• PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

      26.10.2021

        W dniu 25 października w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowania na Świetliczaka przygotowane przez wychowawców oraz uczniów klas starszych. Do społeczności  świetlicowej zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych, którzy podczas pasowania zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich zadań dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po której nastąpiło pasowanie ołówkiem na członka świetlicowej gromady.

        Na pamiątkę uczniowie otrzymali odznaki WZOROWEGO ŚWIETLICZAKA oraz słodki poczęstunek.
      Nowym Świetliczakom życzymy wielu sukcesów w nauce oraz miłych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej !

       

      Lidia Trybuś

     • Konkurs recytatorski

      20.10.2021

      "Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem" A.Camus

       Pod tym hasłem w dniu dzisiejszym odbył się pierwszy jesienny konkurs recytatorski dla klas 1-3. W konkursie wzięło udział łącznie 37 uczniów. Na drodze eliminacji klasowych wyłoniono 19 uczestników, którzy jeszcze raz zaprezentowali wiersze przed publicznością i komisją w skład której wchodziła: Dyrektor Małgorzata Łopatka, Elżbieta Skrzypczak i Paulina Gmyrek.

         Laureaci:

      I miejsce Hanna z klasy 1a
      II miejsce Norbert z klasy 2a
      III miejsce Agata z klasy 2a

      Wyróżnienia otrzymali: Maciej z klasy 3a i Ignacy z klasy 1a.

      Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!!!

      Organizatorzy: Magdalena Maciaszek i Karolina Władysiak

     • Innowacja "Czytamy z wartościami"

      15.10.2021

        Przedszkolaki z grupy sześciolatków Tropiciele oraz uczniowie z klasy 1b poznały dzisiaj w ramach prowadzonej w szkole innowacji "Czytamy z wartościami: przypowieści biblijne i inne ważne opowiadania w oknie teatrzyku kamishibai i nie tylko" postać świętego Jana Pawła II, którego rocznicę na wybór papieża wspominamy 16 października.
        Dzieci poznały Karola Wojtyłę jako chłopca, który posiadał wiele zainteresowań i pasji w swoim zwyczajnym, codziennym życiu. Karol Wojtyła mówił,że skarbem jest drugi człowiek, co Dzieci również zaśpiewały w piosence "Skarby Jana Pawła II".

      Karolina Staszak 

     • Światowy Dzień Drzewa w naszej szkole

      14.10.2021

         Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002r. O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca …W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Drzewa każda klasa posadziła przy szkole drzewa i krzewy owocowe- maliny, jabłonie oraz śliwę oraz drzewa miododajne- akacje, lipy oraz leszczyny. Uczniowie wykonywali plakaty związane z drzewami oraz uczestniczyli w konkursie plastyczno-technicznym pt. “Drzewo”. Galeria ich bogatych twórczo prac znajduje się w holu naszej szkoły.

       

        Z okazji Światowego Dnia Drzewa odbyła się także zbiórka makulatury, a dzięki Nadleśnictwu w Obornikach rozdaliśmy 100 sadzonek buka pospolitego uczniom, rodzicom i nauczycielom, aby promować sadzenie drzew i starać się ograniczać zmiany klimatyczne zachodzące na naszej planecie!
        Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w dzisiejszy Dzień Drzewa baaaardzo dziękuję:)


      Małgorzata Kurek

     • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

      12.10.2021

        Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla smartfona, komputera, telewizji. Gry nie tylko bawią, ale również rozwijają wyobraźnię. Wspólna gra planszowa z rówieśnikami pomaga w uczeniu się współzawodnictwa, przestrzegania zasad fair play, radzenia sobie z sukcesem oraz porażką. Mając to na uwadze, dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Gier Planszowych. Podczas wybranych lekcji, w bibliotece, świetlicy oraz na przerwach, każdy mógł zagrać w wybraną grę lub zaprezentować swoją ulubioną przyniesioną z domu.
        To był bardzo przyjemny i radosny dzień.

     • Jesienny wypad do kina i Ogrodu Botanicznego

      05.10.2021

        Uczniowie klas 3. Szkoły Podstawowej w Napachaniu odwiedzili  jeden z bardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych parków w Poznaniu - Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Posiada on zbiory roślinne służące celom naukowym, dydaktycznym i edukacyjnym.

        Dzieci przy pieknej pogodzie skorzystały z bogatej oferty obejmującej zajęcia terenowe i ścieżki edukacyjne. Przemierzając alejki Ogrodu, jedna grupa wyposażona w lornetki poszukiwała jego mieszkańców oraz śladów ich bytowania. Druga dowiedziała się pod jakimi drzewami szukać materiałów na jesienne ludziki i jakie ciekawostki skrywają te rośliny. 

        Pobyt w Ogrodzie Botanicznym poprzedziła wizyta w Multikinie. Obejrzeliśmy wzruszający film pt. „Czarny Młyn”. Opowiada on o Iwie i jego przyjaciołach, którzy mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem oraz o jego siostrze Meli wymagającej szczególnej opieki. Przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Film o przyjaźni, odpowiedzialności, uczuciach i pozornej słabości, która okazała się niezwykłym darem, zrobił na wszystkich olbrzymie wrażenie. 

      Sylwia Kiejnich

     • ŚWIATOWY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

      05.10.2021

       

        29 września w naszej szkole w sposób niekonwencjonalny obchodziliśmy Światowy Dzień Głośnego Czytania. Nasi uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele przeczytali wszystkim uczniom dobrze znaną bajkę pod tytułem Czerwony Kapturek, ale w różnych językach. I tak czytali: w języku angielskim - Konrad, Amelia i Martyna uczniowie klasy VIIIb, w języku francuskim - pani Paulina, w języku hiszpańskim - Julia uczennica klasy VIIIb, w języku portugalskim - pani Weronika, w języku niemieckim - pani Joanna, w języku rosyjskim - pani Violetta, w języku czeskim - pani Nikola, w języku włoskim - pani Karolina, w języku chorwackim - pani Monika, w języku japońskim - Julia nasza absolwentka.

        Ciekawostką był czytany fragment Dagome iudex przez pana Macieja i recytowany fragment utworu Juliusza Cezara De bello Gallico przez panią dyrektor i to wszystko w języku łacińskim.


       Wszyscy uświadomiliśmy sobie, że warto czytać oraz warto uczyć się języków obcych. Doskonałym przykładem może być nasza absolwentka Julia Czubrychowska, która zaprezentowała nam oprócz Czerwonego Kapturka w języku japońskim jeszcze wybrany wiersz w języku chińskim.


        Okazało się, że w naszej szkole, wśród nauczycieli mamy wielu poliglotów. Dziękuję Wszystkim RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

       

      Elżbieta Skrzypczak

     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      02.10.2021

        1 października 2021 roku obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole wszyscy mogli wziąć udział w egzaminie, który był nadzorowany przez naszych ekspertow w zakresie tabliczki mnożenia. Ekologia staje się regułą w ramach której oszczędzając papier zdawaliśmy egzamin w sposób zdalny. W salach zostały przygotowane zadania. Nie było tak łatwo. W pierwszej kolejności należało je odszukać, a potem była tylko minutka z zegarkiem w ręku na ich rozwiązanie.
       Tabliczka mnożenia sprawiła dużo radości, uśmiechu i zaskoczenia na twarzach uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników.

        W wolnym czasie zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu tabliczki mnożenia online
      https://www.wmtday.org/pl

      Powodzenia!

      Karolina Gładysiak