• Eko-Brygada w Ogrodzie Dendrologicznym

      29.04.2022

      W ramach projektu #fabrykaekologow Uczniowie Eko-Brygady mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce do Ogrodu Dendrologicznego oraz zajęciach proponowanych przez Ogród pt. "W świecie baśni". Koncepcję zajęć trzeba było nieco zmienić, ponieważ pogoda spłatała nam figla i jak w słynnym polskim przysłowiu kwiecień plecień przyniósł deszcz pluchę i zimę ;) Jednak pomimo pogody udało nam się zobaczyć wiewiórki, ciekawe gatunki ptaków, których w Ogrodzie zawsze pełno, znaleźć leśne skarby i zbadać gawrę niedźwiedzia 😁 Eko- Brygada z naszej szkoły wróciła zmarznięta ale zadowolona, wycieczki zawsze sprawiają im wiele radości:) Przy okazji wizyty w Poznaniu odwiedźcie koniecznie Ogród Dendrologiczny, który jest idealnym miejscem na rodzinny spacer i relaks.

      Małgorzata Kurek

     • NASI SPORTOWCY Z KLASĄ

      29.04.2022

        Z wielką satysfakcją i dumą informujemy, że nasi uczniowie: Zosia Musiał oraz Szymon Śniegocki otrzymali tytuł Sportowca z Klasą. Oboje zostali dzisiaj zaproszeni  do Urzędu Gminy na uroczystość rozdania nagród w tym plebiscycie.
        Zosia Musiał otrzymała wyróżnienie i nagrodę Wójta Gminy Rokietnica za osiągnięcia sportowe w 2021r. Nagroda ta została przyznana za medal Pucharu Polski w walkach Taekwondo, medal Pucharu Polski Poomsae oraz za pierwszy w historii Gminy Rokietnica zdobyty CZARNY PAS Taekwondo.
      Szymon Śniegocki otrzymał wyróżnienie w Plebiscycie Sportowiec z Klasą za osiągnięcia w kategorii KARATE.
        Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni.

     • Dzień Ziemi w przedszkolu

      29.04.2022

      Nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Ziemi. Dzieci podczas zajęć rozmawiały na temat ochrony środowiska.  Dowiedziały się czym jest ekologia, recykling oraz jak należy dbać o naszą planetę. Następnie wszystkie grupy, wyposażone w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci, wyruszyły na "sprzątanie świata". Dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do pracy i nazbierały kilka worków odpadów. Na zakończenie dnia Żabki oraz Leśne Duszki wykonały piękne plakaty tematyczne, a wszystkie przedszkolaki obiecały, że będą dbać o przyrodę.

      Wychowawczynie

     • Dzień Ziemi

      24.04.2022

      22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.
      Święto to w naszym kraju obchodzone jest już ponad 30 lat. W tym dniu szczególną uwagę zwraca się na promowanie postaw proekologicznych. Dlatego też w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, które miały na celu  poszerzenie wiedzy napachańskich Świetliczaków na temat przyszłości naszej planety. Przypomnieliśmy sobie, jak właściwie segregować śmieci i jaki jest czas ich rozkładu, rozmawialiśmy o potrzebie sadzenia drzew, oszczędzania wody oraz innych czynnościach wpływających bezpośrednio na stan naszej Ziemi.
      Świetliczaki wykonały plakat EKO ZADANIA - CO MOŻESZ ZROBIĆ DLA NASZEJ PLANETY. Posprzątały najbliższą okolicę, zbierając śmieci oraz podlewały drzewa zasadzone jesienią przez naszą szkolną społeczność. W akcję sprzątania świata włączyła się również klasa III a. To był bardzo ekologiczny dzień.

     • Leśne Duszki w Ogrodzie Dendrologicznym

      24.04.2022

      Przedszkolaki z grupy Leśne Duszki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Poznaniu. Dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych pt. "W lesie zmysłów".  Z wielką chęcią brały udział w przygotowanych dla nich zadaniach.  Poznały różne gatunki ptaków, które można spotkać w lesie, ich odgłosy oraz rodzaje pokarmów, którymi się żywią. Za pomocą zmysłów dotyku oraz węchu rozpoznawały skarby lasu. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowanie uczestniczyły również w zajęciach plastycznych. Mimo niesprzyjającej pogody Leśne Duszki do przedszkola wróciły bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę.

      Wychowawczynie

     • Gminny konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

      14.04.2022

        Nasze przedszkole zorganizowało gminny konkurs plastyczny pt. "Najładniejsza Kartka Wielkanocna". W dniu wczorajszym nastąpiło jego  rozstrzygnięcie:

      I miejsce zajął Oliwer Kwiatkowski (Przedszkole w Mrowinie)
      II miejsce Martyna Urbanowska (Przedszkole w Napachaniu)
      III miejsce Kornelia Sekieta (Przedszkole w Napachaniu)

      WYRÓŻNIENIA:
      Szymon Pielaszkiewicz (Przedszkole w Mrowinie)
      Adam Głowczyński (Przedszkole w Napachaniu)

      Bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom 🙂

      Justyny Kaszkowiak,
      Beata Rajczak,
      Anna Kwiatkowska

     • Święta tuż, tuż...

      14.04.2022

      Przygotowania do Świąt idą pełną parą we wszystkich naszych klasach. 3 b w poniedziałek przygotowała wielkanocne stroiki, dzieci sadziły kwiaty, ozdabiały stroiki, którymi udekorują tarasy i balkony;) Dzisiaj tematem przewodnim był ZAJĄC. Dzieci przygotowały dwie proste prace plastyczne, które zamknięte zostały w antyramach ;) Może staną się świątecznym prezentem dla bliskiej osoby ?;)
      Za pomoc w organizacji zajęć przyrodniczych bardzo dziękujemy mamie Gracjana i Julki oraz @Kwiaciarnia Bratek. A za antyramy Panu Przemysławowi Nyce ;) Przydały się !

      Małgorzata Kurek

     • Kurczaki i kurczaczki

      14.04.2022

        Ozdoby wielkanocne ręcznie robione to ciekawy pomysł na wspólne spędzenie  czasu. Samodzielnie wykonane mogą być tak samo ładne, a nawet ładniejsze niż te ze sklepu!
        Wspaniale wyglądają na stole – to znakomita dekoracja nie tylko na czas wielkanocnego, odświętnego śniadania, ale też na cały okres okołoświąteczny.
        Ozdoby wielkanocne mogą być naprawdę różnorodne. Możemy ustawić je przed domem, zawiesić dekorację na drzwiach mieszkania, postawić ozdobę na stole, na szafce, na parapecie…  
        Właśnie na klasowym parapecie wśród zieleni znalazły się kurczaki i kurczaczki wykonane przez uczniów klasy 3a. Przypominają i wprowadzają nas w nastrój nadchodzących świąt.   

           Sylwia Kiejnich

     • Wielkanoc w przedszkolu

      14.04.2022

      W środę w naszym przedszkolu, jak i w zerówce odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. A po śniadaniu każda z grup udała się na długo wyczekiwane poszukiwanie "Zajączka". Poszukiwania były bardzo owocne
      i wywołały uśmiech na twarzach dzieci.

      Wychowawcy

     • Wielkanocne warsztaty

      14.04.2022

      Wczoraj w naszym przedszkolu odbyły się wielkanocne warsztaty, podczas których dzieci ozdabiały drewniane jajka. Leśne Duszki i Tropiciele wykonały swoje prace z użyciem świątecznych serwetek.  Krasnoludki "wyczarowały" piękne, koronkowe króliczki, z kolei Żabki wyklejały jajka żółtym papierem i w ten sposób powstały śliczne kurczaczki.
      Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością uczestniczyły w warsztatach.

      Wychowawczynie
       

     • Kredkobranie

      14.04.2022

      Zbiórka kredek dla dzieci ze szpitali została zakończona. W imieniu dzieci i organizatorów serdecznie dziękuję Rodzicom i Uczniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Napachaniu za przyłączenie się do akcji.
      Kredki zostały wysłane  do szpitali i szkół przyszpitalnych.

      Więcej o akcji na stronie: https://tiny.pl/9k2hg

      Karolina Staszak

     • I Szkolny Konkursy Arytmetyki Mentalnej "BO LICZENIE SIĘ LICZY"

      05.04.2022

      Fotorelacja z Pierwszego Szkolnego Konkursu Arytmetyki Mentalnej "BO LICZENIE SIĘ LICZY". Jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom i Laureatom.  Uczniowie brali udział w 3 kategoriach i mieli za zadanie w ciągu 10 minut wykonać obliczenia na liczydle oraz obliczenia mentalne. 
      Lista Laureatów:
      W kategorii: Metoda Małego Przyjaciela
      I miejsce Mateusz Ziółczyk
      II miejsce Helena Qaraqish
      III miejsce Zofia Wawrocka 

      W kategorii: Metoda Dużego Przyjaciela
      I miejsce Nataniel Stawski
      II miejsce Kajetan Gajęcki
      III miejsce Marcel Zdunek

      W kategorii: Metoda Łączona
      I miejsce Halina Drożan
      II miejsce Miłosz Gradecki
      III miejsce Mateusz Kołodziejczak

      Organizatorzy

    • Dzień Marchewki
     • Dzień Marchewki

      05.04.2022

      Wczoraj wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Dzień Marchewki. Dzieci poznały budowę marchewki oraz dowiedziały się dlaczego tak ważna jest w naszej diecie. Zwieńczeniem tego dnia była degustacja wcześniej przygotowanych smakołyków. Było ciasto marchewkowe,  sok z marchewki, marchewka gotowana, surowa oraz tarta z jabłuszkiem. Jednym słowem królowała dziś u nas marchewka .


      Wychowawcy grup

     • 1 kwietnia - DZIEŃ BEZ PLECAKA

      05.04.2022

      Chcecie poznać kolejny dowód na to, że 1 kwietnia w naszej szkole był niezwykły? Proszę bardzo: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału we wspólnej zabawie No Backpack Day, która polegała na tym, by zapakować swoje zeszyty, podręczniki, przybory szkolne itp. do... wszystkiego, czego dusza zapragnie - z wyjątkiem plecaka.

      I tak się stało. Poniosła nas wszystkich fantazja, a pomysłowość i kreatywność uczniów, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Pojawiły się wózki, szuflady, pokrowce na gitarę, podbieraki, a nawet grill. Zresztą zobaczcie sami.

     • WIOSENNY KIERMASZ

      05.04.2022

      1 kwietnia był wyjątkowy nie tylko dlatego, że jest to dzień prima aprilis-owy i nie tylko dlatego, że był piątkiem, ale przede wszystkim dlatego, że od rana w holu naszej szkoły czekały na nas liczne niespodzianki, przygotowane w głównej mierze przez rodziców naszych uczniów. Na prawo mogliśmy podziwiać wielkanocne rękodzieła naszych Kreatywnych Rodziców pod egidą Pani Eli, na lewo natomiast roznosił się zapach wyśmienitych wypieków. Nie pierwszy już raz okazało się, że nasza społeczność szkolna to zbiór rozmaitych talentów, a te cukiernicze są na najwyższym poziomie. Dziękujemy WSZYSTKIM za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne kiermasze.

     • Dzień Muffinki

      05.04.2022

      W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Muffinki. Z tej okazji każda z grup upiekła te małe cudne słodkości. Na stołach gościły różne smaki: czekoladowe, bananowe, z kawałkami czekolady.
      Przy degustacji było mnóstwo frajdy i radości. Dzieci uwielbiają takie zajęcia.


      Wychowawcy