• EGZAMIN, EGZAMIN I…. PO EGZAMINIE

      28.05.2022


      Okazało się, że nie taki egzamin straszny, jak go malują. Przez ostatnie trzy dni, 44 naszych ósmoklasistów, przystępowało do pierwszego poważnego egzaminu. Wyposażeni w wiedzę, umiejętności, mobilizujący stres, nadzieję i wiarę, że dadzą radę, podjęli zmagania z  językiem polskim, matematyką i językiem obcym.      Pierwszego dnia otrzymali też koniczynkę na szczęście, osobiście przypinaną przez naszą Panią Dyrektor. W przygotowanych salach, w towarzystwie życzliwych i uśmiechniętych członków komisji, licząc tylko na siebie, rozwiązywali w arkuszach egzaminacyjnych kolejne zadania. Cała pozostała część społeczności szkolnej ( uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice), dbając o to, by egzamin przebiegał w spokojnej atmosferze, zaciskała mocno kciuki.       Dziś możemy powiedzieć, że egzaminy przebiegły bez zakłóceń. Wszyscy ósmoklasiści przystąpili do testów i dali z siebie wszystko na miarę własnych możliwości oraz posiadanej wiedzy i umiejętności. Teraz nastał czas oczekiwania- wyniki poznamy 1 lipca.

      Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

     • Wycieczka klas siódmych

      28.05.2022

      18 maja br. uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Napachaniu udali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski.

      Kto chciałby zarządzać poznańskim Browarem Huggera? Tym pytaniem, powitali nas organizatorzy gier miejskich z City Event Poznań. Chwilę potem – znakomicie zorganizowana rozrywka, z mapą budynku i zestawem qr kodów otwierających kolejne zadania – stała się naszym udziałem!

      Jeszcze tego samego dnia obejrzeliśmy spektakl Kino vs teatr czyli pojedynek sztuk, przygotowany przez wrocławski Teatr IN-ART. Światła, maski, lalki, doskonała oprawa muzyczna i ciekawy pomysł – sprawiły, że przedstawianie bardzo się wszystkim podobało. 

      Po spektaklu mogliśmy zadawać pytania aktorom, a nawet przymierzyć niektóre z aktorskich masek! Niełatwe jest wyrażanie emocji na scenie gdy twarz, a nawet cała głowa, pozostaje zakryta. 

      Wiele się dowiedzieliśmy, warto było, wyjazd bardzo udany!

      Karolina Nyczke 

     • Święty Jan Paweł II w oczach dzieci

      28.05.2022

      W ramach zadania dla chętnych, uczniowie z klas od 1-3 mieli możliwość wykonania książki w formie harmonijkowej laporello o życiu Karola Wojtyły-  świętego Jana Pawła II.

      Celem było kultywowanie pamięci o świętym oraz rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności wśród uczniów.

      W dniu 18 maja przypadła 102 rocznica urodzin papieża Polaka, który swoją odwagą i wartościami, pokazuje nam, czym powinniśmy się kierować w życiu. Karol Wojtyła był człowiekiem, który potrafił rozmawiać z każdym, niezależnie od wyznawanej wiary, poglądów czy stanowiska.

      Uczniowie wykonali piękne książki, wykorzystując technikę laporello. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, samodzielnością i umiejętnościami plastycznymi.

      Serdecznie zapraszam do zobaczenia galerii prac uczniów.

      Karolina Staszak

     • Dzień Tańca w przedszkolu

      28.05.2022

      W ramach Dnia Tańca odwiedził nas Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie. Tancerze zaszczycili nas pokazem tańców regionalnych. Dzieci z uwagą podziwiały stroje, tańce oraz z dużym zainteresowaniem słuchały piosenek ludowych. Wspólne tańce umiliły nam czas, a zwieńczeniem pokazu była możliwość przymiarki ludowych strojów, które do najlżejszych nie należą.
      Bardzo dziękujemy Chludowianom za przybycie.

       Wychowawcy

     • "Góra Grosza"-  podsumowanie akcji

      28.05.2022

      W dniach od 1 marca do 30 kwietnia w  naszym przedszkolu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza", której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka bądź rodzinach zastępczych. Przedszkolaki oraz ich rodzice chętnie  przyłączyli się do akcji.Udało nam się zebrać łącznie 382,13 zł.Wyniki zbiórki pieniędzy w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco: Leśne Duszki- 194,01 zł i ta grupa otrzyma nagrodę, Żabki- 93,63 zł, Tropiciele- 61,86 zł, Krasnoludki- 32,63 zł.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w niniejszej akcji, bowiem "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie". 

      Anna Kwiatkowska, Justyna Kaszkowiak, Magda Adamska

     • PROJEKT KSIĄŻKA W PRZEDSZKOLU

      14.05.2022

      Przez ostatnie dwa tygodnie grupa Żabki realizowała projekt KSIĄŻKA. Dzieci dowiedziały się z czego składa się książka, jak należy o nią dbać. Poznały znaczenie słowa autor, tytuł. Przeliczały książki, układały historyjki obrazkowe, ćwiczyły układanie ich względem innych przedmiotów. Wykonały okładki ulubionych książek oraz zakładki. Przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę, gdzie rozmawiały o różnicach między biblioteką a księgarnią. Zwieńczeniem projektu było wspólne czytanie przez rodziców grupy Żabki oraz uczniów szkoły. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie .

      Wychowawcy

     • TYDZIEŃ BIBLIOTEK

      14.05.2022

      Tydzień  bibliotek dobiegł końca.
      Wiemy, że czytanie daje moc. Tworzenie i działanie również posiadają ogromną siłę sprawczą. Kilka cudownych, inspirujących dni minęło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki lub trzaśnięciem młotka. To właśnie ten ostatni z hukiem zamknął Tydzień Bibliotek. Poznaliśmy narzędzie, które miało przeogromną moc i zmieniało się wraz z rękoma, do których trafiło. Wszystko to ujęte zostało w przecudownej książeczce "Luśka i kłopoty z wrednym młotkiem" Pana Michała Piszory - naszego gościa, autora z zamiłowania, polonisty z zawodu, człowieka z wielkim Sercem dla dzieci, mistrza emocji, metafor zaklętych w słowa, fana przygód, który uważa, że życie jest podróżą.
      Czytajmy, bawmy się, działajmy, inspirujmy się życiem, jak Pan Michał.
      Mamy moc - działajmy !

     • ALPAKI W PRZEDSZKOLU

      14.05.2022

      Nasze przedszkole odwiedziły alpaki. Dzieci poznały te piękne zwierzęta. Dowiedziały się, czym alpaki różnią się od lamy, jak o nie dbać, jak i czym karmić oraz jak ważną rolę odgrywają w terapii  dzieci i osób starszych. Każde z dzieci miało możliwość nakarmienia, pogłaskania,  a nawet powąchania zwierząt.
      To był wspaniały dzień. 

      Wychowawcy

     • DZIEŃ BIBLIOTEKARZY I BIBLIOTEK

      14.05.2022

      Chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. W naszej szkole swoje święto miała dzisiaj Pani Ela i jej wyjątkowa biblioteka, czyli najbardziej zaczytane, zaksiążkowane i zaczarowane miejsce w naszej szkole.
      Życzymy  więcej czytelników niż książek, a także radości i satysfakcji z pracy. Dziękujemy za oddanie, zaangażowanie, wiedzę oraz uśmiech, którym jesteśmy obdarowywani każdego dnia.

     • Czytamy z wartościami w oknie teatrzyku kamishibai – maj

      09.05.2022

      Wielkie góry zdobywa się od małych szczytów: wytrwałość i pilność prowadzi do sukcesu - Żółw i zając.

      W ramach zajęć z religii uczniowie z klas 1-3 wysłuchali opowiadania Żółw i zając. Na podstawie znanej bajki Ezopa, spopularyzowanej przez Jeana de La Fontaine. Żółw zakłada się z zającem, kto wygra wyścig. Bajka z pozytywnym przesłaniem: wytrwałość i pilność prowadzi do sukcesu.

      Uczniowie z klas trzecich układali krzyżówkę do głównego hasła WYTRWAŁOŚĆ.

      Karolina Staszak​​​​​​​

     • PLANETA ZIEMIA

      09.05.2022

      Oto Mali Odkrywcy i Planeta Ziemia. Dlaczego Błękitna? Jakie warstwy ma Ziemia i jak wygląda jej przekrój? Te i inne ciekawostki poznawali nasi Mali Odkrywcy podczas ostatnich zajęć przyrodniczych. Jeśli jeszcze nie wiecie jak emocjonujące jest kręcenie globusem zapraszamy na nasze zajęcia:)

      Małgorzata Kurek