• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      26.06.2022

      Rok szkolny 2021/2022 oficjalnie można już uznać za zakończony.

      24 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem. Wiele radości dał również występ artystyczny w wykonaniu uczniów.  ​​​​​​

      Wszystkim uczniom życzymy udanych i słonecznych wakacji, a naszym absolwentom wielu sukcesów i wytrwałości w kolejnych etapach kształcenia.

     • 23 czerwca 2022 - POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

      26.06.2022

      Zostaniecie w naszych sercach na bardzo, bardzo długo.

      Życzymy Wam mądrych decyzji, właściwych wyborów, realizacji planów i spełnienia wszystkich marzeń. Idźcie przez życie, szukając gwiazd, a nie spoglądając pod nogi, a jeśli nawet przytrafi się Wam upadek, wstańcie i odważnie podążajcie do celu. I pamiętajcie- są takie drzwi, których nie otworzy żaden klucz. Te drzwi może otworzyć cierpliwość, wytrwałość i życzliwość.

      Trzymamy za Was kciuki!

      Małgorzata Łopatka

     • Letni piknik

      26.06.2022

      Na zielonym terenie naszej placówki został zorganizowany piknik. Wszystkie grupy przedszkolne razem z paniami świętowały powitanie lata oraz rozpoczęcie wakacji. Jak na piknik przystało, rozłożyliśmy koce i zajadaliśmy smakołyki przygotowane przez nauczycielki oraz rodziców.

      Życzymy wszystkim przedszkolakom radosnych, beztroskich, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

      Do zobaczenia we wrześniu!

      Wychowawczynie

     • ZAKOŃCZENIE ZERÓWKI

      26.06.2022

      Wielki dzień dla przedszkolaków! Grupa Tropicieli i część grupy Leśne Duszki zakończyła oficjalnie swoją edukację przedszkolną. Z tej okazji po wielu przygotowaniach, próbach i nauce wystawili swoje przedstawienie dla zgromadzonych rodziców, dyrekcji i gości. Przemowom i wzruszeniom nie było końca. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom dyplomy oraz książki i od tej chwili nasze sześciolatki stały się już absolwentami. Jesteśmy z Was dumne drogie dzieci, że mogłyśmy być Waszymi wychowawczyniami ! Daliście z siebie wszystko podczas uroczystości.  Życzymy wam wielu wspaniałych chwil na dalszym etapie edukacji. Na sam koniec absolwenci rzucili swoimi biretami na znak zakończenia nauki w przedszkolu. Nie zabrakło także konfetti i tortu!

      Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w życie grupy i przedszkola i wspierali w każdym momencie edukacji i wychowania. 

      Dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Łopatce oraz Pani wicedyrektor Ewie Welman za dobre słowo, gronu pedagogicznemu, paniom i panom z obsługi za każdą pomóc,  a także rodzicom bez których to wszystko by się nie udało. W szczególny sposób dziękujemy Pani Monice Horemskiej, Pani Annie Terleckiej, Pani Katarzynie Cyganowskiej, Pani Adrianie Kramskiej, Pani Justynie Czuprys, Pani Monice Tomaszewskiej oraz Państwu Annie i Zbigniewowi Szczepańskim.

      Beata Rajczak

      Monika Pogorzelczyk

      Anna Kwiatkowska

     • Lekcje z emocjami

      20.06.2022

      Miło nam poinformować, że klasa V zakończyła cykl zajęć w ramach projektu Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?. W trakcie zajęć uczniowie wzięli udział w aktywnościach, podczas których rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje oraz uczyli się sposobów zarządzania nimi. Podczas zajęć mieliśmy okazję do rozwijania empatii, wrażliwości, umiejętność współpracy i dobrej zabawy. Dziękuję wszystkim uczniom oraz p. Karolinie Gładysiak i p. Karolinie Dybicz za aktywny udział, wspólnie spędzony czas i gratuluję ukończenia projektu.

      Monika Śliwicka-Gotowalska

     • Gość specjalny w klasie 2b

      20.06.2022

      W środę na lekcjach, klasa 2b miała specjalnego gościa- p. Ewelinę Ostry, która z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała uczniom o wulkanach. Dzieci nie tylko dowiedziały się w jaki sposób powstają wulkany, gdzie można je znaleźć,  ale również mogły dotknąć małych skał wulkanicznych. Całe spotkanie zakończyło się eksperymentem- na własne oczy mogliśmy zobaczyć w jaki sposób dochodzi do ich erupcji. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i bardzo dziękujemy p. Ewelinie za poświęcony czas i ogromną dawkę wiedzy!

      Magdalena Maciaszek

     • Warsztaty muzyczne

      20.06.2022

      W klasie 1b odbyły się warsztaty muzyczne, które przeprowadziła Pani Joanna - mama jednego z uczniów. Był to niezapomniany i pełen wrażeń czas. Dzieci słuchały utworów wykonanych przez naszego gościa zarówno z gatunku muzyki klasycznej jak i rozrywkowej, poznały i grały na różnych instrumentach, śpiewały oraz improwizowały do różnych utworów muzycznych. Bardzo dziękujemy Pani Asi za ogrom emocji i pozytywnych wrażeń.

      Karolina Władysiak

     • Wycieczka klasy 5

      20.06.2022

      9 czerwca uczniowie klasy 5 mieli dzień pełen przygód. Rozpoczęliśmy go wycieczką, z której najbardziej emocjonującym i wyczekiwanym przez uczniów etapem... była podróż pociągiem. :) W Szamotułach mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach w muzeum Zamku Górków, skosztować pysznych lodów na rynku a także odwiedzić kino Halszka. Po seansie, pełni wrażeń wróciliśmy pociągiem do Rokietnicy, a następnie do naszych domów, by spakować się na nocowanie w szkole.

      Długo wyczekiwany wieczór i noc w szkole obfitował w rozmowy, gry, zabawy i seanse filmowe, bitwę na poduszki, a także wspólną kolację przy pysznej pizzy. Noc była za krótka. Poranek obfitował w ziewanie, ale przecież weekend jest po to, aby odespać. Kolekcjonowanie takich wspomnień, nawet za cenę niewyspania jest absolutnie bezcenne.

      Karolina Dybicz, Karolina Gładysiak

     • I POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY DWIE WIEŻE

      13.06.2022

      Za nami ważny debiut. Po raz pierwszy byliśmy organizatorami turnieju szachowego na szczeblu powiatowym, nad którym patronat objął Starosta Poznański Pan Jan Grabkowski . Do naszej szkoły zjechało 40 młodych szachistów z 14 szkół powiatu poznańskiego, by w duchu fair play rywalizować o najlepszego gracza 64 pól. Na uroczystym otwarciu gościliśmy Wójta Pana Bartosz Derecha, Przewodniczącą Rady Gminy Panią Izabela Dziamska, Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Przemysława Nykę oraz licznie zgromadzonych rodziców, nauczycieli i kibiców. Zawodnicy przez blisko 5 godzin wytężali umysły, by wybrać najkorzystniejszą strategię do osiągnięcia zwycięstwa. Ostatecznie na podium stanęli:

      1 miejsce Ksawery Adamski Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku,

      2 miejsce Franciszek Nowicki Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu,

      3 miejsce Antoni Śledziński ZSP w Owińskach.

      Puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody (za pierwsze miejsce zwycięzca otrzymał tablet) wręczyła dyrektor naszej szkoły Pani Małgorzata Łopatka.

      Dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój udział w dzisiejszym przedsięwzięciu: Staroście Poznańskiemu Janowi Grabkowskiemu, Wójtowi Bartoszowi Derechowi, Przewodniczącej Rady Gminy Izabeli Dziamskiej, Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczestnikom. Szczególne podziękowania kierujemy do Karczma u Tomasza„ oraz Cukiernia " U Kamilka " A. Lisiak Rokietnica za ufundowanie pysznego poczęstunku.

      Mamy nadzieję, że turniej szachowy w Napachaniu na stałe wpisze się w nasz szkolny kalendarz i już teraz zapraszamy na II Powiatowy Turniej Szachowy „Dwie Wieże” w przyszłym roku.

      Poniżej obszerna fotorelacja z dzisiejszego turnieju.

     • MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

      08.06.2022

      Dziś w Napachaniu wielkie zamieszanie, bo to właśnie dzisiaj zjechały tutaj najlepsze przedszkolne zespoły sportowe.  Wszyscy walczyli o atrakcyjne nagrody, prestiż i o najważniejsze, czyli Przechodni Puchar Wójta Gminy Rokietnica. W rozgrywkach wzięło udział 5 reprezentacji: przedszkola w Mrowinie, przedszkola " Bajeczka", przedszkola "Logicus", przedszkola "Leśna Chatka" oraz gospodarzy - przedszkola w Napachaniu. Rywalizacja była naprawdę zacięta, ale wszystko odbywało się w duchu fair play. Dla przybyłych przewidziany był również poczęstunek oraz wspólny taniec wszystkich reprezentacji i kibiców. Nagrody wręczał dzieciom sam Pan Wójt! Dzieci świetnie się bawiły zarówno w roli sportowców, jak i tych którzy zagrzewali do walki.

      Miejsce pierwsze zdobyło przedszkole z Mrowina i tym samym olimpiada sportowa za rok odbędzie się w ich przedszkolu. Serdecznie gratulujemy pięknego zwycięstwa. Drugie miejsce zdobyło przedszkole "Bajeczka", a trzecie przedszkole "Logicus". Gratulujemy miejsca na podium! Wszystkim zespołom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe zawody!

      Ogromne podziękowania należą się uczniom ze szkoły, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogli podczas zawodów. Dziękujemy, że możemy na Was liczyć !

      Organizatorzy

      Monika Pogorzelczyk

      Beata Rajczak

    • "Cała Polska Czyta Dzieciom"
     • "Cała Polska Czyta Dzieciom"

      06.06.2022

      W maju nasze przedszkole włączyło się do kampanii społecznej pt. "Cała Polska czyta dzieciom", której celem jest kształtowanie nawyku czytania wśród dzieci. Do akcji zaproszeni zostali rodzice przedszkolaków, pani Dyrektor oraz uczniowie szkoły, którzy z dużym zaangażowaniem czytali bajki naszym milusińskim.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i odwiedzili nasze przedszkole.

      Wychowawczynie

     • Dzień Sportu

      06.06.2022

      W dniu 1 czerwca 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Sportu w ramach obchodzonego Dnia Dziecka. Wszystkie klasy przystąpiły do zawodów w 14 konkurencjach, rywalizując o tytuł najbardziej usportowionej klasy w kategorii klasy 1-3 oraz klas 4–8. 
      Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyła się uroczystość wręczenia nagród, a potem mecz w palanta: uczniowie kontra nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców.
      To był dzień pełen emocji i  wrażeń. Na zakończenie czekała na uczestników lodowa niespodzianka ufundowana przez Radę Rodziców.

     • Dzień Dziecka w przedszkolu

      06.06.2022

      Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obchodziliśmy hucznie. Były zawody sportowe, zabawy z chustą animacyjną, wspaniała dyskoteka prowadzona przez rodziców Kalinki z Leśnych Duszków Państwa Annę i Zbigniewa Szczepańskich. Nie zabrakło też baniek mydlanych i pyszności (muffinek, cukierków, ciasteczek oraz lodów). Dzieci zostały obdarowane dyplomami, balonami lub małymi upominkami. To był wspaniały, pełen emocji dzień. 
      JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANI W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA ŻYCZĄ WYCHOWAWCZYNIE

     • 1 czerwca - Dzień Dziecka

      01.06.2022

      Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom samych radosnych i beztroskich chwil, pełnych słońca i uśmiechu, a także nieprzemijającej dziecięcej ufności i wiary, sięgania po rzeczy nieosiągalne.
      Niech każdy dzień przynosi wiele niesamowitych przygód i wyzwań, które pozwolą na odkrywanie świata, rozwijanie pasji i doskonalenie umiejętności.
      Niech Wasz dom będzie zawsze bezpieczną oazą przepełnioną miłością i dobrocią bliskich.


      Drodzy Rodzice pamiętajcie, że najlepsze prezenty dla dzieci są za darmo. To okazywanie każdego dnia miłości, troski, bezwarunkowej akceptacji, poświęcanie dziecku czasu, uwagi, tak niewiele, a ile znaczy dla każdego dziecka, a tak naprawdę dla każdego człowieka tego małego  i dużego.      Cytaty ku refleksji:

      Obserwuj dziecko, które zbiera muszle na plaży: jest szczęśliwszy niż najbogatszy człowiek na świecie. Jaki jest jego sekret?  Ten sekret jest też moim sekretem.  Dziecko żyje chwilą obecną, cieszy się słońcem, słonawym powietrzem plaży, cudownym piaskiem.  Jest tu i teraz.  Nie myśli o przeszłości, nie myśli o przyszłości. I cokolwiek robi, robi to całkowicie, intensywnie;  jest tak pochłonięty, że zapomina o wszystkim innym.
      Osho


      Dzieci bardziej niż inni potrzebują mieć zupełną pewność, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają.
      Michel Quoist

       

      Zespół Szkolno- Przedszkolny w Napachaniu

       

     • RUSZAMY W DROGĘ PO BEZPIECZNE WAKACJE

      01.06.2022

      Kolejny rok w naszej szkole prowadzimy prelekcje na temat BEZPIECZEŃSTWA DZIECI W RUCHU DROGOWYM.

      W naszej szkole przeprowadziliśmy działania edukacyjno - profilaktyczne mające na celu uświadomienie wszystkich uczestników ruchu drogowego o prawidłowym zachowaniu się na drodze, w szczególności na przejściu dla pieszych. Spotkania edukacyjne skierowane były w głównej mierze do uczniów klas I-III . Kształtowaliśmy właściwe nawyki zachowania w ruchu drogowym. Rozwijaliśmy koordynację wzrokowo - słuchowo - ruchową oraz zapoznawaliśmy się z wybranymi znakami drogowymi, sygnałami świetlnymi i dźwiękowym. Poznaliśmy zagrożenia związane z poruszaniem się po przejściach dla pieszych, zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz nazwy wybranych znaków drogowych i ich znaczenie. Szczególną uwagę poświęciliśmy pojęciu BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE.

      Z okazji nadchodzących wakacji wszystkim dzieciom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

      Małgorzata Żebrowska