• Życzenia urodzinowe
     • Życzenia urodzinowe

      29.10.2020

      Droga Jubilatko, droga Pani Irenko

      W tym uroczystym dniu urodzin
      szczere i serdeczne życzenia długich lat życia,
      przepełnionych zdrowiem i szczęściem,
      pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości,
      dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego,
      co najpiękniejsze i najmilsze w życiu.

      Z okazji 70. urodzin bukiet najwspanialszych życzeń składa na Pani ręce  

      Rada Rodziców

     • Tak świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej

      26.10.2020

           Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole przygotowana została wystawa nawiązująca do czasów szkolnych PRL-u, kiedy do szkoły podstawowej uczęszczali uczący obecnie nauczyciele. Wyciągnięte z lamusa przedmioty użytku codziennego, książki, świadectwa wzbogaciły wystawę. Zaprezentowane zostały też zdjęcia z okresu, w którym pedagodzy uczęszczali do szkoły.

           Samorząd Szkolny z opiekunami zorganizował szereg konkursów. Na wspomnianych zdjęciach uczniowie musieli odszukać swojego nauczyciela, a nauczyciele wypełnić stosowne krzyżówki i odpowiedzieć na pytania – czasami trudne. Zorganizowany został konkurs na określenie nauczanego przedmiotu na podstawie strojów w jakich zaprezentowali się uczniowie, jako nauczyciele.

           Również Grono Pedagogiczne było jakieś inne w tym dniu. Dominowały stroje z lat 70, 80 i 90-tych.
      To był udany dzień, inny niż wszystkie.  Pełen życzeń, kwiatów, laurek, a przede wszystkim wspaniałej zabawy.

      Sylwia Kiejnich

     • Generatory ozonu w naszej szkole

      14.10.2020

         Informujemy, że od dzisiaj nasza szkoła dysponuje trzema generatorami ozonu, które zostały zakupione i przekazane nam przez Radę Rodziców. 
         Generator ozonu jest to urządzenie, które za pomocą prądu wytwarza z tlenu naturalny ozon. Swoje zalety generatory zawdzięczają ozonowi, 
      który ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, dezynfekujące i wirusobójcze. Dzięki niemu skutecznie oczyścimy i odświeżymy powietrze w naszych salach lekcyjnych, świetlicy czy bibliotece, co poprawi nasze bezpieczeństwo w czasie trwania pandemii.

         W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo DZIĘKUJEMY.

    • Życzenia od Rady Rodziców z okazji Dnia Nauczyciela
     • Życzenia od Rady Rodziców z okazji Dnia Nauczyciela

      14.10.2020

      Szanowni Państwo,

      dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy w roli nauczyciela.                                      
      Za wskazywanie właściwej drogi naszym dzieciom.
      Za serce, uśmiech, dobre słowo.
      Za pomoc w odkrywaniu tego w czym są najlepsi i przekonywanie, że mogą zrobić więcej niż się spodziewają.
      Za pokazanie, że się liczą i są ważni.
      Za to, że w tak wielu sytuacjach mogą zawsze na Państwa liczyć.                                                                      

      Życzymy dużo cierpliwości, wytrwałości i radości z wykonywanej pracy oraz wielu sukcesów zawodowych, zwłaszcza bardzo dużo zdrowia w obecnych trudnych czasach.

      Z wyrazami szacunku Rada Rodziców SP Napachanie

     • Światowy Dzień Jabłka

      14.10.2020

      Konkurs Plastyczny "Jabłko w sztuce"

         28 września - obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. 

        Jabłko to symbol polskiego rolnictwa. Jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi z właśnie z Polski. 

         W związku z w/w wydarzeniem ogłosiłam w Szkole Podstawowej w Napachaniu konkurs plastyczny "Jabłko w sztuce". Uczniowie mieli za zadanie rysować, malować lub wyklejać w  formacie A4. 

         Na konkurs wpłynęły 33 prace uczniów 1-7; komisja oceniająca wyłoniła zwycięzcę - jest to praca ucznia klasy3a: Koryla Chumachenko, drugie miejsce zdobyła praca Alana Grudzińskiego również ucznia klasy 3a, trzecie miejsce zdobyła praca Jakuba Gorczyńskiego z klasy 6a.

      Ponadto przyznano 13 wyróżnień: 

      klasa 1b: Jakub Lehman, Alan Władysiak,

      klasa2a: Mia Ratajczyk,

      klasa2b: Natasza Majchrzak, Maria Kurczewska, Agata Zydorczak, Kornelia Lipińska, Leon Wojkiewicz,

      klasa3a: Mateusz Kołodziejczak, Oliwier Woźniak, Iga Krzyśko,

      klasa4a: Jga Lehman,

      klasa7a: Martyna Kucharska.

         Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie gratuluję tym, którzy odważyli się wziąć udział w konkursie i zachęcam do udziału w następnej twórczości plastycznej.

         Gorące podziękowania składam wspaniałej Radzie Rodziców za zakupienie dla wszystkich uczestników słodkich upominków.

      Honorata Pytel

     • Dzień Gier Planszowych

      13.10.2020

       

       

         W sobotę, 10 października 2020r., po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Został on wpisany do kalendarza nietypowych świąt. Pierwsza edycja odbyła się pod hasłem "Cała Polska gra w planszówki".
      Celem jest pokazanie, że gry planszowe to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała alternatywa dla wirtualnych rozrywek. "Planszówki" pozwalają nie tylko odpocząć i zrelaksować się, ale również rozwinąć relacje z innymi ludźmi.

         W naszej szkole Dzień Gier Planszowych obchodziliśmy już w piątek - 9 października. Tego dnia uczniowie mogli przynieść i zagrać w swoje ulubione gry planszowe, karciane itp. Wszyscy świetne się bawili i próbowali swoich sił w różnych grach planszowych.

         W ramach Dnia Gier Planszowych został również ogłoszony konkurs dla uczniów naszej szkoły. Zadanie konkursowe polegało na własnoręcznym przygotowaniu gry planszowej według własnego pomysłu.

      Wyniki konkursu:

      Klasy 1-3

      I miejsce Tymon Panek, kl. 1a

      II miejsce Mia Ratajczyk, kl. 2a

      III miejsce Jan Gorczyński, kl. 1b.

      Klasy 4-8

      I miejsce Stella Gmyrek, kl. 4a

      II miejsce Jan Jarząbek, kl. 4a

      III miejsce Jakub Gorczyński, kl. 6a.

          GRATULUJEMY,a wszystkim, którzy zgłosili swoje prace do konkursu DZIĘKUJEMY.

         Dzień Gier Planszowych to doskonała okazja, aby promować ciekawy i pożyteczny sposób spędzania wolnego czasu.

     • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

      13.10.2020

      10 października na całym świecie obchodzimy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym dniu, ale i nie tylko warto się zastanowić czy rzeczywiście dbamy o samych siebie.  Tegoroczne hasło ": Ruch na rzecz zdrowia psychicznego: inwestujemy".

      Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dołączonymi na grafikach o tym w jaki sposób możemy zadbać o nasze zdrowie psychiczne, dlaczego ruch jest ważny oraz gdzie możemy zadzwonić, aby otrzymać profesjonalną pomoc.

      Życzymy mnóstwo zdrowia !

      Dbajmy o siebie i naszych bliskich każdego dnia :)

      Monika Śliwicka

     • Światowy Dzień Drzewa

      11.10.2020

       

       Drzewa, jako największe rośliny na Ziemi, najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpioną rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

       Dzień Drzewa, to święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody. Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października.

        Nasz napachański las odwiedzamy często obserwując jak się zmienia w ciągu roku.

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      08.10.2020

        2 października to X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowany pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Po raz kolejny w tę akcję edukacyjną zaangażowała się nasza szkoła. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to czas sprawdzania "tabliczkowej wiedzy" podczas egzaminów. Egzaminatorami były dzieci, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia swoich kolegów oraz dorosłych. Każdy, kto zdał egzamin uzyskał tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
        W trakcie tego wydarzenia odbył się również konkurs, podczas którego wszyscy uczniowie, w tym samym czasie, rozwiązywali działania matematyczne. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplom oraz upominek.
        Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

     • Światowy Dzień Zwierząt

      08.10.2020

      Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, w szkole odbyła się akcja charytatywna Kup jabłecznika dla Mopsika. To już trzecia edycja zbiórki pieniędzy dla schroniska dla psów Azorek, w Obornikach Wlkp. Tym razem przygotowaliśmy jabłeczniki, Rada Rodziców wsparła akcję, rodzice wyczarowali przepyszne ciasta i ciasteczka, a panie specjalistki upiekły szkolną szarlotkę.  Aby zapewnić jak najlepsze bezpieczeństwo sanitarne, sprzedaż odbywała się w salach lekcyjnych. Jak zawsze pomogli uczniowie - wolontariusze z klasy ósmej, Wiktoria L. i Wiktoria S., Wojtek, Miłosz, Blanka, Natalia, którzy wspaniale zaangażowali się podczas przerw i sprawnie sprzedawali smakołyki.Zakupu ciastek dokonały nie tylko małe łasuchy, ale także grono pedagogiczne i dyrekcja szkoły. Dzięki Waszej dobroci udało się zebrać aż 772zł, które zostaną przeznaczone na niezbędne środki farmakologiczne.

      Serdecznie dziękujemy za okazane serce! 

      W ramach Światowego Dnia Zwierząt odbywa się również zbiórka organizowana przez świetlicę. W holu szkoły, w przygotowanym pojemniku, można wkładać produkty przeznaczone dla psów i kotów, do 10. października. Wyrazy uznania dla wszystkich, którzy pomagają w szkolnej zbiórce pieniędzy. Wasza pomoc z pewnością zostanie doceniona przez czworonogów, żywszym machaniem szczęśliwych ogonków.

     • Przedszkolaki i Klub Małego Muzyka

      05.10.2020

      Kim jest osoba,którą słychać w radiu? Jak to możliwe, że z radia słychać różne dźwięki? Czy bajki można tylko oglądać? Na te pytania (i inne), dzieci szukały odpowiedzi podczas spotkania z Klubem Małego Muzyka. W czwartek (1.10.2020r.) wszystkie grupy przedszkolne: Tropiciele,Leśne Duszki, Żabki oraz Krasnoludki dowiedziały się,na czym polega praca radiowca oraz dźwiękowca. Przedszkolaki ubrane w galowe stroje, z uwagą słuchały bajki o królewnie,smoku i rycerzach oraz nauczyły się nowych pojęć związanych z audycjami radiowymi. Niektórym dzieciom nawet udało się wcielić w rolę lektora! :) Tym ciekawym akcentem, rozpoczęliśmy świętowanie Międzynarodowego Dnia Muzyki i dowiedzieliśmy się, że muzyka ma niejedno oblicze :)

     • BIAŁO - CZERWONA ROKIETNICA

      02.10.2020

      Obchody Dnia Niepodległości w Rokietnicy 2020r.

      Rok 2020 jest niezwykły pod wieloma względami. Pandemia spowodowała, że wiele aspektów naszego życia musieliśmy przeorganizować, podporządkować rygorowi reżimu sanitarnego, zabezpieczyć przed zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa. Te zasady obowiązują również organizatorów i uczestników wydarzeń kulturalnych. Nie oznacza to jednak, że musimy zupełnie ze wszystkiego zrezygnować. Tym bardziej z obchodów Dnia Niepodległości. Dlatego proponujemy następujące działania, które przypomną nam – mieszkańcom Gminy Rokietnica – o tym, że jesteśmy Polakami i powinniśmy być z tego dumni.

      SZKOŁY:

      • Klasy 1-3 – wraz z nauczycielami wycinają pozytywnie kojarzące się kształty (serca, motyle, chmurki, itd.) w kolorach białych i czerwonych. Prace wyklejają na 11.11 w oknach szkół tak, aby białe wycinanki były na górze okien, a czerwone na dole. W efekcie z zewnątrz okna będą tworzyły wielką biało – czerwoną flagę.

      • Klasy 4-5 – KONKURS literacki na napisanie wiersza/rymowanki o tytule: „Moja ojczyzna – Polska”. Prace do 18 października br. należy nadsyłać na adres promocja@rokietnica.pl.Tytuł maila: Konkurs: Za to kocham PolskęW treści maila: imię i nazwisko autora, wiek, szkoła, numer kontaktowy do opiekuna prawnego, zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rozstrzygnięcia konkursu oraz zgoda na publikację wiersza i danych autora (imię, nazwisko, wiek, szkoła).

      • Klasy 6-8 – KONKURS literacki na napisanie dłuższej formy wypowiedzi (np. esej, felieton, list, opowiadanie) na temat „Za to kocham moją Ojczyznę”. Prace do 18 października br. należy nadsyłać na adres promocja@rokietnica.plTytuł maila: Konkurs: Za to kocham moją OjczyznęW treści maila: imię i nazwisko autora, wiek, szkoła, numer kontaktowy do opiekuna prawnego, zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rozstrzygnięcia konkursu oraz zgoda na publikację pracy i danych autora (imię, nazwisko, wiek, szkoła).

      • Klasy 6-8 – KONKURS graficzny na projekt okładki listopadowego numeru miesięcznika Rokickie Wiadomości. Okładkę w tematyce niepodległościowej, wpisującą się w hasło „BIAŁO-CZERWONA ROKIETNICA”, wykonaną w formie grafiki komputerowej (orientacja pracy – pion) należy wysłać do 18 października br. na adres redakcja@rokickiewiadomosci.com.pl . Projekt zaaranżowany przez autora grafiki na orientację poziomą będzie wykorzystany na stronie głównej strony www.rokietnica.plTytuł maila: Konkurs: Okładka Rokickich WiadomościW treści maila: imię i nazwisko autora, wiek, szkoła, numer kontaktowy do opiekuna prawnego, zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rozstrzygnięcia konkursu oraz zgoda na publikację pracy i danych autora (imię, nazwisko, wiek, szkoła).

      RODZINY:

      KONKURS Mój biało – czerwony dom 

      Zadaniem rodzin jest udekorowanie domu/mieszkania (np. balkony, okna) barwami narodowymi. Zdjęcia lub filmy przedstawiające proces przygotowywania ozdób oraz efekt finalny należy nadesłać do 12 listopada 2020 r. na adres: promocja@rokietnica.pl

      Tytuł maila: Konkurs: Mój biało – czerwony dom

      W treści maila: imię i nazwisko osoby zgłaszającej (nazwisko rodziny), numer kontaktowy, zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rozstrzygnięcia konkursu oraz zgoda na publikację nadesłanych materiałów i imion oraz nazwiska rodziny.

      Wszystkie powyższe działania zostały opracowane przez przedstawicielki Urzędu Gminy Rokietnica oraz Szkoły Podstawowej w Rokietnicy.

      Informacje o konkursach zostaną opublikowane na stronie www.rokietnica.pl oraz na stronie Rokietnica.pl na Facebooku w piątek 2 października.

      Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji wśród uczniów i rodziców (m.in. za pomocą Librusa).

      DZIAŁANIA POZASZKOLNE:

      • SMS do Ojczyzny - W holu budynku Biblioteki Gminnej 2 listopada stanie wielka plansza z wymalowanym konturem flagi Polski, na który mieszkańcy będą przyczepiać białe i czerwone kartoniki z wypisanymi „smsami do Polski”. Przyczepione kartoniki „pokolorują” flagę na barwy narodowe. 11 listopada gotowa flaga stanie w oknach Biblioteki, aby każdy mógł przeczytać zapisane w „smsach” słowa. Zachęcamy nauczycieli, aby przyprowadzili uczniów swoich klas w dniach 2 – 10 listopada, żeby każdy mógł zapisać swojego smsa na kartoniku i przywiesić na planszę.

      • Flagi dla mieszkańców – w ramach całej akcji „Biało-czerwona Rokietnica” chcemy, aby każdy miał możliwość udekorowania swojego domu/mieszkania flagą. Dlatego Urząd Gminy Rokietnica zakupi flagi Polski, które, wraz z biało-czerwonymi kokardami będą rozdawane w gminnych namiotach w trzech terminach:

      • 28 października na Polanie Rumpuciowej (godz. 10:00 – 11:00),

      • 6 listopada przed halą ROS (godz. 16:00 – 17:00),

      • 9 listopada przed Urzędem Gminy (godz. 15:00 – 16:00).

      • Złożenie kwiatów i msza św. w intencji Ojczyzny - 11 listopada o godz. 14:45 Wójt Gminy Rokietnica oraz delegacje złożą kwiaty pod krzyżem przy zbiegu ulic Szamotulskiej i Szkolnej w Rokietnicy. 

      O godz. 15:00 w kościele p.w. Chrystusa Króla w Rokietnicy rozpocznie się msza św. z oprawą muzyczną Rokietnickiej Orkiestry Dętej. Po mszy św. będzie możliwość zaśpiewania z Orkiestrą trzech pieśni patriotycznych.

     • 1 października – Dzień Osób z Afazją Rozwojową

      01.10.2020

      1 października jest to Dzień Osób z Afazją Rozwojową. Tegoroczne hasło to: AFAZJA - UMYKAJĄCE SŁOWA

      - Poznaj

      - Zrozum

      - Zaakceptuj

      W tym dniu zwracamy szczególną uwagę na naszych uczniów, którzy mają trudności z nabywaniem i rozumieniem mowy. Pamiętajmy, że każde dziecko z afazją jest inne, ale każde z nich potrzebuje, abyśmy je poznali, zrozumieli i zaakceptowali.

      Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dot. Afazji Rozwojowej w formie graficznej. Materiały pochodzą ze Stowarzyszenia Razem Rozkodujmy Afazję.

      Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia znajdą Państwo tutaj: 

      https://www.rozkodujmyafazje.pl/czym-jest-afazja/

      Wszystkim osobom zmagającym się z afazją rozwojową i ich rodzinom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości i satysfakcji z pokonywania trudności.

       

     • Międzynarodowy Dzień Kropki 

      13.10.2020

      15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki  święto kreatywności, odwagi i zabawy.

      Tego dnia uczniowie, nauczyciele w naszej szkole oraz na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

      Wszystko rozpoczęło  od tego, że Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Ideą jest podkreślenie tego, że każdy uczeń ma talent, trzeba tylko pomóc mu go odkryć. W naszej szkole również uczniowie świętowali, tego dnia:

      - ubraliśmy się w kropkowe ciuszki,

      - rozmawialiśmy o naszych talentach, 

      - tworzyliśmy kropki mocy,

      - obejrzeliśmy bajkę "The Dot",

      - stworzyliśmy kropki mocy, które zostały powieszone na drzewie talentów.

      To był niesamowity dzień, dzień kropki powinien być codziennie :)