• POLICJA KONNA W PRZEDSZKOLU

      22.05.2023

      W ostatni piątek nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście - policja konna! Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą policjantów oraz z ich kompanami w pracy, czyli końmi. Dzieci dowiedziały się, że stróże prawa poruszają się nie tylko radiowozami, ale też końmi, które jak się okazało są niezwykle ważne w ich pracy. Dzieci mogły zadawać pytania, a także same dosiąść, w asyście funkcjonariuszy, koni.  
      Wszystko dzięki uprzejmości taty Tymka z Tropicieli, który jest wyżej wspomnianym policjantem i odwiedził nasze przedszkolaki ze swoim wiernym kompanem. Dziękujemy bardzo. Była to dla dzieci niezwykła przygoda. 


      Wychowawcy

     • Warsztaty z quillingu

      22.05.2023

      Poniedziałkowe południe, klasa 3b spędziła na bardzo kreatywnych warsztatach z quillingu, prowadzonych przez p. Gosię Witkowską. Uczniowie poznali sposoby tworzenia pięknych ozdób, a także sami mogli spróbować swoich sił w robieniu kartek okolicznościowych. Trzeba przyznać, że wykazali się ogromną pomysłowością :-) Pani Gosi bardzo dziękujemy za poświęcenie czasu i podzielenie się z nami swoją pasją.

      Magdalena Maciaszek

     • TYDZIEŃ RUCHU W ZSP

      22.05.2023

      Od dzisiejszego poniedziałku 22 maja przystępilismy w naszej szkole i przedszkolu do ogólnoeuropejskiej akcji #MOVEWeek 

      MOVE Week (Tydzień Ruchu) to coroczne globalne wydarzenie, które pokazuje korzyści płynące z aktywnego stylu życia oraz regularnego uprawiania sportu i aktywności fizycznej.

      Poranny rozruch rozpoczęliśmy o godz. 8:00 na sali gimnastycznej pod hasłem RUSZAJ SIĘ BO ZARDZEWIEJESZ. 

      Oto dzisiejsza relacja.

     • PODSUMOWANIE AKCJI STRAŻNICY LASÓW

      22.05.2023

      Z radością informujemy, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu znalazł się na mapie Strażników Lasów!
      W marcu dzieci z klasy 3a wzięły aktywny udział w II edycji akcji “Cała Polska maluje GIGA LAURKĘ dla Strażników Lasów”.  Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.

      Ponad 20 000 dzieci z całej Polski stworzyło laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami – w tym MY!
      Nasza GIGA laurka składa się z 3267 laurek namalowanych przez dzieci ze 148 placówek edukacyjnych okalających Puszczę Notecką.
       

      Dziś mieliśmy okazję zobaczyć ją na własne oczy w naszej szkole- koordynator projektu postanowił złożyć nam osobiście wizytę i pokazać wspólnie stworzony przez nas wszystkich projekt. Wizyta gościa oraz wykonana laurka zrobiła na nas ogromne wrażenie. Każdy mógł odszukać na giga laurce własną pracę, choć było to nie lada wyzwanie. 
      Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim leśnikom i strażakom za wykonywaną przez nich trudną pracę.
      Pamiętajmy las płonie bardzo szybko, a rośnie latami.

      Zuzanna Balcerowiak

     • Uczymy dzieci programować

      22.05.2023

      – zajęcia z wykorzystaniem robotów Ozobot

      To już kolejne zajęcia z małymi, ale bardzo inteligentnymi robotami do nauki programowania. Tym razem uczniowie w ramach świetlicowych zajęć tworzyły trasy dla robotów - parasole, a następnie próbowały zakodować je, według własnych pomysłów. Ozoboty zabrały dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Uczniowie dobrze się bawili i w sposób przyjazny wykorzystywali najnowocześniejsze technologie.


      Nauczyciele świetlicy

     • SPOTKANIE Z TRZMIELAMI 

      18.05.2023

      W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedziła mama Agatki - Pani Justyna Zwierzyńska, która opowiedziała dzieciom o trzmielach, wykorzystywanych do zapylania kwiatów pomidora i innych warzyw oraz owoców. Nasz gość wyjaśnił różnicę między bąkiem a trzmielem. Przedszkolaki zobaczyły specjalny ul z rodziną trzmieli, poznały ich cykl życia oraz mogły nakarmić trzmiele pyłkiem. Ponadto, dzieci poznały bardzo pożytecznego owada, który nosi nazwę "złotooki" i rozsypały jego larwy w przedszkolnych ogródkach.
      Bardzo dziękujemy Pani Justynie za poświęcony czas i ciekawe zajęcia o trzmielach. 

      Wychowawczynie

     • MALOWANIE NA WODZIE

      17.05.2023

      W maju odbyły się w klasach pierwszych warsztaty  malowania na wodzie. Sztuka ta (zwana też Ebru) to tradycyjna sztuka zdobienia papieru za pomocą nakładania na wodę warstw farby i tworzenia na niej różnych wzorów za pomocą patyczków. Korzenie tej sztuki sięgają  X wieku i wywodzą się z Japonii. Podczas warsztatów każdy z uczestników ozdobił poznaną techniką sowę zakładkę. Doświadczenie to było bardzo fascynujące, lecz wymagające dużego skupienia. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Nasze sowy stały się przepiękne, a każdy wzór niepowtarzalny.


      Sylwia Kiejnich

     • WIZYTA W OSP NAPACHANIE

      15.05.2023

      Nasze przedszkolaki odwiedziły remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Napachaniu. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, o sprzęcie którego używają podczas akcji, omówili zasady alarmowania oraz bezpieczeństwa. Każdy przedszkolak mógł obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie oraz poczuć się jak dzielni strażacy gaszący pożar- zabawy z wodą były strzałem w dziesiątkę!

      Dziękujemy panom strażakom za poświęcony czas oraz za przekazanie cennej wiedzy, która pozwoli każdemu z nas czuć się bezpiecznie! 

      Wychowawcy grup

     • PREORIENTACJA ZAWODOWA 

      15.05.2023

      W dniu dzisiejszym grupę Żabek i Leśnych Duszków odwiedził Pan Kamil Frontczak - tata Łucji i Gabrysi, który zajmuje się sprzedażą znaków drogowych. Dzieci poznały nazwy niektórych znaków, a także dowiedziały się z czego są zrobione. Największą radością była możliwość ich dotknięcia. Na zakończenie maluchy otrzymały prezent - odblaskowe opaski i zawieszki.
      Serdecznie dziękujemy Panu Kamilowi za poświęcony czas i zaprezentowanie naszym przedszkolakom swojej pracy. 

      Wychowawcy grupy Żabek i Leśnych Duszków

     • TUTORING RÓWIEŚNICZY

      15.05.2023

      Wolontariusze naszej szkoły rozpoczęli cykl zajęć tutoringu przekrojowego, który polega na przekazywaniu wiedzy na dany temat przez starszego ucznia młodszym kolegom i koleżankom. Odwiedzili uczniów IIIb i poprowadzili wykład o „Historii mundiali” oraz uczniów IIa, dla których przygotowali materiał pt. „Zwierzęta, których jeszcze nie znacie”. Wolontariusze przeprowadzili również zajęcia w młodszych klasach o „Zdrowym trybie życia ” oraz „Ekologii ”.  Uczniowie z podziwem słuchali starszych kolegów.

      Małgorzata Żebrowska

     • Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek Szkolnych

      11.05.2023


      Dzisiaj obchodzilam swoje wyjątkowe  święto. Z tej okazji miałam odwiedziny najmłodszych czytelników,   grupę Krasnoludków, a także innych czytelników z naszej szkoły. Przepięknie zaśpiewane sto lat i życzenia bardzo mnie wzruszyly i utwierdzily w nieustajacej radości dzielenia się miłością do tego miejsca. Serdecznie dziękuję za pamięć. Czuję wielką radość , że moja biblioteka tętni życiem i jest chętnie odwiedzana zarówno przez 3- latków jak i 15 -latków.  Z okazji tygodnia bibliotek uczniowie klas ósmych będą  czytać książki młodszym kolegom i koleżankom. Dziękuję Wam ósmoklasiści,  że pomagacie mi w rozwijaniu   dziecięcej wyobraźni.

      Elżbieta Skrzypczak

     • RAZEM PRZEZ CZTERY PORY ROKU

      28.04.2023

       
      Przedszkolaki z Napachania wykonały zadania z 3 modułu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Razem przez cztery pory roku". Ma on na celu uwrażliwiać dzieci na przyrodę i rozbudzać zainteresowanie otaczającym je środowiskiem naturalnym. Dzieci w tym module poszukiwały wiosny na spacerach, wykonały eko instrumenty muzyczne, które później wykorzystały podczas pochodu wiosennego z okazji powitania wiosny oraz wykonywały w swoich grupach eko pracę plastyczne z okazji Dnia Ziemi. Była to dla dzieci niezwykła lekcja oraz dobra zabawa! 


      Wychowawcy grup

     • Sukcesy naszego ucznia

      28.04.2023

      W dniach 22.04-23.04. w Pleszewie odbyły się rankingowe zawody Polskiej Unii Karate Central Poland Open Grand Prix Karate WKF. Udział w zawodach wzięło ok.700 zawodników z 6 krajów.
      Nasz uczeń - Szymon Śniegocki, trenujący w Kuzi Sport Poznań, stanął dwa razy na podjum. Zajął 3. miejsce w kategorii junior młodszy oraz 3. miejsce w kategorii junior. W wyższej kategorii junior  jest to jego pierwszy medal. GRATULUJEMY!

     • KONKURS RECYTATORSKI

      28.04.2023

      W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod tytułem "Wiosna z Brzechwą i Tuwimem". W konkursie wzięło udział 24 uczestników, którzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3,4 letnie oraz 5,6 letnie. W jury zasiadły pani Dyrektor Małgorzata Łopatka, pani Monika Rybak, pani Elżbieta Skrzypczak, które oceniały przede wszystkim pamięciowe opanowanie wiersza, jego długość i interpretację. 
      Ostatecznie laureatami konkursu zostali: 

      - w kategorii dzieci 3,4 letnich:

      I miejsce Helena (Krasnoludki)
      II miejsce Zuzanna (Leśne Duszki)
      III miejsce Olaf (Leśne Duszki)

      -  kategorii dzieci 5,6 letnich:

      I miejsce Borys (Tropiciele)
      II miejsce Łucja (Żabki)
      III miejsce Julia (Żabki).

      Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie i piękną recytację otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy. Brawa za odwagę! Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!  


      Wychowawcy grup

     • Akcja Żonkile 2023

      28.04.2023

      19 kwietnia obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji przystąpiliśmy do Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

      Honorata Pytel, Elżbieta Skrzypczak, Maciej Waliszewski

     • Dzień Fryzur z Papieru 

      25.04.2023

      Klasa 3a wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Artystycznym Dzień Fryzur z Papieru 2023. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie własnej fryzury z dostępnych materiałów papierowych takich jak gazeta, rolki od papieru, kolorowe kartki, bibuła i wiele innych. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością w przygotowywaniu swojej fryzury. Dzieci świetnie się przy tym bawiły, co widać na załączonych zdjęciach.

      Zuzanna Balcerowiak


       

       

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

      25.04.2023

       

      Przedstawiamy Wam skrót piątkowych wydarzeń tym razem w formie krótkiego teledysku. Szczególne podziękowania kierujemy dla :
      @Puk Rokietnica, a w szczególności pana Adama Kasperka za odwiedzenie naszej szkoły i poświęcenie czasu dzieciom

      @Kingspan Water and Energy za ogromne wsparcie w przygotowaniu całego wydarzenia, ufundowanie nagród i roślin dla dzieci

      @Chojnacki Art za przygotowanie foto relacji i filmu

      @Katarzyna Cyganowska za piękną fotobudkę, z której korzystali wszyscy uczniowie

      Rodzicom naszych Uczniów za zakup krzewów owocowych i zorganizowanie narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia zajęć przyrodniczych
      Dziękujemy!!!

     • DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

      25.04.2023


      21 kwietnia to bardzo ważny dla wszystkich ludzi dzień. Wiedzą o tym dobrze nasze przedszkolaki! Dzień Ziemi świętowały bardzo hucznie. Oczywiście od samego rana przeszły przez Napachanie i posprzątały śmieci. Dzieciom szło to bardzo sprawnie! Wypatrywały nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Przedszkolaki dobrze wiedzą, dlaczego śmieci powinny być w koszu, a nie poza nim! Każda z grup wykonała również eko pracę plastyczne, utrwaliła wiadomości na temat dbania o naszą planetę oraz zdobyła nowe informacje na ten temat. Dzieci popołudniu posadziły również pelargonie i bratki, które teraz pięknie zdobią parapety naszego przedszkola, a przy tym oczywiście produkują tlen!


      Wychowawcy grup