• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

      20.11.2021

         21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. 
         W tym roku ten dzień przypada w niedzielę, a my już od tygodnia  kierowaliśmy się hasłem:
      "Koleżanko, Kolego bądź życzliwy dla każdego, bo życzliwość się opłaca i w dobroci do nas wraca".
      Prowadziliśmy rozmowy na temat, co to jest życzliwość, czym charakteryzuje się życzliwa osoba oraz czy warto być takim człowiekiem. Podczas zajęć wysłuchaliśmy piosenki Agnieszki Osieckiej śpiewanej przez Jana Kobuszewskiego pt.: "Piosenka dla życzliwego", słuchaliśmy bajek o tej tematyce oraz wykonaliśmy plakaty "Życzliwa minka" i "Bukieciki Życzliwości".


         Teraz wszystkie dzieci są pewne, że życzliwość ma moc uszczęśliwiania siebie, a przede wszystkim innych. 


      Nauczyciele świetlicy

     • Dzień Tolerancji

      21.11.2021

         Tropiciele obchodzili 16 listopada Dzień Tolerancji. Wspólnie dowiedzieli się czym ona jest, dzieci zgłaszały swoje pomysły na wytłumaczenie tego terminu. Każdy powiedział drugiej osobie coś miłego i sam doświadczył, jak to jest otrzymywać od kolegów i koleżanek miłe słowo.
      Wspólnie doszliśmy do wniosku, że każdy z nas jest wyjątkowy i to jest piękne.

      Wychowawcy grupy Tropiciele 

     • Czytamy z wartościami - listopad

      20.11.2021

        W ramach przeprowadzanego projektu "Czytamy z wartościami: przypowieści biblijne i inne ważne opowiadania w oknie teatrzyku kamishibai i nie tylko" w listopadzie na zajęciach z religii omawialiśmy przypowieść o synu marnotrawnym/miłosiernym ojcu, podczas których uczniowie z klas 1-3 mieli możliwość poznania i przypomnienia wartości, jakim jest szacunek wobec rodziców, patrzenie z wdzięcznością na to, co mamy, a nie z zazdrością na to, co mają inni.

        Omówiona została również wartość przebaczenia i szczerego przeproszenia.

        Uczniowie z klasy 3a wykonali na lekcji pracę w małych grupach w formie komiksu z poznanej przypowieści.

       

      Karolina Staszak

     • Konkurs plastyczny na lapbooka rozstrzygnięty!

      20.11.2021

         Z okazji Narodowego Święta Niepodległości  uczniowie ZSP Napachanie klas 1-8 wzięli udział w Konkursie plastycznym na Lapbook-11 Listopada- Narodowe Święto Niepodległości.
         Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę - Pierwsze miejsce  zajęła praca Tymoteusza Stawskiego, drugie miejsce zajęła praca Nataniela Stawskiego, zaś trzecie miejsce praca Mii Ratajczyk.
      Prace: Jana Gorczyńskiego, Dalii Chojnackiej, Laury Jarmark, Matyldy Żuchowskiej, Oliwiera Woźniaka i Iwa Ratajczyka otrzymały wyróżnienia.
         Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, wykonaliście piękne prace, które wspaniale uczciły Narodowe Święto Niepodległości.
         Radzie Rodziców dziękuję za ufundowanie słodkich nagród.
         Zapraszam do udziału w innych konkursach plastycznych.

      Honorata Pytel

     • Co to jest niepodległość? Wizyta w Muzeum Powstańców Wielkopolskich

      18.11.2021

         

         11 listopada to dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W celu przybliżenia uczniom klasy 3a i 3b, tego dość trudnego tematu, odwiedziliśmy leżące w sąsiedniej gminie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Pan Michał Krzyżaniak, dyrektor muzeum opowiedział o zaborach naszego kraju, który na 123 lata zniknął z mapy Europy. Dowiedzieliśmy się o restrykcjach stosowanych wobec Polaków w tamtych czasach i o trudach pielęgnowania tego, co polskie. Dowiedzieliśmy się, jak powstańcy walczyli o naszą wolność.


         W czasie pobytu w muzeum odbyły się również warsztaty podczas których dzieci wykonały  plakaty z orłem w tle.  Można je obejrzeć w naszej szkole.


         Po wizycie w muzeum udaliśmy się na pobliski cmentarz parafialny, gdzie spoczywa generał Józef Dowbor-Muśnicki. Zapaliliśmy znicze na grobie dowódcy i organizatora powstania, które przekształciło się w regularną walkę wojska polskiego z armią pruską na terenach ziem wielkopolskich. Wytyczona w ten sposób została granica zachodnia II Rzeczypospolitej.

      Sylwia Kiejnich

     • Spotkanie w ramach preorientacji zawodowej

      16.11.2021

         W poniedziałek grupę Leśnych Duszków odwiedziła mama Bartka,  która jest logopedą. Pani Justyna opowiadała dzieciom, czym zajmuje się w swojej  pracy. Przedszkolaki dowiedziały się co jest ważne, aby móc pięknie mówić. Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych aktywnościach, dzięki którym ćwiczyły między innymi swoje języczki, policzki, usta oraz uszy. Warsztaty sprawiły dzieciom sporo radości.
         Bardzo dziękujemy Pani Justynie za poświęcony czas oraz bardzo ciekawe zajęcia. Leśne Duszki były zachwycone.

      Magda Adamska

     • Sadzenie cebulek kwiatowych

      16.11.2021

         Nasze przedszkolaki to mali ogrodnicy. Każda z grup posadziła w naszym ogródku cebulki wiosennych kwiatów. Krasnoludki posadziły żonkile i hiacynty, Żabki - tulipany, Leśne Duszki - krokusy, a Tropiciele - szafirki. Wiosną będziemy podziwiać ich piękno.

      Magda Adamska

    • Program Pozytywna Uwaga
     • Program Pozytywna Uwaga

      09.11.2021

      LISTOPAD MIESIĄCEM CHWALENIA

        W pędzie za doskonałością często zapominamy o rzeczy najważniejszej – o relacjach. O tym, że jesteśmy ludźmi i potrzebujemy uwagi, i dobrego słowa. Potrzebują tego uczniowie, nauczyciele i rodzice, bo szkoła to nie wyścig szczurów. Dlatego pod hasłem LISTOPAD MIESIĄCEM CHWALENIA ruszyła III edycja Pozytywnej Uwagi, do której przystąpiła również nasza placówka. Wspólnie uczymy się chwalić. Uczymy, bo chwalić mądrze nie jest prosto. Zachęcamy, by do akcji włączyła się cała nasza społeczność szkolna. Pochwalmy się mądrze nawzajem.

        Wspólnie wyjdźmy za zaklętego kręgu narzekania na szkołę i powiedzmy sobie nawzajem coś pozytywnego. Nauczyciele – uczniom, uczniowie – nauczycielom, rodzice – jednym i drugim. Bądźmy dla siebie dobrzy, bo mamy przecież wspólny cel: wychować dobrych ludzi.

        Wspólnie przegońmy smutek ze szkolnych korytarzy, a może listopadowe chwalenie wejdzie nam w krew i zostanie z nami na cały rok?  Pochwały i życzliwość – one pomagają uczniom, ale i nam dorosłym.

        Wierzymy, że razem, możemy więcej!!!

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      05.11.2021

      Witajcie w naszej bajce...

      Nasi najmłodsi uczniowie już czytelnikami, którzy samodzielnie mogą przenieść się w zaczarowany świat bajek.

      Pamiętaj, książka to Twój przyjaciel, który zaprowadzi Cię do tajemniczych krain, z którym przeżyjesz niesamowite przygody i dzięki któremu zdobędziesz nowe wiadomości. Zatem dbaj o swojego przyjaciela!

      Zapraszam do biblioteki bo tam:
      - chętnie Cię widzimy,
      - nie stawiamy stopni,
      - do niczego nie zmuszamy.

      Możecie przeglądać, wybierać i wypożyczać książki,uśmiechać się i czytać.

      Tam jest jak w bajce!

      Elżbieta Skrzypczak

     • Wycieczka do teatru

      16.11.2021

        Dzieci z naszego przedszkola długo czekały na ten wyjątkowy dzień.  W październiku wszystkie przedszkolaki udały się na wycieczkę autokarową do kina Apollo na przedstawienie teatralne "Śpiąca Królewna ". 

        Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądalikaroli się grze aktorów, zachwycały się piękną scenografią, strojami oraz efektami specjalnymi. Największe emocje pojawiły się w momencie bliskiego spotkania z aktorami, którzy zaprosili wszystkich uczestników przedstawia na scenę. Dzieci mogły porozmawiać z aktorami, dotknąć i podziwiać wszystkie dekoracje oraz rekwizyty znajdujące się na scenie, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystami.

        Uśmiechy na twarzach dzieci były dowodem na to, że wycieczka sprawiła im wiele radości i wyzwoliła w nich pozytywne emocje.

      Wychowawczynie

     • Dzień Dyni w przedszkolu

      16.11.2021

         W październiku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni.
      Przedszkolaki w pomarańczowych kolorach uczestniczyły w ròżnorodnych zajęciach, w których głòwnym bohaterem była dynia. Dzieci przeliczały, klasyfikowały, tworzyły dyniowe stworki i dynie z talerzyków, piekły babeczki i placek dyniowy. Były zabawy ruchowe z dynia i fotobudka.
      Jednym słowem smacznie , zdrowo i pomarańczowo.

       Magda Adamska

     • Dzień Dyni w odcinkach

      03.11.2021

      Episode 3 - Wystawa dyń

      Tradycyjnie zorganizowaliśmy wystawę prac dyniowych, które w tym roku szkolnym przekroczyły granice pomysłowości. Na wystawie pojawił się dyniowy okręt Oliwiera z IVa, niebieski Cookie Monster - Ignacego z klasy Ia, Pikachu Igi z klasy IVa i wiele , wiele innych prac, które były przepiękne i niezmiernie pomysłowe. W ogólnoszkolnym głosowaniu trzy wymienione prace zdobyły najwięcej głosów. Gratulujemy!

      Wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie i pomoc w tym dniu bardzo dziękujemy. To był bardzo miły i radosny dzień dla naszych dzieci. Mamy nadzieję, że takich słodkich i wesołych dni będzie jeszcze więcej w ciągu tego roku szkolnego.

      Sylwia Paczkowska

     • Dzień Dyni w odcinkach

      03.11.2021

      Episode 2 - Kiermasze

      Tego dnia Rodzice dostarczyli wyśmienite ciasta do szkoły, tym samym zaopatrzyli nasz kiermasz. Szkoła pachniała cynamonem, wanilią i dynią, a my mogliśmy bezkarnie zjeść słodkie śniadanie. Obok stoiska z ciastem, Rada Rodziców reprezentująca koło Kreatywni Rodzice, prezentowała swoje ręcznie wykonane prace: biżuterię, jesienne obrazy, zabawki wydziergane z wełny. Dochód z kiermaszu pomoże w wyposażeniu korytarzy nowej części szkoły w siedziska.

      Sylwia Paczkowska

     • Dzień Dyni w odcinkach

      03.11.2021

      Episode 1 - Uczennice klas ósmych w klasach I-III

      Trzy zespoły dziewcząt z klasy ósmej B przygotowały zajęcia dla młodszych kolegów i koleżanek. Tematyką wspólnych zajęć była główna bohaterka dnia - Dynia.
      Iga i Marysia przygotowały lekcję dla klas pierwszych,
      Jagoda i Alicja odwiedziły klasy drugie,
      Natalia i Rozalia pracowały z klasami trzecimi.

      Sylwia Paczkowska

     • PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

      26.10.2021

        W dniu 25 października w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowania na Świetliczaka przygotowane przez wychowawców oraz uczniów klas starszych. Do społeczności  świetlicowej zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych, którzy podczas pasowania zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich zadań dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po której nastąpiło pasowanie ołówkiem na członka świetlicowej gromady.

        Na pamiątkę uczniowie otrzymali odznaki WZOROWEGO ŚWIETLICZAKA oraz słodki poczęstunek.
      Nowym Świetliczakom życzymy wielu sukcesów w nauce oraz miłych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej !

       

      Lidia Trybuś

     • Konkurs recytatorski

      20.10.2021

      "Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem" A.Camus

       Pod tym hasłem w dniu dzisiejszym odbył się pierwszy jesienny konkurs recytatorski dla klas 1-3. W konkursie wzięło udział łącznie 37 uczniów. Na drodze eliminacji klasowych wyłoniono 19 uczestników, którzy jeszcze raz zaprezentowali wiersze przed publicznością i komisją w skład której wchodziła: Dyrektor Małgorzata Łopatka, Elżbieta Skrzypczak i Paulina Gmyrek.

         Laureaci:

      I miejsce Hanna z klasy 1a
      II miejsce Norbert z klasy 2a
      III miejsce Agata z klasy 2a

      Wyróżnienia otrzymali: Maciej z klasy 3a i Ignacy z klasy 1a.

      Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!!!

      Organizatorzy: Magdalena Maciaszek i Karolina Władysiak