy także drukarkę 3D Snapmaker, na której tworzymy detale potrzebne nam przy modelowaniu terenu.

      Następnym naszym celem będzie wykonanie modeli redukcyjnych różnych pojazdów w skalach od 1/24 do 1/72.


      Nauczyciel prowadzący: Jacek Welman

     • ZBIÓRKA BATERII

      29.11.2022

      Nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskiej akcji www.zbieramtowszkole.pl
      Pozbierane baterie zamienione zostaną na punkty, które zabieramy na naszym akcyjnym koncie. 

      Ideę "Zbieramto w szkole" najlepiej opisuje  motto: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody. 

       Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
      1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
      2) Darowizny od firm recyklingowych przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej. Dzięki "dobroczynnemu recyklingowi" wybudowaliśmy dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie. Ciągle wspieramy budowę studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, wspieramy Dom Dziecka w Boliwii oraz Sercański dom dla dziewcząt KDF na Filipinach. 

      III. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, gry, audiobooki, torby ekologiczne, dewocjonalia. Nagrody, które rozdajemy dzięki życzliwości naszych sponsorów, mają motywować do jeszcze większej troski o środowisko naturalne i potrzebujących. 

      Prosimy o aktywne włączenie się do naszej akcji i przynoszenie zużytych baterii do naszej szkoły. 

      https://www.zbieramtowszkole.pl/uzytkownik/1927

      Pamiętajcie DOBRO POWRACA.


      Karolina Staszak

     • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

      29.11.2022

      W piątek 25 listopada obchodziliśmy święto naszego dobrego przyjaciela - pluszowego misia. W przedszkolu było ono obchodzone bardzo hucznie w każdej grupie. Dzieci w tym dniu przyniosły swoje misie, które przedstawiły na forum grup. Każda z Pań wyczarowała dla swojej grupy ciekawe i bardzo kreatywne zajęcia o pluszakach. Zabawie było co nie miara! 

                                                                                                                                                           Wychowawcy grup

     • Dzień Pluszowego Misia

      28.11.2022

      Puchate, duże, małe, kolorowe i mięciutkie.
      Dzisiaj naszą szkołę opanowały PLUSZOWE MISIE. 
      W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia przy wejściu do szkoły na naszych uczniów czekała słodka niespodzianka. Uczniowie, którzy przynieśli swoje misiowe pupile, na przywitanie otrzymali pysznego witaminowego lizaka. W tym dniu samorząd szkolny razem z nauczycielami świetlicy zorganizowali dla uczniów klas I - III konkursy. Klasy pierwsze - 
      "Misiowe przebieranki" - konkurs na najlepsze misiowe przebranie. 
      Klasy drugie - " Miś bohaterem piosenki" - konkurs na najlepszą misiową piosenkę. Klasy trzecie - " Misiowe rymowanki". Uczestnikom  konkursów serdecznie gratulujemy  pomysłowości i zaangażowania.
      Radzie Rodziców bardzo dziękujemy za zakup słodkiej niespodzianki. 
      To był dzień pełen misiowych niespodzianek. 

      Samorząd szkolny 
      wychowawcy świetlicy

     • Skrzydlata Ferajna

      28.11.2022

      Do naszego przedszkola zawitała Skrzydlata Ferajna. Jej misją jest popularyzowanie wiedzy o ptakach. Nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć sowy z bardzo bliska . Dowiedziały się o nich wiele ciekawych rzeczy  i dotykały  ich delikatnych piór.Spotkanie z ptakami bardzo podobało się naszym przedszkolakom a niektóre z nich chciałyby mieć takiego przyjaciela w domu.
       

      Wychowawcy grup

     • Spotkanie z absolwentami naszej szkoły

      21.11.2022

      W środę 17 listopada br. odbyło się spotkanie z absolwentami naszej szkoły. Odwiedziło nas aż czternastu uczniów, z których każdy opowiedział o swojej obecnej szkole średniej oraz progach punktowych z jakimi przyszło mu się zmierzyć.

      Uczniowie podkreślali, aby przede wszystkim mierzyć siły na zamiary i dobrze przemyśleć listę wyboru szkół. Radzili też, aby dowiedzieć się jakich przedmiotów przyjdzie uczyć się jako rozszerzonych  - w myśl  zasady - że łatwiej uczyć się tego, co się lubi.

      Dziękujemy za tyle cennych wskazówek

      Dobrze było Was znów zobaczyć!

      Karolina Nyczke

     • Dzień Tolerancji w naszej szkole

      19.11.2022

      16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony z inicjatywy UNESCO. Ten dzień ma przypominać wszystkim mieszkańcom ziemi, jak ważne jest wzajemne zrozumienie, szacunek dla odmiennego pochodzenia, języka, religii czy poglądów. 
      Z tej okazji nasi wolontariusze przygotowali krótkie przedstawienie pt. „O drzewie na którym rosły marzenia”.
      Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych. Warto zastanowić się nad własną postawą w odniesieniu do ludzi, wśród których żyjemy.
      Tolerancja nie znosi obojętności, nienawiści, pogardy, lekceważenia innych ludzi.  Pamiętajmy, że każdy człowiek zasługuje na szacunek.
      Bardzo dziekuję uczniom z kl. VIII a i VIII b za poświęcony czas, zaangażowanie i piękny występ.


      Alicja Gałęzewska - pedagog

     • RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

      17.11.2022

      W ramach zajęć z cyklu „Ratujemy i uczymy ratować”, Świetliczaki wzbogaciły swoją wiedzę o nowe zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.  Tematem przewodnim dzisiejszego spotkania były: skaleczenia, otarcia, rany kłute oraz obce ciało w oku.  Dzieci zdobyły praktyczne umiejętności potrzebne w sytuacji, kiedy trzeba opatrzeć skaleczone kolano, łokieć, czy opuszek palca. Podczas zajęć dzieci wykazały się  ogromnym zaangażowaniem i niezwykłą uwagą. 

      Dziękujemy Pani Małgosi za przekazanie jakże cennej wiedzy.

     • Międzynarodowy Turniej Bushido Cup

      17.11.2022

      630 zawodników z 44 klubów z Polski i Włoch wystartowało 5.11 w Artego Arena w Bydgoszczy. Nasz uczeń Szymon Śniegocki zdobył  1 miejsce w konkurencji Kata Junior Młodszy oraz 3 miejsce w konkurencji Kata Junior.
      W dniach 12-13. listopada odbyły się Mistrzostwa Polski w Wejherowie. Szymon po bardzo dobrych startach zajmuje 4 miejsce i staje tuż za podium. Zabrakło kilku setnych punkta by zdobył 3 miejsce. Pozostaje niedosyt, jednak trzeba nadmienić,że dla Szymona są to pierwsze zawody tej rangi, gdyż dopiero wchodzi w kategorię juniorów młodszych U-16.
      Kolejny start już wkrótce na zawodach Młodzieżowej Ligii Światowej w Wenecji.
      Trzymamy kciuki!

     • UWAGA!

      17.11.2022

      Informujemy, że awaria telefonów stacjonarnych została usunięta. Numery do Szkoły i Przedszkola znów działają. Zapraszamy do kontaktu.

     • Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego – Kórnik 2022

      17.11.2022

      Dzień 9 listopada był w życiu naszej szkoły dniem szczególnym. Nasza reprezentacja wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Szachach w Kórniku. W turnieju wzięło udział 11 najlepszych drużyn na powiatu.
      Nasza dzielna szóstka w składzie:
      Adam Ostry, Kajetan Gajęcki, Dawid Biela, Iwo Wiśniewski, Julita Horemska i Iga Krzyśko stawiła się równo o czasie i od razu zasiadła do gry. Pierwsze dwie rundy nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobrze pokonując  dwie inne drużyny  w stosunku 3,5:0,5. Te dwie wygrane spowodowały, że w III rundzie musieliśmy się zmierzyć z faworytem całego turnieju szkołą z Czerwonaka,  Pomimo dzielnej postawy nasza drużyna uległa 0:4. Następny mecz z SP Luboń  również był pełen walki i skończył się również dla nas niekorzystnie. Po tych dwóch meczach nasza reprezentacja nasza drużyna szachowa grała ze zmiennym szczęściem.
       

      Jednak bez względu na to z kim grała, grała do końca. Nasz najlepszy zawodnik Adam – w sześciu partiach uzyskał wynik 4 punktów, Kajetan w pięciu partiach uzyskał 3 punkty, Dawid w 6 partiach również 3 punkty i Julita w 5 partiach 3 punkty. Warto wspomnieć również o naszych rezerwowych. Iwo  wszedł na jedną zmianę i wygrał swoją partię i Iga również dała wytchnienie swojej koleżance , dzięki czemu Julita mogła ze świeżą głową wystartować w ostatniej rundzie.
      Podsumowując nasza drużyna zrealizowała postawiony przed turniejem cel zajęliśmy ostatecznie 6 miejsce.

      Gratulacje. 
      Do następnego  „Podajemy sobie ręce i… zaczynamy kolejną rundę”

      Robert Górny