• AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

      21.06.2023

      W naszym przedszkolu oczywiście promujemy jak możemy czytelnictwo. Jest to bardzo ważna sprawa. Szczególnie istotna dla takich małych dzieci, bo jak wiemy " Czym skorupka za młodu...". Przez ostatni miesiąc odwiedzali nas chętni rodzice naszych milusińskich, którzy czytali im przeróżne tytuły. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek oraz odpowiadały na zadawane pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i urozmaicenie naszego przedszkolnego życia swoją obecnością. 


      Wychowawcy Krasnoludków oraz Żabek

     • Żabki w Czterech Porach Roku - Wiosna 

      14.06.2023

      Kolejną porą roku, w której żabki czuły się idealnie była wiosna. Wraz z jej nadejściem do naszej grupy zawitały nowe siły i chęci. Ćwiczyliśmy i udoskonalaliśmy nasz paluszki i rączki podczas przeróżnych prac. Nauka przez zabawę i tworzenie wychodziło wszystkim idealnie.
      Poza podstawowymi umiejętnościami ćwiczyliśmy najważniejszą - sztukę rozmowy i kompromisu - bo siedząc razem przy jednym stole sztuka rozmowy bardzo się przydała:). Wiosna była u nas kolorowa i radosna.

      Wychowawcy grupy

     • DZIEŃ SZTUKI

      14.06.2023

      Z okazji Światowego Dnia Sztuki uczniowie wzięli udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym, którego tematem była "Kopia Dzieła Malarskiego". Interpretacja tematu była dowolna a każdy uczestnik konkursu mógł wykonać tylko jedną pracę, techniką malowania dowolnymi farbami lub kredką w formacie A3 lub A4. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz IV-VIII.
      Powołana Szkolna Komisja Konkursowa
      wyłoniła zwycięzców:
      w klasach1-3
      I Miejsce- Michał Araszkiewicz 1b,
      II Miejsce- Maja Olesiak 1a,
      III Miejsce- Marcel Zwierzychowski 2b.
      W klasach 4-8
      I Miejsce: Maria Kurczewska 4b,
      II Miejsce: Natalia Araszkiewicz 6,
      III Miejsce: Franciszek Podskok 4b.
      Dyplomy i nagrody będą rozdane w środę 21 czerwca br.
      Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie i gratuluję dużej wyobraźni twórczej.
      Rodzicom z Rady Rodziców dziękuję za zakup pięknych nagród dla wszystkich dzieci. Zapraszam do konkursów plastycznych w następnym roku szkolnym.


      HP

     • FESTYN RODZINNY 

      14.06.2023

      W minioną sobotę w Napachaniu odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców. Atrakcji było tak wiele, że aż mogło się zakręcić w głowie: wata cukrowa, popcorn, wozy strażackie, dmuchańce, malowanie buziek, kiermasz oraz występy naszych przedszkolaków. Każda z grup przygotowała krótkie przedstawienie dla rodziców. Dumni rodzice nie kryli swojego wzruszenia oglądając przepiękne występy swoich pociech.
      Tego dnia odbył się również konkurs piosenki, gdzie ukazały się nam prawdziwe artystyczne talenty.
      Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy!
      Dziękujemy naszej niezawodnej Radzie Rodziców za organizację tak wspaniałego festynu! Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok. 


      Wychowawcy grup

     • ŚWIĘTO MATEMATYKI W NAPACHANIU 

      07.06.2023

       „Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.“ 
      ~  Jean Fabre ~

      Dzisiaj w naszej szkole biegał KANGUR... nie do wiary! Kangur? Tak, Kangur Matematyczny, Międzynarodowy Konkurs, którego XXXII edycję mieliśmy przyjemność podsumować. 

      W tegorocznej edycji w województwie wielkopolskim, czyli w  rejonach rokietnickim i poznańskim, wzięło udział ponad 24 000 uczestników. Laureaci konkursu w obecności zaproszonych gości odebrali swoje nagrody, pozostali uczestnicy pewnie niebawem również odbiorą swoje upominki.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i  już dzisiaj zachęcamy do udziału w kolejnej edycji. Konkurs odbędzie się jak zawsze w trzeci czwartek marca 2024 roku.
      Powodzenia!

      Karolina Gładysiak

     • OLIMPIADA SPORTOWA 

      07.06.2023

      Dzisiaj grupa Tropicieli udała się podmiejskim autobusem do Cerekwicy, aby wziąć udział w Olimpiadzie Sportowej sześciolatków o puchar przechodni Wójta. Dzieci musiały się wykazać szybkością, siła i celnością. Dzieci skakały w workach, na piłce, rzucały do celu, biegły po przeszkodach, toczyły oponę i przenosiły ciężary. Tropiciele spisali się na medal. Zajęli zaszczytne 2. miejsce na podium. Wspaniałego dopingu i dobrej zabawy było pod dostatkiem. 
      Kochani Tropiciele jesteśmy z Was dumne!

      Wychowawcy:
      Anna Kwiatkowska
      Dorota Popiołek

     • WŚRÓD ZWIERZĄT – KACPERKOWE RANCZO

      07.06.2023

      5 czerwca uczniowie klas 1a i 3b wybrali się do Kacperkowego Rancza w Wychowańcu koło Obornik. To wyjatkowe miejsce potrafi  skaraść  każde  serce, szczególnie tych, którzy kochają zwierzęta. Osły, konie, krowa, strusie, kozy, króliki, barany, papużki, gołębie …, to wielka rodzina przyjaznych zwierzaków. Można je pogłaskać, przytukić, wziąć na ręce a nawet wydoić krowę. Dzięki uprzejmości właścicieli jeździliśmy ciągnikiem z przyczepami, zjeżdżaliśmy z dmuchańców i zjedliśmy smaczne pieczone kiełbaski. To był dzień pełen wrażeń.

      Sylwia Kiejnich
      Magdalena Maciaszek

     • IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

      07.06.2023

      Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że w rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2022/23 osiągnęliśmy ogromny sukces!
      W ramach klasyfikacji generalnej Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajęliśmy wysokie 6. miejsce (startowały 62 szkoły). Dnia 5 czerwca nasza delegacja pojawiła się na ceremonii dekoracji, na stadionie lekkoatletycznym przy Liceum Ogólnokształcącym w Puszczykowie, żeby odebrać puchar i grawer z wyróżnieniem.
      Warto wspomnieć również, że w Igrzyskach Dzieci zajęliśmy z kolei wysokie 18. miejsce (w tej kategorii startowało 68 szkół).
      Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za walkę! Jesteśmy z Was dumni!

       

      nauczyciele wychowania fizycznego

     • Szachowa Niespodzianka !

      07.06.2023

      Z ostatniej chwili!!!
      Kolejny turniej szachowy z udziałem naszych reprezentantów.
      W Baranowie zameldowali się Zuzia Rutkowska, Andrzej Rutkowski, Iwo Wiśniewski  oraz Dawid Biela.
      Zuzia w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce i zdobyła IV kategorię szachową i jest pierwszą dziewczynką z kategorią szachową w naszej szkole – Gratulacje!
      Iwo w swojej grupie wiekowej do 11 lat zajął drugie miejsce zdobywając 6 punktów na 7 możliwych. Brawo!
      Dawid Biela zdobył 4 punkty na 7 i uzyskał 12 lokatę i Andrzej Rutkowski zdobył 3 punkty plasując się na 28 lokacie.
      Brawo dla całej czwórki uczestników.  

      Do zobaczenia przy szachownicy

      Robert Górny

     • DZIEŃ DZIECKA w przedszkolu

      03.06.2023


      1 czerwca to w przedszkolu wielkie święto! Tego dnia czekało na naszych milusińskich skoro atrakcji. Zawody sportowe, bańki mydlane, świetna zabawa, a nawet lody! Każdy z przedszkolaków wrócił tego dnia do domu z uśmiechem na twarzy.

      "KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT".

      Wychowawczynie

     • 1 CZERWCA DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU

      03.06.2023

      Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się już po raz kolejny - Dzień Sportu, organizowany przy współudziale Rady Rodziców.
      Każda klasa brała udział w 13-stu konkurencjach sportowych i walczyła o zebranie jak największej ilości punktów.

      W kategorii młodszej (klasy 1-3)
      🥇3b
      🥈2b
      🥉3a

      W kategorii starszej (klasy 4-8)
      🥇8a
      🥈6a
      🥉5b

      Wszystkim uczniom należą się gromkie brawa.
      Dzieci zasłużyły sobie na słoneczną pogodę i każdy z przyjemnością skosztował lodów.
      Było dużo zabawy, śmiechu oraz pozytywnej energii. 

      Również dzisiaj odbył się finał PIERWSZEGO WEWNĄTRZSZKOLNEGO TURNIEJU W PALANTA O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY.
      Pierwszy w historii naszej szkoły tytuł Mistrza Palanta zdobyła klasa 8A. Gratulacje!

      Imprezę zakończył mecz w palanta - uczniowie kontra nauczyciele. Belfry wygrały jednym punktem, ale nie to było najważniejsze, priorytetem była dobra zabawa w duchu walki fair play.

      Życzymy wszystkim Dzieciom wszystkiego, co najlepsze.
      Nauczyciele wychowania fizycznego.

     • Wizyta w bibliotece

      03.06.2023

      Dziś gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Rokietnicy, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zasobów biblioteki, pracy bibliotekarza oraz  licznych wydarzeniach odbywających się w bibliotece. Po drodze odwiedziliśmy lodziarnię i plac zabaw, gdzie spotkaliśmy naszych przedszkolnych kolegów. Z wycieczki wróciliśmy bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia, pełne brzuchy i niezwykłe wrażenia jakie przyniosła krótka, ależ jakże emocjonująca jazda autobusem podmiejskim ;) Polecamy!


      Małgorzata Kurek

    • Iwo Wiśniewski na Mistrzostwach Wielkopolski do lat 9
     • Iwo Wiśniewski na Mistrzostwach Wielkopolski do lat 9

      30.05.2023

      Zapowiadany turniej dobiegł końca. Iwo po trzech dniach zmagań nad szachownicą w końcu pojawił się w szkole. Od razu zdawał relację z turnieju i z tego co mu wyszło a nad czym musi jeszcze popracować. W ręku trzymał cały plik kartek z zapisanymi partiami. Będą one niezbędne do szachowej analizy. Szachy są właśnie taką dyscypliną sportu, która uczy bardzo wielu umiejętności. Jedną z nich jest analiza swoich decyzji podjętych przy szachownicy podczas turniejowej rozgrywki. 
      Iwo w 9 partiach uzyskał 5 i pół punktu i zajął ostatecznie 12 miejsce na 35 zawodników.  Od 7 miejsca  dzieliło go tylko nieznaczna strata (punktacja pomocnicza).  Brawo!
      Do zobaczenia przy szachownicy.

      Robert Górny

    • CZAS EGZAMINACYJNY… ZA NAMI
     • CZAS EGZAMINACYJNY… ZA NAMI

      29.05.2023


      Przez ostatnie trzy dni 55 naszych uczniów z klasy 8a i 8b przystępowało do pierwszego poważnego egzaminu. Wyposażeni w wiedzę, umiejętności, mobilizujący stres, nadzieję i wiarę, że dadzą radę, podjęli zmagania z językiem polskim, matematyką i językiem obcym. Pierwszego dnia otrzymali też koniczynkę na szczęście, osobiście przypinaną przez naszą Panią Dyrektor. W przygotowanych salach, w towarzystwie życzliwych i uśmiechniętych członków komisji, licząc tylko na siebie (i trochę na szczęście), rozwiązywali w arkuszach egzaminacyjnych kolejne zadania. Cała pozostała część społeczności szkolnej (uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice), dbając o to, by egzamin przebiegał w spokojnej atmosferze, zaciskała mocno kciuki.

      Szczególne podziękowania kierujemy również do pań pielęgniarek, które dbały o dobrostan fizyczny i psychiczny naszych ósmoklasistów (Pani Elwira Cichowlas, Pani Jolanta Kaczmarek i Pani Sonia Maruszewska).

      Dziś możemy powiedzieć, że nie taki egzamin straszny, jak go malują, a same egzaminy przebiegły bez zakłóceń. Wszyscy ósmoklasiści przystąpili do testów i dali z siebie wszystko na miarę własnych możliwości oraz posiadanej wiedzy i umiejętności. Teraz nastał czas oczekiwania- wyniki poznamy 3 lipca.
      Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

     • SPOTKANIE  Z OWADAMI

      25.05.2023

      Nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Ania, która przywiozła ze sobą owady. Owady to najliczniejsza na Ziemi grupa zwierząt, należąca do gromady stawonogów - w skład jej wchodzą pajęczaki i skorupiaki.
      Dzieci poznały bardzo ciekawe zwierzęta: karaczany, szarańcze, świerszcze, patyczaki, kraba, ślimaka olbrzymiego, drewnojada oraz bardzo groźnego pająka - tarantule.
      Dowiedziały się ciekawych rzeczy na temat tych zwierząt- czym się żywią,jakie mają znaczenie w przyrodzie,co to jest wylinka oraz jaka jest różnica między pająkiem a pajęczakiem. Nasze przedszkolaki były bardzo odważne dotykając i trzymając na rękach niektóre z nich, nie okazując przy tym strachu. Spotkanie z owadami było bardzo interesujące i pewnie jeszcze nie raz będziemy gościć naszych małych przyjaciół w naszym przedszkolu.


      Wychowawcy grup

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY

      25.05.2023

      W dniach 22 i 23 maja uczniowie z klas 2, 5, 6 i 7 wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Odwiedziliśmy wiele ważnych i pięknych miejsc w naszej stolicy. Spacer w Łazienkach Królewskich zachwycił nas pięknem swoich roślin, idąc malowniczymi alejkami realizowaliśmy nasz harmonogram.
      Pozytywnie zmęczeni dotarliśmy do miejsca wypoczynku.  Czas integracji i edukacji w Centrum Nauki Kopernik był bardzo satysfakcjonujący.
      Te dwa dni niezwykle szybko minęły już  planujemy kolejne wojaże. 


      Opiekunowie

     • WYCIECZKA DO OGRODU EKOLOGICZNEGO

      25.05.2023

      W poniedziałek 22.05 grupy Leśne Duszki oraz Krasnoludki brały udział w wycieczce do ogrodu ekologicznego Gładysiaków w Wirach. Na miejscu odbyły się warsztaty z siania roślin miododajnych. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić cały ogród i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat jego mieszkańców oraz roślin tam rosnących. Dzieci miały również okazję karmić zwierzęta.
      To był dzień pełen wrażeń! 


      Wychowawcy Krasnoludków i Leśnych Duszków.

     • II SZKOLNY KONKURS ARYTMETYKI MENTALNEJ

      25.05.2023

      II szkolny konkurs z arytmetyki mentalnej " BO LICZENIE SIĘ LICZY " już za nami.  50 uczestników walczyło w skupieniu i pełnej koncentracji. Swoje umiejętności uczniowie mogli sprawdzić w trzech kategoriach: Metoda Małego Przyjaciela, Metoda Łączona oraz Mnożenie i Dzielenie. Nagrody, takie jak: tablety, smartwatche oraz słuchawki bezprzewodowe trafiły do  laureatów w :
      Metodzie Mały Przyjaciel: 
      1 m-ce Marcel Z. 
      2 m-ce Iwo W.
      3 m-ce Kazik W.
      Metodzie Łączonej:
      1 m-ce Gabrysia H.
      2 m-ce Helena Q.
      3 m-ce  Klara D.
      Metodzie - Mnożenie i dzielenie:
      1 m-ce Miłosz G.
      2 m-ce Halina D.
      3 m-ce Eryk D. 
      Gratulujemy Wszystkim. Dziękujemy za tak liczne zaangażowanie oraz dobrą zabawę.
      Zapraszamy za rok 
      #AbakusEuropePolska 


      Nauczyciele arytmetyki mentalnej

     • BO ZWYCIĘŻAĆ MOGĄ CI, CO WIERZĄ, ŻE MOGĄ /Wergiliusz/

      22.05.2023

      Kochani Ósmoklasiści,

      w przeddzień egzaminu myślami i sercem jesteśmy z Wami. Życzymy, aby wyniki, które uzyskacie, spełniły Wasze oczekiwania i dały możliwość spełnienia marzeń i realizacji życiowych planów. Otwiera się przed Wami nowy etap życia, w którym możecie dokonać wszystkiego. Mądrze wykorzystajcie zdobytą dotychczas wiedzę i umiejętności.Trzymamy kciuki za wszystkich ósmoklasistów, ale szczególnie mocno zaciskamy je już dzisiaj z myślą o naszych napachańskich uczniach.


      Powodzenia!

      Dyrektor Małgorzata Łopatka