• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Święte Słowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego'' - podsumowanie

      12.07.2021

       

        W naszej szkole odbył się konkurs w formie plakatu promującego jedną, wybraną z podanych przez Organizatora myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konkurs miał charakter ogólnopolski, a wyróżnione prace pojechały reprezentować naszą szkołę do Warszawy.

        Wielka radość ogarnęła całą społeczność szkolną, gdy przyszły wyniki ze stolicy Polski. Otóż w kategorii wiekowej klas IV-V zwyciężył uczeń klasy czwartej – Kacper Sekieta, a wśród wyróżnionych prac znalazła się praca Igi Lehmann. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ do konkursu zgłosiło się ponad 900 prac z całej Polski.


        Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o osobie, życiu i działalności Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był Prymas Tysiąclecia. Wyrażanie własnych przeżyć środkami plastycznymi. Wzbogacenie programów szkolnych o zajęcia poświęcone Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu.

      Wyniki konkursu wewnątrzszkolnego:

      • kategoria wiekowa: IV I V klasa
       1. Sekieta Kacper
       2. Jęchorek Marta
       3. Lehmann Iga
      • kategoria wiekowa: VI-VII klasa
       1. Ex aequo: Jęchorek Matylda i Gorczyński Jakub
       3. Nowicki Konstanty
      • wyróżnienia:
       Piłka Agata
       Śniegocki Szymon

      Koordynatorzy wewnątrzszkolnego etapu:
      Dybicz Karolina
      Jerzy Karolina
      Chojnacki Hubert

       

                              Hubert Chojnacki

     • Mamy bzika na punkcie kostki Rubika

      09.07.2021

        Od razu po powrocie do nauczania stacjonarnego uczniowie zostali zaskoczeni wyzwaniem postawionym przez nauczycieli świetlicy. Celem było nauczenie się układania całej kostki Rubika przez jak największą liczbę uczniów.  Szybko, w żargonie uczniowskim, zaczęły pojawiać się takie pojęcia jak: cross, permutacja narożników, czy bardziej przystępne - najpierw myszki do sera, a potem do piwnicy. Nauka układania wciągnęła dużą liczbę uczniów ze wszystkich klas.
        Na koniec roku około 30 uczniów z naszej szkoły potrafiło ułożyć całą kostkę. Natomiast siedmiu najlepszych wzięło udział w turnieju układania kostki na czas, który wygrał Kamil Pakulski przed Natanielem Stawskim i Olafem Dembskim. Najlepsi uzyskiwali wyniki na poziomie 40-50 sekund. Jest to wynik o którym ich nauczyciel pan Robert może tylko pomarzyć.

      Poniżej link do układania kostki dla dzieci:

      https://liblink.pl/yVqhKenBRY

      Robert Górny

     • Uczniowie klasy czwartej i piątej w DELI Parku

      16.07.2021

        22 czerwca klasy: IV i V wybrały się, do Deli Parku w Trzebawiu, na wycieczkę integracyjną. Uczniowie korzystali ze wszystkich atrakcji oraz wzięli udział w warsztatach kulinarnych podczas których dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat poznańskich wypieków. Własnoręcznie wykonali chruściki, które smakowały wybornie. Na koniec dnia pełnego pozytywnych wrażeń przyszła pora na smaczny obiadek. Wycieczka zakończyła się słodką niespodzianką.

      Karolina Gładysiak
      wychowawca klasy 4

     • Wycieczka klas szóstych do Parku Linowego

      09.07.2021

        15 czerwca klasy: 6a, 6b i 6c wybrały się, do Parku Linowego Pyrland nad Maltą w Poznaniu, na wycieczkę integracyjną. Uczniowie zmagali sie z zadaniami wyznaczonymi odpowiednio na trasie żółtej i zielonej, dalej zjeżdżali na tyrolce. Na koniec przyszła pora na ognisko, kiełbaski i lody dla ochłody ciepłego, słonecznego dnia pełnego pozytywnych wrażeń.

      Honorata Pytel
      wychowawca 6b

       

     • Karta rowerowa

      09.07.2021

        17 czerwca w ZSP w Napachaniu uczniowie klas: 4, 5 i 6, po zaliczeniu testu wiadomości z przepisów bezpieczeństwa komunikacyjnego, zmagali się z praktycznym egzaminem na kartę rowerową. Ich zadaniem było przejechać wyznaczoną trasę rowerem na boisku sportowym, gdzie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego w praktyce.

      Egzamin zorganizowały: Małgorzata Żebrowska i Honorata Pytel

      Honorata Pytel