• WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO MUZEUM NARODOWEGO

      21.04.2023

      Dzieci z grupy Żabki i Tropiciele wybrały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Poznaniu na zajęcia pt. "Muzealny zwierzyniec". Przedszkolaki miały za zadanie wyszukać wskazane zwierzęta na obrazach. Pani przewodnik opowiadała legendy i historie z nimi związane oraz zadawała zagadki. Na zakończenie każde dziecko stworzyło wymyślone przez siebie zwierzę. 
      To był miło spędzony czas.

      Wychowawcy grup Żabki i Tropiciele

     • Warsztaty "Ogród w słoiku"

      21.04.2023

      19 kwietnia klasy trzecie wybrały się na warsztaty przyrodnicze do Zaczarowanego Lasu w Kobylnikach. Dzieci stworzyły piękne, żywe ozdoby zamknięte w słoikach. Ogród w słoiku to niezwykle modna dekoracja, która zdobywa ostatnimi czasy serca wielu ludzi. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim pięknemu wyglądowi. Ozdoby te są również bardzo łatwe w pielęgnacji. Tworzenie własnych kompozycji z roślin okazało się niesamowitym doświadczeniem dla wszystkich. Zwieńczeniem wyjazdu była znakomita zabawa na sali zabaw. To był bardzo udany dzień.


      Zuzanna Balcerowiak
      Magdalena Maciaszek

     • Świetliczaki na tropie…...kolorów Świata

      19.04.2023

      Świetliczaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Napachaniu zrealizowały zadanie pierwsze z modułu V, docierając na kolejny kontynent – Australię oraz wyspy Oceanu Spokojnego, czyli Oceanię. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film przedstawiający Wielką Rafę Koralową, która zachwyciła nas swoim bogactwem i różnorodnością form życia.  To bez wątpienia  jeden z cudów natury, a dla nas niezwykle ciekawa tematyka na twórczą zabawę. Pomysł z wykorzystaniem folii spożywczej okazał się strzałem w dziesiątkę :) Oceńcie sami :) 


      Nauczyciele świetlicy 
       

     • ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA

      19.04.2023


      17 kwietnia to Światowy Dzień Kostki Rubika. A teraz o tym, dlaczego 3x3x3 to 27.
      Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy algorytmowo Światowy Dzień Kostki Rubika. Ta węgierska łamigłówka totalnie zakręciła w głowach naszych uczniów. Od dłuższego czasu łamią algorytmy na boisku, na korytarzy a czasem …… na lekcjach pod ławką. Nastał czas, aby to zmienić. Od teraz wszyscy pasjonaci 26 sześcianików (tego środkowego nie ma) mogą już na legalu i oficjalnie łamać kolejne rekordy w prędkości układania kostki. W Napachaniu objawił się niezwykły talent u jednej z uczennic- Oli Sekiety, która jest właścicielką niezwykłej kolekcji 27 kostek różnego rodzaju. Jednocześnie jest posiadaczką rekordu szkoły, który wynosi 23 sekundy. To krócej niż się stoi na czerwonym świetle w drodze do szkoły.

       

      Uświetniając ten dzień, każdy uczeń mógł sprawdzić się w układaniu kostki na czas w dwóch kategoriach – początkujący układali 1 ściankę, a zaawansowani całą kostkę. W jednej i drugiej grupie znalazły się osoby, które „wykręcały” wyniki poniżej minuty.
      Dla zaawansowanych było postawione również zadanie zespołowe, polegające na ułożeniu 27 kostek w jak najkrótszym czasie. Z tym zadaniem zmierzyło się 7 śmiałków, którzy z wielką pasją i
      zaangażowaniem układali swoje kostki. Widać było chęć jak najszybszego wykonania zadania. Czas, jaki uzyskali, to 7 minut i 24 sekundy. Wielkie Gratulacje.
      Dziękujemy i do zobaczenia przy kostce Rubika.

      Robert Górny, Karolina Jagodzik i Karolina Gładysiak

     • Krajkolandia

      15.04.2023

      Nadeszła wiosna. To idealny czas,aby bawić się i świętować w kontakcie z przyrodą. Klasy 1a i 1b wybrały się do Krajkolandii. Wyjazd połączony został z aktywnością na świeżym powietrzu - leśnymi podchodami, kratywnymi zajęciami, na których wykonaliśmy leśne skrzaty, spotkaniem ze zwierzętami i ogniskiem z kiełbaskami na zakończenie. Dużo ruchu i świeże powietrze, to jest to co lubimy najbardziej. 

      Wychowawczynie

     • Polowanie na czekoladowe jajeczka

      11.04.2023

      W środę podczas dużej przerwy Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wzięcia udziału we wspólnej zabawie polowania na czekoladowe jajeczka. Każdy mógł wśród drzew, traw znaleźć czekoladową niespodziankę. Zarówno dla pierwszaków jak i ósmoklasistów była to super zabawa. 


      Opiekun samorządu Joanna Szymańska

     • „Kwitnąca szkoła”

      11.04.2023

      Grupa Leśne Duszki wzięła udział w akcji „Kwitnąca szkoła”, której celem jest promowanie polskich lokalnych tradycji i kultury oraz rozpowszechnianie ekologicznej tendencji sadzenia drzew. Dzieci otrzymały sadzonki polskich gatunków jabłoni, które wspólnie posadziły. Drzewka mają swoich właścicieli, którymi są dzieci. Przedszkolaki zobowiązały się do podlewania i dbania o drzewka. Kiedy jabłonki zakwitną wszyscy będą się delektować pięknym widokiem.

      Wychowawcy grupy

     • Śniadanie wielkanocne

      11.04.2023

      W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, dekorowały sale, malowały pisanki, siały rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie przygotowane akcenty wielkanocne znalazły się na stole, do którego dziś zasiadły nasze przedszkolaki. Dzieci wraz z paniami złożyły sobie życzenia oraz podzieliły się jajkiem. Jednak najwięcej radości sprawił maluchom Zajączek, który ukrył dla nich drobne prezenty.
      Wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzymy spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła.


      Wychowawczynie grup

     • PLANETARIUM 

      05.04.2023

      Nasze przedszkolaki odwiedziły dzisiaj kosmos! Miały okazję skorzystać z niezwykłej podróży w nieznane dzięki mobilnemu planetarium Pana Pasjonaty. Dzieci odbywały zajęcia w dużym namiocie, w którym mogły zobaczyć całe niebo oraz znajdujące się na nim gwiazdy. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat planet i Ukladu Słonecznego. Były to dla nich bardzo ciekawe informacje. 


      Wychowawcy grup

     • DZIEŃ MARCHEWKI

      04.04.2023

      W dniu dzisiejszym przedszkolaki obchodziły Dzień Marchewki. Dzieci przebrane w kolory marchewki miło spędziły dzień - podczas nauki czytania, przeliczania oraz tworzenia własnych marchewek.
      Przedszkolaki poznały budowę marchewki, dowiedziały się, że to co najbardziej lubią i z apetytem jedzą to korzeń. Wzbudziło to wielkie poruszenie, gdyż korzeń kojarzy się dzieciom z czymś zupełnie innym.  Było bardzo wesoło i pomarańczowo.


      Wychowawczynie

     • PODCHODY 

      04.04.2023

      Któż z nas nie bawił się w podchody. W najmniej złożonej postaci zabawa polega na tym, że jedna grupa ucieka, zostawiając po drodze strzałki, ślady i zadania do rozwiązania, a druga grupa musi ją złapać.  Rozwija spryt, spostrzegawczość, pomysłowość i umiejętność logicznego myślenia. Umiejętność stworzenia dobrego terenowego  planu wraz z zadaniami to podstawa. Pierwsze kroki w tym kierunku uczynili uczniowie klasy 1a. Jutro wyjeżdżamy na wycieczkę na której zaplanowana jest leśna gra terenowa. Wszystko przed nami w praktyce.


      Sylwia Kiejnich

     • NO BACKPACK DAY W ZSP W NAPACHANIU 

      04.04.2023

      Samorząd Uczniowski zaprosił dzisiaj wszystkich  uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Zorganizował w naszej  szkole Dzień Bez Plecaka (No Backpack Day). Z tej okazji każdy miał zapakować swoje zeszyty, podręczniki i przybory szkolne do... wszystkiego, czego dusza zapragnie - z wyjątkiem plecaka. Wszystkich poniosła  fantazja. Pomysły uczniów i nauczycieli  wyszły poza schematy i pokazali światu, jak bardzo potrafią być kreatywni! 


      Samorząd Szkolny wraz z opiekunem

     • CIĄG DALSZY PREORDYNACJI ZAWODOWEJ W GRUPIE TROPICIELE

      04.04.2023

      Dziś dzieci z grupy Tropiciele odwiedziła mama Adasia. Pani Agnieszka Główczyńska opowiedziała zerówkowiczom o swoim wykształceniu i stanowisku pracy. Wspomniała także o zadaniach, jakie wykonuje każdego dnia pracując w salonie Volkswagena. Dzieci miały okazję również sprawdzić znajomość modeli samochodów. Później Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom o swoim hobby, którym jest meteorologia. Dzieci przypomniały sobie skąd się bierze deszcz i burza oraz przyglądały się chmurom. 
      Dziękujemy Pani Agnieszce za wspaniałe zajęcia i upominki.  Już się cieszymy na kolejne spotkanie dotyczące wiatru.


      Wychowawcy grupy Tropiciele

     • PLASTYCZNY PROJEKT WIELKANOCNY U KRASNALI

      04.04.2023

      Nasze najmłodsze przedszkolaki przez ostatni tydzień realizowały plastyczny projekt związany z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi. Dzieci poznawały tradycje związane z tym czasem, a także samodzielnie wykonywały pracę z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Zrobiły między innymi owieczki, kurczaki, pisanki oraz stroiki wielkanocne.  Celem projektu było przede wszystkim rozwijanie kreatywności oraz sprawności manualnej Krasnoludków, a także zapoznanie się z tradycjami wielkanocnymi. 


      Wychowawcy Krasnoludków

     • II POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY "DWIE WIEŻE"

      02.04.2023


      Dzień 31 marca dla miłośników szachów był dniem szczególnym.  Nasza szkoła miała zaszczyt już po raz drugi być gospodarzem niezwykłego wydarzenia.  Właśnie tutaj w Napachaniu odbył się II Turniej Szkół z powiatu poznańskiego pod patronatem starosty Jana Grabkowskiego – „Dwie Wieże”  
      Szachy przeżywające obecnie swój renesans zwróciły uwagę nie tylko samych graczy ale i znamienitych gości, którzy doceniając ten sport i młodych szachistów uświetnili  swoją obecnością nasz  turniej. Dlatego serdecznie dziękujemy za obecność podczas turnieju pana Wójta gminy Rokietnica  Bartosza Derecha,  wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu  pani Bożeny Chwaliszewkiej, Przewodniczącej Rady Gminy Rokietnica Izabeli Dziamskiej,  radnego gminy Rokietnica Mariusza Puk, Dyrektora ZSP w Cerekwicy  Macieja Ciesielskiego oraz Pana Przemysława Nykę przewodniczącego Rady Rodziców.      Sędzią głównym zawodów była pani Dorota Sikorska. Sędzia klasy państwowej oraz kandydatka na mistrza krajowego oraz aktywna działaczka w Wielkopolskim Związku Szachowym.
      Na liście startowej zameldowało się łącznie 29 uczestników z 12 szkół. W tym dwaj szachiści i szachistka  z pokaźnym dorobkiem szachowym. Po uroczystym wstępie pani dyrektor Małgorzata Łopatka uroczyście otworzyła turniej na pierwszej szachownicy ruchem pionka na pole e4. Przy szachownicy zasiadł triumfator poprzedniego turnieju Ksawery Adamski.
      Od samego początku zaznaczyła się mocna dominacja dwóch zawodników i zawodniczki, którzy po  3 rundach mieli komplet punków. W czwartej rundzie doszło do pojedynku między Leną Michalską (I kat.) a Ksawerym Adamskim (II+ kat.) gdzie górą była młoda szachistka ze Szkoły Podstawowej w Lusowie. Natomiast swoją czwartą partię wygrał również Franciszek Nowicki (II kat.).  Po  czterech rundach z kompletem punktów  pozostały tylko dwie osoby.  Piąta runda nie przyniosła rozstrzygnięcia ponieważ Lena Michalska  zremisowała z Franciszkiem Nowickim, a goniący ich Ksawery Adamski wygrał swoją partię.
      Szósta runda to znów pojedynki między faworytami. Tym razem wygrał Adamski Ksawery z Franciszkiem Nowickim a Lena  Michalska z dobrze spisującym się na turnieju Urygą Marcinem.
      Finałowa runda przyniosła jedną niespodziankę ponieważ Ksawery Adamski niespodziewanie zremisował z niżej notowanym przeciwnikiem  Adrianem Buko i finalnie uplasował się na miejscu trzecim.
      Warto wspomnieć również o naszych szachistach. Widać było, że ścisła czołówka jest poza ich zasięgiem. Jednak Kajetan Gajęcki (czwarte miejsce) i Miłosz Gradecki (11 miejsce) toczyli przez długi czas wyrównane pojedynki z Ksawerym Adamskim. Natomiast dwaj pozostali reprezentanci naszej szkoły zagrali zgodnie z oczekiwaniami Adam Ostry (14 miejsce) i Iwo Wiśniewski (16 miejsce).
      Ostatecznie klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
      Lena Michalska – I miejsce (6,5 punktów)
      Franciszek Nowicki – II miejsce (5,5 punktów)
      Ksawery Adamski  - III miejsce (5,5 punktów)

      Do wyłonienia miejsc II i III potrzebna była punktacja pomocnicza.
      Szczegółowe informacje na temat turnieju są pod tym linkiem: 
      https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5290362806468608
      Ale czy na pozostałych szachownicach nic się nie działo. Oczywiście, że się działo. W każdym z zawodników widać  pasję i chęć wygrywania. Było dużo emocji, czasem pojawiły się łzy po porażce czy duma i zadowolenie po wygranej pierwszej partii. Nie obyło się bez humorystycznych akcentów gdzie zawodnik Dawid Fiedler trzykrotnie zakończył partię poprzez pata  mając zdecydowaną przewagę na przeciwnikami w każdej z tych trzech partii.
      Na wręczeniu nagród byli obecni pan wice wójt Arkadiusz Klapiński , pani Jolanta Pankowska radna powiatu poznańskiego reprezentująca starostę Frankowskiego. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy upominek oraz dyplom natomiast Lena Michalska za zdobycie I miejsca dostała nagrodę rzeczową – smartphone Samsung Galaxy. Nagroda ta została ufundowana przez powiat poznański w celu podkreślenia, że warto grać w szachy bo czasem może to być tylko rozrywka ale również może to być sportowy wysiłek, który powinien być mocno nagrodzony.
      Pewne jest to, że po uśmiecha uczestników widać było, że nasz turniej stał się dla nich doskonałą okazją do rywalizacji i nawiązywania nowych znajomości w naszym powiatowym środowisku.

      Zapraszamy już za rok na III Powiatowy Turniej „Dwie Wieże”. Oczywiście w Napachaniu!


      Robert Górny

     • INFORMATYCZNY SUKCES W KONKURSIE BÓBR

      02.04.2023

      Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

      Chętni uczniowie z naszej szkoły w listopadzie 2022 wzięli udział w Miedzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Większość uczestników stawiała pierwsze kroki w konkursie i od razu z przytupem. Uczeń klasy IIb Iwo Wiśniewski zajął II miejsce, natomiast debiutujaca uczennica z klasy Ia Aleksandra Kloska otrzymała wyróżnienie.
      Wszystkim serdecznie gratuluję i już teraz życzę sukcesów w kolejnej edycji.

      Karolina Gładysiak

     • NAPACHANIE KOCHA OSZCZĘDZANIE

      02.04.2023

      "Gdy wiosna za pasem, a Ty wciąż z grymasem: Pieniędzy brakuje, niech ktoś poratuje!Lecz po co wymyślanie, skoro Napachanie kocha oszczędzanie! "- pod takim hasłem uczniowie klasy 3b wykonali plakat na konkurs przedstawiający sposoby oszczędzania pieniędzy, zorganizowany przez SKO. Uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią, dlatego zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz szkolną świnką- skarbonką.

      Magdalena Maciaszek

    • MATEMATYCZNY SUKCES NASZYCH ÓSMOKLASISTÓW!
     • MATEMATYCZNY SUKCES NASZYCH ÓSMOKLASISTÓW!

      28.03.2023

      Uczniowie klasy 8a – Agata Piłka, Piotr Osuch i Wiktor Wawrocki  –  zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie  matematycznym pt.MATEMATYCZNE LABORATORIUM KULTURY 2023 .

      Konkurs odbył się 23 marca na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im.Adama  Mickiewicza w Poznaniu.  Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z materiałami, dotyczącymi nowych dla nich zagadnień - FUNKCJE, wykonać odpowiednie notatki, następnie na podstawie tej wiedzy zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi zrozumienie świeżo poznanych zagadnień. Nasza wspaniała drużyna  porodziła  sobie doskonale i po dogrywce, ostatecznie zdobyła II miejsce.

      Uczniowie zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami oraz uzyskali dodatkowe punkty, uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym.

      Jednocześnie nasza szkoła została zaproszona do roli partnerów IX edycji Matematycznego Laboratorium Kultury 2024.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • ZŁOTY MEDAL SZYMONA

      28.03.2023

      W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych i Średnich w Karate WKF. W Zawodach brało udział ok 350 zawodników z całej Wielkopolski. 
      Z dumą informujemy, że nasz uczeń - Szymon Śniegocki, który reprezentował naszą placówkę, w swojej konkurencji indywidualnej Kata wywalczył złoty medal, pokonując zawodników z innych szkół. 
      rganizatorem Mistrzostw był MUKS Dynamic Akademia Karate, Polska Unia Karate oraz Szkolny Związek Sportowy.
      GRATULUJEMY!!!