• NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

      11.03.2022

       

        Dzisiejszy dzień w naszej świetlicy był niezwykle atrakcyjny.  W ramach spotkań z cyklu „Niezwykle kobiety  i niezwykłe zawody” gościliśmy Panie wykonujące różne zawody. W dopołudniowych godzinach odwiedziła nas Pani Agnieszka Kram – Bojanowska – Sołtys Napachania – Dalekie, Radna Gminy Rokietnica, z zawodu  krawcowa. Świetliczaki wysłuchały w jaki sposób i dlaczego nasz gość pełni społeczne funkcje i na czym polega praca krawcowej. Pani Agnieszka pokazała dzieciom jak działa maszyna do szycia. Dla naszych Świetliczaków uszyła flagę Ukrainy, która zapewne będzie służyć jako duchowe wsparcie  Ukraińskim koleżankom i kolegom przebywających w naszej szkole.


        Kolejni goście, to Pani Katarzyna Guzikowska – kosmetyczka oraz Karolina Śmieszalska - fryzjerka. Te sympatyczne Panie przez moment, ku uciesze dziewczynek zamieniły  naszą świetlicę w gabinet kosmetyczno – fryzjerski.
      Przy okazji poznaliśmy kilka sposobów robienia modnych fryzur. Wszystkim Paniom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i  zaprezentowanie nam swojego  warsztatu pracy.
        To był wspaniały dzień, pełen emocji i wrażeń.

      Nauczyciele świetlicy

     • NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

      10.03.2022

        W środę 9 marca Świetliczaki miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą zawodu pielęgniarki. Naszym gościem w ramach spotkań "Niezwykłe kobiety i niezwykłe zawody" była szkolna pielęgniarka - Pani Sonia Maruszewska, która podkreśliła, że praca pielęgniarki jest bardzo odpowiedzialna, nie zawsze miła i przyjemna, ale niezwykle satysfakcjonująca.

        Dziękujemy Pani Soni za poświęcony nam czas i przybliżenie piękna zawodu, który polega na dawaniu siebie drugiemu człowiekowi.

      Nauczyciele świetlicy

     • NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

      09.03.2022

        We wtorek 8 marca w Dzień Kobiet gościliśmy w świetlicy Panią Annę Drożan. To kolejna niezwykła kobieta z niezwykłym zawodem - Psi  Groomer.  Świetliczaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się zabiegom pielęgnacyjnym zwierząt przyniesionych przez naszego gościa (pies, kot, świnka morska).

        Każdy mógł spróbować swoich umiejętności w zakresie strzyżenie, mycia a także pielęgnacji psimi kosmetykami.

        Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za ciekawą lekcję, która pokazała, że psi groomer to osoba z dużymi umiejętnościami manualnymi i ogromnym sercem do zwierząt.

      Wychowanie świetlicy

    • Zbiórka dla mieszkańców Ukrainy
     • Zbiórka dla mieszkańców Ukrainy

      08.03.2022

      Miło nam poinformować, że nasza szkoła nawiązała współpracę z Caritas Polska, w związku z tym zaczynamy działać i pomagać!
      Wszyscy wiemy, że Nasi Sąsiedzi potrzebują teraz naszej pomocy, dlatego organizujemy pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

      Liczymy na Wasza pomoc! 

      Zbiórka będzie trwała od 07.03.-14.03.2022r.
      Będziemy zbierać:
      - nowe: koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy, kubki termiczne, bandaże, opatrunki, woda utleniona;
      - kosmetyki osobiste: szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon itp.;
      - produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron.

      Wszystkie te rzeczy będzie można składać przy wejściu do naszej szkoły, gdzie zostaną ustawione kartony.

      Produkty, które zostaną zebrane przekażemy do centrali Caritasu Poznańskiego, skąd zostaną rozdysponowane do ośrodków, które będą przyjmować uchodźców wojennych.

       


      Już teraz bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie i okazane serce!

      Pamiętajmy: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi - Św. Jan Paweł II

     • NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

      08.03.2022

        W tym tygodniu obchodzimy święto Dnia Kobiet. Z tego powodu najbliższy tydzień w świetlicy upłynie pod hasłem ”Niezwykłe kobiety i niezwykłe zawody”. Podczas tych spotkań Świetliczaki zapoznają się z różnymi zawodami i zajęciami wykonywanymi przez kobiety.

        Dzisiaj odbyło się takie pierwsze spotkanie. Naszym gościem była Pani Klaudia Surmie- strażak z naszego OSP w Napachaniu. Dzieci dowiedziały się, jak, kiedy i kto  może zostać  strażakiem, czym jest OSP, PSP oraz MDP - Młodzieżowa Drużyna oraz w jakich akcjach straży pożarnej uczestniczył nasz gość. Dzieci mogły obejrzeć i przymierzyć strój, w który są ubrani strażacy podczas akcji.

        Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

        Bardzo dziękujemy Pani Klaudii za to, że pokazała nam, jak wygląda ciężka służba i praca strażaka oraz  że tak ciężką służbę mogą pełnić też KOBIETY.

      Nauczyciele świetlicy.

    • TYDZIEŃ Z DINOZAURAMI
     • TYDZIEŃ Z DINOZAURAMI

      06.03.2022

        Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Z tego powodu w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im jeden dzień - Dzień Dinozaura, który jest w Polsce obchodzony 26 lutego.

        W tym tygodniu nasze Świetliczaki dowiedziały się, co znaczą nazwy poszczególnych dinozaurów i gdzie żyły. Poznały zawód archeologa i paleontologa oraz co to jest skamielina. Zorganizowały wystawę figurek dinozaurów oraz ciekawych książek na ich temat.

        Dużym zainteresowaniem cieszyła się ”Dinowa” fotobudka, w której każdy mógł sobie zrobić zdjęcie.

        To był ciekawy, pełen wrażeń tydzień.

      Nauczyciele świetlicy

    • WAŻNE!
     • WAŻNE!

      28.02.2022

      W związku z wydarzeniami na Ukrainie odbyło się spotkanie dotyczące organizacji pomocy przez Gminę Rokietnica. Poniżej przekazujemy kilka ważnych informacji:

      1. Gmina Rokietnica koordynuje pomoc wszystkich instytucji z jej terenu.

      2. Strona Gminna oraz profil FB Gminy zawiera wszelkie informacje dotyczące obecnie funkcjonujących akcji oraz całego zakresu możliwej pomocy:

      https://liblink.pl/yZg1SNGD4i  
      https://liblink.pl/9r5GnLut0j 
      https://liblink.pl/eSyAhYfwqF

      3. Został uruchomiony przez Gminę Rokietnica specjalny adres email: ukraina@rokietnica.pl pod który może pisać każdy, kto chce zaproponować dowolną pomoc (finansową, mieszkaniową, psychologiczną, prawną lub inną). W oparciu o zebrane informacje budowana jest baza ofert pomocy, które będą wykorzystane w chwili, kiedy będzie to potrzebne. Na adres ten można też zgłaszać zapytania z potrzebą konkretnej pomocy.                   
      4. Trwają przygotowania do objęcia przybyłych dzieci zajęciami szkolnymi organizowanymi przez przedszkola i szkoły.    
                                                   
      W tych trudnych dniach, liczymy na ludzką pomoc i solidarność "Bo ludzi dobrej woli jest więcej".
       

     • Arka Noego w języku polskim, angielskim i hiszpańskim

      27.02.2022

        W lutym dzieci z klas pierwszych i drugich, w ramach zadania dla chętnych uczniów, wykonały dowolną techniką prace plastyczne, przedstawiające zwierzęta Arki Noego. Należało także przetłumaczyć nazwy zwierząt na język angielski i język hiszpański, co wymagało poszukania ich nazw w słownikach. Dzieci miały możliwość ćwiczenia słownictwa. Celem zadania było rozwijanie twórczości artystycznej uczniów, nauka i utrwalanie wyrazów języków obcych oraz zainteresowanie się Pismem świętym dla dzieci.

        Zapraszamy do galerii prac dzieci.

      Karolina Staszak

     • Bal karnawałowy w grupie Krasnoludki

      27.02.2022

        W czwartek w grupie Krasnoludki odbył się Balik Karnawałowy.
        Dzieci tańczyły i bawiły się cudownie w rytmie najlepszych przebojów play listy dziecięcej. Nie zabrakło atrakcji i konkursów. W przerwach między tańcami dzieci zajadały sie słodkościami. Wszyscy super się bawili.
        Dziękujemy rodzicom za pomoc i dostarczenie dzieciom słodyczy oraz za piękne stroje.
       

      Wychowawcy grupy

    • Laboratoria Przyszłości
     • Laboratoria Przyszłości

      22.02.2022

        Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości.

       Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
      Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).


        Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w wysokości 80 400 złotych. Ze środków tych zostały zakupione m.in. drukarki 3D, lutownice, maszyny do szycia, teleskop, mikroskopy, aparat fotograficzny, mikrofony i wiele innych, które posłużą od września 2022 roku do realizacji zajęć, rozwijających umiejętności i zainteresowania naszych uczniów.

     • Dzień Poczty w grupie Żabki

      21.02.2022

      W grupie Żabki odchodziliśmy Dzień Poczty. Żabki dowiedziały się kto to jest listonosz, czym się zajmuje, jaka jest droga listu od napisania do otrzymania, poznaliśmy zwroty nadawca i odbiorca. Utrwaliliśmy i przyporządkowaliśmy przedmioty do nazw, dzieliliśmy wyrazy na sylaby, przeliczaliśmy i odkodowaliśmy drogę listonosza do skrzynki pocztowej. Na zakończenie wykonaliśmy metodą origami kopertę na listy.

      Wychowawcy

     • "Niech żyje bal"

      21.02.2022

         W najstarszej grupie przedszkolnej odbył się Bal karnawałowy. Tańce, hulańce i wygibańce królowały w sali zerówki. Nie zabrakło zabaw z balonami, a także poczęstunku dla wszystkich uczestników. Na koniec Tropicieli odwiedziła Pani Dyrektor i chętnie zatańczyła ze wszystkimi do utworu MACARENA.

      Wychowawcy

     • Walentynki

      21.02.2022

         14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia Walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski Walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem), słodyczy w kształcie serca, kwiatów i innych niespodzianek. 

         Nie zabrakło tego również w naszej szkole. Była fotobutka i niespodzinaki dla wybranych koleżanek i kolegów oraz nauczycieli. 

      Sylwia Kiejnich

     • Walentynki w przedszkolu

      15.02.2022

        W naszej placówce się zaczerwieniło, a to wszystko za sprawą Walentynek. Nie zabrakło balonów w kształcie serc, zabaw dydaktycznych i tańców, a także prac plastycznych związanych z tym świętem. Przedszkolaki upiekły coś słodkiego. Każdy chętny mógł pozować do zdjęć w fotobudce. Na koniec wychowawczynie, w ramach sympatii, obdarowały dzieci lizakami.

      Wychowawcy grup

     • Czas karnawału

      15.02.2022

        Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci. Dostarcza im wielu przeżyć i radości.

        Tak było również w naszej szkole. Uczniowie klas I-III w pięknie udekorowanych salach, pełnych balonów i serpentyn wcielili się w różne postaci.  Można było spotkać: wróżki, królewny, kotki, biedronki, księżniczki, Czerwonego Kapturka, rycerzy, piratów, policjantów, karateków, żołnierzy,  Spidermanów, Minionki, smoka Szczerbatka na nawet Jamesa Bonda i wiele innych bajkowych i tajemniczych  postaci. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Podczas zabawy wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Trzeba się było trochę natrudzić i spróbować swoich sił w przygotowanych przez wychowawczynie zabawach. Oczywiście znalazło sie również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Nasza zabawa przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczyła  wszystkim niezapomnianych wrażeń.

       Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Mamy nadzieję, że nie będzie pandemii i będziemy mogli  bawić się  wtedy wszyscy razem na naszej sali gimnastycznej. Teraz mogliśmy to zrobić tylko w naszych klasach.


      Sylwia Kiejnich

     • 112 DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO

      17.02.2022

        11 lutego grupa Żabki obchodziła Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Porozmawialiśmy, jak ważny jest to numer i kiedy z niego można korzystać. Uczyliśmy się, jak prawidłowo wezwać pomoc . Zwieńczeniem obchodów tego dnia była grupowa praca plastyczna oraz doskonalenie prawidłowego kreślenia cyfr z numeru 112.

      Wychowawcy