• 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

28.09.2020

„Im więcej czytasz, tym więcej wiesz. Im więcej wiesz, tym dalej zajdziesz w życiu.”

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania .

Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Dlaczego czytanie jest ważne? Czytanie rozwija m.in. wyobraźnie, słownictwo, koncentracje, pamięć, myślenie, buduje więzi międzyludzkie, pozwala przeżywać wspaniałe emocje oraz zdobywać niesamowitą wiedzę.

Warto ten dzień celebrować nie tylko w ten wtorek, a wręcz zrobić z tego stały element w naszej codzienności.

W naszej szkole również świętowaliśmy. O godzinie 8:00 przez radiowęzeł  został odczytany dzieciom fragment książki. W klasach pierwszych dzieciom została przeczytana bajka:  "Kiedy nie możemy się przytulać" Eoin McLaughlin. "Kiedy nie możemy się przytulać" to bowiem urocza opowieść dla najmłodszych czytelników, która w prosty i ciekawy sposób tłumaczy jak można okazać sobie miłość niekoniecznie się przytulając.

• Zajęcia integracyjne w klasach pierwszych

22.09.2020

16 września uczniowie klas pierwszych poznali pedagoga i psychologów. W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się czym zajmują się szkolni specjaliści. Uczniowie mieli również okazję poznać siebie bliżej, dowiedzieli się, co lubią robić w wolnym czasie oraz jak wiele rzeczy ich łączy,  a przede wszystkim fantastycznie się bawili :) To były niesamowite zajęcia, pełne energii i uśmiechu.

• Uwaga!

03.09.2020

Dyrektor oraz wychowawcy grup przedszkolnych serdecznie zapraszają rodziców na zebrania w dniu
            10 września o godz.17:00 w budynku szkoły w
            Napachaniu.

Obowiązuje:

1. dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły/rękawiczki

2. maseczka lub przyłbica.

Od razu po wejściu do szkoły należy udać się na spotkanie z wychowawcą do wyznaczonej sali.

Przydział sal:

Krasnoludki (3-latki)- sala nr 13

Żabki (4-latki)- sala nr 14

Leśne Duszki (5- latki)- sala nr 3

Tropiciele (6- latki)- sala nr 8

Po spotkaniach z wychowawcami o godz.18:30 zapraszamy przedstawicieli trójek grupowych na posiedzenie plenarne Rady Rodziców.

• Uwaga!

02.09.2020

Dyrektor szkoły oraz wychowawcy klas serdecznie zapraszają na zebrania w dniu 9 września o godz.18:00.

Obowiązuje:

1. dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły/rękawiczki

2. maseczka lub przyłbica.

Ważne:

1. Rodzice klas: 1b, 2b, 3a, 6c, 7a, 7b, 8a wchodzą/wychodzą wejściem głównym

2. Rodzice klas: 1a, 2a, 3b, 4a, 5a, 6a, 6b, wchodzą/wychodzą tzw.starym wejściem.

Przydział sal:

klasa 1a - sala 113

klasa 1b - świetlica

klasa 2a - 114

klasa 2b - stołówka szkolna

klasa 3a - 109

klasa 3b - 110

klasa 4a - 13

klasa 5a - sala komputerowa

klasa 6a - 14

klasa 6b - 3

klasa 6c -104

klasa 7a - 108

klasa 7b - 107

klasa 8a - 106

Po spotkaniach z wychowawcami o godz.19:30 zapraszamy przedstawicieli trójek klasowych na posiedzenie plenarne Rady Rodziców.