• Szachowe potyczki

      06.12.2021

      Zaczynamy poniedziałkowe pojedynki między klasami  w szachy. W pierwszej partii stanęli w szranki najlepsi uczniowie z klas IV. Miłosz z klasy IVA po zaciętej walce pokonał Kajetana z klasy IVB.
      W przyszłym tygodniu kolejna potyczka, zapraszamy....

      Fani 64 pól

     • Mikołajki w przedszkolu

      12.12.2021

        Mikołaj odwiedził i nas. Na wszystkie dzieci z naszego przedszkola czekały prezenty. Zadbaliśmy również o świąteczny nastrój i wystrój sal. Jak co roku dzieci samodzielnie ubierały choinkę. Sprawiło im to ogrom radości. Był śpiew, recytacja wierszy i film o tematyce świątecznej. 
        Teraz możemy czekać na Święta:)

     • Mikołajki w Va

      06.12.2021

        Dziś od samego rana uczniowie klasy V pracowali jak elfy św. Mikołaja. Wszyscy razem przy wspólnym stole przygotowywaliśmy piękne pierniczki, które ozdobiły naszą klasową choinkę. Każdy miał okazję zrobić swój wyjątkowy piernik, który zawisł na świątecznym drzewku. W klasie pachnie teraz świeżą choinką i piernikami.    W tak wyjątkowym dniu nie zabrakło prezentów, którymi lubi obdarowywać Święty Mikołaj. Jednym z nich było wspólne zadanie: wykonanie świątecznych ozdób, przy pomocy cekinów, brokatu i wielu innych dodatków. Na zakończenie świętowania tego ekscytującego dnia, mogliśmy rozkoszować się mikołajkowymi ciasteczkami.

      Karolina Gładysiak

     • Mikołajki w świetlicy

      06.12.2021

      W tym wyjątkowym grudniowym dniu naszą świetlicę odwiedziły dwie Mikołajki - pomocnicy św. Mikołaja. Przybyły do nas z niespodzianką. Prezenty, które wyciągnęły z zaczarowanych worków, przyniosły dzieciom wiele radości.

      Lidia Trybuś

     • MIKOŁAJKOWY KIERMASZ

      06.12.2021

        Dzisiaj od rana w naszej szkole odbywał się Niezwykły Kiermasz Mikołajkowy. Dzieci i przyjaciele naszej placówki mogli nabyć smakowite ciasta oraz wspaniałe ozdoby świąteczne, przygotowane i wykonane przez rodziców i nauczycieli. Wszystko było tak piękne i smaczne, że każdy kawałek ciasta i każda ozdoba znalazły swojego właściciela.

      Dziękujemy za kreatywność, pomoc i zaangażowanie wszystkim, którzy brali udział w naszym kiermaszu.

     • PSIA LEKCJA – O KOMUNIKACJI POMIĘDZY PSEM A CZŁOWIEKIEM

      05.12.2021

       

        Klasy 3a i 2a biorą udział w projekcie „Psia Lekcja”. Z tej okazji gościliśmy w naszych klasach panią Karolinę Dybicz, specjalistkę od dogoterapii. 

        Dogoterapia to nic innego jak terapia poprzez kontakt z psem. To wspieranie procesu leczenia, pielęgnacji i rehabilitacji z udziałem specjalnie wyszkolonego psa oraz jego przewodnika. Choć skierowana jest głównie do dzieci, dorośli także mogą z niej korzystać. Na pierwsze spotkanie pani Karolina przyszła z psem pluszakiem. Dzięki lekcji podnieśliśmy swoją   wiedzę o komunikacji psów.  Wytłumaczone zostały nam zachowania psów, jako elementy ich języka. Dużo dowiedzieliśmy się na temat sygnałów komunikacyjnych psów oraz poszerzyliśmy wiedzę o tym,  jak bezpiecznie komunikować się i obchodzić  z tymi zwierzętami. Omówiliśmy zachowania ludzi, które mogą być trudne dla psów.

      Przy okazji dowiedzieliśmy się: Kto ma zwierzę? Kto ma psa? Jaki jest ten pies? W jaki sposób  opiekujemy się swoimi psami?

        Lekcja była bardzo udana. Czekamy na następną.


      Sylwia Kiejnich
      Zuzanna Balcerowiak

     • Adwentowe lampiony

      28.11.2021

        W ramach zajęć religii uczniowie klas 1-8 wykonali pracę dla chętnych - lampion adwentowy. Uczniowie w przygotowaniu lampionów wykorzystali: szkło, metal, różne ozdoby (z papieru i sznurka).
        Prace zasługują na uwagę, bo pomysłowość i wykonanie prac stoi na bardzo wysokim poziomie, zresztą sami oceńcie.

      Karolina Staszak
       Hubert Chojnacki

    • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
     • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

      28.11.2021

        25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne święto "Dzień Pluszowego Misia". Dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz najbardziej znane bajkowe misie. Dla przedszkolaków w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: były zagadki, misiowe fotobudki, opaski i maski, zabawy plastyczne, matematyczne oraz muzyczno-ruchowe do piosenek o misiach. Nie zabrakło również życzeń dla misiów i słodkiego poczęstunku w formie żelków misiów.

      Wychowawcy grup 

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      25.11.2021

        25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. W naszej szkole ten dzień rozpoczął się bardzo radośnie, każdy uczeń i nauczyciel wchodząc do szkoły, został odznaczony misiowym medalem. Uczniowie klas młodszych mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
        Uczniowie podczas zajęć świetlicowych  zapoznali się z historią Pluszowego Misia, wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi oraz postaciami m
       Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali wystawę pluszaków, przyniesionych przez nauczycieli i uczniów.
        Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest przyjacielem dzieci już od ponad 119 lat. Wszyscy jesteśmy zgodni, że pomimo coraz bardziej nowoczesnych i atrakcyjnych zabawek  miłość do MISIA nie przemija.


      Nauczyciele świetlicy

     • Dzień Kredki

      25.11.2021

        Żabki oraz Leśne Duszki świętowały Dzień Kredki. Przedszkolaki poznały etapy powstawania kredek oraz dowiedziały się jakie są ich rodzaje. Dzieci wymieniały skojarzenia związane z dzisiejszą bohaterką, czytały globalnie, a następnie segregowały kredki według koloru oraz wielkości. Przeliczały i porównywały zbiory, układały rytmy oraz tworzyli obrazy z kredek. Ponadto Leśne Duszki wykonały czapeczki w kolorach swoich ubrań, tworząc w ten sposób kredkę oraz wspólnie pokolorowały gigantyczną kolorowankę. Natomiast u Żabek odbyły się zajęcia sensoplastyczne. W ten sposób jesienny, pochmurny dzień zamieniliśmy w kolorowy i radosny czas wspólnych zabaw.

      Magda Adamska

     • Co to jest niepodległość? Wizyta w muzeum

      24.11.2021

         

         11 listopada to dzień odzyskania przez Polskę niepodległości.


         W celu przybliżenia  uczniom klasy 3a i 3b, tego dość trudnego tematu, odwiedziliśmy leżące w sąsiedniej gminie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Pan Michał Krzyżaniak, dyrektor muzeum opowiedział o zaborach naszego kraju, który na 123 lata zniknął z mapy Europy. Dowiedzieliśmy się o restrykcjach stosowanych wobec Polaków w tamtych czasach i o trudach pielęgnowania tego, co polskie. Uświadomiliśmy sobie, jak powstańcy walczyli o naszą wolność. Muzeum, które zwiedzaliśmy, składa się z trzech poziomów wystawowych. Na parterze znajdują się pamiątki związane z generałem Józefem Dowbor Muśnickim  – naczelnym dowódcą Powstania Wielkopolskiego, organizatorem  i dowódcą Armii Wielkopolskiej w 1919 roku. 
        
      Poznaliśmy historię jego dwóch tragicznie zmarłych córek: Janiny Lewandowskiej (rozstrzelanej 21 lub 22 kwietnia 1940 roku w Katyniu) i Agnieszki (zamordowanej przez Niemców 22 czerwca 1940 roku w Palmirach). Na niższym poziomie obejrzeliśmy eksponaty po powstańcach wielkopolskich, tj.: legitymacje, odznaczenia, dokumenty, zdjęcia, publikacje gazetowe i książkowe. Na piętrze natomiast zaciekawiły wszystkich, szczególnie chłopców, ekspozycje uzbrojenia żołnierzy – powstańców, tj.: stanowisko strzelnicze, karabin maszynowy, umundurowanie i makieta pociągu pancernego.  W czasie pobytu w muzeum odbyły się również warsztaty podczas których dzieci wykonały  plakaty z orłem w tle.  Można je obejrzeć w naszej szkole. Po wizycie w muzeum udaliśmy się na pobliski cmentarz parafialny, gdzie spoczywa generał Józef Dowbor-Muśnicki. Zapaliliśmy znicze na grobie dowódcy i organizatora powstania, które przekształciło się w regularną walkę wojska polskiego z armią pruską na terenach ziem wielkopolskich. Wytyczona w ten sposób została granica zachodnia II Rzeczypospolitej.

        To była interesująca lekcja historii.

      Sylwia Kiejnich

     • MARZYCIELSKA POCZTA

      21.11.2021

         Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji dobroczynnej Marzycielska Poczta.  Polega ona na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Wysyłanie takich namacalnych kartek czy listów ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin, co oczywiście ma bardzo duże znaczenie.  W naszej szkole uczniowie przygotowali listy w których napisali o swoich zainteresowaniach i marzeniach oraz wykonali kartki.  Każdy mógł sobie wybrać adresata spośród wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, im. ks. J. Twardowskiego,  objętych opieką Stowarzyszenia Motylek na rzecz dzieci specjalnej troski w Konarzewie. Wielu uczniów szkoły przystąpiło do akcji. NAPISALIŚMY 26 LISTÓW.

          „Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci słyszymy, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.”

          Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji.

      Sylwia Kiejnich

      Zuzanna Balcerowiak

    • PODSUMOWANIE AKCJI "MAŁY GEST, WIELKI CEL"
     • PODSUMOWANIE AKCJI "MAŁY GEST, WIELKI CEL"

      21.11.2021

        Kierujemy do Państwa serdeczne podziękowania za tak liczny odzew na zorganizowaną przez nas zbiórkę darów dla Roksanki. Zebraliśmy kilka paczek pieluszek, sporą ilość chusteczek nawilżanych, zabawki sensoryczne, książeczki, puzzle, piłki, miśki, kilka ubranek, słodkości i inne podarunki.
        Dzieci z grup "Leśne Duszki " i "Żabki" z wielką radością przygotowały kartki z życzeniami dla dziewczynki. 
      Sprawiliście Państwo wraz z dziećmi wspaniały prezent Roksance.

      Jeszcze raz dziękujemy bardzo za okazane serce.

      Serdecznie pozdrawiamy,
      Anna Kwiatkowska i Edyta Hancyk

     • Pasowanie na przedszkolaka

      21.11.2021

        Dnia 19.11.2021r. (PIĄTEK), w naszym przedszkolu odbyła się ważna uroczystość dla wszystkich nowoprzyjętych dzieci - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. To pierwsze tak ważne wydarzenie dla nowych dzieci z grupy: KRASNOLUDKI, ŻABKI oraz LEŚNE DUSZKI.
        Pasowanie to symbol, że dzieci stają się oficjalnie prawdziwymi przedszkolakami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje zaprezentowali swoje umiejętności: śpiewali piosenki, mówili wierszyki, a także tańczyli dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią 😊 Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego dziecka za pomocą ogromnej kredki przez Panią Dyrektor. 
        Na pamiątkę bohaterowie uroczystości otrzymali dyplomik oraz mały upominek, aby ten dzień stał się miłą pamiątką na wszystkie, przedszkolne lata.
        KRASNOLUDKI, ŻABKI oraz LEŚNE DUSZKI - witamy w gronie napachańskich przedszkolaków!

       

      Wychowawczynie

     • Dzień Praw Dziecka

      21.11.2021

        20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Grupa Tropicieli obchodziła go właśnie w piątek. Dzieci obejrzały krótki filmik edukacyjny, a następnie wspólnie wyjaśniliśmy sformułowanie "Prawa Dziecka" i stworzyliśmy "Drzewo Naszych Praw", do którego dzieci same podawały swoje przykłady. Zwróciliśmy również uwagę, że mamy nie tylko prawa, ale także obowiązki. Na koniec przyszli pierwszoklasiści wysłuchali piosenki  o prawach dziecka, a podczas odpoczynku nie zabrakło czytania bajek "Przygody Radka i Darii, dzielnych radców z kancelarii" oraz "od radców prawnych bajka ciekawa, o obowiązkach dziecka i prawach!". 

      Wychowawcy grupy Tropiciele