• Kochani Uczniowie,

      14.01.2022

      przed nami dwa tygodnie ferii zimowych, 16 dni przerwy od szkolnych obowiązków. Życzę, aby był to czas, który umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.
      Proszę jednak, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek - dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu.
      Mam nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

      Wszystkiego dobrego!
                                                                                                                       Małgorzata Łopatka

     • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

      12.01.2022

        Kolędy to jedne z najpiękniejszych utworów zarówno pod względem treści jak i melodii. Stanowią cenny skarb dziedzictwa kulturowego. W naszym przedszkolu, w okresie przedświątecznym, odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Przedszkolaki (grupowo,a także solo) zaprezentowały polskie kolędy oraz piosenki świąteczne, w różnych aranżacjach. Wszystkie dzieci, które wystąpiły, otrzymały słodkie upominki, dyplomy i płyty CD z piosenkami. 
        Konkurs dostarczył uczestnikom wiele emocji, satysfakcji i radości. Dziękujemy wszystkim za udział. Pozdrawiamy!


      Wychowawcy grup

     • PRZYGODA Z DETEKTYWEM POZYTYWKĄ – ZDROWE ŻYWIENIE

      07.01.2022

       

        Uczniowie klasy 3a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Napachaniu, nie zapominają o swoim przyjacielu Detektywie Pozytywce. Pilnie uczestniczą w rozwiązywaniu zagadek  w ramach projektu „Z Detektywem Pozytywką uczymy się logicznego myślenia”. Zapoznaliśmy się z dwoma rozdziałami książki „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kazdebke: „Uwaga na owoce” i „Co stało się z ubraniem Pana Mietka”. Było to podstawą do rozmowy na temat zdrowego żywienia. Przyjrzeliśmy się uważnie piramidzie żywieniowej. Podzieliliśmy się na grupy, aby zagrać w grę planszową pod nazwą „Piramida żywieniowa”.

        Dzięki wspólnej zabawie utrwaliliśmy swoje wiadomości.  Dokonaliśmy analizy znaczenia spożywania przez nas różnych produktów. Wykonaliśmy dołączone do projektu karty pracy. Odpowiedzieliśmy bezbłędnie na wszystkie pytania. Złamaliśmy szyfr i dowiedzieliśmy się, co ukryła w swoim gnieździe sroka złodziejka.

       Nie zabrakło sudoku z warzywami w roli głównej. Na podstawie szeregu informacji odkryliśmy, jakie owoce lubią dzieci z zagadki. Były puzzle i  labirynty, które wraz z Panem Mietkiem musieliśmy przejść, aby pomóc mu schudnąć.  Bez problemu przygotowaliśmy talerze ze zdrowym i niezdrowym jedzeniem.  Zapoznaliśmy się bliżej z dynią. Wiemy na jej temat wszystko. Nie zapomnieliśmy o zadaniach na platformie EduNect.  

        To była ciekawa przygoda.

      Sylwia Kiejnich