• BALE W KARNAWALE

      17.02.2022

        Przedszkolaki z grupy Leśne Duszki brały dziś udział w balu karnawałowym. Dzieci długo czekały na ten wyjątkowy dzień, by móc przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. W sali gościliśmy: wróżkę, księżniczki, aniołki, biedronkę, piratów, Sonica, Tygryska, Spider Manów, kowboja, policjanta i wielu innych bohaterów. Dzieci w rytm muzyki bawiły się przy swoich ulubionych przebojach oraz brały udział w zorganizowanych przez nauczyciela zabawach. To był bardzo kolorowy, wesoły i smaczny dzień.

        Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci z grupy Leśne Duszki za przygotowanie smakowitego poczęstunku.

      Wychowawcy

     • Czytamy z wartościami – luty

      11.02.2022

      Emocje i ich wyrażanie poprzez swoje zainteresowania.

        W miesiącu lutym, podczas zajęć religii w klasach 1-2, czytaliśmy opowiadanie „O borsuku, który na cały świat się obraził”. Wprowadziło ono nas w świat dziecięcych przyjaźni, które tak jak w życiu dorosłych, bywają niekiedy poddane trudnej próbie. Czasem tak bardzo chcielibyśmy zatrzymać dla siebie przyjaciół, że stajemy się nieznośnie natarczywi i zaborczy. Wówczas mogą powstać konflikty, a urażona miłość własna podpowiada nam najgorsze z możliwych rozwiązań. Po prostu obrażamy się i to zazwyczaj z błahego powodu. Taka przygoda przydarzyła się naszemu borsukowi Filipowi. Wspólnie z przyjaciółmi planuje zabawę na pikniku.

        Uczniowie z klas drugich rysowali swoje zainteresowania i sposoby wyrażania własnych emocji poprzez wykonywanie swojego hobby.

        Zapraszam do galerii prac Dzieci.

      Karolina Staszak

     • DZIEŃ PIZZY

      11.02.2022

      9 lutego dzieci z grup Leśne Duszki i Krasnoludki obchodziły MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY. Dzieci poznały rodzaje pizz, jej pochodzenie, dowiedziały się, jakie składniki są potrzebne do wykonania ciasta oraz je przeliczały. Dzieci wykonały również kartę pracy. Na zakończenie mali kucharze upiekli przepyszne pizze. Ich zapach unosił się w całym przedszkolu. Było bardzo smacznie 🧑‍🍳

      Wychowawcy

    • 8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu
     • 8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

      08.02.2022

        8 lutego 2022 obchodzimy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).
       DBI 2022 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy razem!”. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu  do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. 

      Drodzy Uczniowie zachęcamy Was do wysłuchania słuchowiska "Sieciaki. Misja: bezpieczny internet".

      Posłuchajcie historii powstania drużyny Sieciaków, czyli czwórki przyjaciół- Spociaka, Netki, Ajpi i Kompla, którzy zostali powołani przez Sztuczną Inteligencję do walki z Sieciuchami i Czytym Złem, czyli zagrożeniami czyhającymi w sieci. Dowiedz się czy Sieciakom uda się pokrzyżować plany Czystego Zła i uchronić inne dzieciaki przed wciągającą grą!
       

     • Rekrutacja do przedszkoli

      02.02.2022

      Rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica w roku szkolnym 2022/2023 odbywać się będzie w formie elektronicznej. Wszystkie informacje, deklaracje oraz wnioski o przyjęcie do przedszkoli wraz z załącznikami do wniosków znajdziecie Państwo pod adresem http://nabor.pcss.pl/rokietnica.

      Pierwsze wnioski będą aktywne od dnia 09.02.2022  do 17.02.2022 - Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

      Uwaga: Pozostałe wnioski o przyjęcie do przedszkola nowych dzieci będą aktywne od 01.03.2022 zgodnie z harmonogramem wynikającym z  Zarządzenia nr 15/2022  Wójta Gminy Rokietnica  z dnia 25 stycznia 2022 roku.

      Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnej Jednostce Oświatowej w Rokietnicy

      tel: 61 896 06 18 lub 61 896 06 41.

    • Czytamy z wartościami – styczeń
     • Czytamy z wartościami – styczeń

      01.02.2022

      - o wartości wspólnej pracy i wspólnym spędzaniu czasu

       

        W czasie nauki i pracy on-line wspólna praca wygląda inaczej niż to zwykle bywa.

       W miesiącu styczniu uczniowie z klas 1-3 w ramach lekcji religii i międzyszkolnego projektu: Czytamy z wartościami: przypowieści biblijne i inne ważne opowiadania w oknie teatrzyku kamishibai i nie tylkopoznali opowieść o Mądrej kurce. Bajka o małej, mądrej kurce, która znajduje kilka ziaren zboża. Sama je wysiewa, ścina, mieli, robi ciasto i piecze chleb. Ma dużo z tym pracy, którą wykonuje sama. Dzieli się z głodnymi przyjaciółmi swoim wypiekiem którzy w tym czasie odpoczywają. W końcu jednak mobilizuje ich do wspólnej pracy.

        Na zajęciach wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o tym, jak bardzo ważny jest szacunek do pracy wykonanej przez innych ludzi. Doszliśmy do wniosku, że wspólna praca może być ubogacona tym, że każdy z nas jest innym i wniesie w nią swój wkład. Jednak dużo zależy od naszej mobilizacji i pracowitości

        Z racji święta Babci i Dziadka, przypadającego w styczniu, uczniowie z klas drugich mieli za zadanie narysować, jak spędzają czas ze swoimi Dziadkami: co najbardziej lubią z nimi robić. Zapraszam do galerii ich prac.

       

      Karolina Staszak

     • Kochani Uczniowie,

      14.01.2022

      przed nami dwa tygodnie ferii zimowych, 16 dni przerwy od szkolnych obowiązków. Życzę, aby był to czas, który umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.
      Proszę jednak, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek - dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu.
      Mam nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

      Wszystkiego dobrego!
                                                                                                                       Małgorzata Łopatka

     • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

      12.01.2022

        Kolędy to jedne z najpiękniejszych utworów zarówno pod względem treści jak i melodii. Stanowią cenny skarb dziedzictwa kulturowego. W naszym przedszkolu, w okresie przedświątecznym, odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Przedszkolaki (grupowo,a także solo) zaprezentowały polskie kolędy oraz piosenki świąteczne, w różnych aranżacjach. Wszystkie dzieci, które wystąpiły, otrzymały słodkie upominki, dyplomy i płyty CD z piosenkami. 
        Konkurs dostarczył uczestnikom wiele emocji, satysfakcji i radości. Dziękujemy wszystkim za udział. Pozdrawiamy!


      Wychowawcy grup

     • PRZYGODA Z DETEKTYWEM POZYTYWKĄ – ZDROWE ŻYWIENIE

      07.01.2022

       

        Uczniowie klasy 3a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Napachaniu, nie zapominają o swoim przyjacielu Detektywie Pozytywce. Pilnie uczestniczą w rozwiązywaniu zagadek  w ramach projektu „Z Detektywem Pozytywką uczymy się logicznego myślenia”. Zapoznaliśmy się z dwoma rozdziałami książki „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kazdebke: „Uwaga na owoce” i „Co stało się z ubraniem Pana Mietka”. Było to podstawą do rozmowy na temat zdrowego żywienia. Przyjrzeliśmy się uważnie piramidzie żywieniowej. Podzieliliśmy się na grupy, aby zagrać w grę planszową pod nazwą „Piramida żywieniowa”.

        Dzięki wspólnej zabawie utrwaliliśmy swoje wiadomości.  Dokonaliśmy analizy znaczenia spożywania przez nas różnych produktów. Wykonaliśmy dołączone do projektu karty pracy. Odpowiedzieliśmy bezbłędnie na wszystkie pytania. Złamaliśmy szyfr i dowiedzieliśmy się, co ukryła w swoim gnieździe sroka złodziejka.

       Nie zabrakło sudoku z warzywami w roli głównej. Na podstawie szeregu informacji odkryliśmy, jakie owoce lubią dzieci z zagadki. Były puzzle i  labirynty, które wraz z Panem Mietkiem musieliśmy przejść, aby pomóc mu schudnąć.  Bez problemu przygotowaliśmy talerze ze zdrowym i niezdrowym jedzeniem.  Zapoznaliśmy się bliżej z dynią. Wiemy na jej temat wszystko. Nie zapomnieliśmy o zadaniach na platformie EduNect.  

        To była ciekawa przygoda.

      Sylwia Kiejnich

     • PSIA LEKCJA - JAK DOBRZE OPIEKOWAĆ SIĘ PSEM?

      31.12.2021

         Uczniowie klas trzeciej i drugiej w ramach projektu „Psia Lekcja” ponownie gościli na zajęciach panią Karolinę Dybicz – nauczycielkę naszej szkoły i  specjalistkę od dogoterapii. Tym razem pani Karolina przyszła z prawdziwym psem rasy shih tzu, a nie jak na pierwsze spotkanie z psem pluszakiem. Podnieśliśmy znacząco wiedzę na temat potrzeb psów. Wytłumaczone zostały nam ich zwyczajowe zachowania. W ciekawy sposób pani Karolina przedstawiła ważne elementy opieki nad psem. Poznaliśmy te zachowania ludzi, które mogą być trudne dla psów i poszerzyliśmy wiedzę o tym, jak bezpiecznie się z nimi obchodzić. Każdy miał okazję indywidualnie, po wcześniejszej akceptacji psa, przywitać się z Czako. To inteligentny, przyjazny pies posiadający wiele umiejetności, które mieliśmy okazje podziwiać.  
         Była to ciekawa lekcja, któą będziemy długo pamiętać. 


      Sylwia Kiejnich
      Zuzanna Balcerowiak

     • Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych

      23.12.2021

        Kolędy to jedne z najpiękniejszych utworów zarówno pod względem treści jak i melodii. Stanowią cenny skarb dziedzictwa kulturowego. W naszym przedszkolu odbył się Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych. Dzieci  zaprezentowały  polskie kolędy , a także piosenki świąteczne w różnych aranżacjach. Wszystkie dzieci , które wystąpiły otrzymały słodkie upominki , dyplomy i płyty CD z piosenkami.  Konkurs dostarczył uczestnikom wiele emocji, satysfakcji i radości.
        Dziękujemy wszystkim za udział.
      Pozdrawiamy.

      Wychowawcy grup

     • Przygotowania do świąt w przedszkolu

      17.12.2021

         W tygodniu poprzedzającym święta przedszkolaki przygotowały pierniczki i babeczki świąteczne. Grupa Żabek upiekła w ostatnich dniach tradycyjne świąteczne pierniki, z kolei Tropiciele upichcili świąteczne babeczki ze skórką pomarańczową. Zapachy niosły się po całym budynku, a wypieki oczywiście były palce lizać. 


      Wychowawcy przedszkola

     • MAGIA ŚWIĄT W DELI PARKU

      16.12.2021

      Święta zbliżają się już wielkimi krokami. W tym niezwykłym czasie uczniowie klas trzecich odwiedzili piękne magiczne miejsce: Świąteczną Krainę Deli Park. Wzięli tam udział w warsztatach ozdabiania pierników, pisali list do Św. Mikołaja a nawet spotkali się z samym Świętym, który zaskoczył wszystkich swoim dość specyficznym poczuciem humoru 😜
      Ten miły czas zakończył się niestety dość przykrym wydarzeniem. Podczas naszego pobytu w parku wybuchł pożarł, który zajął cały domek św. Mikołaja, sklepik oraz kawiarenkę. Wygląda więc na to, że byliśmy jednymi z ostatnich odwiedzających go osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało, wierzymy, że domek uda się szybko odbudować a Delli Park odwiedzimy ponownie na wiosnę, gdyż jest to piękne, kryjące mnóstwo atrakcji miejsce, z których niestety nie zdążyliśmy skorzystać.

      Małgorzata Kurek
      Sylwia Kiejnich

     • CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

      16.12.2021

      W poniedziałek w naszej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci ze świetlicy upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Świetliczaki uczestniczyły w przygotowaniu piernikowego ciasta oraz w wycinaniu przy pomocy foremek świątecznych kształtów –gwiazdek, choinek, aniołków, reniferów, domków.
      Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem, cukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne, a co najważniejsze bardzo smaczne. Wszyscy się cudownie bawiliśmy.

                                                                                                                                                   Nauczyciele świetlicy

     • GRUDZIEŃ – CZYTAMY Z WARTOŚCIAMI

      12.12.2021

       

        Uczniowie z klas 1-3 oraz przedszkolaki z grupy Tropicieli w ramach zajęć z religii mieli możliwość wysłuchania Opowieści wigilijnej w oknie teatrzyku kamishibai.

        Jest to bożonarodzeniowa historia o małym pastuszku Franku, który nocą pilnował owiec. Pewnego razu było mu zimno, więc poszedł po płaszcz. W drodze po niego zobaczył wielką światłość, promieniującą z niedaleko położonego miejsca. Zaciekawiony tym faktem, zapomniał dlaczego odszedł od pilnowania swoich owiec i skierował kroki w kierunku celu, z którego promieniowało światło. Doszedł do stajenki, w której spotkał Maryję, Józefa i małego Jezusa. Franek znalazł tam ciepło, którego szukał. Pastuszkowi było tak dobrze w rodzinnej atmosferze, jaka panowała w szopce, że został tam na dłużej, stając się przyjacielem świętej Rodziny.


        Święta Bożego Narodzenia są czasem rodzinnym, pełnym radości i życzliwości.Niech ta życzliwość będzie z nami cały rok, nie tylko od święta.

        Uczniowie z klas 3 tworzyli krzyżówki z hasłem życzliwość, a wyrazy poboczne były związane z tematem Świąt Bożego Narodzenia.

      Karolina Staszak