• Gminne eliminacje w piłce siatkowej

      28.03.2022

        W dniu 24.03 nasza szkoła była gospodarzem gminnych eliminacji w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
        W pierwszych dwóch meczach w ramach igrzysk dzieci nasze reprezentacje dziewczynek i chłopców zmierzyły się z rywalkami i rywalami z Szkoła Podstawowa im.Jana Brzechwy w Rokietnicy. Mecz dziewczynek zakończył się wynikiem 2:0 dla Rokietnicy natomiast nasi chłopcy po emocjonującym trzecim secie przegrali 2:1. Kolejno odbyły się mecze starszych dziewcząt i chłopców w ramach igrzysk młodzieży szkolnej.
        Nasze reprezentantki po szczególnie zaciętej rywalizacji w drugim secie musiały uznać wyższość rywalek i ostatecznie przegrały z drużyną Rokietnicy 0:2. Chłopcy natomiast stoczyli zacięte boje podczas obydwu setów, w których kilkukrotnie zmieniała się drużyna prowadząca. Ostatecznie również przegrali 0:2 jednak o zaciętości tego spotkania niech świadczy wynik drugiego seta, którego przegraliśmy 24:26.
        Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i dostarczenie wielu pozytywnych emocji, a licznie przybyłym kibicom za świetny doping. W sporcie nie zawsze się wygrywa, a najważniejsza jest walka, zaangażowanie i wspaniałe widowisko, którego było się aktywnym uczestnikiem. Dziękujemy również naszym rywalkom i rywalom z Rokietnicy, ponieważ bez nich te dobre widowiska nie byłyby możliwe. Czekamy na kolejne zmagania!

      Maciej Skrzypczak

     • "Wiosenne poezjowanie"

      28.03.2022

      21 marca w budynku ROS-u w Rokietnicy odbyła się dziesiąta edycja konkursu pod patronatem Wójta Gminy Rokietnica - „Wiosenne poezjowanie”.

      Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych naszej gminy, wyłonieni wcześniej w szkolnych etapach poetyckich rywalizacji.

      W kategorii uczniów klas pierwszych, Hania Fudala, uczennica naszej szkoły , zajęła drugie miejsce.

      Uczniowie najstarsi, z klas 7-8, zgodnie z regulaminem konkursu, przygotowywali nie tylko utwór poetycki, ale też fragment prozy. Jury zachwyciła pełna zaangażowania recytacja Agaty Piłki, która przedstawiła fragment „Kubusia Puchatka” Alana Aleksandra Milne. W ten sposób Agata zajęła trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej!

      Pierwsze miejsce natomiast, również wśród najstarszych uczestników, zdobył Iwo Ratajczyk, który w ślad za Józefem Tischnerem (bo jego fragment prozy przygotował) opowiadał o Józku co „cłeka wypatrujywał”. Tekst stylizowany na gwarę podhalańską bardzo się wszystkim spodobał.

      Człeka – prawdziwego i dobrego – zawsze trzeba wypatrywać wśród ludzi. Zdecydowanie jednak kilku znakomitych recytatorów wśród uczniów naszej szkoły już wyparzono! Bardzo się z tego cieszymy, zwycięzcom gratulujemy! Grupie uczniów, którzy przygotowywali się do jakiegokolwiek etapu konkursu, serdecznie dziękujemy za włożony trud i poświęcony czas.

      Wszystkich innych zachęcamy do czytania i recytowania utworów literackich - są wśród nich bowiem takie utwory, które mogą niejednego zadziwić!

      Karolina Nyczke (nauczyciel języka polskiego)

     • I TURNIEJ SZACHOWY

      22.03.2022

        Dnia 2 kwietnia, w sobotnie przedpołudnie, w naszej szkole odbędzie się I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY O ZŁOTEGO SKOCZKA. Do zdobycia będzie PUCHAR DYREKTORA ZSP W NAPACHANIU.
        Z wielką satysfakcją Pani Dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom powołania, życząc każdemu z osobna powodzenia i samych sukcesów przy szachownicy.
        Z tej okazji, nasi uczniowie na zajęciach komputerowych przygotowali projekty plakatów. Kilka z nich prezentujemy poniżej.
        Wszystkim powołanym graczom życzymy powodzenia.

    • Cykl warsztatów profilaktycznych „Unplugged”
     • Cykl warsztatów profilaktycznych „Unplugged”

      22.03.2022

      Nasza szkoła przystąpiła do współpracy z firmą DIALOG CENTRUM EDUKACJI i PROFILAKTYKI. W ramach tej akcji w klasie 7 a zostanie przeprowadzony cykl warsztatów profilaktycznych „Unplugged”. Jest to program adresowany do uczniów w wieku 12-14 lat i ich rodziców, rekomendowany w ramach ogólnopolskiego systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Celem głównym programu jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki) przez młodzież w wieku 12-14 lat. 

      Nikola Krasowska

    • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
     • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

      22.03.2022

      21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także dzień kolorowej skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Dawna. Świętowaliśmy go w naszym przedszkolu nosząc skarpetki nie do pary. Okazaliśmy w ten sposób symboliczne wsparcie - bo inny nie znaczy gorszy.

     • Wiosna w przedszkolu

      22.03.2022

        21 marca to początek kalendarzowej wiosny. Przez wielu tak wyczekiwany, bo oznacza on, że już niedługo ciepłe, długie dni. Przedszkolaki z Napachania bardzo hucznie przywitały Panią Wiosnę. Wszystkie grupy brały udział w barwnym pochodzie z Marzanną - symbolem odchodzącej zimy, wraz z piosenką na ustach. Dzieci przeszły ulicami Napachania, aby wszyscy mieszkańcy naszej miejscowości nie zapomnieli jaki dzisiaj mamy dzień.

      wychowawcy

     • Pierwszy dzień wiosny za nami

      22.03.2022

        Wiosna to najpiękniejsza pora roku, w której wszystko budzi się do życia. 21 marca, uczniowie klas I - III pożegnali zimę i przywitali wiosnę.

        Ten radosny dzień rozpoczęliśmy wiosennym pokazem mody ekologicznej "EKO - MODA". Następnie barwnym korowodem z Marzanną przeszliśmy ulicami Napachania. Dzięki głośnym okrzykom i piosenkom odstraszyliśmy zimę i przywitaliśmy Panią Wiosnę. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, bo wreszcie mamy upragnioną i wyczekiwaną WIOSNĘ.

      Nauczyciele świetlicy

     • 100-lecie Lacha Poznań

      21.03.2022

      19 marca mija setna rocznica powstania KKS Lecha Poznań. 

      Społeczność naszej szkoły również dołączyła do obchodów tego piłkarskiego święta. W piątek 18 marca wszyscy kibice mogli przyjść do szkoły w barwach Kolejorza, a na dużej przerwie został odśpiewany jego hymn. 

      Wkrótce kolejne akcje związane ze stuleciem naszej lokalnej drużyny.

      Monika Bachorz i Maciej Waliszewski

     • Tydzień Matematyki czas zacząć!

      14.03.2022

        14 marca w naszej szkole zaczynamy Tydzień Matematyki pod hasłem „Matematyka jest _________________”. Nie jest to przypadkowa data, gdyż tego dnia w wielu szkołach i uczelniach jest obchodzone Święto Liczby Pi, a od 2020 roku - dzień 14 marca ustanowiony został przez UNESCO Międzynarodowym Dniem Matematyki.

        Nasi uczniowie będą przez cały tydzień świętować z matematyką. Czekają na nich konkursy i wiele matematycznych atrakcji.

        Obchodząc Tydzień Matematyki nie możemy zapomnieć o liczbie Pi.
      Podziwu godna liczba Pi (jak pisała o niej Wisława Szymborska) ma promować matematykę i nauki ścisłe dokładnie 14 marca, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada wartości liczby π.

      π = 3,14159265358979323846264338327950288419716939937510...

        Każde dziecko niezależnie od wiedzy matematycznej może świętować dzień liczby PI. Nawet jeśli jeszcze jej nie zna, może ją samo odkryć. Jak? Wystarczy prosty eksperyment. Poniżej umieściliśmy film, w którym uczeń naszej szkoły, Wiktor Ledecki, pokazał, jak należy wykonać eksperyment.

        Zapraszamy do zabawy matematyką!

     • NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

      11.03.2022

       

        Dzisiejszy dzień w naszej świetlicy był niezwykle atrakcyjny.  W ramach spotkań z cyklu „Niezwykle kobiety  i niezwykłe zawody” gościliśmy Panie wykonujące różne zawody. W dopołudniowych godzinach odwiedziła nas Pani Agnieszka Kram – Bojanowska – Sołtys Napachania – Dalekie, Radna Gminy Rokietnica, z zawodu  krawcowa. Świetliczaki wysłuchały w jaki sposób i dlaczego nasz gość pełni społeczne funkcje i na czym polega praca krawcowej. Pani Agnieszka pokazała dzieciom jak działa maszyna do szycia. Dla naszych Świetliczaków uszyła flagę Ukrainy, która zapewne będzie służyć jako duchowe wsparcie  Ukraińskim koleżankom i kolegom przebywających w naszej szkole.


        Kolejni goście, to Pani Katarzyna Guzikowska – kosmetyczka oraz Karolina Śmieszalska - fryzjerka. Te sympatyczne Panie przez moment, ku uciesze dziewczynek zamieniły  naszą świetlicę w gabinet kosmetyczno – fryzjerski.
      Przy okazji poznaliśmy kilka sposobów robienia modnych fryzur. Wszystkim Paniom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i  zaprezentowanie nam swojego  warsztatu pracy.
        To był wspaniały dzień, pełen emocji i wrażeń.

      Nauczyciele świetlicy

     • NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

      10.03.2022

        W środę 9 marca Świetliczaki miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą zawodu pielęgniarki. Naszym gościem w ramach spotkań "Niezwykłe kobiety i niezwykłe zawody" była szkolna pielęgniarka - Pani Sonia Maruszewska, która podkreśliła, że praca pielęgniarki jest bardzo odpowiedzialna, nie zawsze miła i przyjemna, ale niezwykle satysfakcjonująca.

        Dziękujemy Pani Soni za poświęcony nam czas i przybliżenie piękna zawodu, który polega na dawaniu siebie drugiemu człowiekowi.

      Nauczyciele świetlicy

     • NIEZWYKŁE KOBIETY I NIEZWYKŁE ZAWODY

      09.03.2022

        We wtorek 8 marca w Dzień Kobiet gościliśmy w świetlicy Panią Annę Drożan. To kolejna niezwykła kobieta z niezwykłym zawodem - Psi  Groomer.  Świetliczaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się zabiegom pielęgnacyjnym zwierząt przyniesionych przez naszego gościa (pies, kot, świnka morska).

        Każdy mógł spróbować swoich umiejętności w zakresie strzyżenie, mycia a także pielęgnacji psimi kosmetykami.

        Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za ciekawą lekcję, która pokazała, że psi groomer to osoba z dużymi umiejętnościami manualnymi i ogromnym sercem do zwierząt.

      Wychowanie świetlicy

    • Zbiórka dla mieszkańców Ukrainy
     • Zbiórka dla mieszkańców Ukrainy

      08.03.2022

      Miło nam poinformować, że nasza szkoła nawiązała współpracę z Caritas Polska, w związku z tym zaczynamy działać i pomagać!
      Wszyscy wiemy, że Nasi Sąsiedzi potrzebują teraz naszej pomocy, dlatego organizujemy pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

      Liczymy na Wasza pomoc! 

      Zbiórka będzie trwała od 07.03.-14.03.2022r.
      Będziemy zbierać:
      - nowe: koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy, kubki termiczne, bandaże, opatrunki, woda utleniona;
      - kosmetyki osobiste: szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon itp.;
      - produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron.

      Wszystkie te rzeczy będzie można składać przy wejściu do naszej szkoły, gdzie zostaną ustawione kartony.

      Produkty, które zostaną zebrane przekażemy do centrali Caritasu Poznańskiego, skąd zostaną rozdysponowane do ośrodków, które będą przyjmować uchodźców wojennych.

       


      Już teraz bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie i okazane serce!

      Pamiętajmy: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi - Św. Jan Paweł II